Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Canim ben neredeyse kare formatta basladim. 1.70 cm boy, kilom 70 olmustu 1 haftalik progestandan sonra, tam transfer oncesi hastane olcumum. Suan 71 kgyum. Ilk trimester bitti nerdeyse. Progestan cok su toplanmasina neden oluyor tuzlu yememeye dikkat et demisti hoca. Tup bebek macerasina baslamadan once 65 civariydim.

Canım her gün Leslie yapıyorum ama benim de boy İle kilo arasında 5 fark var.Transfere kadar kare bari olayım diye uğraşacağım

Canim benim cok buyuk bir ameliyatim oldu ve yas 42 idi. Rahim de dusuk-kurtaj gibi travma yaratacak birseyler daha olmasin diye NGS'den gecti embriyolar. Gecmeyen embriyolarimin hepsi komplex unaneuoploid dedikleri turdendi. Embriyologa sormustum acaba tutsak mi, belki anne karninda duzelirler vs diye, seninkiler mumkun degil demisti. O yuzden imha edildi.

Canım çok şey geçmiş başından ama en nihayetinde minicik yavruna kavuşmuşsun İnşallah hepimiz bu mutluluğu tadarız Teşekkürler açıklamaların için!!

Adenomyom teşhisi nasıl kondu ? Son muayene olduğum doktor uterusum büyük olduğu için adenomyom olabilir dedi Ama tüp bebek merkezinde böyle bir şey söylemediler

Adenomyom teşhisi nasıl kondu ? Son muayene olduğum doktor uterusum büyük olduğu için adenomyom olabilir dedi Ama tüp bebek merkezinde böyle bir şey söylemediler
Benim uterusumun boyutu ile ilgili birşey söylemedi doktor, Adenomiyozis ultrasonda görünüyor dedi.Bana da ultrasonda gösterdi, leke leke ufak yuvarlaklar vardı.

Ahaha öyle mi yazmışım , anestezinin etkisiyle Evet canım çıktık OPU’dan, bakalım ne olacak. Haber ederim sonuçları.
Kızlar yine çok sinirim bozuldu. Sadece 3 yumurtam döllenmiş, bilmiyorum 5.Güne gidecekler mi?Geçen seferde sadece 3 döllenmişti , az olduğu için 2 tanesi 3. günde dondurulmuştu.Bu sefer 5. güne bekleyelim dedi doktor ama 3 tanenin kaçı gider bilmiyorum.
Benim sıkıntım çok sayıda yumurta toplanıp az sayıda işlem yapılacak yumurta olması. Hep 10’un üstünde toplanıyor ve elde kalıyor 2 tane 3. Günlük. Bir önceki OPU’da 11, dün 16 yumurta toplandı. Bu gün embryolog 16 yumurtanın sadece 6 tanesi olgundu işlem için dedi, 3’ü döllenmiş, gidecekler mi bilmiyorum 5. Güne.
Diğer gittiğim 3 klinikte de (bu 4. Kliniğim) hep 2 tane 3. Gün embriyosu koyma nedenleri buydu. Her denemede klinik değiştirdim. Hepsi 3. Günde elde 2 tane kalınca,riske atmamak için hiç 5. günü beklemediler. 4 farklı klinikte de hep toplanan yumurta sayısı 10 üstü olup döllenen ve 3. güne kalan 2 oluyorsa var galiba bir sıkıntı.Zaten 16 yumurtanın sadece 6’sı işlem yapılacak olgunluktaymış.

Canim sayinin cok da onemi oldugunu dusunmuyorum artik, elbette daha fazla besinci gune giden olmasi kesinlikle bir avantaj yaratiyor ama bizler pes pese surekli denedigimiz icin sayiya cok da takilmamiza gerek yok. Ben tedaviye ilk basladigimda folikul sayisi amh dusuklugunden azdi ve hala da az. Semra Hoca pgt yaptigimiz icin saglikliya ulasman zaman alabilir demisti, hakli da cikti cunku opularimda bugune kadar max 5 olgun folikul toplanabildi. Ama bu isin icine iyice girdikten sonra ucuncu gun transfer olup, ngs olmadan basarili sonuca ulasanlara da sahit oldum. Yada B bestenigar arkadasimiz gibi tek bir embriyo yollayip genetikte iyi sonuc gorenler de var. Benim de bu surecte cok sinirlerimin bozuldugu anlar oluyor ve artik yorulmaya basladim ama bu guzel ornekleri gorunce moral buluyorum ve devam etmek istiyorum. Umarim devami guzel gelir Ozlemcim, olmazsa da saglik olsun deyip denemeye devam canim benim.

Canim, sayi evet istatistiki olarak basari sansini arttiriyor. Ben de hep internetteki toplanan yas / yumurta ve genetik testten gecme olasilik hesaplamalarina bakiyordum. Ama hicbirisi tutmadi, ki bunlar hep ortalama sayilar. En iyi toplama ve dollenme olan denememde 0, en az toplanan ve dollenen de 1 tane ngsden gecmisti. Bekleyim, ne cikacagi belli olmuyor. Dilerim bu denemeden guzel haberler gelecek.

Selam özlemcim, her opudan sonra bu şekilde oluyorsa demek ki benim rutinim, vücudumun dinamiği bu diyebilirsin. Benim de 3 de toplansa 5 ya da 7 de toplansa hep 3-4 tane döllendi bugüne kadar. Keşke sağlıklı olsalar fazlasıyla yeter bize. Canını sıkma, en iyi en dirençli 3 tane kalmış ve 5. Güne gidecekler demek ki.
Bu arada bu 16 yumurtanın ölçülerini öğrendin mi, yumurtalarım döllenmiyor diye düşünme çünkü irili ufaklı ne varsa topluyor bazı merkezler şansı artırmak için.

Kizz sende aynı benim gibisin 20 yumurta kalan hiç buna yumurta kalitesi yok deniyor seni o kadar iyi anlıyorum ki gerçekten ne yapacağız biz 5.güne gelmlmeyi bırak olgun yok döllenmiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…