temmuz anneleri hangi pozisyon

ghaneli

^AhmetBarışCanan^
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
1.784
10
Temmuz anneleri gece yatarken hangi pozisyon sizi rahatlatıyor.Valla ben sol tarafa yatmadan uyuyamam.Eskiden yüzükoyun yatardım artık mümkün olmuyo.Ama kendimi rahatlatan pozisyonu buldum sol tarafa yatıyorum.Sağ bacağımı kıvırıyorum karnıma doğru öyle uyuyorum ya siz?

vallaha bende aynen sen gibi yapiyorum yoksa rahat yatamiyorum sag bacagimi az yukariya cekiyorum oyle yatiyorum yoksa hic yatamam gobus buyuyor rahatsiz oluyoruz artik

bende yüzüstü yatardım ama artık yatmıyorum..sağıma yada soluma yatıyorum...anne olmak için ne yapsak önemli değil..Allah bebek isteyen herkese versin ..bizede hayırlı evlatlar nasip etsin.

Ben hep sol tarafıma yatardım zaten ama sıkılınca yüzüstü yatardım biraz. Sola yatmaya alışık olduğum için çok zorlanmıyorum ama bazen yüzüstü yatmak istiyorum. O zaman birazcık daralıyorum.

ben doktora sordum sola yatman gerekir bebeğin kan akışı en iyi öyle sağlanıyor dedi. çok sıkılırsan bazen sağa yatabilirsin ama sırt üstü yada yüzüstü yatmamaya dikkat et dedi.

valla nekadar dikkat edersen et insan alışkanlıklarından kolay kolay vazgecemiyor...ben agız üstü yatmasam uyuyamam...şimdi agız ustu yatamıyorum ama sürekli sola da yatamıyorm...hangi pozisyonda rahat edersem öyle yatıyorum...sol tarafa yatmak için en önemli zaman son aylarmıs zaten...tabiki şimdiden yatsak çok iyi ama olmuyor işte...

ben yüzüstü yatıyordum hep şimdi yarım yüzüstü yatıyorum bebegimi koruyarak tabiki ama sürekli aynı yatış pozisyonunda kalamıyorum sırt üstü fazla yatamıyorum rahatsız ediyor sol ve sag yöne dönüyorum arasıra

bende sürekli sol tarafa yatıyorum.kemiklerim çok acıyor ( sağ tarafada çok nadir yatıyorum.sırt üstü yatmayı çoooookkk istiyorum (

ben de sol tarafıma yatmaya çalışıyorum o kadar biliçaltıma yerleşmişki sırt üstü pozisyona gelince bazen uyanıyorum daha da doğuma çok var bazı şeyleri yapmak zorunda olunca sıkıntılı oluyor ama olsun anne olmak herşeye değer

Ne gibi zararları varmış sırtüstü yatmanın bileniniz varmı? Çünkü ben sola yatıcam yatmasına da bacak kemiklerim batışıyor canım çok acıyor. Şuan normal yatabildiğim tek pozisyon sırtüstü bazende sağ tarafa.

Canım sol tafaımıza yatmamız gerektiğini benim doktorum da söyledi bebek açısından en rahat uyku pozisyonu buymuş... Ben de hep yüzüstü yatardım şimdi soluma yatıyorum hep napalım bebişlerimiz olana kadar sabredeceğiz:) hepimize sağlıklı bebişler

canım sıtrüstü yatınca bebeğe kan akışı yavaşlıyormuş ben öyle okumuştum netten rahmi besleyen ana damar sol tarafta olduğu için solumuza yatmamızı öneriyorlar.

Surt üstü ve yüz üstü yatamam bebeğime zararlı..Soluma yatamıyorum çünkü rahatsız oluyorum..En iyisi sağına yatmak..Yan olarak ve bacaklar arasına yastık alarak..
İlk hamileliğimde de çok faydasını gördüm yastığın.İnanılmaz rahat uyumamı sağlıyor..
Yan ve bacaklarınızın arasına bir yastık..Doktorlar da aşırı derece de öneriyorlar,bebek ve anne rahatlığı açısından..
Deneyin çok rahat edeceksiniz.

