Anket telefon caliyor, misafiriniz gelecek....

telefon caliyor,misafiriniz gelecek

• Ankete Katılan
    104
deepfreeze ağzına kadar izin günlerinde hazırladıgım börek,kurabiye,poğaca,simit vs ile dolu .Hemen çıkarır hazırlarım en fazla 10 dk :)))

öğle saatlerinde ararlarsa hemen ya poğaça yada yufka börek yaparız annemle gelmelerine 1 saat falan varsa ki o saatte arayan yakın akrabamızdır yada cok yakın tanıdıgımızdır hemencik milföy içine sucuk kaşar :) tatlı içinsede hindistancevizli sütlü irmik tatlısı 10 dakıkada hazıırr

eee madem 2 saatimiz var derhal evi toplayıp market ya da pastane yolu görünür bana........ :kahve:

marketın yolunu tutarım sonrada evım dagınıksa evı toparlarım

her zamanki gibi beş dakikada kekimi çırpar,:fırına atarımmmm:icecream:

ıste hep bu gıbı seyler olma ıhtımalıne karsı herzaman evım derlı topludur...şakkıdı
gelınen saate gore hazırlık yaparım eger yemek vaktıyse zaten varolan yemegımın yanına bır kac alternatıf daha eklerım..:icecream:
ama eger cay vaktıyse dondurucuda her daım bıseyler olur..
olasa bıle yarım saatımı alır..şakkıdı

Önce evi derler toparlarım.Ardından keyfim yerindeyse bi kek yaparım.Eğer hiç keyfim yoksa babamı markete gönderirim bişeyler alması için :1closedeyes:

evimden misafir eksik olmaz benim bilen bilirr o yüzdenn tedbirliyimdirr
misafiree kesinliklee yemek yedirmeden göndermemmm

önce tabiki evi toparlarım
sonra bişeyler hazırlarım:smiley-cool:

evimi toplar kek börek ne malzemem varsa yaparım
yemeğide düşünür ben yormayacak pratik şeyler hazırlarım

Hamarat hanımlar döktürmiş yine.Valla ben o kadar pratik değilim. Hele misafir gelecem dediyse elim ayağım dolanır. Ama mutlaka hazır kek bulunur evde.Bir de buzlukta sigara böreği. en azından bunlar hazır olur.Yanına çay yaparım.Ama bana çat kapı misafir gelmez hiç. Çünkü burda fazla tanıdığım kimsem yok.

biraz paniklerim ama zorzamanlarım için dolabımda herzaman birşeyler vardır sigara böreği, dolma kavurma ,herzaman bulundururum hekesede tavsiye ederim:enbuyukkk:

Ne güzeldir misafir ağırlamak. Zırt pırt gelip insanı bezdiren cinsleri değil ama. Gelen kişiye kalacağı süreye göre değişir.

kolay pasta börek yaparım hemen sonra hazırlanırım.........

telefonunuz caliyor
iki saat icinde misafirinizin gelecegini ögreniyorsunuz:kahve::kahve:
simdi ne yapiyorsunuz:uhm::uhm:
ankete bakin bakalimCADIARZUCADIARZU
( evi derleyip toparlarim....bunu unuttum anketin icine yazmayi)

evim hep temiz ve düzenlidir..hazıra kaçmam elimde çabuk olduğu için bişeyler hazırlarım hemen...

genelde benden mantı eşimden çiğ köfte ister gelecek misafirler
çok zahmetli ve yorucu geçer
evi 8 yaşındaki kızıma toplatırım
bende mutfakta hazırlıklarımı yaparım
meyve yoksa eşim markete gider meyve almaya

X