Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Kuzum neden canını sıktı şimdi? Önemli olan sayı değilki burada en iyi bunu anladım. O bir tane minican var ya onu bulmak en önemlisi. Güzel düşün, pozitif ol. Nerden biliyorsun 5. güne gitmeyeceklerini?

Evet canım kimyasal oldu. Ngs Li embriyo transferi yapanların çoğunda oluyormuş. Bunu acı tecrübe sonucu araştırınca öğrendim. Halbuki ne kadarda ümitlenmiştim. Rabbim sizlere nasip etsin. Ben bu deneyimden sonra tüp bebek serüvenimi bitirdim. Olursa tedavisiz korunmasız bekliyoruz artık. Olmazsa da canımız sağolsun.

Canım umarım normal yoldan da olur.Benim tüpler alındı, normal yolla olma şansı yok.İlla tüp bebek denemek gerekecek. Hakkımızda hayırlısı

Umarim kisa zamanda guzel haberler alirsiniz.
NGS'li olup kimyasal gebelik yasatan embriyolarda embriyodan ziyade ya embriyonun yerlesecegi rahim ve/veya annenin bagisiklik sistemi onemli diyor hekimler.
Eminim HSG ve histeroskopi vs yapilmis rahminiz kontrol edilmistir. Genel bagisikliginiz ile ilgili de bir uzmana gitmedi iseniz bir baktirsaniz? Mesela ben de subhipotiroidizm yakaladilar gecen sene Subat ayinda yaptirdigim buyuk bir checkupda. Bu da embriyo tutunmasina engel demisti endokronoloji hocasi. Tup bebek veya normal yollardan farketmez demisti. Dusuk olasiligi da cok artarmis. Sabahlari minik bir hap aliyorum artik. Rahmine ve genel bagisikligina baktirip aksiyon alanlarin kendiliginden hamile kalma olasiliklari cok yukseliyor. Benim hocam da 9 kere tedavi olup tup bebekde basarisiz olan ama kendiliginden hamile kalan bir akrabasindan bahsetmisti. Benim OPUm yapilirken o kisi de gebe kontrollerine geliyordu. Dilerim sizinde haberinizi aliriz yakin zamanda.

Bu arada opu sonrası ilk adette transfer olmuyormuş Hafta sonu kanamam başladı Progesteron yüzünden erken oldu sanırım Opumu yapan doktora da sordum Bir siklus daha bekleyeceğim Neyse ki siklus sürem kısa Transfer öncesi önerilen yiyecekler vardı sanki Bildiğiniz neler var kızlar ?

Vucuttan tup bebek ilaclarini detox edince daha basarili oluyor diye okumustum transfer. Isabet olmus sizinki. Bana da hocam, gerekirse 1-2 ay gec olur ama daha iyi olur demisti. Haydi baslasin hazirliklar :)

Transfere hazirlikta ve olduktan sonraya dair benim okuduklarim ve diyetisyenimin soylediklerini iletebilirim.

Uzak durulacaklar: Sekerden ve asiri tuzlu gidalardan uzak durulmali. Paketli ve konserveli gidalar alerji tetikleyebilecegi icin uzak durulmali. Transfer olduktan sonra evde yogurt yapip yeme yanlis bakteri ureyebilir dusuk tetikler demisti diyetisyenim. Bir de hizla cok kilo vermeyin, bobrekler yaglardan cikan toksinleri suzerken zorlaniyormus. Ilk 12 haftada fetuse zarar verirmis. Ayrica paketli meyve sulari yasak. Bazen iclerinde curumeler-kuflenmeler oluyor. Bedene cok zararli hele hele transfer sonrasi cok tehlikeli demisti. Normal meyve alip yemek hem risksiz hem de lif kazandirdigi icin daha iyi.

Yenmesi tavsiye edilenler hem oncesi hem de transfer sonrasi: Bol bol buharda pismis, yada salata icinde mevsim sebzeleri ve kesinlikle iyi yikanmis yesillikler. Nohut ve mercimekli yemekler. (Carrefourda hatta kirmizi ve yesil mercimek unundan yapilmis eristeler buldum, cok guzel oluyorlar) Sabahlari ozellikle yumurta (transferden sonra aman iyi pismis olsun, rafadan vs kesinlikle yasak). Protein olarak da kirmizi et, erisebiliyorsaniz kucuk ve dip olmayan baliklar, organik tavuk vs. Bol bol su. Mumkun mertebe evde yemek yapmak muhim demisti diyetisyenim, disarda ne kullanildigini kontrol edemiyoruz malum. Isyerine de kucuk kavanozlarda ogle yemeklerimi goturdum. Gunde 2-3 ceviz de listemde vardi simdi hatirladim :) Probiyotik olarak da ben sade kefir ictim ve iciyorum.

