Temmuz 2008 bebek bekleyenler

merhaba kizlar:sm_cool::sm_cool:
allah nasip ederse benim de temmuzun ilk haftasina geliyor bebekimin dogumu,insallah kazasiz belasiz aliriz bebeklerimizi kucagima,a.s.a.s.

bende nasip olursa temmuzun 3. haftasında bekliyorum.göğüsler şişti ama bende ne bulantı ne başka bişi var.sadece kasıklarda ağrı oluyo zaman zaman.sizde durumlar nedir.rabbim inşaallah bebişlerimizi sağlıkla bizlere bağışlar amiiinnnn

canim kisiden kisiye degisiyormus,bende hep diyorum bende neden mide bulantisi yok diye,ama bendede devamli uyku hali ve bas donmesi var,ozellikle yemeklerden sonra.bide midem rahatsiz boyle sanki yedigim yemek dokunmus gibi,bazen esime diyorum ya ben hamile degilmiyim acaba diye:1hug::1hug:

o bana da oluyodu yemekten sonra bır uykum gelıo anlatamam gözlerimi kapatır kapatmaz uyyorum bıde mıdem olduruyo benı kızlar dr aradım rennie diye şurup verdi biraz rahatladım valla sankı yedıgım yemekler bır yerde toplanıyormuş gibi

bıde gaz sıkıntım var benım ne yapcam bilmiyrum hanı bebeklerın gazı çıkartılır ya eşim beni ole ovuyo ve biraz (azıcık) rahatlıoyrum

hafsa ben iciyorum midemi cok rahatlatiyor ama zarari varmidir bilemiyorum,internetten arastirdim biraz ama hic birsey bulamadim,5 aralikta randevum var sorucam bakalim,sen iciyormusun

merhaba kızlar bende Allah nasip ederse temmuzda alıcam kucagıma, dün öğrendim hamile olduğumu

Sevgili Temmuz-2008 Anneleri, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Aranıza katılmaktan mutluluk duymaktayım. Gebeliğimin öncesinde-sırasında ve emzirme dönemimde Elevit Pronatal Tablet kullanıyorum. Ayrıca 12. gebelik haftasına kadar Folbiol Tablet kullanacağım.Folbiol Tablet yerine folik asit ihtiyacını karşılamak amacıyla Folik Plus ta kullanılmakta. Fakat tüm hekimlerin anne adaylarına özellikle önerdiği Folbiol Tablet.Ben MTHFR 677-C Mutasyonunu Heterezigot olarak taşımaktayım. Heterezigot sıklığı toplumda %30-40 arasında.Bu mutasyon gebelik esnasında riskler ortaya çıkarabilmekte. Özellikle bu geni homozigot olarak taşıyan anne adayları Clexane isimli bir iğneyi hergün kendilerine uygulama durumundalar. Fakat benim gibi heterezigot anne adayları için bebek aspirinine ki bu 80-100 mg arası bir asetilsalisilik'e gebelik süresince devam etmek yeterli sayılıyor.Özellikle dut pekmezini örneğin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa birer tatlı kaşığı içmek öneriliyor.Ben aynı zamanda arı sütü-kestane balı-polen-propolis içeren bir karışım almaktayım.Ayrıca akşamları bir kaç elmayı kabuklarıyla dilimleyip kaynattıktan sonra içiyorum.(1-2 su bardağı kadar) Ve de en önemlisi iç huzurumu yüksek tutmaya çalışıyorum.En sinirlendiğim anda bebeğimin duygularımı paylaştığını düşününce hemen bu hislerden vazgeciyorum.Tabiki ne yaparsak yapalım her şey Yüce Rabbimizin emriyle olmakta.Herşeyden önce hayırlı ve sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeyi, hayırlı ve sağlıklı bir evlat sahibi olmayı ve onu elimden geldiğince ilk önce ailesine sonra çevresine karşı hayırlı bir insan olarak yetiştirmeyi tüm anneler adına diliyorum.

Merhaba herkese;
Benim yarın itibarıyla 6 haftam dolacak ama mide bulantılarım şiddetli biçimde başladı.. (bundan evvelki 20 hafta süren hamileliğimde 8. haftayla 16. hafta arası bir kabus gibi geçmişti..) ama bu defa daha da erken başladı, ne yapacağım bilmiyorum. Geçen hamileliğimde 2 ayda 7 kilo vermiştim kusmaktan.
Size sormak istediğim, bulantılara karşı kullanılan ve akapunktur mantığıyla çalışan bileklikler olduğunu okudum. Bunları kimse kullandı mı ya da kullanan birini tanıyan var mı?
Teşekkürler şimdiden,
Sevgiler.

