Temmuz ayı gebelik planlayanlar 🐣

Eşinle konuş tabi ki sakin sakin tatlı dille. Seni huzursuz ediyorsa her seferinde her yere götürmek zorunda değilsin ki. Kaldı ki onlar seni bir yerlere davet bile etmiyormuş.
Kv nin çoluk çocuk birarada olsun hevesiyle yola çıktığı belli. Eşininin ben nasıl gelmeyin ya da annesine anne onları nasıl çağırma diyeyim demesi muhtemel.
Sen eşine güzelce sadece çekirdek aile gitmek istediğinizi söyle her zaman istemediğini net bir şekilde belirt
Kuzum dayanamadim yazdim simdi benim cocugumu kimse goturmuyor davet etmiyor ve annende yaşlı dedim senin annenide kendi oglu bile ben kendimden baskasini dusunmem diyor o niye hala onlarin cocuklari icin kendinden feragat ediyor dedim ve ben el kiziyim kimse benim cocugumu goturmediyse bu zamana kadar bende dedim baskasinin cocugunun sorumlulugunu almak istemiyorum. Tek olsa neyse herseferinde +2 +3 ve biz annenleri yakinimiza aldik bunu böyle kabul etmiyorum ben dedim.. Asla öyle bisey olamaz sen canimi sıkma ben zaten farkindayim herseyin konuscam dedi

Kızlar ben de 30 ün önce son yasmini içip biraktim. Üstüne bir kez adet oldum, şimdi eşim korunuyor aslında 3 ay beklemeyi istiyordum ama eğer gebe de kalırsam üzülmem 😉 folic falan başladım hem bir duam var Allah'ım hayırlı sağlıklı bir kız evlat vereceksen(2 oğlum var) zamansız versen de razıyım diye 😂 o yüzden eşim korunsa da geç takıyor biraz , dert etmiyorum ayiktirmiyorum da 😂 hayırlısı neyse o olsun. Böyle hamile kalırsam da çok şaşırırım açıkçası 😅 Ben hala Haziran adetimi bekliyorum bu arada , ordan iş çıkmazsa buralarda devam ederim, Haziran da olduğu gibi sizin de gizli sapiginiz oldum 😂

Merhaba kızlar yoğunluktan bayadir bakmıyorum buralara döngünün 20. Gunundeyim dün başlayan sol kasıkta batma ağrı ateş basması mide hassasiyeti var geçen ay gibi heveslenmek istemiyorum adet günüm geçmeden bu sefer test yapamicam pek ümidimde yok açıkçası hayırlısı artık

