Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

ablan yakın davransa başhemşire bile olursun.

birtek babana- annene üzüldüm.Allah yardım etsin.

• Beğen
Reactions: 000
Bu kanıya sadece servis değiştmek ve nöbetlerimin daha “insanca” olmasını istediğim için mi vardınız? Beni yükseltmesini başka bir göreve getirmesini istemedim geçtiğim serviste de düz hemşireyim yani
çünkü senden başka zorlanan hemşire yoktur emınım.kim bılır hangı çocuklu annenın hakkına gırdın.

Ben de şuna takıldım. Ablanızın çok iyi mesleği varsa, enişteniz çok yüksek rütbede bürokratsa ikisinin maaşları toplamı nasıl 25 bin TL oluyor? Çok daha yüksek olması gerekmez mi?

ÇOCUKLARI OKULDA İYİ ÖĞRETMENİN SINIFINA GEÇSİN DİYE KENDİNCE TORPİL ARAYANLAR BURDA BENİ HASTANEDE SERVİS DEĞİŞTİRDİM DİYE ELEŞTİRİYOR ŞAKA GİBİ... İNSANLAR İHALE İSTİYOR/ SIFIRDAN İŞ İSTİYOR / MAKAM İSTİYOR BÖYLE TANIDIKLARINDAN HAYIR HABERİNİZ OLSUN YANİ UZAYDA YAŞIYORSUNUZ SANIRIM.
iyi ınsanları ornek alsan daha mutlu olursun. daha kötüsünü örnek gösterip kendini aklamaya çalışmak .torpıl torpılı çeker.sen nerden bılıyon sınıf değiştirmek için torpıl arayanları arkadşalrından bırımı kız.

ablan yakın davransa başhemşire bile olursun.
Olur olur onu da olur.. Sonra da ne olacak ki zaten devletteydim der...:olamaz:
Gençler artik okuyarak bir yerlere gelebileceklerine inanmıyorlar. Ve böyle olayları gördükçe bende öyle düşünüyorum.
Kimbilir konu sahibinin torpille geçtiği bölüme belki başka bir hemşire yıllarca dişiyle tırnağıyla didinerek gelmişti. Şimdi bir telefonla yılların emeği hiç oldu..

Ama kimsenin hakkı kimsede kalmasın inşallah..

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin
Ben kullanmadım inşallah kullanmam da.
Hak yemenin getirdiği huzursuzluk ya da işlerin ters gitmesi mi desem... O daha kötü

• Beğen
Reactions: 000
Turkiyede hiç bir siyasi partinin yarını belli olmaz boşverin, Türkiye cumhuriyetinde kalıcı olan tek şey Devletimiz ve gerçek vatan sever devlet adamlarımızdır. Bu gün a partisi var yarın z partisi gelir. Işte bu günkü partinin sonu geldiğinde ablamızda babanızı arar hatta gelir. Hayatta yuce Allah dışında kimsenin sonu garanti değil bu da ablaniz gibi torpille onun bunun tanıdığı ile bir yerlere gelenlerin sınavı. Siz çalışın hayatınıza bakın.

Yapabileceğin hiçbir şey yok. Kardeş bile olsa sana değer vermiyorsa, değer göstermeyeceksin. Düşmez kalkmaz bir Allah, burnunu eğip bakmadığı kapıya düşürür bir gün insanı.

Olur olur onu da olur.. Sonra da ne olacak ki zaten devletteydim der...:olamaz:
Gençler artik okuyarak bir yerlere gelebileceklerine inanmıyorlar. Ve böyle olayları gördükçe bende öyle düşünüyorum.
Kimbilir konu sahibinin torpille geçtiği bölüme belki başka bir hemşire yıllarca dişiyle tırnağıyla didinerek gelmişti. Şimdi bir telefonla yılların emeği hiç oldu..

Ama kimsenin hakkı kimsede kalmasın inşallah..
yorumlarına baktın mı? dıyor ki, daha fenasını yapanlar varmış. daha masum bunun ki !ne olmuş, hakkını aramış torpille!
hakettiği yere geçmişmiş...
inan doğruluk ve dürüstlük en güzel makam. ümidi asla kaybetme. böylelerine inat ayakta durulmalı.

Farketmeden birinin hakkına girsem bile günlerce üzülüp, konu hakkında düşünüyorum. Birilerini tanıyarak işimi halletirmeyi allah nasip etmesin. Ailem bir gram haram para geçirmedi boğazımdan. Bundan sonra da nasip olmaz inşallah.
Türkiyenin bu durumunun sebeplerinden biri de adam kayırma ve torpildir.

Nöbet saatlerini ‘insanca’ bir şekilde düzeltmek demişsiniz. Biz ona torpil diyoruz, teşekkürler bu devirde ya amcan olacak ya dayın lafına enişteyi de eklettiniz.
sizin derdiniz ne babanız ne de ablanız. Bu kadar uzun yazmanıza gerek yoktu. Ablam kayınpederinin desteğiyle bla bla oldu, ayda 25 bin alıyorlar. ben de dümdüz hemşire olarak hayatıma devam ediyorum eniştem de sadece nöbet saatlerim için aradı insan başka bir şeyler yapar bu kız zor durumda diye söyleseydiniz içinizdekileri.

bir de sizde ablanıza babanız tarafından daha çok sunulan imkanların hazımsızlığı var burdan gözüküyor.

