Tesettürlü Ailelerin Gidebilecegi Otel veya Pansiyonlar

merhaba arkadaşlar bende bi kaçınız gibi tesettürlüyüm ve tatil zamanı gelince sıkıntı çekiyorum.5 yıldızlı çok sayıda kapalı kesime hitap eden otel var.ama gitme sorunluluğumuz olduğu içinmidir bilmem fiyatlar uçuk vaziyette.Ben geçen yıl gittiğim caprice palace otelinden bahsetmek istiyorum.Benim için tam bir hayal kırıklığı.Oda temizligi güzel ona bişey diyemicem ama yemekler berbat.5 gün boyunca sadece pilav ve salata yedim.Benden bir hafta snr giden bir arkadaşım etden zehirlendi.Ben gittiğim ikinci gün havuzdan mikrop kaptım ve yüzüm patlıcak gibi şişti.Orada tanışıp konuştuğum bayanlar bir kaç sene önce geldiklerini ve ozaman muhteşem bir yer olduğunu söylüyor.Tanıştığım kimse otelden memnun değildi.Ben şimdiye kadar bir çok 5 yıldızlı otelde kaldım ama eğer caprice palace 5 yıldızlı ise benim kaldığım diğer oteller 7 yıldızlı olması lazım :1closedeyes:
gitmeden önce lütfen iyice düşünün hem paranıza hem tatilinize yazık üzerine birde sağlığınızdan olmayın

arkadaşlar,beyza oteli ben kesinlikle tavsiye etmiyorum,çok kötüydü...yasakkelimemerak edenler "tatil soru öneri ve tecrübelerinizi buradan paylaşınız"bölümünde ayrıntılı olarak yazdım bi bakın isterseniz oraya.son akşam çocuklardan biri pencerede cam yok sanıp geçmeye çalışmış,her tarafı kesildi çocuğun.ama bir dr bile yoktu maalesef.revir yapmışlar ancak yasak savma kaabilinden...dr.olmayınca reviri ben naapıyım...:kızgın:eve gelmek için gün saydık anlıycaanız.:sm_confused:

Ramazanda Caprice'e gideceğiz nasipse.Bu yıl biyere gidemedik.Ramazanda Caprice'de fiyatlar çok iyiydi,değişiklik olsun diye oraya gitmeye karar verdik.İnşallah iyi geçer..

Gittik dödük:) Çok güzel geçti.Herşey çok iyiydi.5 yıllık rezervayon bile yaptırdık..

arkadaşlar altınolukla akçay arasında güre termal otel,içinde kaplıcası,türk hamamı,bayanlara özel havuzu,bayanlara özel güneşlenme yeri gerçekten süper bir yer...ama çok tuzlu fiyatı...ayrıca armutlu tatil köyüde kapalılar için ideal bir yer,dört mevsim gidilebilecek yerlerden biri....

armutluyu biliyorum balayında ordaydık güzel sakin bi yer ama havuz işletmesini beynmedim 1,5 saatte bir havuzu boşaltıyolar temizliyolar sonra yine girmek için yine para veiosun o durum pek hoşuma gitmedi ama diğer organizasyonlar güzel tekne turlar gece eglenceleri konserler vs... ama arkadaşım da gitti oraya bu yıl farklı bi yer aryolar..

canım bende armutluya gıttım ve artık 1.5 saatte degıl 3 saatte bır bosaltıyolarlar.bence gayet makul çünkü ev kıraladıgın için cok ucuza gelıyor ve cocuklu bayan için cokda müsait bıyer.bebegını gezdırebılecegı yürüyüş alanları mevcut fazlaca.

Sadece ayvalık civarı sorulmuş ama ben bildiklerimi (ki hepsini biliyor sayılırım) yazayım, faydalanan arkadaşlar olabilir.

ve Sahinn Paradise - Alanya (Paranız yeterliyse, düşünmeden evet diyeceğiniz bir otel, kadınlar kompleksinin içinde 5 tane havuzun yanısıra, sadece kadınlara ait sinema ve diskosu bile var )

Şimdilik aklımda olan bunlar. Bu otellerin hepsinin yalnızca ve yalnızca kadınlara ait havuzları var. Bilmeyenler için söylemiş olalım, o kadar güvenliki içeriye kameralı cep telefonu bile almıyorlar,6 yaşından büyük erkek çocukları alınmıyor, ve bayanlar havuzunun tüm çalışanlarıda bayan. (Bu otellerin ismini google' a yazın siteleri önünüze gelecektir )
Herkese iyi tatiller...

