Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Merhaba hanımlar ben 17 ye geçince hamile olduğumu öğrendim ve bıraktım nedense çok rahatsız hissediyorum Tibet’e alışınca böyle çok boş geçiyor acaba hamileyken hangi ayinlerini yapabilirim

Eki Görüntüle 2080820 ]

Bacaklarınız öne doğru uzatılmış bir şekilde yere uzanın ve dirseklerinize dayanarak başınız ile omuzlarınızı yukarıda tutun. Kollarınızın dirsek ile bilek arasında kalan kısımları yerde düz olarak dursun ve avuç
içleriniz yere baksın.

Her iki bacağınızı da yerden 15 cm. kadar kaldırırken soluk alın. Bacaklarınızın mümkün olduğu kadar düz olmasına gayret ederek eğer yapabilirseniz onları 10 ile 20 saniye arasında havada tutun. Bunum yaparken normal şekilde soluk alıp verin. Gözleriniz açık olsun ve ayaklarınızın parmak uçlarına bakın.

Bacaklarınızı yere indirip başlangıç pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin. Dinlenin.

Regl döneminde 4. hareket yerine yapabileceğiniz hareket. Tabii bu hareket sadece regl dönemine özel değil. Başka rahatsızlığı olanlarda bu şekilde yapabilir.

4. hareket’e alternatif

Köprü hareketi

Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde sırtüstü yere uzanın, avuç içleriniz yere baksın. Bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayaklarınızı yerde poponuza yakın bir şekilde yerleştirin.

Leğen kemiğinizi yavaşça yerden 10-15 cm. Kaldırırken soluk alın.

Kendinizi yavaşça bırakıp, leğen kemiğinizi başlangıçtaki pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin.

5. hareket’e alternatif

Eğilen Köpek

Eğilen köpek hareketi 5.ayin için iyi bir hazırlıktır ve eğer gerekirse onun yerine yapılabilir.

– Masa pozisyonunda başlayın.

-Ayak parmaklarınızı içe doğru kıvırın, kalçalarınızı büküp kaldırırken soluk alın. Beşinci Ayinde olduğu gibi bedeniniz ters dönmüş bir V şeklini alacaktır. Dizleriniz yerden kalkacak, bacaklarınız dümdüz olacaktır.
İleri doğru uzatılmış kollarınız sırtınızla birlikte aynı çizgide bulunacaktır. Yavaş ve derin bir şekilde soluk alıp verirken 15 saniye kadar bu pozisyonda kalın.

– Masa pozisyonuna dönerken soluğunuzu verin
Merhaba canım gebelikte tüm hareketlerin alternatifi var mı acaba ?

X