Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
günaydın kızlar ben burdayım valla anca girebildim..bu aralar gelen giden eksik olmuyor bide eşim evde olduğu zamanalr ondan bana fırsat kalmıyor interneti vermiyor:)) bide bakalım bu hafta içinde oğlanı doktora götürmeyi düşünüyorum sünnet için gün alacağız havalar çok soğumadan sünnet ettirmeyi düşünüyoruz.eğer gün alırsam sanırım kayınvalidemler gelecekler. valla böyle işte yoğun bi şekilde devaöm ediyor hayat. benimde epeyden beri sol yumurtalığımda ağrılarım oluyor epey rahatsız edici. onun içinde görünmek istiyorum. böyle işte canlar umarım sizlerde iyisinizdir.görüşürüz...

ebrucum sevindim eşinin iyi olmasına.araştırsın daha iyi en azından birkaç dr.un fikrini alır.bu sizin için iyi olur.oh fadimeim ne güzel sünnet düğünü yapacaksınız demek.biliyr musun ben hiç sünnet düğünlerine gitmek istemem.hep kendi durumum aaklıma gelir.biliyorum yanlış ama o psikolojiyi yenemiyorum.hep aklıma sorular gelir.kafam karışır.sen gönlünce düğününü yap.ama ssenin için zor olacak.misafir ağırlayacan galiba.olsun onun yorgunluğu da güzeldir.allah bizlere de nasip etsin..

ay fadime oğlanı büyüttün de sünnet mi ettirecen..oh oh maaşallah..pilavını yolla bana :KK70:
yumurtalık ya çalıştığı zaman ağrırmış ya kist olunca..inşallah seninkisi çalışıyordur tıkır tıkır..güzel haberlerini bekliyoruz...

meryemmmm, canım şu psikolojini düzelt artık be kuşum...Allah a şükür sağlıklısınız...ayy eşimin kontrolünü beklerken 3-4 yaşlarında bir erkek çocuğu vardı RT ye giren...kim bilir ne kanseri...bak belki çocuğumuz olsa böyle acılarımız olacaktı...ya da bugün bir sağlık programında zeka özürlü bir çocuk vardı üstüne bir de sara hastası...canım hadi tatlım böyle vakaları örnek al ve psikolojini düzelt...o sünnet düğünlerinde göbek at...kocam sağlıklı diye...yaşın genç...innşallahh tıp ilerleyecek ve senin de duaların kabul olacak

slm kızlar ya öyle düğün falan yapmayacağız sadece kesilecek.düğünü inş yazın memlekette yaparız o zaman telaş olmaz diye..

ebrucum inş yumurtalıklar iyi çalışıyordur. bu ay bebek çalışması yaptık gerçi ben kistten dolayı biraz şüpheliyim ama bellide olmaz oğlanı sünnet edecek doktor üroloğ eşime kisti alırız sorun olmaz falan demiş.bilmiyorum artık...herşeyin hayırlısı olsun meryemcim ne olur üzülme bak tıp ne kadar ilerledi. en azından sizler erkenden tedaviye başlamışsınız çocuğun olsaydı ebrunun dediği gibi onun apayrı dermansız bir derdi olsaydı allah korusun o zaman inan abna çok daha zor olurdu herşeyin allatn geldiğini biliyoruz o yüzden ne olur üzülme ..

fadimecim sana tavsiyem ovulasyon testleri kullanman...bayağı işe yarıyor...kk dan tanıdığım bir sürü arkadaş ovulasyon takip çubuklarıyla hamile kaldı..hayırlısıyla tutmuştur inşallah....iyi olur tabii kistin alınması...ama önce bir iki görüş daha alsanız iyi olur

Seattle'daki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan ve Archives of Internal Medicine tıp dergisinde de yayımlanan araştırmada, California'da 1967-1998 arasında kısırlık tedavisi gören çiftlerden, 22 bin 562 tahlilleri değerlendirildi. Araştırmacılar, 22 bin 562 erkekten 34'üne, kısırlık tedavisine başlandıktan en az bir yıl sonra testis kanseri teşhisinin konduğunu belirlediler. Genel nüfus aynı yaş aralığındaki erkeklerle oranlanınca kısır olanlarda 2,8 kat daha fazla kanser riski bulunduğunu ortaya koyan araştırmacılar, ABD'li araştırmacılar, bu durumda çevre faktörünün de etkin olabileceğini kaydettiler. Testis kanseri sanayileşmiş ülkelerde son 30-50 yılda giderek artıyor ve özellikle genç erkeklerde daha sık görülüyor. Araştırmacıların dikkat çektiği bir başka nokta da sanayileşmiş ülkelerde aynı dönemde sperm kalitesinin azaldığı, kısırlığın arttığı şeklinde.