canım sahınn paradıse kesınlıkle katılıyorum ablamlar gıttıler ve kesınlıkle cok mmemnun kaldılar.bızde gıdıcektık aile dostumuzla fakat arkadas hamıle kaldı planlar suya düştü :mymeka: kötükedihüso hala aklıma geldıkce sinirden aglayasım gelıyor senağlama sende baya bılgılıymıssın bu konuda.internetten cok arastırıyorum bende birde clup familla danda cok memnun kaldı komsumuz

Gittik dödük:) Çok güzel geçti.Herşey çok iyiydi.5 yıllık rezervayon bile yaptırdık..

Güzelim Nasıldı biraz anlatsana? Mesela ramazan tatiliniz kaç gündü ne kadar ödediniz? Izgara türü şeyler var mıydı, yemekler nasıldı? Deniz nasıldı? Plaj açıklarla ortak mı kullanılıyordu? Benim annem hacı olduğu için onunla senelerdir gitmek isterim ama çok şikayet alıyor diye cesaret edemedim? Bir de 5 yıllık ne kadar? Hadi anlat lütfennnnnnnn

[QUOTE="NightRose";3816879]Güzelim Nasıldı biraz anlatsana? Mesela ramazan tatiliniz kaç gündü ne kadar ödediniz? Izgara türü şeyler var mıydı, yemekler nasıldı? Deniz nasıldı? Plaj açıklarla ortak mı kullanılıyordu? Benim annem hacı olduğu için onunla senelerdir gitmek isterim ama çok şikayet alıyor diye cesaret edemedim? Bir de 5 yıllık ne kadar? Hadi anlat lütfennnnnnnn[/QUOTE
Sırayla cevaplayayım canım.Ramazandan bir gün önce giriş yaptık ve 7 gece kaldık.Bunun için 570 ytl ödedik.Kaldığımız oda küçük standartlardandı.Odamız lüx değildi,haliyle eskimiş ama temizdi.Hergün oda temizliği,havlu çarşaf değişimi yapıldı.Yemekler çok güzel ve çeşitliydi.Her akşam bi çeşit ızgara ve balık türü mutlaka vardı.Bunun dışında tabi pek çok çeşit sulu yemek ve salata çeşidi de vardı.Tatlılar en sevdiklerimdi.Sütlü tatlıları ve şerbetli tatlılarıda yine çeşitli ve çok lezzetliydi.Kahvaltılarda çok güzel ve çeşitliydi.Gündüz Osmanlı kafede 12-18 arası lahmacun, köfte, döner, pizza, hamburger,cheesburger gibi çeşitli fastfood türleri mevcuttu. Ama biz oruçlu olduğumuz için bunlardan yiyemedik:icecream:Akşamlarıda kumpir,mısır,çiğ köfte,kısır,kornet gibi atıştırmalıklar veriliyordu.
Deniz çok güzeldi ama derine gidebilmen için çok fazla gitmek gerekiyor.Kumu falan çok güzel.Bayanlara özel plajı yok,yani ortak kullanılıyo ama bayanlar havuzu deniz suyuyla dolu.Ayrıca hamam,sauna,termal havuz ve fitnesstan ücretsiz yararlanılabiliyor.
Ve her akşam animasyon ekibinin hazırladığı bi program veya küçük bi konser vardı.Haftanın belli günlerinde plajda yakamoz gecesi yapılıyordu.Biraz şarkı,biraz oyun biraz yarışma:) Hatta eşimi bi yarışmaya dürte dürte soktum ve tekne turu kazandısüprizzzzz
5 yıllığa gelince,bu gitmek istediğin tarihe göre değişiyo tabi.Biz Haziran ayı için yaptırdık.İlk 2 yıl başında,sonra sonlarına doğru yaptırdık(oğlumuzun okula başlama durumu olacağı için)ve toplamda 2500 ytl ödeyeceğiz.30 aya kadar taksitte yapıyorlar..
Amaaa şunuda ekleyeyim.Otelden memun olmayanlarda vardı.Ben daha önce 5 yıldızlı otele gitmedim.Geçen yıl gittiğimiz güya 5 yıldızlıydı ama keinlikle ilgisi yoktu.Hani tesettür olmayan bi 5 yıldızlıya gitsem o zaman bi karşılaştırma yapabilirdim ama bunu yapamıyorum.Sadece şimdiye kadar gitiiğim oteller arasında en iyisiydi diyebilirim.
Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir.Sormak istediğin başka bişe olursa cevaplarım.a.s.

