Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Çok teşekkür ederim; gerçekten çok gürl yazmışsınız. Yarın 9. Günüm makul bir saatte kan verip her 2 günde bir aynı saatte kan veririm.
Umarım yükseliyordur, umarım herşey yolunda gider. Hepimiz için
Sizin için de en kısa sürede tedavinin sonuçlanmasını diliyorum. Bence Günseli Hoca ile görüşün, avukat Hilal hanım ille de görüş dedi derseniz beni tanır, çok iyi anlaşıyoruz.
Sizin içinizi rahat ettirecektir ve içinizde şüphe kalmayana kadar soru sorabiliyorsunuz, muhakkak konuşun onunla.
Teşekkür ederim canım. Günseli hoca histeroskopi yapar mı acaba? Herkes çok memnun. Gidip görüşsem mi

G gofretlisut benzer şekilde yaşadığım yerde bir arkadaşıma bir doktor yaşın çok genç ama yumurtaların yaşlanmış. Kalitesi çok düşük. Hemen tüp bebek yapman lazım diyerek aceleyle kendi takibinde bir tüp bebek merkezine götürerek tüp bebek denettirdi. ve olumsuz sonuç aldılar. Kendisi İzmir'de bir tüp bebek merkezine gitti danışmak için. Oradaki doktor test sonuçlarına ve muayenelere bakarak senin yaşın da daha çok genç yumurtalarında da bir kalitesizlik yok. Tiroid hastasısın doktor kontrolünde kilo ver, sonra düzenli deneme yap.6 ay 1 sene olmazsa gel demişti. Şimdi kilo verdi ve dikkat ederek denemeye başladı. Tek doktorun, tek merkezin söylediklerine inanmamak lazım.

sonuçlarını bize de yaz ama sonuçta bi kere buraya yazdın, artık hepimizin bebişi oldu bile
dün mesajlaştık kendisi ile. adeti bekleyip sonrasında gideceğim.

Laporaskopi ve histeroskopi yapiyor der doktorsitesinde. Ben acikcasi ihtiyacim olur ise, ya Suleyman Engin Akhan hocaya (miyom ameliyatimi yapan hoca) yada Gunseli hocaya giderim.
ben 3 sene önce Memorial Ataşehir Kadın doğum ve tüp bebeğin başındaki Cem hocaya yaptırmıştım kapalı miyom ameliyatımı. çok da memnunum kendisinden aslında. sadece tüp bebek için kiminle devam edeceksem histeroskopiyi de o yapsın ki bilsin ne problem olduğunu diye düşünüyorum. Günseli hanımla da mesajlaştık dün. İkisi arasında bir karar vermeye çalışacağım canım. çok teşekkür ederim

Umarim en iyi ellerde, en kisa zamanda halledersiniz su meseleyi.
Benimde yilan hikayesine donen, bir turlu gidemedigim hsg filmi olayim var. Su OPU'yu olayim ve regl olayim, regl bitisinde gitmem lazim. Herhangi bir sorun yok diyor hekimler ama miyom ameliyatindan sonra yapisma vs olabiliyormus.

benim de miyom ameliyatım sırasında bebek düşünüyoruz diye tüplere kadar bakmışlardı. ikisi de açıktı. ama sonraki 6 ay içerisinde tek tüpüm tıkandı. buna miyom ameliyatı da sebep olabilirmiş, herhangi bir enfeksiyon da. o yüzden evet çok önemli mutlaka bir film çektirmelisin canım. umarım bir sorun yoktur ama çektirirsen hem için de rahat eder.

Eğer yeni tedavi olmazsa (umarım artık gerekmez) ben de önümüzdeki adetle hsg çektiricem. Geçen yıl echomarda çektirmistim, kolay geçmişti. Yine öyle yaparım.

Bugün görüşmeye gittik, 1 gün gecikmeli gidince dondurmayı tercih etmişler, daha sonraki denemelerde embriyo elde edilemezse bu ikisi elimizde olsun en azından embriyosuz kalmamak adına diye. İlk duyduğumda 5. güne gitmiyorsa zayi olacaksa olsun diye düşünmüştüm ama şimdi mantıklı geldi. Neticede elde hiç embriyo kalmayabilir ve bu iki tanesi (2. gün embriyosu 3 hücreliymiş) şansım olabilir.
Açıkcası umutsuzdum da geçti, şimdi dinlenme yapıcaz belki ocak başı gibi tekrar başlayacağız.
İstanbul ben de çok istiyorum ama haftada 2 kere falan gidip geliyoruz merkeze, onu oturtamadım kafamda sen nasıl planladın? Orada ev mi kiralanır 1 aylık? Otel çok pahalı olur. Genç olsam alalade otel olur derdim de bu yaştan sonra diyemiyorum :)))
Hafifliyor bir şekilde o psikoloji arkadaşım. Vucut da üstünden hormonları falan atınca daha normale dönüyorsun. İnşallah yakalayacağız bi zaman, öpüyorum

sonuçlarını bize de yaz ama sonuçta bi kere buraya yazdın, artık hepimizin bebişi oldu bile
dün mesajlaştık kendisi ile. adeti bekleyip sonrasında gideceğim.

