Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Canım o zaman labaratuvar önemli sanki.Bahçeci’de blast olanlar genetikten geçmiş miydi?

Canım üzüldüm Lütfen doktorunla konuş, daha ne yapılabilir dedi doktor?Hatta birkaç doktordan fikir al. Genetikte ısrar etmenin nedeni geçmiş düşükler mi? Hiç genetiğe göndermeden denedin mi?Çünkü genetiğe gönderirken Embriyolog hatası yüzünden iyi gelmeyen embriyolar oluyormuş.Bazen genetikten iyi çıkan embriyolar da tutunmayabiliyor.Genetiksiz de mi denesen acaba ?

İlk ikisi olmayınca diğer denemede genetikli yapalım dedi. Sonra ordan da bütün embriyolar sağlıklisız geldi kalitesi iyi olması rağmen son tedavimde de embriyo bile oluşmadı eşimin de benim de genetik normal benim rezerv düşük eşimin de morfoloji 2

Canım rezerv düşüklüğü sayı için sıkıntı ama kalite için değil aslında.Bazen tek kaliteli yumurta ile hamile kalıyor insanlar. Benim eşimin de morfoloji 2.Ancak forumda tanıştığım, son gittiğim merkeze giden bir hanım ile Haziran’daki tedavimizi birlikte olduk. Onun eşinin morfolojisi 0’dı.Normal yoldan bir düşüğü bir de kimyasal gebeliği vardı.Ona rağmen genetik yaptırmadan normal tüp bebek denedi.Şimdi 20 haftalık hamile .Eşine bir de DNA hasar testi mi yaptırsanız acaba?Benim hiç doğal yolla olmadı.Tüp bebek için gittik ama ilk denemede embriyom oluşmadı.2. Kimyasal, 3. ve 4. tutmadı.5’te tuttu ama boş gebelik oldu, bugün kürtaj ile sonuçlandı. Ben daha önce hiç genetik taramalı embriyo transferi yaptırmadım , artık deneyeceğim ama öncesinde eşime DNA hasar testi yaptıracağım. Bazen özel bir seçim yöntemi varmış spermi.Burada nopenoname adlı arkadaş yazmıştı.Picsi diye sağlıklı sperm seçme yöntemi varmış.

Canim benim, cok gecmis olsun. Ben surekli yabanci yayinlari ve hekimleri takip ediyorum. Dollenme olmuyor ise, ozellikle senin yasinda (cocuk sayilirsin bana gore) mutlaka Laboratuvari bir degerlendirin der bir cogu. OPU'yu yapan ve akabinde dollenme vs islemlerinin yapildigi laboratuvar cok cok onemli. Illaki senin yumurtalarinla alakasi olacak degil.

Hangi sehirdesin?

Sabır.. Bu yolda metanet ve sabır en çok sınandığımız şey. Bir yola çıktık inşallah emeklerimiz boşa gitmeyecek. Kafayı da çok sarmamaya çalış. Ben pek inanmazdım ama benim yumurtalarım çürüdü galiba diye düşüne düşüne daha da kötü etkilediğimi fark ettim. Endorfini çalıştırmak lazım vucutta. Ne yaparken huzurlu mutlu oluyorsan onu yapmaya çalış, yaşın da harika hem. belki başka bir yerde de deneyebilirsin, aynı merkezde olmak belki psikolojini de etkiliyordur, inşallah güzel olacak

Katiliyorum. Cok cok iyi bir laboratuvar, DNA fragmantasyon testine de bakip, ICSI methodu uygulayarak dollenme yaptirabilir. Burada lab hocasinin secimi, uygulamada hassasiyeti cok onemli. Dikis dikmek-yemek yapmak gibi. Herkes ayni hassasiyet ve ozenle is yapmaz. Sakin uzulme G gofretlisut , dedigim gibi bana gore cocuk yasta sayilirsin, testlerini yapip sana cok cok iyi bir laboratuvarla calisan merkez yada hekim bulmak lazim.

