Temmuz ayı gebelik planlayanlar 🐣

Mfk denemedim canım ama rahim ağzı darken nasıl olacak ki sperm ulaşamaz ki yumurtaya. Ya benim kafam gerçekten durdu. Doktorun ne dediğini ne olduğunu idrak edemedim. Kistler rahim ağzını baya darlaştırmış vakit kaybetmeden tüp bebeğe geç dediğini hatırlıyorum tek

Ben de tüp bebeğe karar verdim de süreç nasıl oluyor hiçbir fikrim yok, sizi yormayacaksam kısaca anlatabilir misiniz bu arada hayırlı olsun, Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, aynı sevinci bana ve isteyen tüm arkadaşlarımıza da nasip eylesin

Canim inan suan msjini okuyunca bende bi degisik oldum. Rabbim daha kötülerinden korusun. En azindan tüp bebekte olsa bi şansın olacak ve bencede yorma artik kendini rahat birak evini taşı telaşeni hallet maddi durumunu ayarla ve tüp bebeğe geciş yap. Ben senin ağlaman için değil destek olmak icin yazdim kuzu. En azindan simdi her ay bir cok tedavi görüp basarisizlikla sonuclanmasindan iyidir. Nedenini biliyoruz. Sorun çözme odaklida doktorun gerekeni söylemiş. Simdi toparlanma zamani ilk sagligina kavuş sonra ev işleri ardindan güzel sonuclar icin yeni bir süreç basliycak. Bak dün burda bi kadin yazmisti bir sürü basarisiz deneme sonunda dogal hamile kaldigini soylemisti.bide öyle düşün

Sizde sorun nedir sebepsiz infertile mi

Ben 4 buçuk yıl tüp bebek tedavisi gördüm. Öncelikle tedaviye başlamadan multivitaminlarle 3 aylık antioksidan bakımından zengin beslenmeye başlamalısınız . Bununla birlikte yumurta uyarıcı ilaçları doktorunuz sizin değerlerinize göre veriyor ve belli aralıklarla ultrason kontrollerine gidiyorsunuz. Yumurtalar belli bir olgunluğa eriştiğinde anestezi altında toplanıyor ve eşinizin spermiyle birleştirilerek döllenme bekleniyor. Eğer döllenme gerçekleşirse gün gün takip edip ya anneye transfer ediliyor ya da dondurularak embriyo havuzu yapılıyor. Embriyo havuzunda da en iyi embriyolar seçilerek transfer ediliyor böylelikle sağlıklı gebelik oranınız artmış oluyor. Umarım bir nebze olsun açıklayabilmişimdir en kısa sürede pozitif sonuçlarla sağlıklı bebeklere kavuşuruz inşallah

Nasip canım inşallah dediğin gibi olur
Olur olur neden olmasın, en imkansız dediği anda Rabbim nasip ediyor. Bak baska bi platformda okudum kadın daha 27 yaşında ve menopoza girmiş adet görmüyor. Doktorlar tüp bebek dahi denememiş kadına o kadar imkansız görüyorlar. Kadın bi gün çantasında gebelik testi bulmus öylesine son kez bir yapayım demiş bir bakmış ki cift çizgi. Şuan ikizlere hamile ve biri erkek biri kız hemde doğal yoldan hamile kalmış, yeterki Rabbim ol desin. Hem senin durumunda imkansız degil sonucta biraz annesini uğraştırıyor işte küçük yaramaz(lar)

Desteğin için teşekkür ederim. Biliyorum üzmek istemediğini ama işte tutamıyorum kendimi .

Bunu da atlatırım inşallah Allahın izniyle ve yardımıyla

Canım diyarbakırda hangi doktor dedi bunu uğur değer mi zeki akkum mu

Rabbim ol der inşallah benim için de

Çok güzel açıkladınız, teşekkür ederim ben vitamin ve folik asit çok kullandım, adetin 2. Günü gitsem zsten doktorum da ne yapmam gerektiğini açıklayacaktır

Desteğin için teşekkür ederim. Biliyorum üzmek istemediğini ama işte tutamıyorum kendimi .

Bunu da atlatırım inşallah Allahın izniyle ve yardımıyla
Canım benim doktor sanki rahimini alacağız hamile kalamayacaksın demiş gibi kendini kahretme. Bir çok yerde yazıyor aslında kist bile değil.. içi mukoza dolu minik keseler ve doğal bir oluşum asla hastalık değil. Boyutu büyükse içeri sperm girişini tıkayabilir diyor, küçükse bir engel teşkil etmez diyor.. bitkisel bazı tedavilerle küçültülür ya da lazer azot gibi bir çok teknikle o bölge temizlenir diyor.. yani boyutu fazlaysa bu da.. yani bahçecinin sitesinden okudum orada bile tek çare tüp bebek demiyor ki.. ayrıca senin ne yumurta ne sperm sorunun var, tüp bebek istersen de 1 ay sonra hamilesin kendini toparla hemen bakalım su koy vermek yok rahiminde kanserli hücre var tamamnını alacağız dedikleri arkadaşımın iki tane çocuğu oldu.. en iyi doktor bu diye bişey yok inanki.. araştır iyice

Sen önce biraz bekle bi kafanı toparla bu psikolojiden çık, sonra sağlıklı kafayla ne yapacağına karar verirsin. Çok gerilmişsin kuzum bunu yapma kendine

Kuzucum yeni gördüm cok geçmiş olsun öncelikle üzülme asko biraz toparlan tüp bebege geçin zaman kaybetmeden herşeyin bir çaresi var askım bak olucak inanıyorum ben bide mfknın rahim kistleri için rahim problemleri için advictor ve adendo var bence kullanmalısın kistlerin de küçülür en azından denemelisin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…