Sevgili cosette333,
Elevit Pronatal Tablet aynı zamanda bulantı ve kusma şikayetlerini hafifletiyor. Kullanmanı önerebilirim. Elektromanyetik alan yaratabilen her türlü metalden uzak durmanı önermekteyim.
Sevgilerimle...

hafsa ben iciyorum midemi cok rahatlatiyor ama zarari varmidir bilemiyorum,internetten arastirdim biraz ama hic birsey bulamadim,5 aralikta randevum var sorucam bakalim,sen iciyormusun

bende içiyorum dunde 1 tane yoksa oluyorum valla sen bende önce dk gideceksın sor bakalım bı benı de haberdar edersen sevinirim

Mesajı yazdıktan sonra hemen eczaneye gidip aldım bileklikten. Konunun elektromanyetikle hiç alakası yok. Bu, bir noktasında plastik bir yuvarlak olan, yün-lateks bir bileklik. Akapunktur mantığıyla çalıştığı söyleniyor. Tek numarası bileğinde belirli bir bölgeye baskı yaparak bulantıyı kesmesi. Yai bileğine sürekli bir masaj gibi düşünebilirsin. Bir ilaç, vs. hiçbir şey içermiyor. Tenis oynarken takılan bileklikler gibi bir şey. İki bileiğine de takıyorsun. 20 liraya satılıyor büyük eczanelerde.
Ben takalı henüz 2 saat bile olmadı. Daha faydasını gördüm diyemem ama fena sayılmam şimdilik. Kullandıkça anlamlı bir azalma olursa bulantılarımda, haber veririm size de.
Selamlar

Kromozomal uyuşmazlıkta;

bebeğin dnası çok sağlıklı oluşmuyor ve düşüğe neden oluyor. Eşinden ve kendinden gelen 23'er kromozom birleştiğinde sağlıklı bir dna oluşmuyor.

Merhaba herkese;
Benim yarın itibarıyla 6 haftam dolacak ama mide bulantılarım şiddetli biçimde başladı.. (bundan evvelki 20 hafta süren hamileliğimde 8. haftayla 16. hafta arası bir kabus gibi geçmişti..) ama bu defa daha da erken başladı, ne yapacağım bilmiyorum. Geçen hamileliğimde 2 ayda 7 kilo vermiştim kusmaktan.
Size sormak istediğim, bulantılara karşı kullanılan ve akapunktur mantığıyla çalışan bileklikler olduğunu okudum. Bunları kimse kullandı mı ya da kullanan birini tanıyan var mı?
Teşekkürler şimdiden,
Sevgiler.

bilmiyorum, ama azalır inşallah, sık sık bişeyler yiyor musun, ben uzun süre öğle ile akşam arası hiçbişey yemezsem o zaman midem bulanıyor.

Sevgili Temmuz-2008 Anneleri, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Aranıza katılmaktan mutluluk duymaktayım. Gebeliğimin öncesinde-sırasında ve emzirme dönemimde Elevit Pronatal Tablet kullanıyorum. Ayrıca 12. gebelik haftasına kadar Folbiol Tablet kullanacağım.Folbiol Tablet yerine folik asit ihtiyacını karşılamak amacıyla Folik Plus ta kullanılmakta. Fakat tüm hekimlerin anne adaylarına özellikle önerdiği Folbiol Tablet.Ben MTHFR 677-C Mutasyonunu Heterezigot olarak taşımaktayım. Heterezigot sıklığı toplumda %30-40 arasında.Bu mutasyon gebelik esnasında riskler ortaya çıkarabilmekte. Özellikle bu geni homozigot olarak taşıyan anne adayları Clexane isimli bir iğneyi hergün kendilerine uygulama durumundalar. Fakat benim gibi heterezigot anne adayları için bebek aspirinine ki bu 80-100 mg arası bir asetilsalisilik'e gebelik süresince devam etmek yeterli sayılıyor.Özellikle dut pekmezini örneğin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa birer tatlı kaşığı içmek öneriliyor.Ben aynı zamanda arı sütü-kestane balı-polen-propolis içeren bir karışım almaktayım.Ayrıca akşamları bir kaç elmayı kabuklarıyla dilimleyip kaynattıktan sonra içiyorum.(1-2 su bardağı kadar) Ve de en önemlisi iç huzurumu yüksek tutmaya çalışıyorum.En sinirlendiğim anda bebeğimin duygularımı paylaştığını düşününce hemen bu hislerden vazgeciyorum.Tabiki ne yaparsak yapalım her şey Yüce Rabbimizin emriyle olmakta.Herşeyden önce hayırlı ve sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeyi, hayırlı ve sağlıklı bir evlat sahibi olmayı ve onu elimden geldiğince ilk önce ailesine sonra çevresine karşı hayırlı bir insan olarak yetiştirmeyi tüm anneler adına diliyorum.

merhaba, hoşgeldin esrap,
Elevit Pronatal Tablet i doktor mu verdi, ben şu an folik asitten başka bişey kullanmıyorum. Yemek ayırıyor musun?

kızlar selam bende 6hafta 6günlük hamileyim test yaptım pozitif çıktı hiç doktora gitmedim ilk doktor ziyaretinizi nezaman yaptınız sizce geçmi kaldım

X