Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

O kedi buraya gelsin artık abla Ben de iki gündür bütün kadınlar klübünü okudum kaç kişi sağlıklı bulmuş kaç kişi bulamamış bulamayan birinin hikayesini okuyunca önce oturup o arkadaşım için üzülüyorum sonra kendim için üzülmeye ve paniklemeye başlıyorum Sanırım bu konudan başka konuya bakmasam daha iyi olacak İnşallah hepimizin hikayesi güzel olsun

Eşimle de konuştum dün abla ağladım o da senin gibi şeyler söyledi biraz daha toparlandım bugün spora döneceğim tekrar Reglim sanırım ayın 8-12 si arasında olur galiba.

Canım hiç panik olma, sen hep iyi ve pozitif düşün. Hayırlısı ise olsun de. İnanıyorum sana

Kıslarr merhaba, melatonin ile ilgili yeni bir bilgiyle geldim :) eşim tesadüfen okuduğu bi araştırmada östrojeni baskıladığını fark etmiş ve bana bırakmamı söylemişti. Bu ay benim yumurtlama zamanı miktarı hep şaşmıştı zaten, onunla alakalı olabilir demişti, ben de doktoruma sordum bugün o da hemen bırakmam gerektiğini söyledi. Ubiqinol ve biesteron dışında bi şey kullanma dedi. Burda konuşmuştuk biraz o nedenle bu yeni bilgiyi paylaşmak istedim

Canım ben de kullanıyordum.Geçen sene oluşan embriyodan ( kullanmıyordum o zaman) daha kalitesiz embriyo çıktı Ocak denememde.Alakası olabilir mi bilmiyorum.Kullanmayayım bari.

Canım ben de kullanıyordum.Geçen sene oluşan embriyodan ( kullanmıyordum o zaman) daha kalitesiz embriyo çıktı Ocak denememde.Alakası olabilir mi bilmiyorum.Kullanmayayım bari.
Olabilir, çünkü ben de benzer sorunla karşılaştım, büyümedi bile yumurtalar adet aksadı vs. Doktor da hemen bırak onu dedi bugün, bence kullanma sen de kaş yaparken göz çıkarmayalım :) anladığım kadarıyla yararı az da olsa ispatlanmış takviyeler, quenzim q10 ve biesteron. Biesteron da hormon olduğu için doktor önerisi dışında kullanılmıyor malumun

Oncelikle melatonin firmasi satis temsilcisi degilim :) Ancak Oxford Academic ve PubMed'de yayinlanan bilimsel makaleleri ve Harvard tip mezunu IVF uzmani Amerikali doktor Aimee'den bir link paylasiyorum asagida.

Kisaca soyledikleri, melatoninin IVF tedavilerinde uyku duzeni uzerinde faydalı bir etkiye sahip oldugu, aynı zamanda guclu antioksidan ozellikleri nedeniyle oositleri ve embriyoları IVF islemi sırasında oksidatif hasardan koruyabildigini aktariyorlar. Ayrica benim her iki doktorum da kullanmamda hic bir sakinca olmadigini belirttiler. Ancak siz elbette ki doktorlarinizin onaylamadigi hic bir takviyeyi kullanmayin lutfen.

*** Bu arada biesteron konusunda cok dikkatli olmanizi oneririm, zira icerigindeki DHEA testesteron seviyelerini yukseltebiliyor ve ayrica kist olusumuna neden olabiliyor. Hormon duzeylerine bakilmadan ve doktor onayi olmadan kesinlikle kullanilmamasi gereken bir takviye.

Ben de yazdığın yönlerden olumlu etkisi olduğu için kullandım ama diğer taraftan östrojen bitmiş işin şakası eşimin branşı kadın doğum olmasa da çok okur çok araştırır yabancı kaynaklardan, o nedenle soru işareti olmuştu ama içiyordum yine de. Tüp bebek doktoru da tartışmasız bırak dediği için akan sular durdu benim için isteyen kullanır tabi sadece paylaşmak istedim.

Canım doktor Q10 verdi ama biesteron hiç kullanmadım.Okuyorum forumda kullananlar var ama ben hiç almadım.Sen kullandın mı?İşe yarıyor mu?Ben arı sütü aldım , daha 2 gündür kullanıyorum.1’er gram kullanılıyormuş her gün.

Canım ben yatmadan önce aldığımda harika uyuyorum.Gece eskiden bölünürdü uykularım.Çok olmadı ben melatonine başlayalı.Ocak’ta yumurta toplanmadan 1ay önce başladım.Geçen sene 2 toplamamda 7-8 hücreli 3. Gün embriyosu oluşurken bu kez sadece 5-6 hücreli oluştu.Onları transfer bile ettirmeyeceğim.Tabii ki bunda melatonin etkisi olup olmadığını kesin bilemeyiz.Başka pek çok faktör etkili.Bir kere 1 yıl fazladan yaş aldım.Ayrıca her ay kaliteler aynı olmayabiliyor.Kilo aldım bir de geçen seneye oranla.Bunlar da rol oynadığı için kalitede, melatonin kalitesizleştirdi demek yanlış olur.Martta tekrar tedavi göreceğim, belki kullanırım bu şişe bitene kadar.
Bu arada uzun zaman oldu seninle konuşmayalı.Nasıl geçiyor tedavilerin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…