merhaba kızlar bugün moralim biraz bozuk canım sıkkın sizinle paylaşmak istedim sizde biliyorsunuzki oğlımun sünneti için doktora gidecektim bugün saba h gittim ürolog doktor önce yumurtalıklarını kontrol etti. sağ yumurtalığının yukarda olduğunu tam inmemiş olabileceğini söyledi.pazartesi gününe kadar dikkat etmem gerektiğini eğer devamlı yukarda oluyorsa önce onun tedavisine bakmamız gerktiğini söyledi sanırım tedavi işe yaramazsa amleliyat olacak deminden beni nette araştırıyorum bide utangaç testis diye bişey varmış bu testisin refleksle yukarıya kaymasıymış bunun için tedaviye gerek yokmuş. valla kafam çok karıştı ne için gittim ne oldu... üzgünüm...eşimde pazar günü hemen ankara gataya git diyr pazartesi muayene ettir diyor. bilmiyorum ne düşüneceğimi...geldiğimden beri ara ara kontrol ediyorum bazen testisi yerinde bazen yukarda oluyor kendim indiriyorum.ameliyattan önce uygulayacakalrı tedavide hormon tedavisiymiş.onunda yan etkileri varmış.eğer utangaç testis ise tedaviye gerek duymuyorlarmış yaşı büyüdükçe ordaki refleksler kendini kontrol edip yukarı çekmiyorlarmış.bilemiyorum yaa sizin bu konuda hiç bir fikriniz varmı?bi akıl verin...

canımm hiç kötüyü aklına getirme...bak şanslıymışsın ki dr dikkat etmiş...sen sürekli kontrol et eğer istersen başka dr görüşü de al...inmemiş testis erken farkedilir ve çocukken tedavi ettirilirse hiç sorun değil...ama eğer tedavi edilmezse erişkinken problem olabilir...bak her işte hayır vardır...sakın ne için gittim de ne oldu deme...düşünsene eskiden sünnetçiler yapıyordu sünneti..eğer öyle birşey olsa farkedilmeyecekti...ameliyat da çok korkulacak bişey değil, basit aşağı indiriliyor basit bir operasyonla, sakın tedavi ettirmemezlik yapma... opuyorumnanaktan
ben olsam başka dr ların da görüşünü alırdım bu arada

bence de üzülme.inş.utangaç olandır.hem ebrunun dediği gibi önemli olan erken farkedilmesi.hem sen diyosun her zaman yukarıda değilmiş diye.dr.da demiş herzaman yukarıda ise problem var diye.sen p.tesi bunu iyi bir araştırmaya götür.bakalım dr.lar ne diyecek.dualarımız seninle.
havacım nerelerdesin ya.hiç gözükmüyosun.haberde vermedin giderken merak ediyoruz doğrusu seni.bir ses verrr

teşekkür ederim kızlar destekleriniz için... dünden beri bakıyorum oğlumun yumurtalığı genelde yerinde duyor mesela 10 defa baktıysam 8 inde yerinde 2 sinde hafif yukarısında .... ebrucum zaten başka doktorada götürmeyi düşünüyorum.sadece pazartesi burdakine götürüp bir daha baktıracam.daha sonrada eşimin kasımda yıllık izni var 10 gün o zamanda ankraya gidip tedavi edilecekse orda ettirmeyi düşünüyorum.dünkü kadar stesli değilim..hakkımızda herşeyin hayırlısı...sziler napıyorsunuz inş sizlerin keyfi yerindedir evett havvadan ses çıkmıyor göremedim epeydir...

