Temizlikçi bayanlarla başedemiyorum:(

Nergis26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.321
3.283
Kızlar mrb, çok büyük bir dert değil biliyorum Allah büyüklerini kimseye yaşatmasın ama bu da benim başımı ağrıtan bi sorunum yardımcı olursanız çok sevinirim..
Şöyle ki eve temizliğe aldığım bayanlarla diyaloğu bir türlü düzgün sağlıyamıyorum, genelde hep mağdurum asla iş yaptıramıyorum, desem de demesem de hep sinir olduğumla kalıyorum. Hadi şimdiye kadar biri hariç hepsinin çok olumsuZ yanları vardı değiştirdim, şimdiki yaklaşık 1 senedir geliyor, karakter olarak sessiz, sakin, az sigara içer, yemesi öyle saatler sürmez, gıcık bi tavrı yok fakat gelgelelim işler hep yalan oluyor, dolap içi yaptırıcam diye helak oluyorum her seferinde ondan çok yorulup hamile Halim'le hasta oluyorum, haftada 3 yarım gün geliyor e haliyle bekliyorum her yeri yapmasını,ama bir cam silecek o da ayda 1, köşeler leş, dalga dalga izler gidip uyarsam yaptım diyor yapmadığını görüyorum tekrar, bi de benden baya büyük alınganlık yapıyor kıyamıyorum da öyle sürekli söyleyemiyorum, iş buyurur gibi sanırım benim karakterim uygun değil iş yaptırmaya bi de kırmaları başladı , bi günde 3 biblo kırmış, bana demedi bile, öyle kırık yerine koymuş, söylesem 3 kuruşluk şey ayıp geliyor, ama onun kusura bakma dememsi de deli ediyor siz Nasıl iş yaptırıyorsunuz, Nasıl taktikleriniz var. Buarada bayan bulmak çok zor İstanbul da değiştirmek de istemiyorum hep beteri geliyor(

Bizde pek sıkıntı olmuyor çok şükür.
Haftada 2 geliyor.
Kafasına göre temizlik,yemek ve ütü yapıyor.
Ben pek iş buyurmam.
O ne zaman cam sileceğini,perde yıkayacağını,dolap düzenleyeceğini kendi ayarlar.

Yemek hiç yaptırmam ama bi tezgah silse arada Nasıl iyi olur sil dedim bikaç kere böyle bir silmek yok, öyle havadan yalandan.. Bi de durmadan telefonla konuşuyor, sanırım o yüzden farkında bile değil çoğu Zaman

Canım Allah yardımcın olsun bir an önce değiştir artık, hakkıyla yapan gerçekten çok zor. Geçen sene benim arkadaşım yeni evine taşınmadan bir bayan aldı, ki ben temizlik işlerinden anlıyorum yani ne kadar sürede sıkılmadan yapılır bılıyorum boş ev 3 oda bir salon bol su sılınıp supurulcek camları silinecek vs, bir günlük işi bu bayan 3 gun yaptı ve 140- tl hergun için ucret aldı, ben olsaydım farklı olurdu ama arkdsm bilmediği için belkide bilerek sustu bilmiyorum.
demem o ki, gelmek için can atıyorlar ama yüzünden silip cıkıyorlar ,
benim evim cok küçük olmasına ragmen benden 150-tl ucret ıstedıler - birde dolap içlerne girmezler miş, ee o işi ben kendımde yapıyorum ne anladım bu işten!!

ben de dertliyim ya. hiçbişey demesem sıkıntısını ben çekiyorum.
deterjan yetiştiremiyoruz birer kapak koy deyince ben orayı siliyorum da burayı yıkıyorum da sitem edip duruyo.
havlu kağıtla tuvalet kağıdı her geldiğinde bi rulo bitiyo. idareli kullan deyince benim ne işim var onlarla. ben senin evinde sudan başka şey içmiyorum diyo.
ya ne alaka şimdi su içmenle kağıt kavlunun. ama anlatamıyosun işte.
bişeyim kayboldu onu sordum gördün mü diye bin kere özür diledi vallaha da görmedim şurayı da çektim buraya da baktım kusura bakma göremedim vs. ne desem sanki ezmişim bağırmışım kovmuşum suçlamışım gibi cevap alıyorum.
öyle saçma cevaplar alıyorum ki bişey söylemek istemiyorum ama söylemesem de ben zarar görüyorum.
varsa bi bilen söylesin.