Ailecek Bu kadar masum oldugunuzu dusunmuyorum.
Bazen yapilmasi gerekilen duygu davranisini gormeyince de uzaklasilir.
Kotu olmaniza gerek yok
Belki de maddi destek oldunuz ama manevi olmadiniz
Tanidik doktor vardi burnu kaf daginda
Birsey danisacak olsan esi kem kum ederdi.selam sabah da yok.
Sizi takmayani bu kadar niye istiyorsunuz
Birseyle kalmayacak o istediginiz basiniz her sikistiginda basvuracaksiniz
Herkes nobetinden memnun mu ki sizin sadece degisti
Cok bencilce.digerleri insan degil mi.
Bence sizden uzak dursun zaten
Anne babasini uzmesin tabiki

Aynı anne, babadan olmak sizi maalesef sonsuza kadar bağ sahibi yapmaz. Kendisini tasvip etmiyorum ama o bunu seçmiş.
Sizi istemeyeni, siz neden ısrarla istiyorsunuz ki?

Bir de diğer anlamadığım buradaki size ahlak dersi vermeye çalışanlar da bu haddi nereden buluyorlar? Ahh sevgili sütten çıkma ak kaşık, ahlak ve doğruluk timsali kk kadınları😁

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok üzgünüm kendim için değil ama babamın haline çok üzülüyorum o çok üzülüyor bu duruma. İçerliyor. Ablam küçüklüğünde de hep gözü yükseklerdeydi babamı sürekli bunaltırdı para için. Derslerde de başarılı bir insandı ablam ama babam lise mezunu bir teknisyen elindeki imkanı sonuna kadar kullanırdı ama ablamı mutlu edemezdi tabi.

Bu süreçte abla kardeş aramız kötü değildi aslında benimle bazen başarısız olduğum için dalga geçerdi ama yinele güzel muhabbetimiz vardı.

Yıllar geçti çok güzel bir okuldan mezun oldu. Fakülteden tanıştığı babası eski çok üst düzey bürokrat olan eniştemle evlendi. Şuan ki mesleğine dahi bu evlilik ile kavuştu onlar getirdi ablamı o konuma bunu bilmeyen yok. Kocası tek çocuk ve tüm mal mülkte ablamların yani. Kariyerli ve saygın bir işleri var karı koca; aylık toplam 25.000 lira gelirleri var üstelik devletin müstakil konutunda oturuyorlar; evlerinin tüm giderlerini yasal olarak devlet karşılıyor şoförleri korumaları var, özel kalemleri var. Sürekli saygı görüyorlar. Böyle bir hayat yaşıyorlar. 1. Sınıfa ayrıldıklarında maaşları toplam 35.000’i bulacak.

Ablam dahi geldiği noktaya inanamıyordu bu arada evliliği de muhteşem. Ama bizimle görüşmüyor artık nerdeyse bir kavgamız bir olayımız da yok.

Beğenmiyor bizi. Telefonlarımıza çıkmıyor, çıkınca işim var diye erken kapatıyor. Günlerce konuşmadığımız oluyor. Annem babam çok üzülüyor özellikle babam o kadar üzgün ki; bir sorun mu var diye konuşmaya çalışınca çocuk gibi azarlandı kocaman adam ablam tarafından.

Üstelik tüm imkanlarını ablam için kullandı babam. Bizim memleketimize de gelmiyor artık geçen yazda karı koca Ankara’ya kayınpederinin yanına gittiler. Tabi o üst düzey bürokrat bizi ne yapsın ki ablam.

Hemşireyim ve en son basit bir servis değişikliği yapmak için ablamı aradım söyledim bakarız dedi 15 gün geçti tekrar arayınca ulaşamadım sonra bende direkt eniştemi arayıp söyledim salı günü; bugün servisim değişti nöbetlerim de düzenlendi.

Hayatımda ilk kez birşey istemiştim çok üzüldüm, çok kırıldım. Neden böyle oldu? Biz ona bir kötülük yapmadık? Ne yapmak istiyorsa hep onu yaptı hayatta babam teknisyen haliyle çabaladı onun için yazık değil mi? Arayı düzeltmenin bir yolu yok mu? Ne yapabilirim?
Çok zor ama yok sayın, öldü bilin. Birgün basamaksız ykseldiği mevkiden pat diye düştüğünde o sizi bulacaktır, o zaman düşünürsüüz ne yapacağınızı.

Konu sahibi üzülmeyin madem istemiyor uzak durun 😔 bu arada aklıma yaprak dökümü Necla karakteri geldi istemsizce 😒

yorumlarına baktın mı? dıyor ki, daha fenasını yapanlar varmış. daha masum bunun ki !ne olmuş, hakkını aramış torpille!
hakettiği yere geçmişmiş...
inan doğruluk ve dürüstlük en güzel makam. ümidi asla kaybetme. böylelerine inat ayakta durulmalı.
Evet baktım. Tamamen kendini aklamaya çalışmış. Bu durumu normallestirmeye çalışmış.
Tahminen konu sahibi göreve başlayalı çok olmamış. Haliyle de mesleğe yeni başlayanları acil serviste başlattıklarını duymuştum. Büyük ihtimal acil serviste başladı. Baktı ki kıdemli hemşirelere başka bölümdeler haliyle aklına hemen ablası ve eniştesi geldi. Dedi ki ne uğraşacağım yıllarca kıdem kasmakla. Emeğimle gelmekle. Bir telefon bitirir işi dedi.:KK57:
Ben görev yeri torpille değişen hakkı alınan diğer hemşire olsam asla hakkımı helal etmem.

Bunu sağlık personeli bile yapıyorsa diğer alanlarda çatır çatır oluyordur maalesef..

X