Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Aaa tuh yaa. Canin sagolsun. Bugun dusundum de surekli bir harcama yapma halindeyiz

Afiyet olsun, arada öyle kaçamaklar olur ya o kadar da değil.

Ben de Fulya açık mr da yaptırdım geçen ay histeroskopiden önce. Yine bi sürü fibrokistim var. Senelerdir varlar tabii. Takibimi de abim yapıyor, sorun yok dedi. Bu seneki yenileme ile birlikte tam kapsam girmeyi başardım. Ve önümüzdeki seneden itibaren mamografi ve usg ücretsiz hakkı kazandım.

Fibrokist bende de var ama zaten cogumuzda olurmuş canım. Bunlar kansere dönüşmez ama oluşan bir kitleyi gizleyebilir büyük olunca demişti hem genel cerrah hem de radyolog. Benim sigorta mamografi karşılıyor ama USG karşılamıyor. Ben de mamografi istemedim, zaten öyle pek büyük değil ne var ne yok görünüyor özenli bir ultrasonda.

Afiyet olsun, arada öyle kaçamaklar olur ya o kadar da değil.
Canım valla bundan sonra bebek işleri ile uğraşmayıp eğlenmeye bakacağım herhalde.Embriyolog aradı döllenen 2 tane embriyoyu 3. Günde dondurmuşlar , hem de biri 5, diğeri 6 hücreli.Eski denemelerimde 7-8 hücreliler bile tutunmadı.Ellerinde arşivim var, hiç mi bakmıyorlar gerideki deneyimlere.Transfer etmesinler daha iyi, keşke dondurmasalardı.Sormadılar bile, arasalar ben kabul etmezdim. Bırakacağım bu işleri çok sinirlendim.

Canım sakın düşme, yumurta varsa umut da var. Ama çok yoruldun biliyorum bitanem. Ben de seninle aynı hisleri ve aynı yorgunluğu yaşıyorum. Güzel takviyelerle kendini İstanbul'a hazırla derim. Bu arada çok bereketli bir ay olursa değerlendirirsin yine. Eğlenmeye de yine bak, bi taraftan hayat akıp gidiyor. Kendimizi kısır döngüye soktuk, hayatı durdurduk resmen. Ben geçen yıl çok mutlu bir insandım, bıcır bıcır ona buna takılır hem eğlenip hem eglendirirdim. Şimdi üstümden kamyon geçmiş gibiyim. Bu çok yanlış, bu döngüyü kırmak ve canımızı yakmadan çabalamayı öğrenmemiz lazım. Canım benim

Devam ediyor musun Monodoksa canım? Dayanilmayacak gibiyse başka verir hoca belki?
Sut ve sut urunleriyle, ve demir iceren destekle almayin deniyor. Ben kefiri dayiyorum hergun, bir de uzerine prenatal vitaminimde de demir var. ondan olabilir galiba. Sadece aksamlari aldiktan sonra 1-2 saat devam eden bir bulanti. 100 mg dozu da dusuk. OPU sonrasi verilen cok cok yuksekti.
Simdi bakalim 5. hapimi aldim. Eger dayanilmayacak gibi olursa hemen hocayi arayacagim.

Kaç gün daha kullanacaksın bitanem?

Bana vermedi hiçbişey. Monodoks neki?
Monodoks boyle lanet, kahirbela bir antibiyotik turu. 100 mg gunde 1 tane 10 gun al dedi. Sanirim kurtaj olan kisilere de veriliyormus. Dokunabiliyormus, ciltte kuruma (sivilce tedavisinde de verdiklerinden), dislerde renklenme, gunese hassasiyet vs her turlu zarar ziyan yan etkileri de var. Mideye cok dokunabiliyor.

Ben acikcasi hayatimda 2. kere antibiyotigi buyuk ameliyatimda aldim. O gun bugundur, OPU bilmemne derken her ay antibiyotik. Tum bakteri floram bozulmustur. Su bitsin hemen probiyotik baslayacagim hem normal hem de Gynobiotic (vajen florasi icin probiyotik). Size neden yazmamis hekiminiz merak ettim. Ben bosuna aliyor olmaktan korktum simdi.

kesinlikle katiliyorum. 9-10 deneme yapip vazgecen ama kendiliginden hamile kalan insanlar var. yumurta varsa umut vardir. siz kendiniz deneyin ozlemgundogdu , bu embriyolardan da vazgecmeyin. hangisinin genetik olarak saglikli oldugu belli olmuyor. ayrica besin destekleriyle vs bir kamp yapip, bu surede sonuc alamazsaniz, istanbul'a hazirlik yapin.

Ben ondan günde 2 tane, 5 gün kullandım canım. Öncekilerde nasıl kullandım hatırlamıyorum ama evde vardı demek ki kullanmışım yine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…