Temmuz ayında hamile kalmak isteyenler..

aboo sinirli hatun:KK1:
hemen cvplayım simdi yumurtanın catlamadığını nerden anladın doktorun sölemistir galiba
hiç endişelenme adetle atacaksın mesela 3 yumurtan oldu 2 si çatladı biri catlamadı kiste cevirdi hamile kalıp bi adette kiste sahip olursun ama sadece tek yumurta varsa oda catlamadıysa malesef gebelik olmuyor
iğne vermedimi cnm doktor sana catlatma iğnesi
bu embesil benim seyime bakmaktan baska birsey yapmiyor ben onun doktorlunu su kandil günü neyse vermiyor canim sapik ben bugun telefon ettim beklememiz lazim diyor ama atesim ayni aki tim yok gögüsten zaten anlamam

selam arkadaşlar hepinizin kandilini kutluyorum ve rabbim bu mübarek günde herbirimize evlatlarımızı nasip eder inşallah .....
ben düzenli ateş ölçümü yapıyorum ve her ay düzenli giden ateşim yani 16, günden sonra yükselen bu ay 18 gün olmama rağmen hala yükselmedi bu arada ben 2, günümde 6-7 gün baltarçınçörekotu kullandım ve yaklaşık bi haftadır da hayıt kullanıyorum bunların etkisi olabilir mi acabaaaa ve her ay adete 10-12 gün kala gögüs acılarım olurdu bu ay hiçbişey yokkk:26::26:
benim de ayni ama su an cok sinirliyim bir sakinlesiyim sana uzun uzun yazarim kahve bir gelsin dertlesiriz
Bu 3.günümdü ölçtüğüm canım, sırasıyla 36,5 / 36,8 / 36,5 olarak çıktı,
Bat'ım tahminen 5..
Sabah 8' de uyandığım gibi dil altından ölçüyorum,
Regl olmana birkaç gün kala 36,5 altına düşerse adet olucam demek değil mi bende böyle anladım,
Yani şuanda benim sınırım 36,5 heralde ilk ölçtüğüm sıcaklık, yanlışım varsa düzeltin
:KK76:

selam araya girip atladım hemen kusura bakmayın.... özele gidip para harcamana hiiçç gerek yok. devlet hastanesine git. bi yıldan daha fazla süredir hamile kalamıyorum de. kontrol hapını istersen söyle amma bırakalı çok oldu dersen bence tahlilleri zaten ister.madem onlar gerekli ilgi ve alakayı göstermiyor biz de mecburen onları yola getirecez azıcık. bunları neden yazdım biliyor musun, benim bir yılım bu yüzden heba oldu, kendini doktor zanneden bazı doktor bozuntuları polikisti overli olduğumu anlasaydı bir yılım heba olmayacaktı. şimdi de tahlillerr için bir yıl geride kaldım. anlayacağın iki senedir bu ay tedavi tam olarak başlayacak. ben hiiçç bekleme elini çabuk tut derim..
sağol canım bu foruma girmeden hiç bir şeyden hberim yoktu sayenizde çok sey öğrendim :KK16: ben pazartesi hemen doktora gidip testleri yaptırayım varmı onu bile bilmiyorum daha boşa kürek çekmeyelim

selam canım evet belli bayağı sinirlisin bugün. sakin ol canım tövbe çek bol bol. ağrıların devam ediyor mu?
agrim siddetli degil ama arara var benim bilmek istedigim sizde catlama olunca ne gibi belirti var yada catlamadini nasil anlarim benim amip dr. u aradim benim dosyami faxlayacak bana zaten ters bir gün gidiyor allah benim dilime hakim olma gücü versin bugun hepsi bu yimirtalardan pisler beni sinir ediyorlar

ben 3 aydır deniyorum ama olmadı daha. bugün adet oldum üzüldüm gene.