Kizlar yeri burasi degil ama fikirlerinize ihtiyacim var.. Malumunuz 2 tane çocuğum var bu cocuklari büyütürken kimseden destek almadim maddi manevi (anneanne ve babanne) yani ben hasta olurdum kucagimda cocukla hastaneye giderdim ve elti ben kv de ayni bahcenin icerisinde oturuyordum kv üst katimdaydi. Eltimin 3 cocugu var en küçügü benim oglumla ayni yasta kv dem bana senelerce düşmanmışım gibi davrandi gittigime geldigime herseyime karisiyordu( esim calisip eve bakan kişi onlardan destek almadik) eltimi kayırırdi eski gelin o diye onun cocuklarina bakardi. Bende artik dayanamadim ayrildim ordan ciktik eşimle 5 sene oluyor. İlk 1 sene benle hic gorusmedi sonrasinda gelip gitmeye başladı arada cocuklar gidiyordu köye onun yanina bir en fazla 2 gece. Sonrasinda eltim kv demden elini ayagini cekti ayni bahcede evine bile ugramaz oldu kaynım gecenlerde baska yerden ev tutmus kat kaloriferi evleri dogalgaz yok ve yakacak cok geliyo diye kayinvalidem demiski biz nolcaz oglum en azindan yakindin( kp nakil hastasi kanser) kaynim ben kendimden baskasini düşünmüyorum demis olaylar olaylar yani.. neyse cok uzattim kv dem 3 senedir benimle cok iyi ben herseyi kapattim ona iyilik gösterdim oda bana hakkıyla büyüklüğünü yapiyor artik hic biseyime karismiyor zaten eşimde buna izin vermiyo pek( gecimlerini eşim sagliyo onunda etkisi var tabiki) kizlar sorum şu kv dem bizim gidecegimiz heryer icin sürekli eltimin cocuklarini cagiriyor 🤦🏼‍♀️ İstemiyor degilim ama bazen oluyorki benim cocuklarimi bile kaldiracak halim olmuyor biri genc kiz oldu digeri baya buyudu küçüğü 11 yasinda oglumla beraber ve biz kayinvalidemi cagirdigimiz heryere +3 olarak gitmek zorunda kalıyoruz ve benim cocuklarimi buzamana kadar amcasi yengesi bir sefer parka bile götürmüş degiller. Eşim tatil yeri ayarliyor eltimin 2 kızı ben kv ve benim cocuklar piknige giderken hazirlik yapiyorum kv dem cocuklari ariyor gelin pikniğe gitcz en az ikisinide cagiriyor ve ben bu duruma gıcık olmaya basladim cocuk sevmeyen insan sevmeyen biri degilim bende cagiririm gelin çocuklar gezdiriyim derim ama herseferinde olacak şey degil bunlar. Bu aksam icin piknik plani yaptik kv demde bizdeydi eltimin küçük kızida bizdeydi digerini aradi piknige gitcez gel diye ve kizi getirtti planda iptal oldu hava bozdu. Ve ben esime dayanamadim yazdim ve şuda var biz kv demlere ev aldik bizim icin yatirimlik olur onlarda dedik oturur sicak evde diye banada yakin sayilir yani dedim her seferinde aynisini yapmak zorundami annen +3 kisi gitmek zorundamiyz biz her yere dedim cevap yazmadi aksam konusayimmi bu konuyu kizlar eşimle yoksa yanlis mi düşünüyorm ama kv dem surekli ayni şeyi yapıyor ve ben sorumlu oluyorum herseyden yeme içme yikama temizleme vs
Canm aynı şeyleri harfiyen bende yaşadım kv gittiğim çoğu yere gotururum kendisini çok severim gelin kaynana değilde anne kız gibiyiz hatta kızına yapmadığını yapar bana neyse biz nereye gitsek eltimin kızı yada oğlunu kendiyle getiriyordu onlar oturup yemeğini çayını içerken ben çocuk bakıyordum eve gelince pert oluyordum ki eltimin oğlu bir saniye yerinde oturmayan bı çocuk ve eltim bir kere benm oğlumu bı parka bile götürmedi bende kvalidemlw ve eşimle konuştum hak verdiler şimdi getirmiyor kendiyle arada biz diyince çağırıyor sende rahatsız olduğunu tatlı bı dille ifade et istersen yaptıkları hatanın farkına varırlar inşallah

Aslında eşim doğru dürüst gösteremedi üroloğa sonuçlarını o yüzfen bilmiyoruz. Ameliyat diyemedi çünkü ultrason çekimi verdi eşime ama çektirmedik henüz. Eğer bebek olmazsa eşimin detaylı tetkikini kasım ayında yaptırmayı düşünüyoruz.

Eşin ultrason mu çekildi canım? Varikosel teşhisini öyle koyuyorlar sanırım. Ameliyat diyen ne için ameliyat istedi? Bugünkü üçüncü doktor varikosel yok mu dedi
Evet ultrason çekildi direk ameliyat demişti eşim demişti yani ameliyat olmazsa kesin çocuk olmaz mı diyorsunuz falan demişti yani öyle de diyemem falan demişti tam net konusmamisti ve özel hastanedeki doktorlar biraz paradan dolayı direk ameliyat diyebiliyorlar bizi çok tatmin etmedi öyle olunca. Bugün gittiği doktor devlet Hastanesi'nde bir doktor ben bu orana ameliyat gereği duymuyorum önemli olan toplam ne kadar olduğu falan demiş vitamin vermiş sadece

kızlar bir şey sorucam aranızda kürtaj geçirmiş olan var mı hsg çektirmiştim öyle hamile kalmıştım şimdi kürtajdan sonra hsg çekilmesi gerekmiş sanırı. Çektirmiş ya da çektirecek olan var mı acaba
Kürtaj falan yok canım bende ama cuma günü hsg cektiler

Canm aynı şeyleri harfiyen bende yaşadım kv gittiğim çoğu yere gotururum kendisini çok severim gelin kaynana değilde anne kız gibiyiz hatta kızına yapmadığını yapar bana neyse biz nereye gitsek eltimin kızı yada oğlunu kendiyle getiriyordu onlar oturup yemeğini çayını içerken ben çocuk bakıyordum eve gelince pert oluyordum ki eltimin oğlu bir saniye yerinde oturmayan bı çocuk ve eltim bir kere benm oğlumu bı parka bile götürmedi bende kvalidemlw ve eşimle konuştum hak verdiler şimdi getirmiyor kendiyle arada biz diyince çağırıyor sende rahatsız olduğunu tatlı bı dille ifade et istersen yaptıkları hatanın farkına varırlar inşallah
Yani rahatsizlik derken kuzu, sinirimi bozuyor yaptigi hareketlerle ilerisi için önlem amacli konustum zaten🤷🏼‍♀️ Sende kurtulmuşsn bu durumdan sevindim. Haksizliga gelemiyorum

