Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Cok cok gecmis olsun tekrar. Umarim kisa zamanda kurtulursunuz o gorunmeyen seyden.
Demekki filmde gorunmeyen major seyler dahi olabiliyor. HSG'de tupler acik cikti birsey yok dedi ama, bu histeroskopi korkularimi sona erdirecek gibi. Yapsin bakalim, 1 ay sonrasina da transfer olur ve tutunma daha guclu olur merak etme dedi.

Canım benim çok çok geçmiş olsun. O girişe engel olan şey neyse kurtulursun umarım cuma günü bitanem

Sağlıksız dediğiniz nedir genetik mi bakıldı yoksa kaliteyi mi kastediyorsunuz ?
Bana dün transfer yapıldı BC CC dendiğini duydum nedir acaba kalitesiz mi sağlıksız mı

Sağlıksız dediğiniz nedir genetik mi bakıldı yoksa kaliteyi mi kastediyorsunuz ?
Bana dün transfer yapıldı BC CC dendiğini duydum nedir acaba kalitesiz mi sağlıksız mı
Bahsettiğiniz harfler kaliteyi anlatır zaten gebelik vadetmeyen embriyoyu transfer etmezler içiniz rahat olsun sağlıkla tutunsun bebeğiniz Ben genetik teste gönderdim embriyolarımı kaliteleri çok iyi olmasına rağmen genetik olarak sağlıksız geldi

Hıı yani ikisi farklı şeyler anladım
Teşekkür ederim

Ben de direkt meme cerrahından bilgi vereyim :) iğnelerin, transfer sonrası alınan hormonların hepsinin meme kitlelerine olumsuz etkisi var ne yazık ki. Meme kanserine sebep olmuyor deniliyor ama işin aslı öyle değil aslında. Benim çok dokulu/kistik bir meme yapım olduğu için örneğin riski artırıyor bu iğneler. O nedenle en geç yılda 1 kez ultrason ve mamografi öneriliyor. Hatta ben 6-7 ayda bir ultrason baktırıyorum.

Benim ultrasonunumu yapan radyolog fibrokistlerin toplumda çok yaygın olduğunu, üç kadını cevirsek birinde çıkacağını söylemişti. Kansere kesinlikle dönmedigini söylemişti.Simdi bizim aldığımız bu hormonlar normalde asla kansere donüşmeyecek fibrokistleri kanserlestiriyorsa bu çok önemli bir sorun. Ah bitanem belki de arka arkaya denemek yanlış o zaman? Ben de önümüzdeki ay yaptırayım kontrollerimi, içime kurt düştü şimdi. Ben genel cerraha muayene oluyorum, ardından da ultrason cektiriyorum ve sonucuyla tekrar cerraha geçiyorum. Toplam bir saat bile sürmüyor aslında ama pandemi yüzünden geçen yılı atladım.

Benim radyologum aynı zamanda arkadaşım ve kesinlikle böyle düşünmüyor, fibrokistlerin asla kansere dönüşmediğini söylemek çok yanlış, eşim doktor ve o da iğnelerin masum olmadıklarını vakalarla anlatıyor. Çok da korkutmayalım kendimizi ama önlem olarak da sık aralıklarla ultrason yaptıralım. Sen tedavine odaklan stres olma canım, sonrasında kontrollerini yaptırırsın

Bu kadar görüş farkı olması çok ilginç, şaşırdım doğrusu. Pazartesi veya salı günü yumurtalar toplanacak, tedavi sırasında değil de adetten 7 gün sonra yapılması gerekiyormuş ama önümüzdeki ay programa aldım bitanem. Çok teşekkürler

Bende de rahim miyomlarimin tekrar cikmasi korkusu var, gecmiste acik ameliyat gecirdim. Bizim ailemizde rahim ve memede kitle cikma yaygin.
Suan 3 hafta oldu son OPU olali, hala felakat bir su tutma var vucudumda. Yuzum icin mutluyum, 20'lerime dondu dolgunlasti ama vucut felaket. Bu bile en kucuk yan etkisi sanirim.

Saglikli ve rahat bir OPU olacak insallah. Tum pozitif enerjilerimiz seninle :)

Saglikli ve rahat bir OPU olacak insallah. Tum pozitif enerjilerimiz seninle :)
İnşAllah bitanem. Büyük konuşmayayım ama biraz korktum belki bir daha denemeyebilirim. Benim beşinci çünkü. Sabah kontrolüm vardı 13 mm-6 mm aralığında 7 tane devam ediyor. Pazartesi toplanacak büyük ihtimalle. 13 mm olan müsade ederse tabi, biraz önden gitmiş. Pazartesiyi beklemez gibi geliyor bana. 13-12-10-9 aralığında çoğunluk. Bir tane de yetişmeye çalışıyor o da 6 mm.

Canım benim, sen de transferden önce kontrollerini yaptır, sonra dokuz ay rahat edersin inşAllah

Cok benziyoruz. Benim de ayni bu sekildeydi. Bir tanesi o kadar estrofeme ragmen delibas birsekilde onden gidiyordu.
10-15 kere arka arkaya deneyenler var. Seninde altta yatan herhangi birsey yoksa korkmana gerek yok. Insallah denemene gerek kalmadan bu OPU'da halledeceksin.

Evet kuzum, senin de erkene alınmıştı. Pazar günü olursa bakalım Cenk hocayı nasıl ayarliycazBana pazartesiyi beklemez gibi geliyor. Cuma günü 17, cumartesi 19 olacak bu hızla giderse.

Evet kuzum, senin de erkene alınmıştı. Pazar günü olursa bakalım Cenk hocayı nasıl ayarliycazBana pazartesiyi beklemez gibi geliyor. Cuma günü 17, cumartesi 19 olacak bu hızla giderse.
Hic belli olmaz, stres olma derim. Olacagina variyor hersey. Emin ellerdesin, senin icin en guzel sonuc olur dilerim. Benimkiler 20'leri gormustu en son olctugunde.

Hic belli olmaz, stres olma derim. Olacagina variyor hersey. Emin ellerdesin, senin icin en guzel sonuc olur dilerim. Benimkiler 20'leri gormustu en son olctugunde.
Doğru dersin bitanem, ben biraz fazla herşeyi düşünüp, her ihtimali kontrol altında tutmaya çalışan biriyim ve bu beni yoruyor artık. Biraz akışına bırakmalı

Aile öyküsü çok önemli hatta belirleyici nerdeyse. O nedenle 6 ayda bir ultrasonla kontrol altında tutmak en iyi önlem olur sanırım.
Bu arada yüzler güzelleşti ama popo göbek aldı başını gitti hatta memeler de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…