Tek bir ikramlık hazırlayan ev sahibi arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Misafir umduğunu değil bulduğunu yer. İkisi de çok iyi yapmış oh.
Siz hamaratsanız donatın masayı da farkınız belli olsun

Ya belki de öyle.Annem kim olursa olsun 3 çesitten aşağı ikram hazırlamazdı.Evlendikten sonra ben de aynısını uyguladım hep.Ama artık devir ve düzen değişmis demekki.Ayak uydurmak gerekiyor

Akşam yemeğinden sonra üç çeşit börek kek falan mı yiyeceksiniz cidden?

Ben de böyle bildiğim için çok dolu dolu aç gitmem.Ama demek ki artık öyle değil.Ya hamilelikte sürekli birşeyler atıştırma isteği oluyor Teşekkür ederim canım aynen öyle yapmayı düşünüyorum

Arkadaşların dediği gibi eskilerde kaldı o işler. Ben ve benim çevremdeki arkadaşlarım iki dilim tatlı artı çerez veya kuru meyve artı çerez koyarız. Hem daha pratik, hem insanın midesini yormuyor.

Ayıp olur mu? Derseniz ben mesela çaya davetliysem, yanındaki ikram nedir? Ne koymuş? Buna takılmam, aklıma bile gelmez yani.

Dediğiniz gibi evde ne varsa onu koyarsın.Çerez kuru meyve tatlı saymışsınız.Ben de yazdım ki sadece tatlı vardı.Ben ne koymuşa takılmadım sadece tek çesite takıldım.

Yoo sizin tavrınız çok tuhaf, arkadaşlarınız önünüze tek çeşit ikramlık koydu diye şaşırmanız çok tuhaf. Aman neyse ne istiyorsanız onu koyun yani, bana neyse artık
Bu size tuhaf geldiyse görüp geçseydiniz keşke yorum yapmak yerine.Sizi ilgilendirmiyor da cevap yazmayabilirsiniz naçizane fikrim.

Yani tabiki hemen yenilecek değil.Çünkü saatlerce oturuluyor. Eşler de olduğu için onlar zaten hiçbir zaman tam tok olmuyorlar öyle düşünün.Sadece bizde mi var bu adet anlamadım
Yani bana çok çaya misafir gelmez, çay sevmiyoruz Ama gelirse de genelde hazır bir şeyler su böreği vs alır geçerim. Öyle hamur işleri yapacak kadar vaktim yok.

Akşam belli bir saatten sonra hamur işi çok zararlı. Eşlerinize de zararlı, erkek diye zarar azalmıyor. Zararını da geçtim rahatsız olmuyor musunuz o saatte o kadar hamuru gömünce? Sabaha kadar uyuyamam ben

Adetlere göre yaşayan çok insan yok artık. Şehirli, çalışan insanlar daha çok rahatlık ve eğlenme, iyi zaman geçirme odaklı. Birine misafirliğe gittiğimde ne ikram ettiği ile çok ilgilenmiyorum ben. Keyif aldım mı ortamdan ona bakıyorum.

Dediğiniz gibi evde ne varsa onu koyarsın.Çerez kuru meyve tatlı saymışsınız.Ben de yazdım ki sadece tatlı vardı.Ben ne koymuşa takılmadım sadece tek çesite takıldım.
Takılmayın bence çünkü sizi önemsemediğinden falan değildir bana göre. Yerinizde olsam ben de tek çeşit yaparım veya direkt tatlı alırım.

Arkadaşımın bir tanesi, başka şehirde, tabağı doldururdu. Belki içinden 1 tanesini yerdim gerisi dururdu. Bazı zamanlar söylerdim ama yine yapardı. Akşam sohbetlerini yanında hafif bir şey ve çay yeterli bence.

Zaten samimi arkadaşım değilse gitmem, samimi arkadaşımsa ne ikram ettiğine değil, hoş sohbetine bakarım.

Eski gebito içinden geldiği gibi yap derdi. Çünkü sen kendi kalite ve görgünü sergiliyorsun. 40lık gebito hazır kek al geç diyor, çünkü insanlar verdiğin emeğe değmiyor :))

Bisküvi tatlısı ve kekin yanından kuruyemiş gibi hicbir şey yok muydu?
Bu buluşmalar eşler aracılığıyla mı oluyor?
Tamam çeşit çeşit ikramlar hazırlamaya gerek yok özelikle akşam çayı için ama tek kek de koymazsın.
Bana kadınlar için mecburi bir misafir ağırlama durumu var gibi geldi.
Şimdi baktım yakın arkadaşım demişsiniz ilk defa mı evlerine gittiniz?

Son düzenleme:
Tabi ki herkez kendi eliyle yapacak değil hazır da alınabilir.Genelde çok geç gitmeyiz ve otururuz birkaç saat o yüzden rahatsız etmiyor.Dediğim gibi ne ikram ettiğine hazır mı kendi mi yapmış bakmadım Sadece tek çeşit olmasına takıldım.Demekki ben kaldım sadece adetlere göre yaşayan bilemedim

Akşam oturmasına gelindiğinde zaten yemek yenerek geliniyor, şahsen ben de çoğu zaman hele yakınım olan insanlarsa çoğu zaman bir tatlı ikram ediyorum. En fazla 2 çeşit oluyor. Şu zamanda herkes diyette zaten, hamaratlık göstermek için 5 çeşit hazırlamak çok anlamsız. Bunu misafire saygı olarak falan da görmüyorum. Amaç sohbetse şölen sofrasına gerek yok. Özenerek yapılmış lezzetli bir tatlı gayet yeterli, arkasından da gerekirse bir çerez, tamam.

Eski gebito içinden geldiği gibi yap derdi. Çünkü sen kendi kalite ve görgünü sergiliyorsun. 40lık gebito hazır kek al geç diyor, çünkü insanlar verdiğin emeğe değmiyor :))
Onu çok iyi anladım gebito Söylediklerini dinleyeceğim

Yok 5 çeşit ben de hazırlanıyorum zaten.Çerez yada meyve gibi şeyler de yanına koyulup ikram edilebilir ama dediğim gbi onlar da yoktu .

Kilo durumları nasıl? O saatte yiyip fit kalabiliyorsanız yardırın gitsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…