Kizlar yeri burasi degil ama fikirlerinize ihtiyacim var.. Malumunuz 2 tane çocuğum var bu cocuklari büyütürken kimseden destek almadim maddi manevi (anneanne ve babanne) yani ben hasta olurdum kucagimda cocukla hastaneye giderdim ve elti ben kv de ayni bahcenin icerisinde oturuyordum kv üst katimdaydi. Eltimin 3 cocugu var en küçügü benim oglumla ayni yasta kv dem bana senelerce düşmanmışım gibi davrandi gittigime geldigime herseyime karisiyordu( esim calisip eve bakan kişi onlardan destek almadik) eltimi kayırırdi eski gelin o diye onun cocuklarina bakardi. Bende artik dayanamadim ayrildim ordan ciktik eşimle 5 sene oluyor. İlk 1 sene benle hic gorusmedi sonrasinda gelip gitmeye başladı arada cocuklar gidiyordu köye onun yanina bir en fazla 2 gece. Sonrasinda eltim kv demden elini ayagini cekti ayni bahcede evine bile ugramaz oldu kaynım gecenlerde baska yerden ev tutmus kat kaloriferi evleri dogalgaz yok ve yakacak cok geliyo diye kayinvalidem demiski biz nolcaz oglum en azindan yakindin( kp nakil hastasi kanser) kaynim ben kendimden baskasini düşünmüyorum demis olaylar olaylar yani.. neyse cok uzattim kv dem 3 senedir benimle cok iyi ben herseyi kapattim ona iyilik gösterdim oda bana hakkıyla büyüklüğünü yapiyor artik hic biseyime karismiyor zaten eşimde buna izin vermiyo pek( gecimlerini eşim sagliyo onunda etkisi var tabiki) kizlar sorum şu kv dem bizim gidecegimiz heryer icin sürekli eltimin cocuklarini cagiriyor 🤦🏼‍♀️ İstemiyor degilim ama bazen oluyorki benim cocuklarimi bile kaldiracak halim olmuyor biri genc kiz oldu digeri baya buyudu küçüğü 11 yasinda oglumla beraber ve biz kayinvalidemi cagirdigimiz heryere +3 olarak gitmek zorunda kalıyoruz ve benim cocuklarimi buzamana kadar amcasi yengesi bir sefer parka bile götürmüş degiller. Eşim tatil yeri ayarliyor eltimin 2 kızı ben kv ve benim cocuklar piknige giderken hazirlik yapiyorum kv dem cocuklari ariyor gelin pikniğe gitcz en az ikisinide cagiriyor ve ben bu duruma gıcık olmaya basladim cocuk sevmeyen insan sevmeyen biri degilim bende cagiririm gelin çocuklar gezdiriyim derim ama herseferinde olacak şey degil bunlar. Bu aksam icin piknik plani yaptik kv demde bizdeydi eltimin küçük kızida bizdeydi digerini aradi piknige gitcez gel diye ve kizi getirtti planda iptal oldu hava bozdu. Ve ben esime dayanamadim yazdim ve şuda var biz kv demlere ev aldik bizim icin yatirimlik olur onlarda dedik oturur sicak evde diye banada yakin sayilir yani dedim her seferinde aynisini yapmak zorundami annen +3 kisi gitmek zorundamiyz biz her yere dedim cevap yazmadi aksam konusayimmi bu konuyu kizlar eşimle yoksa yanlis mi düşünüyorm ama kv dem surekli ayni şeyi yapıyor ve ben sorumlu oluyorum herseyden yeme içme yikama temizleme vs
senin yerinde olsam aynı şekilde düşünür ve davranırdım fazlası olurdu eksiği olmazdı sanırım. Eşinin zaten farkında olmuş olması güzel yoksa anlamayabilirdi haklıyken haksız konuma düşebilirdin. Sizin çekirdek aileniz ve beklediğiniz bebeğinizden kıymetlisi yok. Mutluluğunuz daim olsun kuzummm :))

X