Temizlik için yardımcı bulmanın aşırı zor olmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hem haklısınız hem haksız bu düşüncede olan insanlar yüzünden piyasa almış başını gidiyor. Yukarıda da yazılmış zaten fazla para teklif ediyorum yine yok diyor o teklifi değerlendirmesine gerek yok geçen süre içinde teklifin iki katı oluyor zaten fiyat.
fazla değil asgari ücretin saatine göre teklif ediyorum demiş. beden gücü her yerde değerli ve pahalıdır. temizlikçilerin günlük sigortasını yapıyor musunuz mesela? kim neden ucuza çalışsın ki. ben şahsen 10 bin verseler yapamam sürekli kimyasalla haşır neşirsin. yoruluyorsun insanların çilesini çekiyorsun. bunun da bedeli yüksek ücretler. inşaat ustaları da mesela mühendislerden mimarlardan fazla kazanır.

gayet temizlik ustalık gerekiyor. çok kolaysa madem oturun yapın zaten öğretmenlerin çalışma saatleri az değil mi? asgari ücrete neden başkasının pisliğini temizlesinler
Hastanelerde, restoranlarda vs çalışan temizlikciler ne kadara çalışıyor hanımefendi? Vasıfsız işçi için uygun görülen ücret asgari ücrettir. Dunyanin heryerinde de bu böyledir. Hem işini düzgün yapma hem dünyanın parasini iste. Bu da hak değil mi?

Hastanelerde, restoranlarda vs çalışan temizlikciler ne kadara çalışıyor hanımefendi? Vasıfsız işçi için uygun görülen ücret asgari ücrettir. Dunyanin heryerinde de bu böyledir. Hem işini düzgün yapma hem dünyanın parasini iste. Bu da hak değil mi?
hastanede çalışan temizlikçiler memurdam fazla kazanıyor. ayrıca restoran temizliği ve ev temizliği birebir aynı mı? vasıf dediğiniz şey sadece diploma mı? herhalde işçilerin ne kadar kazandığından haberiniz yok. eve bir musluk tamircisi çağırın bakalım ne kadar alıyor. ya da sanayiye gidin. temizlik aynen böyle bir iş. dünyanın her yerinde beden işçiliğinin ücretlerine bir bakın isterseniz.

gayet temizlik ustalık gerekiyor. çok kolaysa madem oturun yapın zaten öğretmenlerin çalışma saatleri az değil mi? asgari ücrete neden başkasının pisliğini temizlesinler
Ayrıca ne ustalık gerektiriyor Allah aşkına. O zaman açsınlar okulunu okuyan calissin. Madem ustalık gerektiriyor. Ful çalışıyorum ben. Hem de bir temizlkcinin talep ettiğinin yanında hiç fiyatına. Ne yapıyorum ki? Ülkenin geleceğini yetiştirmek çok da ustalık ve kıymet gerektiren bir iş değil nasıl olsa.

Ayrıca ne ustalık gerektiriyor Allah aşkına. O zaman açsınlar okulunu okuyan calissin. Madem ustalık gerektiriyor. Ful çalışıyorum ben. Hem de bir temizlkcinin talep ettiğinin yanında hiç fiyatına. Ne yapıyorum ki? Ülkenin geleceğini yetiştirmek çok da ustalık ve kıymet gerektiren bir iş değil nasıl olsa.
şaka gibisiniz ya. senin çalışma şartın temizlikçiyle.bir mi? ona bakarsan ben lüks otellerde çalıştım. komilerin kazandığı parayı duysan oturup ağlarsın. full ayakta çalışıp beden işi yapıyorlar. dünyanın her yerinde de oldukça fazla kazanırlar hep.

Öyle bir tavrınız var ki sanki insanlar sizin evinizi sizin istediğiniz fiyattan temizlemek zorundaymış gibi davranıyosunuz. Siz okumuş olabilirsiniz ama onların işleri daha zor. Ayrıca elini sallasan üniversite mezununa çarpıyor. Bedensel emek gerektiren işleri yapan insan bulmak daha zor haliyle ücretleri de daha fazla. Arz talep konusunda dengesizlik var, herkes evine temizlikçi çağırmak istiyor onlar da parayı en çok verene gidiyorlar. Buna serbest piyasa diyoruz. Kendi maaşınızla kıyaslamanız aşırı derecede saçma.

