teselli avındayım,kızlar yardım:(

nesslii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2011
9
5
  1. Bundan 5 yıl önce büyük bi aşkla karşılaştım. Annesi babası ayrılmış biri olarak ,sığınacak bir liman buldum. Her ne kadar sevdiğim adamı tanıştırdığım insanlar gerek kültürel gerek karakter olarak bizim ilişkimizin sonu olmayacağına inansalarda, ben sadece ona inandım.Eşim ilkokul mezunu ben üniversite mezunu o tanıştığımızda 29 yaşındaydı ben 21.O urfalı ben İzmir(o da izmirde doğup büyüsede aile yetiştirme tarzı çok farklıymış geç olsa da anladım.)Ve 2 yıl sonra evlendik. 3 yıldır da evliyiz. Sorunum aslında saçma ve komik. Ama karşımda 33 yaşında bir adam değil de bir çocuk duruyor.Elim kolum bağlı. Ablamın eşiyle ,eşim eskiden birbirlerini tanıyorlarmış , ama sadece uzaktan. Birbirlerinden hiç hazetmezlermiş. Neyse bu durum ben onları tanştırdıktan sonra bitti. Görüştüler 1,5 yıl flörtüm boyunca. Ama ben nikahlandıktan sonra eşim yavaş yavaş kustu içindeki kini. Eniştemle görüşmüyordu , ablamla da. Sorunda eşim dükkan sahibi , ablamlar onun sokağında oturuyor ve gelip geçerken ona selam vermiyormuş gibi sudan bahaneler.Ben görüşmemelerini fazla büyütmedim araya girmedim ama artık benim de eniştemle aynı ortamda olmamı istemiyor. Ablama giderken nazını çekiyorum.Ablama gitmeme engel olamıyor,olamayacağını bildiği için. Ama eniştemle hiç bir şekilde görüşmemi istemiyor,annemler yemeğe çağırdığında o ordaysa gitmiyoruz faln. Allahım uğraştığım şeylere bak . Sanki aldattım namussuzluk ettim yalan söyledim.Ama ben bi kere ablasıyla tartıştım. görümcemin doğum günü diye beni telefonda konuşmaya zorladı, ben konuşmayınca da bir ton küfürle annemin kapısına bırakmakla tehdit etti. Geriye dönüp bakıyorum kendimden onurumdan ne kadar vazgeçmişim.Kızlar böyle sudan bahaneler gibi görünse de yaşadığımı bir ben bir Allah bilir. Kpss sınavından bir gün önce 1 yıldır hazırlanmışım gece benmle kavga etti. Gece 3 e kadar ağladım.Sabah kalkıp sınava gittim. Ve o kafayla ne alabilirim ki olmadı tabikide.Neyse atlayarak geçiyorum dün ablamlar bir yere gidiyordu,beni de çağırdılar aradım izin alayım diye. Ağzına geleni saydı kapadı. Bende artık dayanamayıp kayınpederimi aradım komiktir ki adam oğlunun sırtını sıvazladı.Onu haklı buldu arayı bulmak yerine .Dün gece eve 2 de geldi arayıp sormadı bile. bugünde sabah kalkıp gitti.Bana sana gününü göstereceğim diye tehditlerde bulundu.Ben napayım ya bi yardım edin nefes alamıyorum artık bütün gençliğimi çocukluğumu verdiğim adamı tanımıyorum artık. ya bi insan 3 yıldır birine kin güder mi nasıl bir kibirdir bu Yarabbim. Gece dua ettim yattım. Ve rüyamda bir erkek bebeğe hamile olduğumu gördüm. Rabbim Hakkımda hayırlısını versin. Ama ben artık gönül almaktan bıktım. hep ben arayı düzelttim hep. Her defasında boşanma tehditleri eve geç gelmeler.1 hafta küsmeler.Ne yapayım ya Boşanıcam derse.Babasını da arkasına almıştır şimdi. Kayınpederime küçük oğlu boşanıcam dedi. Ben oğluma kamyonla kız bulurum dedi. Bu kadar bir kibir burnu düşse yerden almama tavırları bütün ailede var.

