Tek tüple hamile kalan var mi

Papatyam0909

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2022
169
82
Merhaba kızlar bugün doktora gittim ve sol tüpüm ün sistigini kapalı ameliyatla alinmasi gerektiğini alınmazsa hamile kalamicagimi söyledi tüp bebek bile olmazmış tüp böyleyken benim 2 yıldır çocuk istemim var. Adet kanamalarım 14 15 gün sürüyo napcagimi şaşırdım. Merak ettiğim tek tüp bana çocuk istemime ne kadar etkili. Tek tüp olup hamile kalan var mi. Doktor kalırsın tek tüple dedi ama korkuyorum

Tek tüple hamile kalınabilir bence farklı bir şeydir canım o. Benimde sağ kapalı kimyasal gebelik geçirdim yani hamile kalabiliyorum bence farklı doktorlara görün tek birinde kalma

Tek tüple hamile kalınabilir bence farklı bir şeydir canım o. Benimde sağ kapalı kimyasal gebelik geçirdim yani hamile kalabiliyorum bence farklı doktorlara görün tek birinde kalma
Zaten doktor tek tüple kalınır dedi canım. Ama tüpünü almassak kalamassin çünkü sol tüp şişmiş diğer tüp e de engel oluyo kirletiyo orayı dedi

Bu arada çok doktora gittim ama çözüm bulamadım ilk defa çözüm odaklı konuştu oda tüp alınmasını söyledi

Sana daha önce yazdim mi bilmiyorum ama sağ tüpüm kapalı benimde agustos 2021 de film cekildim öncesinde 1 sene denedik tabiki. Bu yılın nisan ayında hayirli haberi aldım .

Aldırmam gerek demi. Yaşadın mı cnm biliyo musun
Hayır ben yaşamadım fakat bununla ilgili araştırma yaparken başka bir doktor da tüpün alınmasını gerektiğini aksi halde oluşacak gebeliği engelleyeceğini söylemişti. Eğer içinde acabalar varsa başka doktora da görün ama o da aynısını söyleyecektir

Çok doktora göründüm malesef hepsi başka konusuyo

Yok cnm konuşmadık ben yeni üye oldum. Tüp tikanikligiyla tek tüp aynı şey mi peki
Sag tupum hic açılmadi canım yani demem o ki tek tüpden yumurtluyordum canım sağdaki tüpümde hic geciş yoktu. Sende tek tupunu aldırırsan gebe kalamazsın diye bir şey yok Rabbim nasip edecekse her sekilde oluyor

Sag tupum hic açılmadi canım yani demem o ki tek tüpden yumurtluyordum canım sağdaki tüpümde hic geciş yoktu. Sende tek tupunu aldırırsan gebe kalamazsın diye bir şey yok Rabbim nasip edecekse her sekilde oluyor
İnşallah benimde ameliyatım sorunsuz olur da hayırlı sağlıklı bı evlat nasip eder Rabbim

Sen özel bişe yaptın mı peki cnm gebelik için ne kadar sürede oldu

Sen özel bişe yaptın mı peki cnm gebelik için ne kadar sürede oldu
Aşılama denedim olmadı canim yumurta takibi yaptim olmadı 2 bucuk sene bekledim bende 4 yıllık evliyim . Taa ki ramazanda artik salmıştık olursa olmazsa diye çıkageldi bebiş o yüzden asla stres yapma sakın

Aşılama denedim olmadı canim yumurta takibi yaptim olmadı 2 bucuk sene bekledim bende 4 yıllık evliyim . Taa ki ramazanda artik salmıştık olursa olmazsa diye çıkageldi bebiş o yüzden asla stres yapma sakın
Ahh keşke elimde olsa stres yapmamak şimdi tüp alincak diye iyice stres yaptım

Zaten doktor tek tüple kalınır dedi canım. Ama tüpünü almassak kalamassin çünkü sol tüp şişmiş diğer tüp e de engel oluyo kirletiyo orayı dedi
O zaman canım bir kaç doktora daha görün öyle karar ver derim. Bende geçen yıl hsg oldum tüpler kapalı çıktı rahimde perde var denildi araştırmadan direk ameliyat oldum daha sonra başka doktora gittim mesela bana kızdı ameliyatlık bir şey olmadığını söyledi tüpler açıkmış sadece sağ tüpte yapışıklılık varmış oda engel değilmiş. Perde ise yokmuş

Bu hafta içi başka doktora da gidicem. İnsanın kafasını öyle karıştırıyorlar ki ama hepsi başka konusuyo hangisine guvencegini sasiriyo insan şimdiye kadar çok doktora gittim bişe yok diyip göndermişlerdi. Bişe olmasa 14 gün kanamam da sürmez diye bu doktoru araştırıp gittim çok övülen bi doktor. İlk defa boyle bişe.soylendi güvendim de açıkçası ama bı doktora daha gorunup öyle ameliyat olmayı düşünüyorum. Peki ameliyat ne zaman oldun cnm şuan bı sorunun varmı gebelik oluştu mu

Canım benim de aynısı oldu seninle kendimi gördüm hatta yana yakıla bir şeyler araştırıyordum Bende de rahim filminde sol tüpte şişme olduğunu (hidrosalpenks) alınması gerektiğini söylediler bir ay boyunca doktor doktor gezdim belki biri gerek yok der diye ama yok tüm doktorlar tüp bebek merkezleri felan her yere gösterdim alınması gerek dediler yoksa gebe kalsan dahi sağlıklı olmaz dediler. Geçen ay ameliyat oldum ameliyatı basit kapalı olduğu için hemen ayaklaniyorsun. Bu ay da yumurta takibine başladım ben. Tek tüple isim daha zor ama elimden geleni yapacağım. Tüpte şişme olduğu için zaten o tüp artık işlev görmüyor demişlerdi bir de bari ötekine zarar vermesin.

Saol canım yazdığın için. Ameliyattan ne kadar sonra düzeldin uyanınca ağrı oluyo mu ne kadar süre devam ediyo. Doktor kaç ay korunma önerdi birde. İnşallah hemen kalırsın cnm hayırlı sağlıklı bı şekilde

Valla canım 3 gün içinde eskisi gibi oluyorsun uyanınca da ağrın olmuyor çünkü ameliyattan çıkar çıkmaz ağrı kesici yapıyorlar. Ağrıdan korkma yani basit bir operasyon.
İnşallah canım Rabbim yüzümüzü güldürür.
Korunma önermedi ameliyat olduğum ay dışında zaten ilk 6 ay önemli değerlendirmek lazım. Genelde dış gebelikten dolayı tüpü alinanlara korunma süresi veriyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…