şaka gibisiniz ya. senin çalışma şartın temizlikçiyle.bir mi? ona bakarsan ben lüks otellerde çalıştım. komilerin kazandığı parayı duysan oturup ağlarsın. full ayakta çalışıp beden işi yapıyorlar. dünyanın her yerinde de oldukça fazla kazanırlar hep.
Ya hu bir ulkenin gelecek neslini yetistiriyor bir öğretmen. Temizlikçiye hak gördüğünüzü nasıl öğretmene hak görmezsiniz ya. Anlamak mümkün değil.

Temizlik piyasası bu şekilde.Talep olmasa bu kadar fazla olmaz.Talep çok fazla olunca ücretler de bu şekilde

Öyle bir tavrınız var ki sanki insanlar sizin evinizi sizin istediğiniz fiyattan temizlemek zorundaymış gibi davranıyosunuz. Siz okumuş olabilirsiniz ama onların işleri daha zor. Ayrıca elini sallasan üniversite mezununa çarpıyor. Bedensel emek gerektiren işleri yapan insan bulmak daha zor haliyle ücretleri de daha fazla. Arz talep konusunda bu kadar dengesizlik varken kendi maaşınızla kıyaslamanız aşırı derecede saçma
Fiyatlar aşırı yüksek diyorum. Makul olanın çok çok üstü. Yani etmeyecek ise isteniyor bu paralar. Neyle karsilastirabilirim başka. Milletvekili maaşıyla mi?

Ya hu bir ulkenin gelecek neslini yetistiriyor bir öğretmen. Temizlikçiye hak gördüğünüzü nasıl öğretmene hak görmezsiniz ya. Anlamak mümkün değil.
aslında yanlış anlıyorsunuz bence.Kimse sizin aldığınız maaşa yorum yapmamış ki.Sizinki düşük kalıyorsa bizlerin bir şey demesiyle keşke durum değişse.Siz fiyatları çok yüksek bulduğunuz için Sadece beden gücü ile çalışmanın zor olduğunu ve yüksek olmasının normal olduğunu belirtmişler

Evet eve bırakamıyorsan zaten ekstra yol parası da isteniyor.El mahkum ses çıkarmıyoruz gelene zor bulunuyor diye.Çağırsan bir türlü çağırmasan başka bir türlü.Bir de ne kadar iyi iş yaptıklarını belirtmek için gittikleri yerlerde konuştuklarından kendilerine fazlasıyla para verildiğini anlatıyorlar genelde.Psikolojik baskı yapıyorlar bu şekilde.😅
Keşke fazla para isteseler veririm evden alıp evden bırakmazsan gelmem diyorlar genelde😬 Ben bulamıyorum bu sektörde inanılmaz açık var. Çok zor bir iş ama düzgün birini bulmak da çok zor. Şirketler artsa profesyonellük de artar bence.

şaka mısın anlamıyorum ben öğretmen maaşına zaten az dedim yukarda görmedin mi insanlar memur maaşı ile ev alamıyor kira ödeyemiyor dedim. öğretmen maaşı temizlik maaşı ne alaka? her zaman her herde her şekilde beden işçileri daha fazla kazanır.. bunu hiç mi bilmiyordunuz? ama siz insanların emeğini küçümseyip bir de asgari ücret almıyorlar diye kibirleniyorsunuz. oturun temizleyin evinizi. markete gidince ekmek 5 tl bunu 1 tl istiyorum diyebilir misiniz? sizinle daha fazla konuşma yapmayacağım. anlamıyorsunuz. Öğretmenlerin de özel ders saat ücretleri çok yüksek mesela. onları da konuşalım mı

Beden gücü diyoruz hanımefendi, beden gücü pahalıdır.Çok kolaysa gidip hiç tanımadığınız bir insanın evinin pisliğini temizleyin.Öğretmenlere saygımız sonsuz ama alttan alta bu insanların emeğini küçümsemeniz hiç hoş değil.Öğretmen ve ya memur maaşını belirleyen kişilere verin tepkinizi.