Kefir gerçekten çok iyi bi içecek asla kabızlık sorunu olmuyor. Bitki çaylarını da önermiyorlardı sanırım içerikleri karışık olabileceği için, onun dışında çay kahve az az içilebiliyordu. Bir de şarküteri ürünleri, sucuk pastırma vs önerilmiyordu.

Haklisin, sarkuteri urunleri aman dikkat. Bana diyetisyen bitki caylarindan ihlamur ve papatya en masumudur digerlerine dikkat demisti. Bir de aktarlardan alinan her turlu cay ve kuruyemise karsi uyarmisti. Transfer oncesi ve sonrasi sadece endustriyel paketli cay ve kuruyemis yiyebilirsin demisti. Kahveyi 1 turk kahvesi ile sinirlatti, 2 acik caya kadar izin vardi.

Aygulcum sen zaten Bahceci'de bir tane saglikli yakaladin, belli mi olur bu tedavilerden sonra dogal yollardan hamile kalan o kadar cok insan var ki benim birebir tanistigim ve her birimizin duydugu. Ben kendimi oyalamak ve kafami biraz bu surecten uzaklastirmak icin dil kursuna basladim. Okuldaki ogretmenim suan ellili yaslarinda ama 40'li yaslarinda defalarca tup bebek denemis olmamis, sonra 46 yasinda dogal yollarla hamile kalmis ve saglikli bir kiz dogurmus, suan kizi 10 yasinda. Bu isler gercekten hic belli olmuyor. Sen zaten en son konustugumuzda vitaminlere agirlik vermistin, bu surecte en guzeli sagligimiza ve kendimize odaklanmak. Mutluluk, saglik, bol kahkaha ve guzel gunlerin bol olsun Aygul

Çok teşekkürler canım. Bilmukabele
Evet tatlım başladım prowomon kullanıyorum. Regl olduğum sürece bir umut var. Bakalım inşallah kendiliğinden olur. Sende çok iyi yapmışsın dil kursuna başlamakla
Öpüyorum seni çookkk

Bana yerleştirmeden önce 5 günlük antibiyotik verildi.
Bağışıklık serumu haftada bir aldım. Benim iki kaybım olmuştu o yüzden sağlıksız embriyo diye genetik yaptık.
Şimdi prowomon kullanmaya başladım bakalım iş görecek mi.
O kadar testler yapıldı ki canım sadece düşük rezerv yaştan dolayı.
Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Cok tesekkur ederim.
Ihtiyac 1 yumurta, o da sirasini bekliyor. Dilerim sizin icin en guzel vakitte gelir ve bebis olur. Sevgiler

Ngsli de olsa anne rahminde embriyo bölünmeye devam ettiği için ne yazık ki böyle olumsuz sonuçlar olabiliyormuş, rahim vs her şey iyi olsa bile… onun da garantisi yok diyen embriyologa sebebini sorduğumda kısaca böyle söylemişti. İnşallah gönlünüzden geçtiği gibi doğal yoldan olur

Kızlar döllenen 3 embriyonun 2 tanesi ilerlemiş , onları da bana sormadan doktor yine 3. Günde dondurmuş, verilen cevap Eğer elimizde çok olsaydı beklerdik. Bence bu iş İzmir’de böyle oluyor, alternatifler az olduğu işin hepsi anlaşmış gibi 3. Günde dondurma heveslisi az embriyo döllenince. Sözde doktora özellikle yazmıştım , “hocam lütfen hiç gitmese bile 5. Güne kabulüm, bir sonraki ay tekrar denerim lütfen 3. Gün dondurmayın diye”. Bugüne kadar transferlerin biri hariç hep 2 tane 3. Gün oldum, hiçbiri tutmadı. Anlamıyorum özellikle yaZmama rağmen neden kendi kafalarına göre iş yapıyorlar . Bugün işte çok yoğundum keşke sabahtan arasaydım, saat 17:00’de beni arayıp belki gitmez 5. Güne diye dondurduk diyorlar. Ne demek belki gitmez yaaaa Rahme koyulunca gidecek mi 5. Güne????? Zaten 5-6 hücreli 2 tane 3. Gün embriyosu vardı dondurulmuş.Bunlar da 6-7 hücreli orta kaliteymiş.Aynı durumları yaşayacağımı hissediyorum.Bence İstanbul’dakiler daha rekabet halinde olduğundan biri beklediği işin diğeri de bekliyor. Bana galiba İstanbul yolu göründü ya da İzmir’de tek denemediğim kalkyerineyat ’ın gittiği Medical Parkı deneyeceğim. Ama onlarda nopenoname adlı arkadaşa haber vermeden 3. Günde dondurmuşlardı embriyolarını. Bu ne ya?Tamam ngs’li ya da 5aa kalite Blastlarında tutmadığını duyuyoruz ama benim zaten 4 geçmişim var 3. Gün embriyosunun tutmadığı Bunu ve söylediklerimi dikkate alarak beklemeleri gerekiyordu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…