Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Ben üç beş ayda unutuyorum ne yaptığımızı, iki sene oldu bi tane bile iğneyi kendim yapmadım, bırak yapmayı bakmıyorum bile hala, ayyy sabah sabah aşırı yetersiz hissettim kendimi
Millet sağı solu kesilse ağlar üç gün kuzucum. Biz nelere direniyoruz. Kimse kusura bakmasın şu tedavilerle uğraşan her kadın fazla fazl yeterli bu hayatta.

Kızlar ya kafam yine karışık :) biliyorsunuz, bana “vakumlu kürtaj yapamadık, kanala yakın bir yapı var izin vermedi. Histeroskopi ile girdik, transferi nasıl yapmışız hayret” dedi tüp bebek doktorum. İlaçlarımı kullanıyorum şimdi. İlk regl ile birlikte arayacağım ve histeroskopi ile oradaki her ne ise artık bakıp müdahale edecek.

Bu yapı geçen seneki transferimden sonra oluşan düşükte de kürtaj sırasında burdaki doktorum tarafından görüldü. O da vazgeçip ilaçlı düşük yaptırmıştı. Ancak ondan sonra bu geçtiğimiz eylülde bir hsg çekildi. Her şey yolunda denildi. Hatta tıkalı tüpüm açılmıştı. Sonra transfer hazırlığında usg de görünmedi. Transferde farketmediler. Ancak kürtajda farkedildi yeniden.

Sorum şu: ya tüp bebek doktorumla ilerleyeceğim bu yolda, yani hsg ve histeroskopi için. Ya da 3 sene önce kapalı miyom ameliyatımı yapan Memorial Ataşehir Cem Demirel hocama gideceğim yeniden. Gitmişken de tüp bebek merkezine dönmem yeniden :) aklımda Memorial veya Jinemed ile devam etmek var. Tek soru işaretim bu şey her ne ise onu sadece kürtaj girişimi yapan farkediyor. Acaba o yüzden tüp bebek doktoruma yaptırıp, kaçsam mı :) yoksa histeroskopide kesin görülür diye düşünüp, başka doktorla devam etsem mi

İkisi ayrı uzmanlık gerektiriyor. Ben olsam tüm geçmişimin detaylarını da alıp bu işin uzmanı hangi doktor ise oraya giderdim. Yani histereskopiyi bu işte uzmanlaşmış kadın doğumcuda yaptırıp, tüp bebeğe Jinemed'de ya da Memorial Şişli'de başlardım İstanbul'da olsam.

Tatlılar benim de sorum olacak, yazıldı burada biliyorum ama zahmet ettireceğim tekrardan bi bulamadım yazılanı hızlı hızlı yazarken.
Ben şimdi gidip eczaneden vitamindir, prenataldır sipariş ettireceğim, marka yazmak yasak mı değil mi bilemiyorum da bana tavsiyede bulunabilir misiniz?
Melatonin demiştiniz burada hatırlıyorum ama marka bilemedim bir de prenatal vitamin alacağım topluca olandan onun da kırk milyon türü var hangisini söylesem bilemedim. Coenzim q10 var da gene alırım sanırım. D vitaminim yerlerdeydi benim onu aldım. C vitamini var bende ama başka bir şey de almam gerekir mi?
Eczacı beni görünce günü şenleniyordur artık, geldi has müşterim diye :)

Canım ben Omepa Q10, Maxijuno, Folidoce, Devit damla kullanıyorum. Canım AnnelikUmudu tavsiyesiyle Melatonin de deneyeceğim henüz başlamadım ona. Bunların dışında Eğriçayır'dan arı sütü bal polen karışımı aldım, canım gofretlisütümün tavsiye ettiği zeytinyağlı incire de başladım.

Selamlar,
Tedavinizden iki-uc ay once desteklere baslamak cok cok faydasini gosterecektir.
- Turkiye'de melatonine gordugum melatonina diye bir markanin var. Benim hastanenin (ota jinemed) yanindaki eczanede gordum ki baska gordugum yerlerden cok daha ucuzdu. icinden 60 tane cikiyor. Hem yumurtalariniza antioksidan, hem de uyku kalitenizi arttirak stres seviyenizi asagi ceker.
- prenatal hepsi uc asagi bes yukari ayni, ben icinde omega var diye regenesis max aliyorum. bir de omegayi disardan almak zorunda kalmayayim diye.
- COQ10 mutlaka, bizim yumurtalarin dollenmek ve bolunmek icin enerjiye ihtiyaclari var. COQ10 bunu sagliyor. Yuksek dozlu bulmaya calisin. Turkiye'de en yuksek dozlu ve en guvenilir marka olarak venatura'nin var. 200 mg.
- C vitamini iyi antioksidan olur ve su nezleli gripli aylarda sizi korur. Erkegin almasi da cok iyi.
- D vitamini cok iyi yapmissiniz, onsuz yumurtlama olmuyor. Ben avrupa'dan getirdigim bir destegi gunluk aliyorum ancak haftada bir de D-colefor aliyorum.
- Ben birde folat kullaniyorum (folik asitin naturel hali). Solgarda vardi. Prenatallarin icinde de folik asit olur 400 mg, ama yasla beraber emilim azaliyor diye biliyorum. Ben folatta aliyorum. Mart ayinda olcturdum vucudumdaki folik asit seviyesini bu kadar almaya ragmen normal deger cikti.

Omega, C vitamini ve Coq10, enflamasyonu cok azaltiyor. Enflamasyon olunca beden onunla mucadele etmekten saglikli yumurtlamiyor. 2-3 ay alinca bomba gibi olursunuz.

Marka yazmakta sıkıntı yok sanırım çoğumuz buralardan okuyarak öğrenerek alıyoruz. Yasaksa da kendinize iyi bakın ben yazıyorum
Ben melatonin (melatonina marka) ve koenzimQ10 (solgar’ın sade halini bulamazsam omepa) kullanıyorum, d vitamini ampul üç ayda birdi sanırım, eşim ayarlıyor dozunu, sigaranın etkilerini savmak için de bazen C vitamini (orzax) kullanıyorum. Bir de klasik folat, solgar marka alıyorum. Çok fazla vitamin kullanmıyorum yararları konusu şaibeli diye.
Bu arada vitaminlerde indirim olmuyor sanırım ama tüp bebek ilaçlarını baya indirimli veriyor Okmeydanı deniz eczanesi, bu tarafta olanlar oradan alabilir.

Teşekkürler ediyorum

Kapının önüne de koyabilirdin üç gün bence dua etsin bu haline

Ben de başlıyorum tedaviye canlarım. Kan testi sonucu çıkmış, uygunmuş. Gonalf 150, merional 150 ile başladık. Perşembe günü kontrol. Benim yumurtalar genelde gonal f 150 ve merional 300 e iyi cevap verirdi ama sadece bı kere söyledim, herşeye dırdır eden hasta diye hafızasına kazınmıyım diye kapattım gagamı bakalım ne olacak

Aiiiyy hadi hayırlısı olsun
Kesin dırdır etmiyorsundur. Böyle düşünen ince insan oluyor zaten, gereği neyse onu demişsindir. Stressiz huzurlu mutlu geçsin!

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım benim ne güzel olmuş sonuç, sağlıklıyı bulmuşsunuz, çok şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…