120 lira benimki, yarım gün 60 oluyor ama aylık 720 lira para alıyor, e biraz gayretsiz olmuyor iyi yanları da işte huyu gerçekten kötü bir bayan değil, hanımefendi, benim eşim çok titizdir öyle herkesi eve sokmaz, bu abla eldivensiz iş yapmaz falan ısındık buna, ne biliyim bazen diyorum ben söylemesini bilmiyorum

Vallahi açmaya korktuğum bir konuyu açmışsınız
Şimdi zavallı emekçi kadın diye başlayıp sizi linç edecek bir grup gelebilir kaçın :)
1 tane bile dediğimi yaptırabildiğim yardımcı bulamadım
Ama suç kimin tabii ki benim
Çünkü emrine amadeyim abla modu ile gelip benim kıyamayan üsteleyemeyen tavrım sonucu enseye şaplak bir halde evden çıkanı biliyorum
Beni kendinden çok çalıştıranı biliyorum
Sıcak havada çalıştı yoruldu deyip anlaştığı paranın yarısını da fazladan verdiğim bir ablanın anlaştığımız yerlerin çoğunu temizlemediğini biliyorum
Taşınırken bir hafta için gelsin diye düşündüğüm bayanın -ki günlük 100tl anlaştık sadece yerleşme yapacaktı-3. Gün de geldiğinde 1 oda bile yerleşmediğini biliyorum ve daha neler neler şu an aklıma gelmiyor
Bence bazı kişiler mesela ben "yardımcı" almamalı

sizin yaşadıklarınızı yaşayıp, maddi durumu çok iyi olmasına rağmen kendi temizlik yapan tanıdıklarım var.
içinize sindiği gibi olmuyorsa yapacak bir şey kalmıyor sanırım geriye. hamileliğiniz geçsin, siz yaparsınız.

ben açıkçası çok karışmıyorum, çok titiz biri de değilim, yardımcım da çok titiz değil ama en azından ev düzenli oluyor böylei her hafta temizlik yapıldığı için işler çığırından çıkmıyor. benim genel düşüncem, kimse sizin evinizi sizin gibi özenle temizlemez şeklinde, o yüzden çok takılmıyorum.

ancak bir şeyi kırıp haberdar etmemesi bu durumlardan farklı. 3 kuruşluk olabilir ama sizin için önemlidir. o yüzden en çok ona takıldım. bence bu konuda vakit geçirmeden uyarmalısınız.

Aynen ya:)) kaç haftadır açıcam konuyu korkuyorm yanlış anlaşılır diye, halbuki temizlikçi bayan bile demek istemem ablamız o bizim ama işte sen çok iyiniyetle yaklaşıp karşılık göremeyince anlatmak istiyorsun, biliyorum yalnız değilim, pek memnun olan yok ama bazıları çok güzel iş yaptırabiliyor, ben onlardan fikir edinelim istedim, işte ben mesela hep huyuna gidiyorum acaba Arada ters mi yapmalı

Allah gerçekten yardımcı olsun .
Vereceğin parayla işi dört dörtlük yapacak insan elbet bulunur.
Aramak soruşturmak lazım .
Anladığım kadarıyla fazla iş gelmiyor elinden.

Bana gelen hatun çok sakar .sakar mı desem tezcanlı mı desem.
Yeni aldığım süpürgenin üzeri çizik dolu.
Duvarlarda çarpma sonucu soyulmalar olmaya başlamış.
Birazda çenesi var.Ama ben o geldiği gibi çıkıyorum evden.
Gel gelelim kadın Spider man gibi .O duvardan bu duvara.
Arkasından silip süpürmesem abartısız bi hafta gider ..
Bu sebeplede ben diğer özelliklerine göz yumuyorum.
Çünkü asıl amacı temizlik yapmak.

