Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ManyakPrenses Gereksiz06 @Vera06m
Kızlar hamile kalmadan önce ya da kaldıktan sonra toksoplazma testi yaptırdınız mı?
Ben 2 sene önce bi yaptirmistim canim devlet hastanesi dahiliye bölümüne genel bi kan vermek istiyorum vitamin tsh degerlerim icin dedim bide gebelik düşünüyorum evde kedim var dedim daha gebelik falan dusunmuyodum da öylesine meraktan baktırdım orda

Kaldıktan sonra yapıldı canım benim. Negatif çıktı yani bağışıklığım yok dikkat ediyorum sebzeleri bol bol yıkıyorum. Sucuk pek yemiyorum. Et yenicekse iyice pişiriyorum.
Pozitif çıkması sorun değil demi? Negatif olduğu için bebek varken dikkat ediyorsun

Kızlar aranızda c life ballı bitkisel karışım kullanan var mı? Kiste ve doğurganlığa iyi geliyormuş galiba
Canım daha önce ablam ve kuzenim c life kullandı bikac kavanoz hatta ama gebe kalamadilar o zaman. Ben de 1.5 kavanoz naturallen kullandim yumurtami güzel büyüttü çünkü o ay çok güzel pik oldu ovulasyon testim. 1 ay kullandim kavanoz bitti, ikinci ay kavanozun yarısi bitti zaten yumurtlamaya kadar kullanılıyor ben gec yumurtlayinca fazla yemis oldum

Anladım sonucu ne çıkmıştı

Anladım canım herkese iyi gelecek diye birsey yok tabi bir araştirayım iyice ben bunu

canım macunu nereden aldın güvenilir bir yer mi?

canım macunu nereden aldın güvenilir bir yer mi?
Naturallen macunu instagramda gördüm, c life daha bilindik daha adı duyulmus bi marka ama ablamla kuzen kullanip fayda görmeyince onu istemedim, ikisinin içeriğini karşılaştırdım tek fark naturallenin icinde propolis de var, hatta simdi bi de folik asit eklemisler sanırım. İnstagram sayfasindan web sayfasina girdim ordan sipariş olusturdum tek kavanoz 75 tl 2 kavanoz 120 tl falan kampanyasi vardi, erkek icin olani da almıştık o da ayni fiyat, esimin sorunu yokmuş zaten bosa almis olduk o da 1-2 hafta yedi zaten

Kızlar, doktora gittim bugun. Hatırladınızmı perşembe günü gittiğimde doktor hiç yumurtan yok demişti.
Kontrole gel demişti ben gitmemiştim nasılsa yumurta yok diye.
2 gündür sol kasıgımda ağrı olunca annemlerdeydim baska doktora göründüm. ÇAtlamak üzere olan yumurtam varmıs bugun iğne vurdum ağrının sebebi yumuşummuş :))
Tam zamanında çatlıcak rabbim izin verirse.
Nolur dua edin kızlar bu ay olur insallah .
Allahım isteyen herkese tez zamanda nasip et

Ayy cok sevindim canım insallah bebis olacak yumurta budur bekletmez artik seni

Ayy cok sevindim canım insallah bebis olacak yumurta budur bekletmez artik seni
Amiiin Allahım razı olsun senden Canım benım sorma o kadar mutluyum ki... Aylardır sol tarafımdan yumurtlamayı bekliyoruz aylardır... sağ tüpüm yokya aksine hep sağdan yumurtluyordum olmuyordu.. bu ay ilk defa olan tüpümün ordan sol da yumurtam gelişti . İnsallah gebelik oluşur bebeğim bekletmez beni artık
Hacamata bağlıyorum ben canım kesinlikle biliyo musun :))

Kesinlikleeee zor gercekten tek tüple biraz daha zaman alır haklısın ama insallah bu son ve en güzel ay olur senin için

Gereksiz06 ben bu toksoplazmayı anlamıyorum. Kızım kedi istiyor, ben de istiyorum. Ama ya hamile kalırsam da toksoplazma olur diye endişe ediyorum. Yani geçirmiş olmak mı iyi geçirmemek mi, geçirince noluyo geçirmeyince noluyo. Valla anlamadım

Şimdi şöyle kediyle yaşayınca illa toksoplazma olacasin diye bisey yok, genelde sokakta yasayan çiğ besinlerle beslenen, fare vs avlanan kedilerde görülüyor toksoplazma, diyelim sahiplendiğin kedide toksoplazma var, kedinin sadece dışkısından bu sana bulasabilir, ama dışkıyla temas edip elini yıkamadan agzina götürürsen bu olabilir sadece. Geçirdiğini farketmezsin bile hafif bi grip gibi biseymis kimisi hic hissetmezmis. Ama hamileyken gecirmek çok büyük risk bebek icin tabi.
Kedi dışkısından ziyade dışarda yediğimiz az pişmiş etlerden, iyi yıkanmamış yesilliklerden gecme ihtimali cok daha yüksek bi lokantada salata yiyosun ama nasıl yıkandı bilemiyosun. Forumda hic kedi beslememis hic yakin temasta bulunmamis kişilerde toksoplazma geçmişi var, benim gibi evde veya dışarda bircok hasta (ishali olup oraya buraya dıskilayan) kedilerle haşır neşir olmuş kişilerde görülmediği var. Benim sahiplendigim kedim hastaydi, wc alışkanlığı edinene kadar tutamayip elime pislemişligi bile var, onun dışında baska bicok kedi tedavi ettim sahiplendirdim 3 senedir ona ragmen gecirmemisim. Geçirmiş olsam bi daha gecirmicektim daha rahat olcaktim ama gecirmemisim. Kedimizin kumunu esim temizliyor, aldığımız tek önlem bu. Asla çiğ bisey yedirmem kedime, aşılarını da çok düzenli yaptiramiyorum açıkçası aracım yok diye. Uzun oldu ama durum bu sekilde

Yaaa ne güzel açıklamışsın. Ağzına sağlıkk. Biz de kedi sahipleneceğiz. Kızım o kadar çok istiyo ki, artık varolmayan bir kedinin varlığıyla yaşıyoruz evde içim rahatladı. Çok teşekkür ederim.

Ne güzel olur eve ayrı bi neşe gelir, iyi düşünülmesi gereken bi karar tabi tüy dökmesi var kısırlaştırması var temizliği var zor iş açıkçası, ömrünün sonuna kadar sizle kalir insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…