Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

Aynı anne, babadan olmak sizi maalesef sonsuza kadar bağ sahibi yapmaz. Kendisini tasvip etmiyorum ama o bunu seçmiş.
Sizi istemeyeni, siz neden ısrarla istiyorsunuz ki?

Bir de diğer anlamadığım buradaki size ahlak dersi vermeye çalışanlar da bu haddi nereden buluyorlar? Ahh sevgili sütten çıkma ak kaşık, ahlak ve doğruluk timsali kk kadınları😁
Hepimizin vergileriyle dönen bir sistemin kokuşmuş hale gelmesinde katkısı olanlar haddini bilmesin ama yapılan yanlış diyenler bilsin. Oldu.

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin
kendı adıma konusuyorum
kullanabılecegım cok buyuk ıkı torpılım var
kullanmıyorum

ÇOCUKLARI OKULDA İYİ ÖĞRETMENİN SINIFINA GEÇSİN DİYE KENDİNCE TORPİL ARAYANLAR BURDA BENİ HASTANEDE SERVİS DEĞİŞTİRDİM DİYE ELEŞTİRİYOR ŞAKA GİBİ... İNSANLAR İHALE İSTİYOR/ SIFIRDAN İŞ İSTİYOR / MAKAM İSTİYOR BÖYLE TANIDIKLARINDAN HAYIR HABERİNİZ OLSUN YANİ UZAYDA YAŞIYORSUNUZ SANIRIM.
ben sanırım ablanız sızden neden uzaklastı bıraz anladım
yanlısları dogru kabul etmenız herkes yapıyor bende yaparım demenız hıc cekınmeden samımıyet olmamasına ragmen bırseylerı bukadar rahat ısteyebılmenız... sadece su konuya 1 kere baktım ve bunları gordum kac yıllık ablanız belkı neler olmustur sımdı dusununce...

bır dedınız kı esıyle aynı ıs aynı egıtım
sonra dedınız kı esı sayesınde ortamlara gırdı
sonra dedınız kı esıyle evlenınce havalara gırdı ımkanları degıstı o ımkanları kullandı
sonra dedınız kı ablamın enıstemın ımkanlarından bende faydalanmak ıstedım oyuzden talep ettım
talebınız olmus ıstedıgınız degısıklık olmus
ama hala karalama derdındesınız

e sızın konunun en basında ablanızın degıstıgını enıstenızın ımkanlarını sureklı kullandıgını bu yuzden havalandıgını soylemıstınız
pekı bır farkınız kaldı mı
ha bır farkınız kaldı ablanız kendı ımkanlarını kendı yaptı sız enıstenızın sayesınde

bunu astıgınız gun aranız duzelır

bu konuya yorumum suydu,
aslında enıstenızden talep ettıgınız seyde enıstenızı zor duruma sokuyorsunuz
bu ısler oyle sandıgınız gıbı kolay olmuyor ya benım bır yegenım bır baldızım var yanına aalabılır mısın su nobet saatını degıstırebılır mısın gıbı kolay olmuyor
bır kısıye telefon etse o telefonu 100 kısı duyar hem adına saygınlıgına ımajına zedeleyıcı guven kırıcı etıket yapısır hemde sızın calısma ortamında nasıl oldugunuzu bılmıyor sıze kefıl olmak ıstemeyebılır resmen arada bırakıyorsunuz

aramızda varsa torpıl ısteyenler bunu bılınız oyle tek telefonla falan da halledılmıyor yanı

hemde bak bak su kısı aradı su ıs ıcın dıye ortamınızda adınız da soylenıyor herkes ıcın zedeleyıcı bırsey

bunun dısında ablanızla mesafenız konusuna gelınce ne yasadınız tam olarak aslında bılmıyoruz nıye bırden mesafe almıs uzak durmus bılmıyoruz ama sorunu cozmek ıstemeyısı aılesını kardesını babasını yok sayısı sebebıyle ustune dusmeyın sızde mesafe koyun dıyebılıyorum sadece evet uzucu keske boyle olmasa ama zamana bırakın zamanla belkı ıyılesır duzelır bazı seyler

ekle bırlıkte fıkrım artık bu. yazdıklarınızdan sızı boyle tanıdım cunku

yani torpil istediniz, ablanız ilgilenmedi, siz de direkt enişteyi aradınız. üstelik samimi değilsiniz, sizden uzaklar. nihayetinde işinizi de görmüşler. daha ne? daha fazlasının peşindesiniz bence.

