Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Dozlarimiz ayni.
Gecen ay gonalf 150, merional 225'di benim ve iki yumurtam digerlerinin onune gecti ve baskiladi. Hemen doz dusurduler.
40 yas ustu kadinlarda yuksek dozun yumurta kalitesini dusurdugunu (yumurtalari hasladigini) dinlemistim. Toplanacak adette artis ancak kalitede dusus demek yuksek doz. Ben suan 150 merionel 150 gonalf'i da yuksek buldum, total doz 225 olsa nasil olur diye sordum. Hoca, estrofem kullandin, yumurtalarin daha zor yanit verecektir dedi.
Artik 2-3 yumurta olsun kaliteli olsun diyorum. Kuru kalabaliga gerek yok :)

14 ülkede de kuş gribi yayılmış kızlar. Tavuk ve yumurta tüketiminde çok dikkat edin.

O kistler bende her ay oluyor canım, bak şimdi de vardı. Kaliteyi de takviyelerle arttırsın, gelecek ay daha kaliteli görünürler inşAllah bitanem

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı dedi doktor, gerçekten bir bildiği var demek ki canım. Hayırlı olsun tedavilerimiz..

İnşallah çok iyi hissetmiyorum kendimi çok yoruldum abla
Canım benim hiç üzme kendini, ben senin yaşındayken evliliğe bile karşıydım geçtim çocuk istemeyi Bu güzel genç yaşının tadını çıkar nasılsa olur bebişin.
Benim de geçen ay kist nedeniyle ertelenmişti bi ay da kendim istememiştim bunlar oluyor hayatta, normal karşılayıp önündeki güzel bereketli aylara bak canım.

İnşallah çok iyi hissetmiyorum kendimi çok yoruldum abla
Canım hiç üzme kendini. Yaş zaten çok iyiymiş bizlere göre. Ama önemli olan sensin. Annem bu geçtiğimiz günlerde olduğum kürtajdan sonra beni böyle üzgün ve modsuz görünce şöyle dedi “bak sen anne olmak için çabalarken nasıl üzülüyorsun o miniğe kavuşmak için. Bi de beni düşün. Benim miniğim de sensin. Gözümün önünde sürekli çabalıyorsun, yoruluyorsun, gözyaşı döküyorsun. Her narkoz aldığında ömrümden ömür gidiyor sana bir şey olacak diye. Lütfen üzülme bu kadar. Hadi toplayalım seni biraz. Bu haline hiç alışık değiliz biz” demişti. Abim doktor. Normalde gün içşnde birbirimizi 20 defa arasak bi kere belki konuşabiliyoruz. O bile 10 gündür ameliyat arasında çıkıp arıyor. İyi miyim, kötü müyüm, ağrım var mı, modum düşük mü vs diye. Baktım böyle olmayacak toparlandım kendimi. Her birimiz annelerin, babaların, eşlerimizin biriciğiyiz. Önce kendimiz için sonra onlar için iyi olmalıyız. Anne olmak veya olmamak hiç bir şeyi değiştirmiyor bu konuda. O yüzden bırak düşsün modun bugünlük. Ama seni sevenleri, biriciği olduğun insanları unutma. Onlar bi yüzünün düşmesiyle düşüyorlar. Biz de burdayız. Ben gün içinde kaç defa düşürüyorum modumu bilsen kaldırırız seni merak etme

Bugün natürel / ilaçsız / doğal tüp bebek diye bir yöntem okudum. Kesin Amerika'yı yeniden keşfediyorumdur da siz biliyorsunuzdur :) Yumurta kalitesi sıkıntısında ilaçlar daha da yorabiliyor ya, adet ile avantaj sağlanacağına, acaba az sayı ile daha az müdahale edilmiş yumurtayla başlamak daha doğru olabilir mi? Sonrasında eşin spermine picsi yaptırsak da öyle transfer olsa en sonunda bunlar gelişse de pgt'ye gitse ne güzel olur diye hayallere daldım :)))

Pgt’den de sağlıklı gelse ne güzel olur, ah ah pgtli ya da pgtsiz en büyük hayalim bir adet sağlıklı yumurta şu anda
Natürel/ilaçsız tüp bebek tedavisini duydum, az ya da ortalama yumurtası olanlar için yumurtalığı yormadan, hiçbir ilaç kullanmadan doğal olarak yumurtlayacağın sayıdaki yumurtayı alıp transfer ediyorlar. O da zaten 1, maksimum 2. Ama düşük rezervlilerde ilaç dozu bazen kaliteyi de bozduğu için alternatif bi yöntem olarak deneniyor sanırım. Ben hiç denemedim. Bu yöntemle iğnelerin kaliteyi bozmasının önüne geçiliyor, çok daha az masraflı ve az yorucu ama 1 embriyo elde edilmesi de şansı azaltan faktörler olarak görülüyor. Böyle kalmış aklımda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…