tek arter :( ......2.detaylı ultrason sonucu

betty_Y

Hiç şaşmayan saat gibi işler durur kader...
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
475
228
merhaba hanımlar
canım sıkkın sizinle paylaşmak istedim.
hamileliğimin 20+3. günümdeym.nasip olursa (inşallah) oğlum olacak.
dün ayrıntılı ultrasona girdim.uzuuun bir rapor yazıldı.
bebeğimin kalbi sağ tarafına yakınmış.tek arter varmış.böbreklerinde kist gibi bir şeyler gözüküyor bağırsak sıvısıda olabilir ama kist tarzı bir şeyin olması daha olasıymış.
aslında bunlar tek tek ele alındığında sorun teşkil etmiyormuş.kalbi sağında olan bir sürü insan varmış.tek arterlede bebek sağlıklı doğabilirmiş.böbrek sorunu varsa da doğumdan sonra çocuk cerrahları ilgilenirmiş.ama 3ü bir ele alındığında bu 3 sorun down sendromlu çocuklarda görülürmüş.bunuda o çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar ortaya çıkarmış.
doktorum şimdi 10 gün sonraya tekrar randevu verdi bana ayrıntılı ultrason için kendisi bakacak.eğer aynı sorunlar görülürse aminosentez yapalım dedi ve olumsuz sonuç çıkarsa 24.haftaya kadar gebelik sonlandırılırmış tabi ben kabul edersem.
2li 3lü taramalarım gayet iyi ense kalınlığıda iyiydi bakıldığında risk yoktu.zaten ben aminosentez falan yaptırmak istemiyorum ki kim kendi canından bi varlığın nefesini kesebilir.benim derdim o değil ben tek artere takıldım. arteri de araştırdım.normalde 2 arter olurmuş bebeği besleyen 2 damar yani.biri kirli kan diğeri temiz kan içinmiş.eğer tek arter olursa tek damar üstlenirmiş 2 görevide.tabi bununda riskleri var kalp durması erken doğum ya da yetersiz kan giriş çıkışı gibi.korkuyorum.onu daha yeni hissetmeye başladım 2 haftadır tekme atıyor erkenden uyandırıyor beni.kaybetme korkusu çok kötü bir şey.zaten baştan beri düşük tehlikem var yatıyorum.içimi fehar tutmaya çalışıyorm düşünmemeye çalışıyorum ama çok zor.Allahım kimseyi böyle sınamasın.:KK61:
benzet durumda olan var mı merak ediyorum .

Bir bilgim olduğu için değil sadece duygularımı paylaşmak için yazıyorum.
Tüm kalbimle diliyorum Allahtan bir daha ki randevunuzdan güzel haberlerle gelin inşallah...

çok geçmiş olsun. bence başka bir dr. a daha gidin. ondan sonra tekrar karar verirsiniz. allahım bebeğinizide sizide korusun inş. güzel haberlerinizi bekliyoruz.

tşkr ederm.karar veremedim randevumu beklesem mi yoksa bu arada başka bir doktora mı gitsem.kafam allak bullak oldu

Allah YARDIMCINIZ olsun arkadasim. Rabbim inşallah bebeginizi saglikli sihhatli kucaginiza almayi nasib etsin.

tekrardan merhabalar derdime ortak aramıştım konumu açarken ama demekki burdaki anneler gayet sağlıklı Allahım herkesi sağsalim bebeğine kavuşturmayı nasip etsin.
dün randevuma gittim.tekrar ayrıntılı ultrasona girdim sonuç aynı değişen bir şey yok.doktor aminosentez için ısrar etti.yaptırmak istemiyordum ama söyledikleri çok mantıklı geldi kendi bebeğimde olsa ona kötü bir yaşam vermeye hakkım yok.ülkemiz sendromlu çocuklar için yeterli eğitim ve tedavi için donanımlı değil.doktor duygusal ve anlık düşünmemem gerektiğini söyledi evet haklı.aminosentez yapıldı sonucu araya bayram girdiği için cuma gününe anca çıkacak.birde kalp sorunu çıktı şimdide.fetus eko çekilmesi gerekiyormuş ve burda mevcut değil.istanbul ya da ankara da varmış.neyseki ankarada tanıdık doktor çok randevumu aldım bayramdan sonraya nasip olursa gidiyoruz.eğer sentez sonucu olumsuz çıkarsa eko sonucuyla birlikte heyet toplanıp karar verilecek.bunları yazmak söylemek benim için çok zor ama mantıklı karar vermek zorundayım güçlü olmak gerekiyor.yapacak bir şey yok.sonuç olumlu çıkarsa bebeğim malesef kalp ve böbrek hastası olarak dünyaya gelecek.doğumdan sonra tedavisi yapılacak.Allahım hakkımızda hayırlısını versin diye dua etmektan başka çarem yok şuanda.çaresiz olmak çok zormuş Allah kimseye yaşatmasın.