Ha birde 2 yıllık rezervasyona ramazanda 1 hafta hediye ediyorlar..

Sitede bir problem var:KK43:(( Mükerrer olduğu için siliyorum

Son düzenleme:
Ha birde 2 yıllık rezervasyona ramazanda 1 hafta hediye ediyorlar..

Çok teşekkür ederim canımcım Ne güzel anlatmışsın, çok sağol. Caprice'i de en kısa zamanda deneyeceğiz inşallah. Yalnız benim kafama takıldı denizde kadınlar erkekler bir arada girdiğine göre kadınlar sanırım haşemayla giriyor değil mi? Yoksa normal bikinili kadınlarda veya halk plajı da iç içe mi? Neden böyle sordum dersen anlatayım; Biz de geçen senelerde Beyza otel Altınoluk'a gitmiştik. Annemin Hac'dan geldiği seneydi(2005) amacımız onu değişik huzurlu bir tatile götürmekti ve orayı annem çok beğenmişti. Denizde bayanlar haşema giymek zorundaydı ben tesettürlü değilim ama eşimle aynı yerden denize girmek için ben de annem gibi haşema giyinip yüzdüm orada. Fakat otelin yan tarafında halk plajı vardı sürekli otelin kumsalının önünde bikinileriyle bayanlar yürüyünce veya yüzmeye çalışınca tartışmalar çıktı oteldeki mutaassıp aileleler haliyle rahatsız oldular falan. Tabi bu bizi de rahatsız etti, müşteriler haklı böyle manzaralı görmek isteseler antalyaya giderlerdi di mi? Neyse Caprice'de nasıl uygulama onu merak ettim açıkçası, hadi söyle? Umarım her tatiliniz böyle güzel geçer birtanem, şimdiden cevabın için teşekkürler:1hug:

[QUOTE="NightRose";3819444]Çok teşekkür ederim canımcım Ne güzel anlatmışsın, çok sağol. Caprice'i de en kısa zamanda deneyeceğiz inşallah. Yalnız benim kafama takıldı denizde kadınlar erkekler bir arada girdiğine göre kadınlar sanırım haşemayla giriyor değil mi? Yoksa normal bikinili kadınlarda veya halk plajı da iç içe mi? Neden böyle sordum dersen anlatayım; Biz de geçen senelerde Beyza otel Altınoluk'a gitmiştik. Annemin Hac'dan geldiği seneydi(2005) amacımız onu değişik huzurlu bir tatile götürmekti ve orayı annem çok beğenmişti. Denizde bayanlar haşema giymek zorundaydı ben tesettürlü değilim ama eşimle aynı yerden denize girmek için ben de annem gibi haşema giyinip yüzdüm orada. Fakat otelin yan tarafında halk plajı vardı sürekli otelin kumsalının önünde bikinileriyle bayanlar yürüyünce veya yüzmeye çalışınca tartışmalar çıktı oteldeki mutaassıp aileleler haliyle rahatsız oldular falan. Tabi bu bizi de rahatsız etti, müşteriler haklı böyle manzaralı görmek isteseler antalyaya giderlerdi di mi? Neyse Caprice'de nasıl uygulama onu merak ettim açıkçası, hadi söyle? Umarım her tatiliniz böyle güzel geçer birtanem, şimdiden cevabın için teşekkürler:1hug:[/QUOTE]

Rica ederim canım,yardımcı olabildiysem sevindim.
Ben plaja inip yüzmedim hiç ama plaj otele ait.Otelde baya bi açık bayanda vardı..Hani dediğim gibi plaja inmemiştim ama sanırım bikinileriyle yüzenler vardı..Bunu eşime sormam lazım yani,çünkü o denize de girmişti..a.s.