Merhaba, doğu ve batı çok farklı kültürler. Herkes evliliğinde sıkıntılı dönem atlatıyor. Birbirinizi tanımak çok uzun zaman alır. Elbette çok iyi tanıyamazsın asla. ev ortamında herkes değişir. zaten dışarda görüşmelerinizde sen onu hep kısa süre tanımışındır. İki erkek arasında tam olarak ne geçti anlamadım ama bazıları tutabiliyor uzun süre. O daha zor tabi. Eşini dinle bence insanın sevmediği insanla akraba olması zor birde kendi yerine koy ! bende gidip gelmek istemezdim.

Küfür ve kabalık ayrı bir konu.Asla affemedem ... hOşlanmam da ... Bana uzak olması tercihimdir. Kabalık kaba kuvvete neden olur. Oğluna tonla kız bulamaz boşanmış bir erkekte o kadar kolay evlenemez .. artık 33 yaşında ve kızların da gözü kör değil.

Hem mutsuzsan sorunların üstesinden gelemeyeceksen en son çare yollarını ayır derim. kayınbederinde maşallah hemen bozma işine girmiş...

Çok saol yorumun için. Ama ben zaten onun görüşmesini istemedim anlayışla karşıladım,ama bu tavizim zamanla daha büyük isteklerine neden oldu. Ablama giderken izin almalarım,eniştenle görüşmiceksin demeler. HAdi bunlara da eywallah . Ama ben görümcemle ne zaman tartışsam bana emrivaki yaparak bizi çağırdılar gidiyoruz diyor ya da ne bileyim görüşmezsen nasıl yürü evlilik fln gibi laflar. Sanırım en başta bu tavizi vererek aptal aşık modunda olduğum için ipleri çoktan eline verdim. Bu saatten sonra ya ona eywallah çekicem ya da restini görüp sırf bu sebepten boşanmak isterse peki deyip yoluma bakıcam. Aslında benm üzüldüğüm nokta konuşmaması değil 3 yıldır bu uğurda söyledi tüm hakaretlere dur demeyip ya ben karıma napıyorum onun bir suçu yok ki diyememesi.Kibiri, kendini kaf dağında görmesi ,ailesine laf söyleyince beni boşamaya kalkıp benm aileme istediği her lafı söyleyebilmesi.(İsra / 37. Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.)

Yahu ya boşanıcam derse ne demek?Kadının onurunu iki paralık eden laf bu.Boşa gitsin bu adamı zaten ilkokul mezunuyla üni mezununun evliliğinin yürüdüğünü görmedim hiç.Eğitim farkı başa bela.
Ablana giderken naz yapması surat asması nasıl bir mantıksızlık?Bir de sen bu duruma üzülüyor musun ayrılacağın yerde? Senin çalışmanı atanmanı istemediği için kpss öncesi kavga etti seninle çok bariz değil mi?
Allah nasıl biliyosa öyle yapsın bu adamı,bunun sevilecek bi yanı yok.
Çok pardon da ilkokul mezunu neyine kibir yapıyor cahil herif?

ablana gıderken enışten olmadıgında gıt..eşine telefon ac ve enıştenın olmadıgını gelene kadar donecegını soyle kapat..
ya da sende gıtme gorumcene..
burada senı kımsenın haksız bulacagını sanmıyorum..
pekı aılen ne dıyor bu duruma..
tamam ıstemedıler ama evlendınız bıttı artık..
arkanda duramazlar mı..
bu arada herkese herşeyı konuşmak kolay gelır..başına gelmedıkten sonra..
sen yazdıklarımızı eker bıcersın oyle karar verırısın..sonu ne olur en kotu duşunursun..

Ailem hepsi arkamda şükür. zATEN ablama giderken hep arayıp dediğin şekilde görüşüyorum.Mesele eniştemle görüşmem değil ki. O kim ki ablamın kocası o kadar. Başkası için evliliğimi riske atıcak değilim. Ama ortada da elle tutulacak birşey yokken 3yıldır aynı meseleyi uzatması canımı sıkıyor.Ben ablasıyla görüşmezsem olmaz işte.Onun ailesi ile görüşülecek.Ben alttan alıcam hep. İşte bunlar canımı sıkıyor.Onurumdan verdiğim ödünler karşısında hiç birşey alamamak.Seviyorum demek sadece,kuru bi seviyorum. Ama bütün fedekarlıklar bende.2 gündür görüşmüyoruz nerde bilmiyorum gece eve giriyor gidiyor yatıyor bir yerde sabahta gidiyor.33 yaşındaki adamın evliliğine dair hiç bi çabası yok.Ben yalvarayım diye bekliyorda Yok artık geçti o tren. Kendime olan saygımı yitiremicem artık.Zaten artık gidip af dilersem suçum yokken onu sevmeyi de bırakıcam.