agrim siddetli degil ama arara var benim bilmek istedigim sizde catlama olunca ne gibi belirti var yada catlamadini nasil anlarim benim amip dr. u aradim benim dosyami faxlayacak bana zaten ters bir gün gidiyor allah benim dilime hakim olma gücü versin bugun hepsi bu yimirtalardan pisler beni sinir ediyorlar

canım benim yumurta çatlarken ağrıdan duramadım ben. nasıl anlatıyım böyle sanki biri kasıklarıma vuruyormuş gibiydi. kramp girer gibi kıvrandım. tabii herkeste farklıdır. mesela yatarken bi taraftan dieğr tarafa dönerken falan ağrı oluyordu. akıntım oldu bayağı. ateşim fazlaydı. onu da eşim fark etti hasta mı oluyorsun acaba niye bu kadar ateşin var falan dedi. ben de bunlar oldu canım. umarım yardımcı olabilmişimdir. kendini üzmenin sana bir faydası yok canım önce sakinleşmeye çalış. yumurta sayısı fazlaydı sende ondan ara ara ağrı oluyor olabilir. büyüyürlarsa ondandır.

ben geri sayıma başladım kaldı 10 gün... allah sabretme gücü versin inşallah bana. ama tuaf bi his var içimde oldu gibi gelio.kasılmalar kramplar. erken başlayan göğüs sızlanmaları falan baya ümitlendirdi beni. bide sanki altıma kaçırmış gibi hissediyom kendmi sürekli ama öle bişi yok gdiom bakıom herşey normal...
tablomuzda bi değişiklik yok ne zaman alcaz güzel haberleri günü geçen arkadaşlardan heycanla bekliyorum valla.

canım benim yumurta çatlarken ağrıdan duramadım ben. nasıl anlatıyım böyle sanki biri kasıklarıma vuruyormuş gibiydi. kramp girer gibi kıvrandım. tabii herkeste farklıdır. mesela yatarken bi taraftan dieğr tarafa dönerken falan ağrı oluyordu. akıntım oldu bayağı. ateşim fazlaydı. onu da eşim fark etti hasta mı oluyorsun acaba niye bu kadar ateşin var falan dedi. ben de bunlar oldu canım. umarım yardımcı olabilmişimdir. kendini üzmenin sana bir faydası yok canım önce sakinleşmeye çalış. yumurta sayısı fazlaydı sende ondan ara ara ağrı oluyor olabilir. büyüyürlarsa ondandır.

kızlar ben yumurtam varmı çatlıyomu bilmiyorum ama 2 gün önce yumurtalıklarımın ağrısından duramadım her ay olmuyor bazen oluyor akıntıyla beraber bu konu hiç bilgim yok.

catlamasindan vazgectim kisten korkuyom simdi raporlari aldim ilk ay 23-25 arsinda catlasmislar gebelik olusmadi
gecen ay 25mm kadar büyümüs
simdi 24mm dr amipi birde yazmis merak etmeyin en gec pazar gününe kadar catlar diye bekleyecez bakalim adam beni pazartesi karsisinda görürse sanirim dr.gu birakacak aki ntim hic yok evde renli camasir birakmadim günde 50 kere degistiriyom wc den orami burami incelemekten cikmiyom sagol canim yinede bilgilerin icin kac günün var simdi adete hadi tanisalim yas kac klomen yada ne kullandin

slm :KK3: arkadaşlar naslsnz iyimsnz hepinzn kandili mübarek olsun... bu gün hepimz birbirmz için dua edelm müslümann müslümana duası geçermiş Allah hayırlı zamanda hayırlı bebiş nasip etsn inş. hepimize:80:

ben geri sayıma başladım kaldı 10 gün... allah sabretme gücü versin inşallah bana. ama tuaf bi his var içimde oldu gibi gelio.kasılmalar kramplar. erken başlayan göğüs sızlanmaları falan baya ümitlendirdi beni. bide sanki altıma kaçırmış gibi hissediyom kendmi sürekli ama öle bişi yok gdiom bakıom herşey normal...
tablomuzda bi değişiklik yok ne zaman alcaz güzel haberleri günü geçen arkadaşlardan heycanla bekliyorum valla.

inşallah güzel haberlerini alırız hepimizin buna çok ihtiyacıvar tablo değişsimki bizimde umudumuz olsun :KK16:

kızlar ben yumurtam varmı çatlıyomu bilmiyorum ama 2 gün önce yumurtalıklarımın ağrısından duramadım her ay olmuyor bazen oluyor akıntıyla beraber bu konu hiç bilgim yok.

canım yumurtlama gününde akıntı uzayan yumurta akı kıvamında olur. şeffaf. kasıklarında kramp şeklinde ağrı olur. bir de ateşin artar. ben de bunlar oluyor. genelde adetin 12. ve 16. günleri arası olur deniyor ama adet sürene göre değişir bu. mesela 33 günde bir adet görüyorsan 33-14= 19. gün yumurtlama günündür. ama 28 günde bir adet görüyorsan 28-14= 14. gün yumurtlama günündür. anlatabilmişimdir inşallah.