bence sahh inn club en güzeli
hem uygun hem bayanlar için süper

ben de eşim ve 4 yaşındaki oğlum ile birlikte bir otelde tatil yapmak istiyorum.
fakat ayrıntılı bilgi sahibi olamadığım için tabiiki karar veremiyorum.
öncelikle bayanlara yönelik ayrı havuz veya plajı olan otellerde çocuk havuzları ile içiçe mi.çünkü çocuğum ile kendim ilgilenmek zorunda kalacam..
mutasıp otellerde kapalı olma şartı var mı.
ben mesela kapalı değilim,ama gittiğim yerde de rahat etmek istiyorum.
yabancı turistler de bu tür otelleri tercih ediyormu?ediyorlarsa kadın erkek ayrımına sadık kalıyorlar mı?onlar için zor oluyordur.
böyle otellerde kapalı veya açık olmanın sınırları var mı?bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum.
ayrıca otel isimleri verirseniz yardımcı olursunuz..

ben de eşim ve 4 yaşındaki oğlum ile birlikte bir otelde tatil yapmak istiyorum.
fakat ayrıntılı bilgi sahibi olamadığım için tabiiki karar veremiyorum.
öncelikle bayanlara yönelik ayrı havuz veya plajı olan otellerde çocuk havuzları ile içiçe mi.çünkü çocuğum ile kendim ilgilenmek zorunda kalacam..
mutasıp otellerde kapalı olma şartı var mı.
ben mesela kapalı değilim,ama gittiğim yerde de rahat etmek istiyorum.
yabancı turistler de bu tür otelleri tercih ediyormu?ediyorlarsa kadın erkek ayrımına sadık kalıyorlar mı?onlar için zor oluyordur.
böyle otellerde kapalı veya açık olmanın sınırları var mı?bu konuda bilgi verebilirseniz memnun olurum.
ayrıca otel isimleri verirseniz yardımcı olursunuz..

Merhaba,
ben gecen yaz 3gece caprice hotel de kaldim kiz arkadasimla. herseyden cok memnun kaldik. özellikle de yemeklerdencokacimcoook ve temizliginden. kiz arkadasimda teettürlü degildi ve hic sorun yasamadi. ama maalesef kadinlar plaji yok sadece aile plaji var. havuzlari ise gercekten ayri. ama bagzen kendini bilmez kadinlar erkek havuzu bölümüne girip eslerini bekliyorlarmis :sm_confused: sonucda erkeklerde kendi aralarinda kalmak istedikleri icin sikayetci olmuslardi. herneyse sonucda cok memnun kaldim. bu senede esimle gitmek istiyorum mutlaka ama cok pahali yaa.. biz 3geceye 500 euro ödedik 2 kisi. üstelik kampanya vardi!

bulbeni verdiğin bilgi için teşekkürler...
birebir bu otelde tatil yapan daha iyi biliyor şartları...
bir kaç sorum daha var..cevaplayabilirsen..
bayan havuzu bölümünde çocuklar için de havuz var mı ,derinliği ne kadar,
yabsncı turistler bu tür oteli tercih ediyor mu
bayan havuzunda mayo giymek serbest mı

bulbeni verdiğin bilgi için teşekkürler...
birebir bu otelde tatil yapan daha iyi biliyor şartları...
bir kaç sorum daha var..cevaplayabilirsen..
bayan havuzu bölümünde çocuklar için de havuz var mı ,derinliği ne kadar,
yabsncı turistler bu tür oteli tercih ediyor mu
bayan havuzunda mayo giymek serbest mı

Kimse cevap yazmamış,geç oldu ama cevaplayayım dedim:)
Çocuk havuzu hem bayan, hemde erkek bölümünde var.Erkek bölümündekini bilmiyorum ama bayanlar havuzudaki belime kadar falan geliyordu ama daha alçak olan yerleride vardı,ama sonuçta yüzme bilmeyen çocukların simitle girmesi gerekir.
Otelde baya bi Almancı vardı.Yabancı turistte vardı tek tük ama havuzda görmedim onları,plaja gidiyorlardı.
Ayrıca tabiki havuzda mayo ve bikini giymek serbest..kaydirigubbakcemile3

merhaba arkadaşlarım ben 1.5 yıl alanya konaklıda şahin otelde çalıştım iş icabı tüm günlerim otelde ggeçti özelikle havuzu ve tesetürlü issanların rahat edebileceği çok güzel bir yer çalışanlarıyla müşteriler çok güzel anlar geçiriyor hiç yabancılık va yalnızlık çekmiyorsunuz oteli görmenizi tavsiya ederim mutlaka deneyin ayrıca alanyada çok güzel bir yer otel dışında gezmeniz için otelin sahilide sadece tesetürlülere ait dışardan birinin girmeside yasak insanlar çok rahat ediyor......

X