Aynı anne, babadan olmak sizi maalesef sonsuza kadar bağ sahibi yapmaz. Kendisini tasvip etmiyorum ama o bunu seçmiş.
Sizi istemeyeni, siz neden ısrarla istiyorsunuz ki?

Bir de diğer anlamadığım buradaki size ahlak dersi vermeye çalışanlar da bu haddi nereden buluyorlar? Ahh sevgili sütten çıkma ak kaşık, ahlak ve doğruluk timsali kk kadınları😁
sutden cıkmıs ak kasık ve ahlak dogruluk tımsalıymıscesıne haddını bılmeyen kk kadınları sızı nasıl elestırebılıyor cumlesını sız nasıl kendınıze hak gorerek soyleyebiliyorsaniz bızde oyle söylüyoruz

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin
bende böyle yorum yapacaktım. kesinlikle torpilden rahatsız olanlar hepsi demeyim çoğu kendileri olsa kabul ederdi. kaldı ki ülkede torpil olmayan yer var mı? kaç kişi gerçekten kendi alın teriyle bir yerlere geldi.
kimse bu konuda torpil yüzünden ahlak dersi vermesin bence yazanların ailesinde hiç mi torpiller yok bir yerlere gelen yok kaç kişi ya kendi alın teriyle kendi emeği ile bir yere geldi bu ülkede.
konu sahibi servisi ve nöbet çizelgesini değişmiş ne laflar saydırılmış biraz fazla abartmıyor musunuz?
sanki kız birini işinden edip onun yerine geçmiş gibi davranmalar fazla abartı hanımlar...
ablanız da makam mevki sahibi olup ailesini unutmuş işte... işi gücü bahane olmuş anladığım kadarı ile geçmişten aileye hep soğukmuş zaten..
ve dipnot: keşke herkes kendi hakkı ile bir yerlere gelse kendi emeği ile başarı elde etse bu ülkede torpil denen şey tamamen yok olsa !

Son düzenleme:
bende böyle yorum yapacaktım. kesinlikle torpilden rahatsız olanlar hepsi demeyim çoğu kendileri olsa kabul ederdi. kaldı ki ülkede torpil olmayan yer var mı? kaç kişi gerçekten kendi alın teriyle bir yerlere geldi.
kimse bu konuda torpil yüzünden ahlak dersi vermesin bence yazanların ailesinde hiç mi torpiller bir yerlere gelen yok.
konu sahibi servisi ve nöbet çizelgesini değişmiş ne laflar saydırılmış biraz fazla abartmıyor musunuz?
sanki kız birini işinden edip onun yerine geçmiş gibi davranmalar fazla abartı hanımlar...
Yanlış yanlışla örtülmez.
Evet birini yerinden edip onun yerine rahat bölüme "Hakkı Olmadan" geçti. Belki o bölüm kıdemle geçiş yapılan bölümdü. Bir sürü daha hak eden vardı. Onlara yazık değil mı? Onların suçu Ne?
Böyle torpili savunan kimi görsem aklıma hemen sanırım çevresinde de torpil var. Ondan normallestirmeye çalışıyor fikri gelir.
Bence kendini baş hemşire de yaptırsın.
Nasıl olsa kimseyi işinden etmiyor.
Tabi başkalarının yerine geçiyor olsun ya o kadar..
Burası yol geçen hanı ülkesi..
Pes..

