Temmuz 2008 bebek bekleyenler

Merhaba herkese;
Ben de hamile olduğumu yeni öğrendim. İnşallah herşey yolunda giderse 25 temmuzda anne olacağım. Bir önceki gebeliğimde bebeğimi maalesef 20. haftada kaybettim. 20 hafta ayrıntılı ultrasonda bebekte ağır bir kalp anomalisi tespit edildi ve bebek alındı. Bu hamileliğimde bunları yaşamaktan çok korkuyorum, ama bir yandan da umutlu ve heyecanlıyım.
Henüz doktora gitmedim. Doktorumla konuştum, 26 kasım pazartesi gel dedi. Günler geçmek bilmiyor. Pazartesi günü 5+3 günlük hamile olacağım. İnşallah herşey yolundaysa gebelik kesesi görünür ama bu dönemde bebeğin kalp atışları görünür mü acaba?
Sevgiler

geçmişolsun canm..umarım bu hamileliğin sorunsuz geçer.25 temmuz benim doğumgünüm:) aslan burcu olacak bebeğin:)
kalp atışları 5+3 ken görülmez herhalde canım.sabret acık:)

dr neye göre kalp anomalisi var dedi ki? nasıl anlamışlar,bi belirtisi mi vardı canım? ama seni üzecekse boşver anlatma,yeni bebeğine bak sen...turp gibi doğacak bu sefer inşallah:)

Selam;
Hayır hiçbir belirtisi olmadı. 20 haftaya kadar herşey çok iyiydi. ikili testimde anomali riski 1/8000 çıktı hatta. Doktor mükemmel demişti. Sonra 20. hafta yapılan detaylı ultrasonda sorun görüldü. Doktorum fetal ekokardiyografi çekilmesini istedi. O zaman anlaşıldı ki bebeğin kalbinde çok ağır sorunlar var ve doğduktan sonra yaşaması mümkün olmayacak.
Suni sancıyla doğum yaptım, sonrasında bebek kromozomal anomaliler yönünden incelendi ve bir anomali bulundu. Ki kalp hastalığına da o yol açmıştı. (Normalde bu anomalili bebekler ilk birkaç haftada düşüyor ama benimki nasıl bir şans(sızlık!) ise düşmemiş işte.)
Velhasıl, kromozomal sorun çıkınca eşim ve benim de karyotip denen genetik incelememiz yapıldı, neyse ki bizde bir sorun yok, bu sadece tesadüfen gelişmiş bir anomaliymiş. Sonraki gebeliğim için herhangi bir risk olmadığını söyledi hem doktorum hem de genetik danışman.
Şimdi, hamileyim ve elimde değil, diken üstündeyim.
İnşallah hepimizi güzel günler, sağlıklı bebekler bekliyordur.
Sevgilerimle

olsun canım,onda da vardır bir hayır.hiç endişelenme...her romanın sonu kötübitmek zorunda değil...her şey mükemmmel olacak ,buna inan:) sevgiler....

arkadaşlar benim son adet tarihim 18 ekim.16 kasımda dr gittim ve bana erken oluşan gebelik dedi düşük önlemi için de progestan verdi.erken gebelik nedir bilen varmı?ne olur bana bilgi verin

canım kanmam yok ama dr her ihtimale karşı önlem alalım dedi anlamadım perşembe günü kontrole gidicem

selam hamis arkadaslar :))
bende hamis oldugumu 12 kasimda ogrendim su anda 5+4 gunluk .. 4 senelik bir bekleyisten sonra asilamayla hamile kalabildim insallah 23 temmuzda dogacak bebisim!!!

bende bulanti henuz olmadi fakat kasiklarim cok agriyor uyumakta zorlaniyorum bazi geceler ve goguslerde sislik hissi ve agri var!!

kizlar 8 aralikta ilk ultrason randevuma gidicem insallah bebisimi gorucem ilk kez kalp atislarini gorebilirim peki ya kalp sesini duyabilirmiyim sizce?

Bende 20 Temmuz annesiyim. 6 haftalık hamileymişim. 2 gündür bulantı başladı. Mutfağın ve evin kokusuna tahammül edemiyorum.Aşırı heyecan falan hissetmiyorum henüz.. Biraz korku bile var açıkçası, bundan sonra ne olacak, iş, eş derken bir de çocuk diyeceğiz..Bilinmeyenin korkusu olmalı. Elif ŞAFAK'ın röportajını okudum haftasonu..Gebelik ve sonrasına ilişkin kitap yazmış.Hemen edinip bi bakacağım..

kızlar bugün 2. kez ultrasona girdim bebeişin kalp atışlarını daha net duyduk :KK70: benim sağ yumurtalığımda 4.5cmlik bi kistim vardı o da maalesef hiç küçülmemiş aynen duruo tek sıkıntım o :KK43:
prolutan iğne kullanmaya devam edeceğim 12. hafta tekrar kontrolüm var.
bebeğim 8hafta 6 günlük ve 2.5 cm boyunda :KK70:
NOT: kokulu akıntıyı sordum doktora idrardan geliodur dedi. bol bol su iç dedi

Ben de tahlillerimi bu hafta yaptırıp haftaya tekrar doktora gideceğim. O zaman duyacakmışız kalp atışlarını..6 haftalık oldu kesecik:)

selam arkadaşlardar. Ben de 6 haftalık hamileyim. Ama çok sıkıntılı günler geçiriyorum. Aslında kafam çok karışık. Evde yaptığım testten sonra doktordan randevu aldım ve doktoro gideceğim gün kahverengi bir lekelenmem oldu. Doktor düşük tehlikesi olduğunu söyledi ve 10 gün sırt üstü yatmamı önerdi. Bir de progestn ve folik asit alıyorum. Yalnız aklıma takılan şu, düşük kromozom anomalisi görülen embriyolarda gerçekleşiyormuş. Bu düşüğü engellemeye çalışmak ilerisi için sakıncalı değil mi acaba.?? Görüşlerinizi bekliyorumm..

bende nasip olursa temmuzun 3. haftasında bekliyorum.göğüsler şişti ama bende ne bulantı ne başka bişi var.sadece kasıklarda ağrı oluyo zaman zaman.sizde durumlar nedir.rabbim inşaallah bebişlerimizi sağlıkla bizlere bağışlar amiiinnnn

hicran kromozomal bozukluk varsa istediğin kadar bebeğin düşmesi engellemeye çalış başarılı olamıyorsun. Benim çok yakın bir arkadaşımın başına gelmişti 3 düşük 3 kürtaj yaptırdı kroomozomal uyumsuzluk varmış eşiyle arasında. bebekler ya düştü ya da bebek büyümedi 3 aylıkken 1 aylık gelişimi gösterdi. yani canım sonuçta merak etme sen herşey olacağına varır. sen bebeğini düşürmemek için elinden geleni yapta :KK70: inşallah sıhhatle bebeğini kucağına alırsın :KK70:

X