mrb. fıstıklar:80:
niye herkes adet gününün geçmesini bekliyor yaa bir kişide eczaneden test alıp yapmıyormu benim ilk çocuğumda tahmini adet günüme 2 hafta vardı test pozitif çıkmıştı denemekte fayda ver bence

catlamasindan vazgectim kisten korkuyom simdi raporlari aldim ilk ay 23-25 arsinda catlasmislar gebelik olusmadi
gecen ay 25mm kadar büyümüs
simdi 24mm dr amipi birde yazmis merak etmeyin en gec pazar gününe kadar catlar diye bekleyecez bakalim adam beni pazartesi karsisinda görürse sanirim dr.gu birakacak aki ntim hic yok evde renli camasir birakmadim günde 50 kere degistiriyom wc den orami burami incelemekten cikmiyom sagol canim yinede bilgilerin icin kac günün var simdi adete hadi tanisalim yas kac klomen yada ne kullandin

25 yaşındayım canım adım nur 2 yıllık evliyim . aydında sınıf öğretmeniyim. bu ay ilk kez klomen kullandım aslında adet tarihim 20 temmuzdu ama yumurtam 7 si gece ya da 8 i sabah çatladı o yüzden 21-22 temmuza kaydı. 1 yıldır bebek düşünüyoruz ama kısmet olmadı. 1 kimyasal gebelik yaşadım 4 ay önce. bu aydan ümitliyim ama Rabbim bilir tabii. bu aya kadar hep kist problemi yaşadım ama bu ay kontorlde yok dedi çok şükür. beklemedeyim işte canım. tahmini 1 haftam kaldı.
sıkma canını doktor için stres kisti tetikler. olmadıysa bile bu kadar stresten olur canım lütfen dikkat et.

canım yumurtlama gününde akıntı uzayan yumurta akı kıvamında olur. şeffaf. kasıklarında kramp şeklinde ağrı olur. bir de ateşin artar. ben de bunlar oluyor. genelde adetin 12. ve 16. günleri arası olur deniyor ama adet sürene göre değişir bu. mesela 33 günde bir adet görüyorsan 33-14= 19. gün yumurtlama günündür. ama 28 günde bir adet görüyorsan 28-14= 14. gün yumurtlama günündür. anlatabilmişimdir inşallah.
saol canım sen çok güzel anlattın ben 29 günde bir oluyorum tam senin söylediğim tarihler 12-15 günlere geliyor ozaman yumurtlama dönemim :KK16:

mrb. fıstıklar:80:
niye herkes adet gününün geçmesini bekliyor yaa bir kişide eczaneden test alıp yapmıyormu benim ilk çocuğumda tahmini adet günüme 2 hafta vardı test pozitif çıkmıştı denemekte fayda ver bence

hoşgeldin canım. haklısın ama kimse negatifi görmek istemiyor artık ve görürsek bi taraftan umut devam edecek diğer taraftan yokmuş işte üzüntüsü başlayacak . galiba korkuyoruz olumsuzluktan ve testi erken yapmayı göze alamıyoruz.

inşallah canım iyi haberlerle gelirim buraya 10 gün sonra. meraktan ölmezde sağ kalırsam.:KK52:
psikolojim bozuldu valla. acaba test yatırsam şimdi çıkarmı ayy meraktan kalbimin atış hızına yetişemiom....
liste değişse çok büyük moral olcak valla. inş tez zamanda değişir herkesde hamiş yazar.:KK49:

tombiş bn yumurtalarım çatladığında sanki içimde bişey patlamış gibi hissediyorum birden ince bir sızı, dizlerimde çok fazla sızlanma ve ateşim çok yükseliyordu eşim farediyordu bunu.
gerçi ozamn iğne vuruluyodum 32 saat içinde çatlıodu yumurtam belkide ondan hissediyodum zamanını bildiğim için. bu ay hiç bişey kullanmadım ama dizlerimdeki ağrıyı çok hisettim ve sanki rahmime vuruyolarmış gibi bi azğrı hisettim. inş. çatlar erkenden yumurtaların kiste çevirmeden.

X