Anormal olan onun istediği değil memur maaşı
Ben maaşın üstüne bir maaş daha verseler yapamam mesela tül hayatta asamam. Hali koltuk sildirmem ama cam silmek ve tül asmak temel önemsediğim iştir. Yaklaşık 12 yıldır ailemize gelen abla düzenli ise girdi kardeşime haftalik devam edecek yemek bile yapar olmus + 1 tane daha var temizliği iyi olan ama oda müsait değilmiş hemen çevremden buldum referans ile hatta 1 saatl yol gitti geldi
Arkadaşınız komşunuz yok mu?
Ben hiç bir zaman yüzde yüz hatta daha fazla verim almayı da beklemedim
Kapının ufacık girintisini Ben silerim ama cam silip tullerimi bitirdiyse evden bir rüzgar estiyse olay bitti.
12 yıl evimize gelen abla çok kırar döker mesela, hepimiz alıştık ya saklıyoruz ya uyarıyoruz artık evin insanı oldu başlarda arti eksi değerlendirmesini iyi yapmasaydık bunu kazanazmadık kim temizliğe gittiği evde 2 çeşit yemek yapıp cikar

Fiyatlar aşırı yüksek diyorum. Makul olanın çok çok üstü. Yani etmeyecek ise isteniyor bu paralar. Neyle karsilastirabilirim başka. Milletvekili maaşıyla mi?
Kendi maaşınızı diğer devlet memurlarıyla kıyaslayabilirsiniz ancak bir mavi yakayla kıyas yapamazsınız. Aynı piyasada aynı şartlarda değilsiniz. Ben mesela bir beyaz yaka olarak kendimi mavi yakayla kıyaslamıyorum. Öğretmensiniz ama daha bunun ayrımını bile yapamıyosunuz.

Ayrıca size göre makul değil ama onlara göre makul demek ki. evine bu fiyattan temizlikçi çağıranlar var ki böyle bir ücret istiyolar. Kimse çağırmasa isteyemezler

Anormal olan onun istediği değil memur maaşı
Ben maaşın üstüne bir maaş daha verseler yapamam mesela tül hayatta asamam. Hali koltuk sildirmem ama cam silmek ve tül asmak temel önemsediğim iştir. Yaklaşık 12 yıldır ailemize gelen abla düzenli ise girdi kardeşime haftalik devam edecek yemek bile yapar olmus + 1 tane daha var temizliği iyi olan ama oda müsait değilmiş hemen çevremden buldum referans ile hatta 1 saatl yol gitti geldi
Arkadaşınız komşunuz yok mu?
Ben hiç bir zaman yüzde yüz hatta daha fazla verim almayı da beklemedim
Kapının ufacık girintisini Ben silerim ama cam silip tullerimi bitirdiyse evden bir rüzgar estiyse olay bitti.
12 yıl evimize gelen abla çok kırar döker mesela, hepimiz alıştık ya saklıyoruz ya uyarıyoruz artık evin insanı oldu başlarda arti eksi değerlendirmesini iyi yapmasaydık bunu kazanazmadık kim temizliğe gittiği evde 2 çeşit yemek yapıp cikar
Kimse yapmaz valla siz çok iyi birine denk gelmişsiniz demek ki.Bana gelenler yediği bulaşığı bile toplamıyor bulaşığa girmezlermiş mesela

Hastanede calısanlar gayet yüksek maas alıyor üstelik sigortası yatıyor. İşini düzgün yapmayana kızabılırsınız buna lafım yok işini düzgün yapmayan meslek fark etmez hepsi gözümde değersizdir. Ancak küçümseyerek konusamazsınız çağırıp para verıyorsunuz diye.

Ayrıca Mesleğimde atanamadıgım için "vasıfsız ışçi" olarak çalışıyorum.kendi maasınızla kıyaslayamazsınız sabahın 6sında gidiyorum işe siz evinizde kahvaltı yaparken biz işyerinde oluyoruz beden gücü çalışıyoruz.Bunları basite alamazsınız. Size düşük versinler demiyor kimse ama baskasının düşük parayı hakettiğini söyleyemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X