Teşekkür ederim Cnm evet haklısın benim yaptığım gibi olmaz asla ama Bi sene kadar almadım bayan, çünkü eli uzundu bi gelenin inanılmaz Şok'a uğradım almıycam dedim, o 1 sene cam da sildim dizleri de morarttım:) ama sonra baktım ki ben yıprandığımla kalıyırum, eşim üzülüyor, kayınpederim bile kızım neden bayan almıyorsun diyor, ev de büyük , bu bayanı çok hanım diye anlatınca birisi aldım, iyi ki de almışım , gerçekten faydası da olmuyor değil, sadece dediğin gibi kendi yaptığın gibi asla olmuyor . Bi de ben çalışmıyorum evdeyim hep gözüme batıyor, kırılma konusunda da haklısın kibarca söyleyim biara kırılmasın :)

İşte o Spiderman kadınlar muhteşem oluyor:)) acaba diyorum 15 te bir öyle bir kadın mı alsam, bunun gücü yetmiyor büyük işlere, ama normalde ben hep evde olduğum için huyu çok güzel sessiz bana batmıyor diye gelsin ütü yapsın makineleri boşaltsın büyük işler öteki Kadına kalsın
Şi

Kusursuz temizlik bile yapılsa en fazla gideceği 1 hafta, hele cadde üstü bir ev falansa tozlanır 3 güne,o yüzden ben çok kasmam heralde, ama elinden geleni de yapmalı yani, az para mı, tamam emekçi amenna ama emek veriyorsa emekçi denir

ya işte ben bilemiyorum. kendim çok titiz biri değilim, o yüzden sanırım, bazı yerler kalsa da çok sorun etmiyorum. bir dahaki geldiğinde yapar diyerek. çünkü o yapmasa ben o kadarını da yapamıyorum çocukla, bu sefer her şey kalıyor. en azından böyle belirli seviyede bir hijyen sağlanıyor evde :)
ama sizin gibi olup, yardımcı çağırıp daha fazla yorulan arkadaşlarım da var. hatta bir arkadaşımın eşi kızmıştı artık, işte boşuna para veriyoruz diye, çünkü arkadaş yardımcı gidince, arkasından bir daha temizlik yapıyordu, başka türlü içi rahat etmiyordu.

İşte bi gün geliyor bi gün gelmiyor, aslında evin hep mum gibi olması lazım, buarada gözleri de pek görmüyor, bazen diyo görmediğim yerler de olabilir diye işte kötü niyet de yok ama gücü yetmiyor sanırım

Hem hamilesiniz hem haftada 3 gun geldigi halde tezgahi bile yalandan siliyor diyorsunuz. Bence verdiginiz paraya da yazik yeni birini bulana kadar bu bayan gelmesin yani . Yeni biri buldugunuz da da aranizda hep bi cizgi olsun. Ne kadar samimi olunursa o kadar az is yapiyorlar cunku ilk eve girdiginde isleri anlat. Mesela tezgahi ve duvarlarini camasir suyuyla sil de. Mecburen guzelce yapar. Kolayliklar dilerim

Tüm işleri bi arada vermeyin, uyuz olur yarım yamalak yaparlar. Taktik şu, sık geliyorsa eğer1veya 2 haftada bir yani;
Ajanda tutun, ona yapılacaklar listesi hazırlayıp sizin için önemini de not alın. mesela

1-camlar silinecek önemli
2kapılar silinecek

diğer hafta koltuk altları çekilip silinecek diye haftalara yayılan plan yapın... gibi...

Canım pes dogrusu. Degıstır yahu. Ne taktıgı onun işi bu hakkınıda alıyorsa bırde nıye gonlunu yapacaksın ki . Bende istanbuldayım 2 haftada bır alıyorum mıss gıbı calışıyor

bir komşumuz var baya lüks bir semt e temizliğe gitti yıllarca. Yani kadının evini biliyorum. Öyle dağınık falan değil bildiğimiz pis. Tuvalet taşı artık kapkara olmuş kokusu odaya doluyor. Mutfak hiçmi toplu olmaz heryer heryerde bir hatun. Yıllarca temizliğe gitti. Valla temizliğe gittiği evin hanımını o evi nasıl temiledigini mahallece merak ederiz.

benim yardımcı bayanın(teyze diyorum) başında annem bekliyor. büyük olasılıkla da bayandan çok annem çalışıyor. başka birini de bulamadık. denedik ama olmadı.

temizlik maddesi kullanılacak ve silme süpürme işleri yapsın yeter.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…