Evet aynen, guzelce dinlenip onumuzdeki maclara bakacagiz. Yilmak yok. Lutfen iyi dinlen, guzel beslen. Bu ay icin estrodial haplara yarin baslatiyor hoca. Yarindan itibaren gunde iki tane max 6 gun alabilecegim haplari (kanama baslarsa hemen kesmem lazimmis) Sonra baslayacagiz. Acikcasi bu seferkinde genetikten olumlu gelen olmazsa tekrar edecegim. Transfer icinse (diyelimki geldi genetikten 1 tane daha pozitif), Aralik ayinda HSG cektirmem lazim, sonra 1 ay kadar toparlanmam. Subat-Mart ancak olur. Dedigim gibi iyi haber gelirse.
Sagolsun hoca cesaretlendirdi de.
Sen ne zaman baslayacaksin?

Sevgiler

Ah bitanem, çok üzüldüm. Doktorun ne diyor, nasıl bir yol izlemeni tavsiye ediyor?

Dna hasar testi yaptırdık normal geldi o da canım. Ankara’da genartta yapıldı işlemler bilmiyorum ki iyi diye duydum labaratuvar ama ben daha önce genetik yaptırdım hepsi sağlıksız geldi genetiğe mecburum şu an ama genetiğe gönderecek embriyom oluşmadı bile

Doktorumdan memnunum insani yönü çok kuvvetli elinden geleni de yaptı ama laboratuvardan mı oldu yoksa gerçekten bu ay yumurtalarım sağlıksız mıydı bilmiyorum bir daha denemekten başka çare yok bu süreçte ne yapmalıyım nasıl toparlanayım

Ankara’dayım ablacım yaşım genç ama yumurtalarım yaşlı demekki

Rezervim düşük olduğu için olabilirmiş her ay aynı kalitede yumurta üretemeyiz dedi , ben de çok üzgünüm ne yapacağım bilmiyorum
Biraz zar atmak gibi canım benim. Hangi ay o zar tutacak bilmediğimiz için deneyip deneyip duruyoruz. Maddi manevi çok zor ama başka çare de yok, mecbur yeniden deneyeceğiz.

Ankara’dayım ablacım yaşım genç ama yumurtalarım yaşlı demekki
Sakin oyle dusunme canim benim, yumurtalarin yasli falan degil. Bu gittigin yerle ve suanki sagliginla alakali bir durum.
Besin desteklerini hep beraber burada degerlendiririz, cok kisiyiz. 3 ay kendini bir saglam programa tabii tutarsin. Bulamadigini ben Istanbuldan yada Hollanda'dan alip gonderecegim sana. 0'a yakin yumurtasi olanlar basari sagliyor, sen en iyisini yapacaksin. Sonra hangi doktor ve laboratuvara gidebilecegini hep beraber burada tum kizlar arastiririz.

- Tiroid degerlerin, D vitamini seviyen hic olculdu mu?
- Gluten ve veya baska bir besin hassasiyetin var mi? (ben de var mesela, tedavi boyunca ve hamilelik boyunca asla almamam gereken gidalar var)
- Gunluk hangi vitamin ve destekleri aliyorsun?
Kocaman Sevgiler

Ay inşallah bakalım :) spermi ayrı, yumurtayı ayrı, yetmedi bi de embriyoyu ayrı seçe seçe sonunda einstein doğurmamız lazım baktığında da hep beraber 1 tanecik sağlıklı yumurta peşindeyiz :))

Mesajını okuyunca ağlamaya başladım eşime okuttum o da ağladı o kadar desteğini hissettim ki anlatamam Allah bin kere razı olsun troid değerlerime baktırdım sınırda ama yüksek 4 çıkıyor abla genelde gluten alerji testi yaptırmıştım çölyak değilim ama intoleransim varmış. Ama diyetisyen kesme dedi gluteni ben de kesmemiştim sanırım şimdi keseceğim. Vitamin olarak da supralife kullandım abla bi de biesteron ama pek işe yaramadı sanırım senin önerilerin neler hepsini yapmaya hazırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…