Bu arada annem damadım diye peşinde dört döner.Hep bana alttan al kızım der. Olur böyle evlilikte der.Kayınpederim gibi beni gazlamak yerine bu günler de geçer der. Ama verdiğim her kararın arkasında . Sadece ayrılırsam daha çok üzülmemden korkuyor.

Bu arada annem damadım diye peşinde dört döner.Hep bana alttan al kızım der. Olur böyle evlilikte der.Kayınpederim gibi beni gazlamak yerine bu günler de geçer der. Ama verdiğim her kararın arkasında . Sadece ayrılırsam daha çok üzülmemden korkuyor.
Böyle bir evlilikte olmak seni daha mutlu edecekse ayrılma o zaman.

Yahu ya boşanıcam derse ne demek?Kadının onurunu iki paralık eden laf bu.Boşa gitsin bu adamı zaten ilkokul mezunuyla üni mezununun evliliğinin yürüdüğünü görmedim hiç.Eğitim farkı başa bela.
Ablana giderken naz yapması surat asması nasıl bir mantıksızlık?Bir de sen bu duruma üzülüyor musun ayrılacağın yerde? Senin çalışmanı atanmanı istemediği için kpss öncesi kavga etti seninle çok bariz değil mi?
Allah nasıl biliyosa öyle yapsın bu adamı,bunun sevilecek bi yanı yok.
Çok pardon da ilkokul mezunu neyine kibir yapıyor cahil herif?
O kadar da değil.bekara karı boşamak kolay demişler.Çok büyük konuştun bence hemen tövbe at.Kibirden yakınırken ben kibir dolu yorumuna kulak asamıcam

O kadar da değil.bekara karı boşamak kolay demişler.Çok büyük konuştun bence hemen tövbe at.Kibirden yakınırken ben kibir dolu yorumuna kulak asamıcam
1.İster kulak as ister asma bu benim sorunum değil.
2.''karı'' lafı nası bi çirkin laf öyle?
3.Asla böyle biriyle evlenmem demediğim için büyük konuşmak nerede göremedim ama tövbe etmek temizler.
4.Ben nikahın eşiğinden döndüm ayrıca bir iki güne kadar bekar değildim biz de biliyoruz yuva kurmak gelin evi düzmek hakkında bir sürü şey.
5.Hayatım boyunca elimdeki imkanlardan da okuduğum okulun adıyla da maddi durumumla da övünmekten kaçtım. Ama alçakgönüllü olucam diye kendini yetiştirmemiş,ağzından küfür eksik olmayan biriyle kendimi bir tutamicam kusura bakma.
Kocanla mutluysan da savunuyosan da teselli avındayım yazma.Kimse nazını çekmek zorunda değil.

Ay şimdi çıldırıcam ya laptopu fırlatıcam o derece sinirlendim yarabbi sen sabır.Pardon da bence gayet doğru denizbhrm arkadaşın dedikleri kaldıramıycaksan hiç anlatmıycaksın o zaman kusura bakma.Hem sakil kocanın saçmalıklarını anlat hem de 'yok o kadar da değil' de.Sen bunu koca diye yanında gezdirmeye utanmıyor musun ya bu nasıl bir mantıktır?Sana şuan çok acıdım ya ama daha çok ezilirsin bu kafayla devam edersen demedi deme.

ne babası varmış ya.
sende boşanma tabi. boşanırsan baksana babaları kamyonla kız bulucakmış...
dünyadaki tek erkek kayınbabanızda var nede olsa.:KK67:
Bunu diyen kayınpeder de çok destek çıkıyomuş güzelim üstüne gitmiyomuş kimsenin gelininin üzülmesinden korkuyormuş.Mantığına sığdırırsan :KK70:

ne babası varmış ya.
sende boşanma tabi. boşanırsan baksana babaları kamyonla kız bulucakmış...
dünyadaki tek erkek kayınbabanızda var nede olsa.:KK67:
Bir de hamile oldugunu gormus ruyasinda cocuk yapsin bir de bu vizyonsuz adamdan tam olsun.İnsanlar neden intihar ediyo simdi gercekten anliyorum.Cidden intihar sebebi yani

X