Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Genetik test sürecine neden girdiniz acaba hanımlar bilgi verir misiniz
Benim iki tane negatif denemem vardi canim biri kimyasal olmustu iki negatiften doktor da genetikli deneyelim dedi ilk denememde genetikli 3blasttan saglikli embriyo bulamadik. Simdi tekrar baslayacagim

Reactions: H M
Benim iki tane negatif denemem vardi canim biri kimyasal olmustu iki negatiften doktor da genetikli deneyelim dedi ilk denememde genetikli 3blasttan saglikli embriyo bulamadik. Simdi tekrar baslayacagim
Teşekkür ederim cevabın için inşallah bulunur dolarda arttı

Benim 8+5 de bebeğimin kalbî durdu canım, kürtaj oldum malesef ve genetik testte trizomi 13 çıktı. Yaşım da 44. Bir daha o travmayı yaşamamak için böyle bir yola girdik.
Sebebi görmüş önlem alıyorsunuz zor olsada daha sağlıklı bı seçim bencede inşallah hayırlısıyla bulunur en kısa zamanda

Ben yasimdan dolayi ngs'ye gondertiyorum. Her yasta genetik olarak anormal olan embriyo oluyor ancak yas 38 uzeri oldugundan bu oran cok yukseliyor.

Genc yasta AMH dusuk olan kadinlarla , surekli dusuk yasayan kadinlara da tavsiye edilen bir test (yastan bagimsiz olarak)

Bir de ailede bilinen bir genetik rahatsizlik varsa mutlaka o tek genden teste gondermek gerekiyor.

Sevgiler

Evet anladım teşekkür ederim inşallah bulursunuz kucağınıza alırsınız

Hanımlar sonuçlariniz kaç haftada geldi?

Benim 2 başarısız deneme olunca o yüzden embriyolarım genetiğe gidecek yani hersey yolunda olmasina ragmen bu zmana kadr neden turmadi die onu arastircklr 5.gün embriyosu olduğu halde tutmamıştı acaba embriyolrn genetignde mi sorun var die araştırıyor yani bende böyle olucak herkesde farkli tabi. Bu şimdi 3.tedavim yarın yumurta toplama var ınslahh sonra genetiğegidicek insalah güzel bnmde❤

Tesekkur ederim cevabın için. İnşallah temiz gelir hepimizinki

Haklisin stres yonetimi cok onemli valla hic belli olmuyor gecen haberlerde gordum 70 yasinda bir teyze tup bebekle Anne oldu insallah hayirli zamanda hayirli haberler alalim
Selamlar,
2 embriyom gidebilmisti genetige.1 tanesinin (4aa) olanin normal oldugu bilgisi geldi. Simdi havuzumuzda 1 tanecik normal embriyomuz var. Insallah darisi buradaki herkesin basina. Ben 40'li yaslarin basindayim. Sizlerde umut daha fazla tabi.

4 Kasimda yumurtalarim asenkronizasyon yasamasin diye koluma bantla hormon tedavisi baslatacaklar. 10 gun sonrasinda da reglimin 3. gunu olacak ve saniyorum igneler yine. Akabinde OPU ve olabiliyorsa NGS'ye embriyo gonderme.

Canim merhaba hayirli olsun çok şükür 1 tane de olsa güzel haber almışsın.
Simdi genetiği saglikli gelen embriyon duracak birdaha da mi igne tedavi göreceksin hani 2 tane mi transfer etmeyi düşünüyor doktorun

Canim merhaba hayirli olsun çok şükür 1 tane de olsa güzel haber almışsın.
Simdi genetiği saglikli gelen embriyon duracak birdaha da mi igne tedavi göreceksin hani 2 tane mi transfer etmeyi düşünüyor doktorun
Cok tesekkur ederim. Dilerim buradan herkes guzel haberler verir, dilerim kucagima da alirim.
Acikcasi yasimdan dolayi havuz yapiyoruz. Gecirdigim bir miyom ameliyati var. Ocak ayina kadar zaten embriyo yerlestiremiyorlar, hamilelik yasak. Subat ayina kadar denemeler yapacagiz, olabiliyor ise 1 yada 2 tane daha saglikli embriyo elde etmeye calisacagim. Cekincem yasim nedeniyle dusuk vs olmasi, yumurtalarim iyice yaslanmadan son bir iki tur deneme ile garantiye almaya calismak kendimi.
Iki transfer yapmak istemiyor doktorum acikcasi ben de yasimdan dolayi istemiyorum. Eger kalirsa embriyo ikinciyi 2 sene sonra transfer ettiririm ama su asamada hersey cok zorlu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…