Bugün 9. Gün test sonucum 80 çıktı. 7. Gün yaptırdığım da 35 çıkmıştı. İki katına çıkmış ama biraz düşük bir değer.
İki gün sonra tekrarlayacağız bakalım.

Benim de nerdeyse 6 ay olacak. Peki tikanikligi actilar mi? Umarim yoktur, cok tesekkur ederim.

Eğer yeni tedavi olmazsa (umarım artık gerekmez) ben de önümüzdeki adetle hsg çektiricem. Geçen yıl echomarda çektirmistim, kolay geçmişti. Yine öyle yaparım.
Fulya acıbademin arka tarafında fulya açık mr var. Hayatımda ilk defa ağrısız acısız bi rahim filmi çektiler. Ben yine oraya giderim.

Benim de nerdeyse 6 ay olacak. Peki tikanikligi actilar mi? Umarim yoktur, cok tesekkur ederim.
Yok canım açılamaz şekilde dedi 3 dr ve mr merkezindeki dr. Ama ilk transfer sonrasında geçen sene vakumlu kürtaj yapamayınca ilaçla düşük yaptırmıştı yaşadığım yerdeki doktorum. Çok sancılı ve korkunç 2 gündü. Mini doğum gibi demişti zaten. O 2 gündeki karın içi ciddi basınçla ve ilacın etkisiyle açıldı. Bu transferden önce çekilen rahim filminde açık olduğunu gördük.

Fulya Acik Mr benim evime cok yakin, yurume mesafesi. Miyom MR'im da orada cekilmisti. Agri aci olmadan deyince siz, ben de oraya mi gitsem dedim.
Buyuk gecmis olsun, artik nasil bir basinc ise Tikaniklik kolay acilmaz. HSG cekildiginde herhangi bir yapisiklik-tikaniklik varsa, direk mini operasyonla gideriliyor sanirim.

Evet gerçekten başka bir merkezde çektirdiğimde inanılmaz ağrım olmuştu. Fulya açık mr a gittiğimizde eşim direkt gidip “öncesinde ağrı kesici alması mümkün mü eşimin. Çok ağrılı oldu daha önce” diye sordu. (Duramadı ) öncekinin orada çekilip çekilmediğini sordular. Hayır dedik. “O zaman merak etmeyin, burada ağrınız acınız olmayacak. Ama eğer olursa aşağıda doktorumuz gerekirse direkt iğne ile müdahale eder,sizi ağrıyla çıkarmayız buradan.” dedi yetkili kişi. Gerçekten çok çok hafif bir sızlama hariç hiç mi etkisi olmaz. O yüzden nereye gidersem gideyim filmimi orada çektiririm.

O basınçtan ve 2 gün boyu neredeyse 40 saate yakın süren sancı, kramp ve ağrıdan bahsetmek bile istemiyorum. Ama işte her ne yaptıysa direkt açmış.

Tıkanıklıklar çok çeşitli. Olduğu yer ve tıkanma şekli önemliymiş. Eğer uca yakınsa film çekerken müdahale ediyorlar. Ama ortada veya diğer uca yakınsa müdahale edemeyiz demişlerdi. Ki benim öyle çıktı. Olmasın böyle şeyler umarım hiç.

Bugün 9. Gün test sonucum 80 çıktı. 7. Gün yaptırdığım da 35 çıkmıştı. İki katına çıkmış ama biraz düşük bir değer.
Canım bildiğim kadarıyla değer değil, artış önemli. Senin artış da olması gerektiği gibi. Kendini de bebişi de üzme annesi

L Lady Starlight Bahçeci fulya açık mr ile çalışıyor canım. İyiler demekki. Ben çok memnun kaldım gerçekten. İlk çektirdiğim yerde öyle kötü oldum ki dişlerimi sıkmaktan çenem ağrımıştı. Sedyeden zor kalktım bacaklarım titremeye başlamıştı artık. Fulya açık mr da tek tek anlatıyor doktor. Şimdi şöyle yapacağım. Acımayacak. Kendini kasma lütfen. Şimdi sıvıyı veriyorum hafif bir sızlama olabilir vs gibi. O sırada da doktor anlattı. “Şurası rahim, tüplerin de açık, herhangi bir problem görünüyor, her şey yolunda, bitti giyinebilirsin” dedi doktor. Ben “bitti mi” diye 2-3 kere sordum nasıl tüplerim açık? Sağ tüpüm tıkalıydı benim diyince tekrar baktı hatta. Çok iyi ve ilgililerdi. Bence evine de yakınsa düşünme derim.

Önemli olan ikiye katlaması ve daha 9. gündesin. Yani aslında 11-12. Gün testi istiyor ya her yer. Eğer böyle giderse en az 160 çıkacak 11. gün testi. Bence artışın çok güzel. Önemli olan artışın. Tüm dualarım seninle, bebişin sana güzelce tutunmuş olsun ve her şey sağlıkla ilerlesin.

Çok teşekkürler canım, bu sefer orda denerim o zaman belki. Ben echomardan da çok memnun kaldım ama park yeri yok, o biraz sıkıntı oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…