Tek bir ikramlık hazırlayan ev sahibi arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tarz şeylere takılmak çok gereksiz ve yorucu değil mi? Gittiğiniz evde yediğinize, içitiğinize değil; gördüğünüz güler yüze, ettiğiniz hoş sohbete bakın.
Onun elinden o kadar gelmis o kadar yapmış sizin fazlası geliyorsa fazlasını yapın.
Arkadaşlığın, dostluğun arasına böyle saçma sapan düşünceler sokmayın.

Hiçbir şey yoktu açıkçası o yüzden takıldım biraz.Ailecek çağırıyorlar.Ailecek değil de kadın kadına bir keki oturup yersin ona bende takılmam.Birkaç kere gittik

Kilo durumları nasıl? O saatte yiyip fit kalabiliyorsanız yardırın gitsin
55 kiloyum Açıkcasi saat kaçta yediğiniz önemli değil ne kadar yediğiniz de önemli.Ya da ogün ne kadar yemiş olduğunuz.Doğuma 90 kiloyla giren bir kişi olarak söylüyorum bunu

Birkaç kere olduğu için fikir almak istedim.Hayatımın merkezine koyduğum bir konu değil merak etmeyin.

İkramlıklar çoğaldıkça görüşmeler azaldı ve zorlaştı. Evine misafir çağıran insanlar, özellikle kadınlar, günler öncesinden stres yapmaya başlıyor. Gerek var mı buna? Maksat muhabbet, beraber vakit geçirmek. Aksi ev sahibine eziyet oluyor.
Bence hiç ortamı bozmayın, tek çeşit devam edin.

bi tatlı bi kurabiye yapın. Onlar tek çeşit yaptıysa neden uğraşacaksınız
Bisküvili pasta da biraz ayıp olmuş bence öğrenci evi gibi. daha özenli bi tatlı yapılabilirdi en azından bi kek çırpılmalı bence

Dediğiniz çok doğru.Bazen bazı şeylere takılmak gereksiz ama işte aklıma takıldığı için bı görüş almak istedim.Tesekkur ederim

Hiçbir şey yoktu açıkçası o yüzden takıldım biraz.Ailecek çağırıyorlar.Ailecek değil de kadın kadına bir keki oturup yersin ona bende takılmam.Birkaç kere gittik
Kekin yanına bir paket kuruyemiş, kuru meyve falan koymak da zor değil yahu o kadar değil yani.
Ben tek çeşit hazırlayıp yanına yazdığım gibi bir şeyler koyardım. Onlar koymadıysa kendileri bilir.

55 kiloyum Açıkcasi saat kaçta yediğiniz önemli değil ne kadar yediğiniz de önemli.Ya da ogün ne kadar yemiş olduğunuz.Doğuma 90 kiloyla giren bir kişi olarak söylüyorum bunu
Saat kaçta yediğiniz tabi ki önemli. Metabolizma akşam belli bir saatten sonra yavaşlar, vücut kendini koruma moduna geçer ve yediğiniz şeyler yağ olarak geri döner. Ha belki kilo olmaz ama kolesterol olur, trigliserid olur, karaciğer yağlanması olur. Hele ki paket yağlarla yapılmış hamurişleri yeniliyorsa vay o dolaşım sisteminin haline.

Ben de böyle düşünüyorum.Onlar tek çesit yaptıysa ben neden uğrasiyorum diye.İnsan sadece kendisi için ugrasildigini görmek istiyor belki de

Kekin yanına bir paket kuruyemiş, kuru meyve falan koymak da zor değil yahu o kadar değil yani.
Ben tek çeşit hazırlayıp yanına yazdığım gibi bir şeyler koyardım. Onlar koymadıysa kendileri bilir.
Çok doğru .Hazır almak da zor değil.Sadece maksat senin için birazcık olsun ugrasildigini gormek

Her zaman çok çeşitle misafir ağırlarım ama bunu yaparken karşılık düşünmeden yapmalısınız. Onlarin yaptığını onlara yapma dusuncesi hoş bir düşünce değil bence. Küçük çocuğu falan varsa vakti de olmamış olabilir. Eğer yoksa belki onların tarzı öyle olabilir. Siz kendinizden sorumlusunuz. Benim asla yapacağım bişey değil ama herkeste bir değil.

Ben o 90 kiloyu verirken çoğu zaman miktara göre diyet uyguladım.Sarkmam da olmadı ve de çok kolay verdim kiloları.Ama tabiki kişiye göre degisir

Tabiki o kadar düşüncesiz değilim.Bir tanesinin çocuğu büyük diğerinin çocuğu yok bile ve yani calismiyorlar ev hanımı.Demekki tarzları öyle yani herkezin adeti farklı demekki

Yok 5 çeşit ben de hazırlanıyorum zaten.Çerez yada meyve gibi şeyler de yanına koyulup ikram edilebilir ama dediğim gbi onlar da yoktu .
Ben uzun sohbetlerde tatlının arkasından bir çerez çıkarmaya çalışıyorum, isteyen yiyor isteyen yemiyor. Ama bu tamamen kişiye kalmış.

Modern çağda herkes yediğine içtiğine dikkat etmeye çalışıyor. Akşam oturmalarını az çeşitle halletmek sağlık açısından da daha iyi. Siz güzel (lezzetli olsun, uğraştırıcı olması şart değil) bir tatlı yapın sonrasında da bir çerez, gayet yeterli.

Misafir umduğunu değil bulduğunu yer denir. Bunu insanlara ilkokulda öğretiyorlar. Her evin misafir ağırlama düzeni farklıdır. Yetişkin insanların bunun bilincinde olması gerek.

Evet yesin yada yemesin değil olay zaten önemli olan ikram etmek.Teşekkur ederim öyle yapacağım

Bisküvili pastayla keki hazırlama süresi neredeyse aynı yalnız, bol pudingle malzemeden çalınmadan yapılmış bir bisküvi pastası kekten lezzetli de olur.

Misafir umduğunu değil bulduğunu yer denir. Bunu insanlara ilkokulda öğretiyorlar. Her evin misafir ağırlama düzeni farklıdır. Yetişkin insanların bunun bilincinde olması gerek.
İlkokulda misafir ağırlamak la ilgili birşeyi ögretseler de çocuk ne anlayabilir onu anlamıyorum ? Sadece yorum yapmak için yapmayin lutfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…