Terk edildim. Canım çok yanıyor. Lütfen yardım edin.

harika-2019

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
5
4
34
Edit: Şu birkaç haftalık süreçte problemimizi çözdük evel Allah ve eşimin ülkesine taşınmaya karar verdik.

Merhaba arkadaşlar. Mümkün olduğu kadar kısa tutarak konuyu anlatacağım.

2 yıl önce çok severek biriyle evlendim. Onu çok sevdim, hala daha çok seviyorum. O da beni seviyordu, biliyorum. ama 2 hafta kadar önce beni terk etti. Gerekçesi ise "seni artık hiç sevmiyorum, seninle olduğum anlardan nefret ediyorum".

Detay vereyim. Ailevi meselelerden ötürü haftanın çoğu günü evde olmuyor, babamların evinde oluyordum. Çoğu günler uyandığında beni evde bulmuyordu. Bazen eve çok geç dönüyordum. Ve o benim evde olmamamı istiyor, ara ara söyleniyordu. Ama ona bu durumun maksimum 1 yıl içinde biteceğini söylemiştim. Ayrıca bunun dışında yemek ve temizlik konusunda elimden geleni yapıyordum, ona tüm sevgimi veriyordum.

Bir kusurum daha var (her ne kadar o, beni terk etmesinin bununla hiçbir alakası olmadığını söylediyse de) fazla kilolarım var ve gerek baba evinde iş yapmam, gerek kendi evimde iş yapmamdan dolayı çok yoruluyordum ve bakımımı çok ihmal ettim. O, görüntümle hiçbir alakası olmadığını dese de, düşününce daha dikkatli olmalıydım diyorum.

Bana, onu aldatmadığım sürece beni hiç terk etmeyeceğine söz verdiği halde, ayrıca bu baba evine gitmelerim maksimum 1 yıla bitecekti, ona söylemiştim, gönülsüz de olsa tamam, bekleyeceğim demişti, beni terk etti.

Seni artık sevmiyorum, iyi ki çocuğumuz olmadı diyor. Ve ben acillik oldum, sakinleştirici iğne vuruldu. Canım çok yanıyor ve çok korkuyorum. Çok kötü bir haldeyim. 2 haftadır benden uzakta. 2 hafta önce beni seviyordu, biliyorum, ne olduysa bu 2 hafta içinde oldu ve benden çok soğumuş.

Allah rızası için akıl verin, ne yapmam lazım?

Gidip yanına ağlaya ağlaya beni bırakma mı diyeyim? Yoksa bu 1 yıl boyunca ailevi meseleleri halledip de mi karşısına çıkayım? Ama kesin bir kız bulmuş olur gibi geliyor. Lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Bir insanin sevgisi 2 haftada bitmez.

"seni artık hiç sevmiyorum, seninle olduğum anlardan nefret ediyorum".
Seni artık sevmiyorum, iyi ki çocuğumuz olmadı diyor.

Bu laflarin uzerine lutfen bunu
Gidip yanına ağlaya ağlaya beni bırakma mı diyeyim?

yapmayiniz.

Sana o sözleri söyleyen bi insanın karsisinda daha fazla saygın yitirmek ve kucuk dusurmek ıstemiyosan yalvarmicaksin.ha ben olsam ne ararım ne sorarım ama benim onceliklerim farklı hayata sevgiden çok saygı çerçevesinde bakıp kendi değerimi asla dusurmem.ama çok seviyosan biraz bekle daha sonra yüzyüze duzgunce konuşmayı teklif et.saygılı bi şekilde konuşun baktın gerçekten istemiyo yapıcak biseyin artık kalmamış olur

hiç arayıp sormam anlaşmalı boşanırım.
kilolarımı verip cillop gibi olurum ve
kaybettiğin kıza dön bir bak derim
biliyorum bu çok zor biz sana ne desek için rahatlamayacak ama senin ona yalvarıp bir araya gelmenizdense zor olanı yapıp yukarıda yazdığımı uygulamanız uzun vadede sizi daha çok mutlu edecek.

Ailevi meseleler nedir günün büyük bölümünü evinizin dışında geçirmenizi ve öz bakımınızı ihmal etmenizi gerektirecek?

