Temizlik için yardımcı bulmanın aşırı zor olmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eskiden temizlik ve çocuk bakıcılığı eve katkı olsun diye yapılıyordu. Artık sektör oldu ikisi de. Temizliğe gidenlerin evi arabası var. Bizde karı koca memuruz, ev almak hayali kuramiyoruz bile. Tabi ki bu insanlar alamasin demiyorum. Ama şu an bir dengesizlik var. Orta direk yoksulluk sınırına yaklasti ,zenginler daha da güçlendi. Bu fiyatları da verebilen onlar bence. Temizliğe gidenlerin coğu zaten villaya falan gidiyor.

3 çocuğum var yaşları birbirine çok yakın olduğu için bende hiç bir işe yetişemiyorum (ev hanımı olduğum halde) malesef ki eşim çocuklar için bakıcı bulalım dedi ama ben gündelik ev yemek temizlik ütü falan yapacak günlük yardımcı istiyorum asgari ücret veririm diye düşünüyorum.

Her şey tamam da bu temizliğe giden ablaların dolmuş parasını da istemelerine asla anlam veremeyeceğim. Başka hiçbir sektörde duymadım bu tribi. Bin lira alıyorsun zaten, 1030 lira da istemezsin ya.
Bana gelenler evden alıp bırakmazsan gelmem diyor para istemeleri bile daha iyi bence Kendi gidip gelen kimseyle karşılaşmadım daha.

Bana gelenler evden alıp bırakmazsan gelmem diyor para istemeleri bile daha iyi bence Kendi gidip gelen kimseyle karşılaşmadım daha.
Ya inan bu bile bindiğin dolmuşun parasını almaktan daha mantıklı. Ben zaten bin lira veriyorum + yemek masrafı da yok ama dolmuş parasını istiyorlar. 30 lira olsa ne olmasa ne. Bin lirayı veren 30’u da verir zaten. Mesele miktarı değil de bir market çalışanı, bir mimar, bir fayans işçisi vs. hiçkimsede duymadım dolmuş parası alanı.

Kahvaltı yemek hazırlamıyor musunuz merak ettim sizinkilerde yok mu kahvaltı öğlen yemeği

Profesyonellik yok çünkü beğenmezsen çağırma umurumda mı başkasına giderim diyorlar. Para isteseler daha memnun olurum taksi muamelesi görmek hoş olmuyor ki. Ben kapıma araba gelecek yoksa işe gitmem desem bir taraflarıyla gülerler bana mesela ama temizlikçi hanımlar yapabiliyorlar bunu

Bu ülkedeki profesörlerin gidemediği tatillere, restoranlara sanayideki iyi bir kaporta ustası rahatlıkla gider.Okumak değersiz demiyorum ama bu hep böyleydi.Emekçi işinde iyiyse daha çok kazanır zaten.Emekçinin yaptığı işi küçümsemek yanlış.Siz kendi maaşınız sorgulayın bence.Temizlik çok yıpratıcı bir iş.Temizliğe gelen kadınlar hep çökmüş,hep olduklarından yaşlı gösteriyorlar bilmem dikkatinizi çekti mi?

yarım gün normalde 500 tam 1000 olmalı genelde . fazla söylemişler. ben mecburen her hafta alıyorum. 2 küçük çocuğum var.ücretsiz izindeyim ama yetişemiyorum.ama cidden artık gündeliğe yardımcı almak da baya maliyetli oldu

İkizler çok yorucu değilse bakıcı ablaya zam yapıp ondan talep etseniz hani en azından bir süpürge yapıp vileda atsa 1 saat en fazla oda ikizlerin öğle uykusunda vesaire olur bence

İkizler çok yorucu değilse bakıcı ablaya zam yapıp ondan talep etseniz hani en azından bir süpürge yapıp vileda atsa 1 saat en fazla oda ikizlerin öğle uykusunda vesaire olur bence
ben bakıcılara iş yaptırılmasına karşıyım çocuğun zamanından çalıyorlar

bedava bulmuş valla

Evet başkasının evini temizlemek gerçekten çok zor ama biraz da islerini guzel yapsinlar.biz taşinmadan eşim 3 kadin tuttu ben depremden dolayı gelemedim başlarında da duramadım öyle sallamislarki evde eşya yok sadece duvar kapı cam tek kişiye zor olur diye 3 kişi tuttuğu halde bu şekilde yapmaları zoruma gitti bir sürü de para vermisti şuanda onların yapmadıkları işin ceremesini ben çekiyorum gerçekten hakkıyla yapan bulmak çok zor

Çocuğa bakıcı bulmaya çalıştıgım zaman yasamıştım ben bu tramvayı
Tanıdık geldi

Assolist mübarek.

Bugün haftasonu diye evi temizleyeyim dedim canım cıkti iste yoruldugumdan daha cok yoruldum beden isi çok yorucu parası da yoruculuğa orantılı oluyor.Yalap şalap is yapıp dünyanin parasını isteyenler hariç tabii onlar işin cakalı olmuslar gecen yıllarda annem ve teyzem de gidip parasını bölüsüyorlardı beden işi ağır diye bıraktılar herkes yapamaz yapana saygım sonsuz

Eviniz çok mu büyük?zira yarım güne 1.000tl fazla geldi banada. Büyük bir evse olabilir.
Öte yandan bu paralar gözümüze büyük görünüyor ama ağır iş. Her gün gidilecek bir iş asla değil,düşünsenize her gün cam,kapı dolap sildiğinizi. İnsanın ne beli kalır ne kolu ne bacağı. Beden işi her zaman pahalıdır.
Işini beğenmediğiniz kişiyi bir daha çağırmazsınız olur biter ama emeğine biz değer biçemeyiz. Arz talep meselesi.

Ay hiç öyle değil. Biri geldi geçen hafta artist gibi kendine bakan da bir kadındı. Kendi kadinligimi sorguladim. Yarım gün salon da yapmadı. Haftalık temizlik yaptı. Mutfak ve balkonu öylesine yapar gibi yapıp gitti ve 500 aldı. Giderken kremlerini sürdü süslendi kendi arabasina bindi ve gitti işini iyi yapsın ben de tamam diyeyim vereyim. Ama yok o da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…