Evet bugün sordum doktoruma en uygunu sola yatmak yatamıyorsan sağa oda olmuyorsa yapacak bişey yok sırtüstü yat dedi bunun bebeğe bir zararı olmazmış fakat sola yatınca beslenmesi daha güzel olur dedi

canım sıtrüstü yatınca bebeğe kan akışı yavaşlıyormuş ben öyle okumuştum netten rahmi besleyen ana damar sol tarafta olduğu için solumuza yatmamızı öneriyorlar.

Ben olabildiğince sol tarafıma yatmaya çalışıyorum ama bir süre sonra dönme ihtiyacı hissediyorum. Sağ tarafıma dönünce ya da sırt üstü yatınca da bebeğe kan akışı yavaşlayacak diye hemen sola dönüyorum ama sonra da sürekli sol tarafta dönük yatmaktan kolum falan uyuşuyor:uhm:

ben de zorluyorum kendimi sola yatmak için,ama sürekli aynı şeklide yatınca bacaklarım,kalçalarım feci ağrıyor,kısa süreliğine de olsa sağa dönüyorum mecburen.

6. aydan sonra sola yatmak çok daha önem kazanıyomuş kızlar. ben çok zorlanıyorum gerçekten. özelllikle dönerken. bu sıralar sırtüstü rahat uyuyabiliyorum ama oda hem bebek hem anne için çok sağlıklı değilmiş(

25.hafta. (bebekbeklerken.com)

Artık gebeliğiniz oldukça ilerledi.İlk haftalardaki aşırı halsizlik ,bulantılar ve aşırı uyku dönemleri geride kaldı.Bu dönemden sonra tam tersine uykusuzluk belki de en büyük sıkıntınız olacak.Akşam saatlerinde yürüyüş yapmak,ılık bir duş almak,akşam yemeğinden sonra isteğinize göre ıhlamur veya başka bir sakinleştirici bitki çayı içmek faydalı olabilir.Hala egzersize başlamadıysanız diğer pek çok faydası yanında egzersizin uyku düzeninize yapacağı katkıyı da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Ayrıca özellikle bu haftadan sonra yatış pozisyonunuz da önem kazanır.Bebeğinizin en çok siz sol yanınıza yatarken rahat eder. Bunun nedeni kan dolaşımında rahiminize ve dolayısıyla da plasentaya ve bebeğinize giden payın bu pozisyonda artmasıdır.Sırt üstü yattığınızda rahiminiz hemen omurganın önünde yan yana duran ana atar damar (aort) ve ana toplardamar (vena cava) üzerine tıpkı bir taşın su hortumu üzerine yaptığı basıya benzer şekilde bası yapar.Toplardamarın daha belirgin şekilde etkilendiği bu bası kalbe dönen kan miktarının azalmasına neden olur. Sonuçta tansiyon düşmesi ve fenalık hissi ile ortaya çıkan ve ‘’supin hipotansiyon’’ adı verilen tablo ortaya çıkar.bu durum sizin için ne kadar rahatsız edici ise bebeğiniz için de öyledir. Sol yanınıza yattığınız zaman bu risk ortadan kalkar.Sağ yana yatmak ta yanlış değildir.Yan yatarken daha rahat etmek için belinizi ince bir yastıkla destekleyebilirsiniz.Yan yatarken üstte kalan bacağınızı hafif karnınıza doğru çekip alttan yine bir yastıkla desteklerseniz daha rahat edebilirsiniz.

sürekli aynı pozisyonda yatmak imkansız...yatagın içinde almadıgım pozisyon kalmıyor...nekadar sola yatmaya çalışsamda herzaman yatamıyorum...

bende sola yatmayı severim ama rahatsız oluyorum çünkü bebişim genelde sol tarafımda duruyo bazen sağa bazen sola yatıyorum ..

ne türlü yatarsam yatayım hiç bi pozisyon beni rahatlatmıyo.. mecburen sağ yada sol tarafıma yatıyorumm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…