Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba Arkadaşlar,
Ben size kendi durumumu anlatmak isterim belki bir moral umut olur. Sizlerin yaşadıklarınızı ben de yaşadım ve her ne kadar Allah'ın takdiri desek de kafaya takmaktan vazgeçemiyoruz.
7 yıllık evliyim ve Allah'ıma çok şükür 4,5 yaşında bir oğlum var. İlk yıllar çocuk düşünmüyorduk ve kadın doğuma kontrol amaçlı gittiğimde pat diye siz de pko var ve cocuğunuz olmayabilir demişti. Ve o an beynimden kaynar sular döküldü inanılmaz moralim bozuldu. Daha önceki kontrollerimde kimse pko dan bahsetmemişti dedim. Buarada her ay regli olurdum ama düzensizdi gününü tahmin edemezdim genelde 35 bazen 40 bazen de 32 değişirdi.
Neyse doktordan çıkınca çok üzülmüştüm evliliğimin 1.5 yılındaydım. Neyse çocuk olayını çok ertelemeden çalışmalara başladık. 1-2 ay denedik ama olmadı. PKO larda yumurtlama zamanını bilmiyorsun. Sonra eşim de sperm testi yaptı ve sperm sayısı çok düşük çıkmıştı. Ben iyice kafama taktım her gün bunla yatıp bunla kalkıyordum. Tüm gün internetten okuyordum her gecikmede umutlanıyordum. Zor günlerdi. Önce iyi bir kadın doğum doktoru aradım. O da muayene etti ve bana durumu güzelce anlattı sendeki sendrom olanı değil kilo ya da sivilce problemimi yoktu sadece yumurta dizilimi ve sayısı çok fazla. O yuzden her ay yumurta atılım zamanın belli değil ya da yumurtlamadan da regli olabilirsin diye. Hamile kalamazsın diye bir durum yok dedi önce yumurtlayıp yumurtlamadığını tespit edelim dedi ve bana bir test çubukları aldırttı eczaneden. Aynen gebelik testi gibi bir cubuk. O sayede yumurtladığın günleri tespit ediyosun. O günler ilişkiye girin demişti. Çok şükür yumurtlamam oluyordu ama düzensizdi. O dönemde soğan kürü yaptım. Ve eşimin sperm sayısı düşük diye 3 ay her gece keçi boynuzu kürü hazırladım. Ve kürü içmeye başladıktan 3 ay sonra hamile kaldım hem de hiç ummadığım bir vakitte. Regli olmam gereken zamanda muhtemelen yumurtladım. Reglim geciktikten 1 hafta sonra yapmıştım negatifti. Doktor kontrolüne gidecektim, gitmeden bir test yapayım demiştim 45 gün falan olmuştu oylesine yaptım tek çizgi koydum yine değil dedim. Sonra bi baktım asırı silik bi cizgi. İnanamadım. O andaki hislerimi duygumu anlatamam. Allahım size de tez zamanda nasip eder inşallah. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın, paylaşmak istedim. Şuan tekrar çocuk sahibi olmak istiyoruz 1-2 aydır deniyoruz ama sonuç alamadık Eşimin varikosel ameliyatı olması gerekiyor sperm sayı azlığı ondan dolayı. Ama o zaman sperm sayısı çok düşük olmasına rağmen keçi boynuzu kürünün etkisinden hamile kaldım. Tabii herşey Allahın takdiri.

yaa ben zeynep kamilden baktım şimdi randevu var 10 agustoda kadar acaba hep böyle müsait oluyor mu oralar. Olmadı izine çıkıcam bir kaç gün ağustos ayında o zamana denk getirip alayım randevu. Kadın doğumcum randevuları dolu yok alamıyorum zaten şuan. Direk gidip dicem 3 düşüğüm var 2 sinin evde düşürdüm derim özele gitti sonra 3. dede sizde kürtaj oldum derim zaten 3. gebeliğim orda yaptırdım kürtajımı. Evrak falan istemezler diyor herkes. Pıhtılaşma ve kromozom testi yaptırmak istiyorum diyip şansımı deniycem . Zeynep Kamilde var tıbbi genetik bölümü tmm canım çok sağol bakıcam ben buna. Şuan hamile değilim ama önceden önlemini alırız

Ne güzel allah tekrarını yaşatsın inşaşlah hayırlısıyla tez zamanda olur. Benimde bri oğlum var 6 yaşında. İkinci bebeği düşünüyorum 2 yıldır arada bir kaybım var. Geçen sene kürtaj olmak zorunda kaldım. Şimdi yine başladık çalışmalara 2 aydır bakalım nasip

Amin teşekkülrer inşallah Allah size de tekrar nasip eder hayırlısıyla

tuuubaa89 canım yorumun için çok teşekkürler umut veriyor insana gerçekten hiç problem olmadan deneyen insanlar bile 8-9 aya hamile kalırken sen daha erken sonuç almışsın çok sevindim. İnşallah şimdi de Allah bekletmeden hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder size Lekelenme olmuş muydu peki sizde ilk hamilelikte ?

hayır olmadı ben 3 haftalıkken farketmiştim. silik çizgiden sonra hemen kan testi yaptım yanlış hatırlamıyorsam 7-8 gibi bişi cıkmıştı. Doktor çok umutlanma değer SAT göre çok düşük ümitlenmeyelim dedi. 2 gün sonra yenile 2 kat artması gerekir dedi 2 gün sonra 17, 54 olup arttı. Ben de belirti olarak gebeliğin 4-5 haftasında gögüslerim çok farklı bir şekilde şişti ve ağrı oldu.

Anladım teşekkürler cevabın için

Kızlar çook çook dikkatli bakınca görülüyor sanki

Eklentiler

• A65745A7-341A-4AF8-8562-8E74C305A53C.jpeg
    52,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 92F5DB09-AE12-4A87-934E-874BC2D3E032.jpeg
    38,2 KB · Görüntüleme: 56
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…