Son düzenleme:
kimse bu konuda torpil yüzünden ahlak dersi vermesin bence yazanların ailesinde hiç mi torpiller yok bir yerlere gelen yok kaç kişi ya kendi alın teriyle kendi emeği ile bir yere geldi bu ülkede.
Hiç görüşmediği havasından geçilmiyor dediği ablasindan torpil istiyor abla belliki buna alet olmak istemediğinden dönmeyince eniştesini arıyor sırf torpil için şöyle böyle dediği ablasına yani... Akrabalarimda torpille bir yere gelmiş biri belki vardır bu benim suçum mu bana ne ? O şartlarının iyileştirilmesi için istediği torpille kimin şartı kötüleşti acaba ? Bu sizde olabilirdiniz koca hastane konu sahibi için özel bir gün yapmamıştır başka çalışanın düzeni değiştirilerek iyileştirildi konu sahibinin ki biz mi abartiyoruz yani ? E insaf biraz vicdan ben ne abla ne enişte ne konu sahibini umursuyorum benim umrumda olan hak yenilmesi baskasinin hakkını ezip geçmek sırf bir tık rahat etmek için hemde

sizin yazdiklarinizdan sanki ablandan devaaaamli bir beklenti icinde oldugunuzu hissettim. babasi bakmis babasi harcamis. baba ondan olabilir mi aceba? bende harciyorum cocuklarima, bakiyorum mecburum buna onlar benim cococuklarim. bende büyük kizimdan kalan ayakkabi canta kiyafet ne varsa ufagina kullaniyorum. bunu kim yapmiyor ki? biktirmissiniz belli.

Yazdıklarınızda duygu, üzüntü hissedemedim ben. Her bir mesajınızda annenizle babanıza üzüldüğünüzü belirtmissiniz fakat enistenizi arayıp annenizle babanıza üzüntüsünü belirtmemissiniz torpil istemissiniz yani.
Ablanız bakarız diye geçistirdiyse bildigi bir sey var demektir, belki de yardım etmek istemedi bunu anlamayıp gidip enistenizi aramak ablanızı yerin dibine sokmus olabilir.
Belki seneler önce annenizle babanız bir şeyler istedi yardım vs ablanız sinirlenmis olabilir o yüzden iletisim kurmamaya özen gösteriyor olabilir. Ablayı dinlemek gerekiyor. Zira ben üzüntü vs hissedemedim affola.

Ayrıca ne gerek vardı torpile?

Bir konuda neden birinin evine giren maaşlar, onu da gectim zamdan sonraki girecek maaşlar anlatilsin ki.
Bir konuda neden birinin yaşadigi ev, hizmetcileri, arabalari, makami filan anlatilsin ki.
Ablanizi ne kadar kiskandiginizi taaa burdan ben bile hiss ediyorum.
O babanizin tum imkanlarini kullandi siz kullanamadiniz.
O her seyin en guzelini giydi, siz onun kiyafetleriyle buyudunuz.
O en prestijli universitede okudu, siz normal.
O cok zengin biriyle evlendi, cok iyi yerlere geldi, siz hastanede hemsiresiniz.
Annem babam uzuluyor cumlesi bana nedense sahte geldi. Sanki asıl isteyiniz ablanizi gommekdi.
Ablanizin size ve ailenize yardim edip daha iyi sartlarda yaşamanizi saglamasini istiyorsunuz gibi geldi bana.
Bence bu yuzden de ablaniz sizden kaciyor gibi geldi bana.
Ablanizi da dinlemek isterdim.
Ha ablada hata var mi? Onda da var, bende o imkanlar olsa ailemin bir eli yagda, bir eli balda olur.
Paramin cogunu onlara harcardim, guzel yaşamalari icin ugrasirdim.

Vardir bir sebebi.

Eniştenizi neden arıyorsunuz?yüz verirsek yakamızdan düşmez bunlar diye düşünüyordur büyük ihtimal.sizi istemeyeni sizde istemeyin minnet etmeyin.gün gelir size muhtaç olunca döner.

O kadar çok şey var ki yazmak istediğim. Ahh keşke her konuda Özgür olabilseydik.

Kimi okuyor bürokrat olup 25 35 bin kazanıyor halamı dha dün mağaradan çıkmış konuşmayı dahi bilmeyen eşi Fransada sadece inşaat işçiliği yaparak ayda 25 bin TL kazanıyor.
Ne garip bir dünya...
Ablanız için diyecek lafım yok.
Ben somradan görme olduğu kaanarına vardım

X