Temmuz ayı gebelik planlayanlar 🐣

Tabi dün kontrole gittim 2 günde 4 mm büyüyor zaten yarın sabah vurucam işte iğneyi bakalım herşey yolunda rahim kalınlığına kadar kontrol ediyor zaten bizim buranın en ünlü doktorlarından biri Oğuz hoca
He iyi bari tamam o zaman vur gitsin 😅😅😅

kendi doktoruna göre yol belirle bence de ve bu ayda olmazsa sanırım sana dinlenme süreci iyi gelecek gibi bu adımların üstüne 🥰 ipleri salınca olan bebeklerden biri gelecektir belki 🍀 Allah sendeki takvim gibi adeti bir gün bana da yaşatır inşallah 😁😁🧿🧿

avokado nasıl yiyorum bir ben bir Allah biliyor 🥹 ekmeğe sürüp üstüne bal ve ceviz koyuyorum kaymak yiyormuşum gibi düşünmeye çalışıyorum 😂😂 ya da limon sıkıp nane pul biber karıştırıp peynirle yiyorum. ama ne yemek! tadını almadan yutmaya çalışıyorum 😂😂😂
merhaba 🌸 hastanede bir hanımefendinin konuşmalarına şahit oldum , biz tatil beldesinde yaşıyoruz. kadın ve eşi 1 sezon boyu denize gitmemişiz ve bunun farkına bile varmamışız öyle çocuk derdindeydik tedaviler testler gel git sonra fark edince artık durdum dedi. sonra da kafasını dağıtmak için spora başlamış hem de ağır bir şekilde kardiyolu ağırlık kaldırmalı spor yapmaya başlamış. ve olmuş 💚 hatta gebe kaldığımı anlamamıştım o ara hala devam ediyordum spora dedi. şimdi de doğum sonrası kontrolüne gelmiş 🥰
benim teyzem yıllarca adet düzensizliği ve prolaktin yüksekliği yüzünden dostinex kullandı. 40 yaşında evlendi 41 inde %17 ihtimalli tüp bebeğini kucağına aldı.
yani kısacası tamamen nasip , biz sadece elimizden geleni yaptığımızı bilmek için uğraşıyoruz. Allahım hayırlısını sağlıkla versin hepimize 💚 içinizi karartmayın belki sadece şu an dinlenmeye ihtiyacınız vardır 🌸
İnsan gerckten bazen taktığı zaman takiyor bu bebek konusuna. Verdigi emeklerin karsiligini almak istiyor ( aşılama ilac yumurta takibi vs) bende bu ay yatıyorum gebelik düşünüyorum acaba oldumu, kalkiyorum ayni şey uyku arasinda gözümü açıyorum ayni şey. Baktımki kendimi yormaya baslamisim psikoloji olarak bi karar aldim bundan sonra 2 ay kadar kendimi dinlendirmeyi düşünüyorum. Zaten 2 cocugum var yaz mevsimi ve gezmeyi düşünüyorum aklima bisey takmadan 2-3 ay daha olmazsa direk gidip aşılama düşünüyorum çünkü doktor aşılamada gebelik sansin daha yuksek dedi. Nasip yani ama 2 gündür bu düşüncelere girdim simdiden bile daha rahatim. Testleri kaldirdim dolabin üzerine. Regl belirtilerimde var. Bat3 🤭
Canim ergenligimden bu yana duzenli adet goruyorum dogumlarimdan önce 40 gün dü döngü günüm bekarken regl olurdum birinci gunden sayardim 40. Gün regl olurdum. Sonrasi 32 güne düştü, senelerdirde 28-30 gun arasi yani +2 -2 gibi bir iki gun oynuyor arada 🧿
İlk defa bu ay klomen kullandim o dengemi bozarmi bilmiyorum

Masallah canım saglıkla tutunsun cok net belirtilerin sürecin nasıldı bide gecikmelimi yaptım testini
Çok teşekkür ederim Canm bata iki gün vardı iki gün önce gece lavaboya sıkınca silibirken peceteye bı leke geldi dahada gelmedi sadece tatlı bı kasık karın ağrısı vardı başka belirtim yoktu ha bide yoğun akıntı vardı oda dünden beri azaldi

Kuzum avakodya hafif limon sık yeşil soğan seviyosan eger cok minik yeşil soganla peynirle karıstır ekmegine sür omlet yap tavada o omletide ekmegin üzerine sosun üzerine koy efsane oluyor veya bazen hindi füme avakado krem peynir de güzel oluyo
Bi deniyim 🙄 aslinda severim hepsinide yeşil soğan, hindi füme falan.. cikinca alayim avokada süreklimi yemek lazim

Belirtilerin neydi canım bu ay ovulasyonla mi denedin yoksa tedavi mi? Yoksa akışına mı bıraktın tavsiyelere açığız 😂
Belirtiler sadece bir kere leke gördüm bide kasık ve karın ağrısı başkada yok 😄bu ay çok rahattım ama hiç kafaya takmadım zaten eylüle kadar sartlamistim kendimi olmazsa birakcaktim artık yumurtlama günlerini tek değerlendirdim okadar demek kafa rahat olunca oluyormuş

X