Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gecirmemişim hic, o kadar da yabanci kedilerle haşır neşir olmustum hasta kedilere evde bakiyodum kendi kedimin dışında, dalından veya topraktan bicok kez meyve sebze koparıp yikamadan yerdim ona rağmen gecirmemisim, simdi yine bakıldı hala gecirmemişim
Geçirmiş olsan rahatlardın aslında şimdi 2 kat dikkatli olman lazım
Kızlar, doktora gittim bugun. Hatırladınızmı perşembe günü gittiğimde doktor hiç yumurtan yok demişti.
Kontrole gel demişti ben gitmemiştim nasılsa yumurta yok diye.
2 gündür sol kasıgımda ağrı olunca annemlerdeydim baska doktora göründüm. ÇAtlamak üzere olan yumurtam varmıs bugun iğne vurdum ağrının sebebi yumuşummuş :))
Tam zamanında çatlıcak rabbim izin verirse.
Nolur dua edin kızlar bu ay olur insallah .
Allahım isteyen herkese tez zamanda nasip et :dua:
Yaa iyi ki gitmişsin valla çok sevindim hadi inşallah bu ay bebiș gelir 🤲🏻
Gereksiz06 Gereksiz06 ben bu toksoplazmayı anlamıyorum. Kızım kedi istiyor, ben de istiyorum. Ama ya hamile kalırsam da toksoplazma olur diye endişe ediyorum. Yani geçirmiş olmak mı iyi geçirmemek mi, geçirince noluyo geçirmeyince noluyo. Valla anlamadım
Hep kedinin kılından tüyünden derler ama aslında kedinin dışkısı ağız yolu ile vücuda girdiği zaman oluyormuş. Hamile kalmadan geçirince bebeğe sıkıntı olmuyor. Ama hamileyken pozitif olursa bebekte sıkıntı oluyor. Hamile olmadan geçirmiş olmak daha iyi yani 😊

Canım bu zamana kadar kedimden toksoplazma gecmediyse büyük ihtimal kedimde yoktur bu virus diye düşünüyorum yine de kumunu eşim hallediyo uzun zamandir. Disardan da yesillik sipariş ettiysek sirkeli suyla yıkıyorum zaten lokantalar falan kapalı 🤷

Pozitif çıkması sorun değil demi? Negatif olduğu için bebek varken dikkat ediyorsun
Canım evet ama şöyle anlatması biraz karışık 2 test var lgm ve lgg. Lgm önceden geçirilen enfeksiyonu belirtiyo Lgg ise şu anda enfeksiyon geçiriyormusun diye bakılıyo. Lgm pozitif çıkarsa bağışıklığın var demek bebeğe bi zararı yok daha önce geçirmişsin çünkü ama Lgg pozitif çıkarsa o anda geçiryosun ve bebek için tehlikeli demek. İkiside negatif çıkarsa çok çok dikkat etmek gerekiyor yediklerimize toksoplazma kapmamak için böyle işte umarım anlatabilmişimdir canım☺️

Kızlar, doktora gittim bugun. Hatırladınızmı perşembe günü gittiğimde doktor hiç yumurtan yok demişti.
2 gündür sol kasıgımda ağrı olunca annemlerdeydim baska doktora göründüm. ÇAtlamak üzere olan yumurtam varmıs bugun iğne vurdum ağrının sebebi yumuşummuş :))
İyiki başka doktora gitmişsin canım inşallah hayırlısıyla olur bebişin bu ay🤲🏻🥰

Canım bu zamana kadar kedimden toksoplazma gecmediyse büyük ihtimal kedimde yoktur bu virus diye düşünüyorum yine de kumunu eşim hallediyo uzun zamandir. Disardan da yesillik sipariş ettiysek sirkeli suyla yıkıyorum zaten lokantalar falan kapalı 🤷
Aynen zaten kedinin dışkısından bulaşıyormuș eşiniz hallediyorsa hiç bir sorun olmaz Allahın izniyle 😊

Canım evet ama şöyle anlatması biraz karışık 2 test var lgm ve lgg. Lgm önceden geçirilen enfeksiyonu belirtiyo Lgg ise şu anda enfeksiyon geçiriyormusun diye bakılıyo. Lgm pozitif çıkarsa bağışıklığın var demek bebeğe bi zararı yok daha önce geçirmişsin çünkü ama Lgg pozitif çıkarsa o anda geçiryosun ve bebek için tehlikeli demek. İkiside negatif çıkarsa çok çok dikkat etmek gerekiyor yediklerimize toksoplazma kapmamak için böyle işte umarım anlatabilmişimdir canım☺️
Anladım 👍🏻😂

Arkadaşlar benim bat 23 Şubat ben bugün predictor erken gebelik testi yaptım negatif çıktı cok aşırı derece göğüs agrım var yumurtlama günlerimi değerlendirdik hep, aylardır gebelik bekliyorum eşim geçen ay varikosel ameliyatı olmuş bu sefer umutluyum. Sizin fikirleriniz nelerdir

Naturallen macunu instagramda gördüm, c life daha bilindik daha adı duyulmus bi marka ama ablamla kuzen kullanip fayda görmeyince onu istemedim, ikisinin içeriğini karşılaştırdım tek fark naturallenin icinde propolis de var, hatta simdi bi de folik asit eklemisler sanırım. İnstagram sayfasindan web sayfasina girdim ordan sipariş olusturdum tek kavanoz 75 tl 2 kavanoz 120 tl falan kampanyasi vardi, erkek icin olani da almıştık o da ayni fiyat, esimin sorunu yokmuş zaten bosa almis olduk o da 1-2 hafta yedi zaten
çok sağol canım bakayım bi instagram sayfalarına bu macunu çok duydum ben bikaç yerde merak ettim

Arkadaşlar benim bat 23 Şubat ben bugün predictor erken gebelik testi yaptım negatif çıktı cok aşırı derece göğüs agrım var yumurtlama günlerimi değerlendirdik hep, aylardır gebelik bekliyorum eşim geçen ay varikosel ameliyatı olmuş bu sefer umutluyum. Sizin fikirleriniz nelerdir
Testi erken yapmışsın ki şimdi çıkmaz bekle en azından hafta sonu yap:KK49:

Yaa iyi ki gitmişsin valla çok sevindim hadi inşallah bu ay bebiș gelir 🤲🏻

Hep kedinin kılından tüyünden derler ama aslında kedinin dışkısı ağız yolu ile vücuda girdiği zaman oluyormuş. Hamile kalmadan geçirince bebeğe sıkıntı olmuyor. Ama hamileyken pozitif olursa bebekte sıkıntı oluyor. Hamile olmadan geçirmiş olmak daha iyi yani 😊
Amin canım, evet doktora gitmek önemli yaa.. bekliyoruz nazlı bebişi bakalımm :KK36:

Çok sevindim yaa ne güzel bak iyi değerlendir canım bu ay gelir bebişin inşallah

Kızlar gecikmemin üçüncü gunundeyim test dün yaptım en son negatif di gec dollenme olma ihtimali mi yüksek yoksa ilaclarmi gecikme yaptı 🤔

Canım geç pik olmamısmıydı?
Otomatık olarak adetinde geç gelecek
Evet geç olmuştu ondan gecikti böle demi uygulamadaki adet gününden bir gün önce kahverengi lekelenme yaşadım adet olcam sandım hatta sonra kesildi ondan bı acaba oluştu kafamda ama haklısın çok geç pik gördüm bu ay ben

X