Sizi sorunlarınız olduğunda terk eden bir adama nasıl güvenip kalbinizi yaslarsiniz. ?
Özbakım dediginiz zayıf olmak mi oje sürmek mi ? Sizi seven insan her halinizle sever .
Banyo yapmıyorum kokuyordum derseniz o ayrı ama yok kiloymuş bakımmis bunlar gerçek sevgi ile alakası olmayan isler .
Bence sizi hic gerçekten sevmemiş olabilir .
Seven insan sorununuzda yanında olur , eve geldiğinizde sizi rahatlatirfi .
Lütfen sizi seven birine verin kalbinizi.

Eşinizin sizi terk etme sebebi fazla kilolariniz kesinlikle olamaz.Olsa olsa tuzu biberi olmustur.
Bir kadinla evleniyorsun sabah kalkiyorsun yaninda yok.Aksam bakiyorsun evde yok.Ne bekliyordunuz ki??Size ayni sey yapilsa ne yapardiniz?Evlilik bu degil.Size ihtiyaci olan bircok zaman yaninda yoktunuz ve yoklugunuza alistirmissiniz adami
Bile bile.Simdi ailenizin sorunlariyla rahat rahat ilgilenebilirsiniz..Aileniz hic mi demedi kizim evinde dur.Bu kadar gelme diye.Akil vermediler mi sana??Sevuyormussun.Yazik olmus evliliginize..

Eşinin seni sevmesi için bisey göremedim. Gıder tabı. Ailevi meselen ne bilmiyorum ama bu taraftan senın ailen dagılmıs. Adam kafaya koymus gitmeyi ve sen 1 yıl bitse ailevi sorun gitse de oylemı diyorsun sende cok ıstemıyo gibisin sanki. Bılemedım.

Ailevi mesele dediğiniz nedir, belki sizin kadar önemli görmediği için onu ikinci plana atmanıza kızıyordur. Yok çok önemli bir durumsa ve sizin gitmeniz zorunluysa o zaman eşinizin öküzlüğü oluyor durum biraz.

Ben farklı düşünüyorum.
Konuyu bir erkek açsa ; o ne biçim adam . Ailesinde ki problemi size neden yansıtıyor ?
Eve neden gelmiyor ?
Kendine neden bakmıyor ? vs deyip ayrılmasını isteriz.
Kimse böyle bir duruma katlanmaz. Açıkçası 1 sene sonra geleni de ben istemezdim.

Gelen cevaplar için topluca cevap vereyim.

Annem ve babam çalışıyor. Onlara söz vermiştim birkaç yıl ev işlerini halledeceğime dair. O yüzden sabahtan gidip, ev temizliği, yemek, kardeşlerimin bakımıyla vs ben ilgileniyordum. Maksimum 1 yıl sonra annem işten çıkacaktı ve bu defter kapanacaktı. Eşime bunu söylediğimde gönülsüz de olsa kabul etmişti. Bana eğer "bu durum beni soğutuyor, senden ayrılırım" deseydi, ailemle konuşur bu duruma son verirdim.

2 hafta önce beni sevdiğini biliyorum. Her şey 2 hafta içinde oldu, birden aylarca sabah uyandığında beni görmeyişinden tiksinip, evliliğimizden soğudu.

O kadar korkuyorum ve o kadar canım yanıyor ki, gururumu düşünemiyorum.

Bakım sadece oje sürmek değil. Bildiğiniz 2 evin işini yapmaktan paspaye halde dolaşıyordum.

Ailenizin ailevi problemlerini çözebildiniz mi bari?
Eşinize de hak verdim. Eşinin evde olmayacağı bir evliliği kim yürütmek ister ki?
İki hafta önce sevdiğine nasıl emin olabiliyorsunuz ki?
Ama onun da size, iyi ki çocuğumuz olmamış demesi hiç hoş değil.

Yok artık ailevi problem dediğiniz ev işi mi ?
Cidden adam çoooooook haklı.
Ben olsam ben de sizi asla istemezdim.
Aileniz ne kadar bencilmiş. Bir yardımcı tutacakları yere kızlarının yuvasını bozmuşlar.
Allahım neler okuyacağız daha ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…