ay kızlar sizden de ara ara ses çıkıyor...alışmışım size buralar boş geliyor...bırakmayın beni yalnız lütfen :gitme:
fadimecim sevindim daha iyi olmana ve testisin genelde yerinde olmasına...sen zaten araştırıcı birisin ve dikkatlisin...Allah tan hayırlısıyla hiç sorun olmayacak inşallah...kızlar hepimizin de meraklı oluşu işe yarıyor...aman bu yönümüz körelmesin

meryem oh nihayet senden de ses çıktı...senden ne haberler...

havva Tokatlı arkadaşıyla bir oldu bizi unuttu...poposuna poposuna vurmak lazım :eek:lmaz:

benim doca uyuyo...ben de salata malzemesi yıkadım...bol yeşillik...kalksa da yemek hazırlıklarına başlasam
öptm kızlar

elimden geldiği kadar girmeye çalııyorum kızlar.okul beni çok yoruyor.hafta sonuda temizlik.yani intye pek zaman kalmıyor.bir de çocuğum olsa heral beni unutun derdim ozaman hiç giremezdim.bugünlerde nezle de olmuşum kafamı zor tutuyorum.ilacın etkisi geçince vucudum çok kırgın oluyor.
fadime ne güzel bak testisler genelde hep yerindeymiş.zaten aksi olsaydı sen dr.dan önce farkederdin.yarın dr.a git bakalım ne diyecek.inş iyi şeyler söyler.bize de iyi haberler verirsin...

kızlar merhaba bugün sabah Malta Köşkü ne gittik kahvaltıya...gıda zehirlenmesinden yatıyorum şu an...eve zor atttım kendimi..afedersiniz şiddetli baş ağrısı, soğuk ter boşalması, halsizlik ve kusma....şimdi daha iyiyim...ayyy yine lafımdayım herşeyin başı sağlık...sakın üzülmeyin çocuk olmuyo falan diye...

ebrucum ne olduuu sana?çok çok geçmiş olsun nasıl zehirlendin ya neden oldu yani çok kötü bişey o bende yaşamıştım allahım kolaylık versin inş en kısa zamanda sıhhatine kavuşursun çok üzüldüm canım yaa..dikkat et kendine........ bende yarın oğlanı götüreceğim doktora gelişmelerden haberdar ederim sizleri...
meryemcim sen nasılsın havvanın sesi çıkmıyor...

ayyy fadimecim güzel haberlerle dönersin inş..ama sakın aklına kötü şeyler getirme...heşeydde hayır vardır
canım ben bizimkilerden farklı olarak bir sürü patates kroket yedim..ondan sanırım :KK43:((...benim bu ikinci zehirlenmem ..bir de 2004 te pizzadan olmuştum hem de pizza hut ta :KK43:( bilindik yer güyaa
sen hemen yaz canım yarın...kalbim seninle..ama içim rahat, birşey olmayacak Allah ın izniyle opuyorumnanaktan

merhaba arkadaşlar bugün öğleden sonra doktora gittim epey beledim bu sırada kuzucum uyuyakldı neyse sıramız geldi doktora durumu söyledim genelde testis yerinde dedim. o da uyurken bi dah abakalım dedi. açtık o sırada uyandı tabi neyseki yine yerindeydi keratalar:)doktor tamam iyi bir sorun yok dedi. içimden oh bee dedim çok sevindim.ama sünnet işini şimdilik erteleyeceğim kasımda ank gittiğimizde orda bir daha kontrol ettirmek istiyorum hem babaannesigilde orda belkide orda ettiririrz. iiçim rahatladı.. işte böyle kızlar sizlerede haber vereyim dedim..

ay fadimeciğim çok sevindim canm...inş o keratalar hep yerlerinde olur :))) canım benim yüreğin ağzına gelmiştir..için alıp vermiştir bugün...kasım a erteletmen de yerinde olmuş madem aile büyükleri de orada olacak...bak herşeyde bir hayır var...çok teşekkürler habersiz bırakmadığın için

fadimecim gözün aydın.çok sevindim.inş.ankara daki dr.da aynı şeeyleri söyler.sana da geçmişolsun ebrucum.inş.şuan iyisindir.her yerde her şeyi yememek lazım ama nerden bilecen insanın başına gelecekse engel olamıyosun işte.ben de okuldan dolayı çok yoruluyorum ama alışacam inş.kib öpüyorum sizleri

X