Terk edildim. Canım çok yanıyor. Lütfen yardım edin.

Neden sürekli baba evindesiniz? Sizin kendi eviniz var artık?

Ve de insan kendi özsaygısından dolayı bakımına + kilosuna + sağlığına dikkat etmeli

Hayatımda böyle bir saçmalık ne gördüm ne duydum. Aileniz gerçekten çok bencil. Ya evlenmeyip baba evinde kalacaktınız ya da iç güveysi evlenecektiniz. Daha da kolayı ailenize yakın bir ev tutup ara ara gidip yardımcı olabilirdiniz. Yine de eşinizi bir adım önde tutacaktınız. Çünkü artık eşiniz sizin aileniz. Aynı şeyi erkek yapsa bu forumda herkes anneci aileci deyip boşan derdi size. Eşiniz istemeyerek kabul etmiş ama nerden bilsin bu kadar abartacağınızı. Aileniz çalışıyor olabilir siz olmasanız evin temizliğini yemeğini çocukların bakımını yapamayacaklar mı? Ya da siz hamile kalsanız aileniz için bir sene daha var deyip aldıracak mısınız çocuğu? Eşinizi gerçekten seviyorsanız evliliğinizi kurtarmak için evinizde kalın. Ailenizle de konuşun. Eşinizin gönlünü yapın. Burada kilo vs.konuşulacak son şey. Tabii ki bakımlı da olun. Umarım eşiniz de sizden bir çaba bekliyordur. Bir yıl sonra çok geç kalırsınız.

Reactions: 000
Dünyaya hizmetçilik yapmaya mı geldiniz? Aileniz bencil, siz safsınız, kocanız da haklı ama yanlış ifade etmiş. Hiç yaşamadığı bir durum için, daha evlenmeden sorun olmaz demiş ama zaman içinde insanların fikri değişir. Böyle bir şeye razı olmasını beklemek yanlış. Neyse en azından hizmet edilecek ev sayısı bire düştü.

Klasik hikayeyi uygulardım.
Asla yalvarmam , ne ararım ne sorarım zayıflar cillop gibi mahkemede karşısına çıkarım ve boşanmak istiyorum derdim.

Herkes ailenizi, sizi suçlamış da evlilik öyle uzakta kaldı aman soğuyayım diyebilecek bir şey değil. Seven insan bırakın soğumayı daha da özler hatta. Ne kadar süredir bu şekildeydi bilmiyorum ama ailenize gitmeniz ya da bakımsız olmanızla ilgili değil bence. Eğer bir anda olduysa eşiniz başka bir kişiye aşık olmuş olabilir. Madem ayrılmak istiyor, ailenizin yanında olmaya devam edin ve kendi bakımınızı yapın, zayıflayın özgüveninizi kazanın. Gidip yalvarmanız hiç bir işe yaramayacağı gibi daha da soğutabilir.

Eşin o kızı çoktan bulmuş

Ne kadar da anlayışlı bir üye.
O zaman kocanız mesela bir yıl gitsin annesinin evinde kalsın.
Sizde o ara eminim bol bol özler , geri gelincede hoş geldin kocişkom dersiniz değil mi ? Yapmayın Allah aşkına böyle marjinal olmak için yorum yapmayın.
İnsan insandan davranışları neticesinde nefret bile eder.

Kocanı bırakıp hergün annenin evini temizlemeye mi gittin hergün ne temizliği yapıyodun acaba
Adam haklı valla çok bile beklemiş

Bilmeseniz de tavırlarından anlamanız lazımdı , madem ikisi de çalışıyor küçük kardeşiniz varsa eğer bakıcı tutsaklardı,
Temizlik işini hafta sonu yapsaydı anneniz , haftada bir iki gün içinde gidersiniz anlatım her gün eşiniz kalkmadan gitmeniz çok saçma olmuş, anne babanız nasıl kabul etmiş böyle bir şeyi hayret ettim

Siz evlenirken ölene kadar dibimde olacak, eve gelmezse boşarım diye mi evleniyorsunuz? İyi günde kötü günde diyerek evleniyorsunuz. Evlenip de işleri sebebiyle yıllarca uzak şehirlerde yaşayan insanlar var. O zaman şimdiye hepsinin boşanması lazımdı. Ya da hastalanıp yıllarca hastanelerden çıkamayıp eşiyle çocuğuyla ilgilenemeyen insanlar var. O zaman onlar da boşansın. Sonuçta aileniz zor durumda olabilir ve siz onlara öncelik verebilirsiniz. Hemen boşamak mı gerekiyor?

fazla kilolarım var demişsiniz, herkesin fazla kilosu var emin olun.. kaç kilosunuz?

Heh ne güzel söylediniz. EVLENİP KENDİ EVİNE BAKMAK İÇİN çalışan insanlar. Teşekkür ederim kendinizi çürüttüğünüz için.
Baştan aşağı saçma sapan bir ilişki. Annesinin hizmetçiliğini yapmak için , kocasından ayrı kalan bir kadın normal tabi. Ben ve 626366263 üye aile birliği ne demek bilmeyen ve anlamayan kadınlarız.
İyi ki sizin gibi ailevi değerlere çok önem veren kadınlar var !!!!!!

2 hafta önce seven değil 2 gün önce seven biri de bu gün sevmeyebilir. Bir anda dank eder. Sevmiyorum der. Sevgi emek istiyor, sevgi yuvaya bağlılık gerektirir. Ben hastanız var onlara bakmanız gerekiyor diye düşündüm. Evin bütün işini yüklenmenizi anlayamadım. Ailenizle konuşun ve bi çaresine bakın bence.

Çok komiksiniz ya kendi kendimi
çürüttüğümü falan sanmışsınız Neyse kapasitesi düşük insanlara laf anlatmaya çalışmamak için kendime söz vermiştim. Size çekirdek ailenizde mutluluklar diliyorum

Kendinizi bariz şekilde yok ettiniz . Asıl ben teşekkür ederim böyle gülerek , göz kırparak falan cevaplar veripte kendinizi imha ettiğiniz için.
Çekirdek ailemle çok mutluyum elhamdulillah aynısını size de diliyorum. Ve inşallah diyorum eşiniz şöyle 1-2 sene annesinin yanına gider de ona bakar. Siz de bol bol özlemeli ve aşk dolu bir birleşme yaşarsınız.

Cok bile daynmis. Sabah gozunu aciyor yoksun gece gec geliyorsun kendini ihmal ediyorsun. Ayrica sadece ailevi sorun demissin bi aciklama yapsaydın ona gore yorum yapardik. Her ne olursa olsun esini asiri fazla ihmal etmissin. Bende ailemden uzagim gurbette kaliyorum ve senede 3 kere güdebiliyorum ama kendi ailem 10 gunden fazla kalmami istemiyor yeni evlisin kocani ihmal etme sana alismis sıkılır git kocanin yanina diye. Sizin ailenizde bunu dusunmeliydi. Iste dedigim gibi sorunu net olarak bilmedigimiz icin yorumda yapamiyoruz

Çok affedersiniz ama kötü gün dediğiniz olay; evlendiği halde her gün mütemadiyen baba evinde hunharca temizlik yapmak mı?
Akşam olduğunda bile evine, eşine, yatağına gitmeyip hunharca baba evinde hizmete devam etmek mi?
Ben konu sahibinin eşi olsam 2 yıl bile beklemezdim.
Kötü gün; elzem bir hastalık olur, vefat olur, sakatlık olur...

Hunharca temizlik yapmak olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…