tekrardan merhabalar derdime ortak aramıştım konumu açarken ama demekki burdaki anneler gayet sağlıklı Allahım herkesi sağsalim bebeğine kavuşturmayı nasip etsin.
dün randevuma gittim.tekrar ayrıntılı ultrasona girdim sonuç aynı değişen bir şey yok.doktor aminosentez için ısrar etti.yaptırmak istemiyordum ama söyledikleri çok mantıklı geldi kendi bebeğimde olsa ona kötü bir yaşam vermeye hakkım yok.ülkemiz sendromlu çocuklar için yeterli eğitim ve tedavi için donanımlı değil.doktor duygusal ve anlık düşünmemem gerektiğini söyledi evet haklı.aminosentez yapıldı sonucu araya bayram girdiği için cuma gününe anca çıkacak.birde kalp sorunu çıktı şimdide.fetus eko çekilmesi gerekiyormuş ve burda mevcut değil.istanbul ya da ankara da varmış.neyseki ankarada tanıdık doktor çok randevumu aldım bayramdan sonraya nasip olursa gidiyoruz.eğer sentez sonucu olumsuz çıkarsa eko sonucuyla birlikte heyet toplanıp karar verilecek.bunları yazmak söylemek benim için çok zor ama mantıklı karar vermek zorundayım güçlü olmak gerekiyor.yapacak bir şey yok.sonuç olumlu çıkarsa bebeğim malesef kalp ve böbrek hastası olarak dünyaya gelecek.doğumdan sonra tedavisi yapılacak.Allahım hakkımızda hayırlısını versin diye dua etmektan başka çarem yok şuanda.çaresiz olmak çok zormuş Allah kimseye yaşatmasın.
Ben Ankarada yaşıyorum benimde 14 haftalık bebeğim selafosel nedeniyle alındı. Ankarada Eyüp Ekiciyi öneririm çok profesynel bir radyolog çok iyi tespit ediyor. Kızılay Sakarya Caddesinde internetten bulabilirsin.

gerçekten çok üzüldüm umarım down swnd. olarak dünyaya gelmez sağlıklı bir bebek olur inşallah

banada ense kalınlığı var denmişti kendi şehrimdek çok ünlü bir profa gittim amniyosentez dedi ama yaptırmadım testlerim normöaldi kızım dünyaya gelidi allaha şükür hiç bir sağlık soruınu yok hatta yaşıtların daha zeki inşallah seninde bebeğinde bir sorun çıkmaz

Ben Ankarada yaşıyorum benimde 14 haftalık bebeğim selafosel nedeniyle alındı. Ankarada Eyüp Ekiciyi öneririm çok profesynel bir radyolog çok iyi tespit ediyor. Kızılay Sakarya Caddesinde internetten bulabilirsin.

tşkr ederim.ankarada 2 farklı hastaneye gittim iki sefer eko yapıldı.malesef sonuç değişmedi kalbinde kirli ve temiz kan ayrıştırılamıyormuş birbirine karışıyomuş büyüdükçe daha çok zorlanacak dedi doktor . amniyosentez sonucuda yarın çıkacak.Allahtan umut kesilmez tabiki ama dayanmak zor.

banada ense kalınlığı var denmişti kendi şehrimdek çok ünlü bir profa gittim amniyosentez dedi ama yaptırmadım testlerim normöaldi kızım dünyaya gelidi allaha şükür hiç bir sağlık soruınu yok hatta yaşıtların daha zeki inşallah seninde bebeğinde bir sorun çıkmaz

benimde taramalar normaldi bişe çıkmadı.ense kalınlığıda iyiydi.ayrıntılı ultrason karıştırdı ortalığı.amniyosentez sonucu yarın belli olacak.test temiz çıksada kalp rahatsızlığı olacakmış doğumdan sonrada bir sürü ameliyat gerekirmiş.hayırlısı artık..

tşkr ederim.ankarada 2 farklı hastaneye gittim iki sefer eko yapıldı.malesef sonuç değişmedi kalbinde kirli ve temiz kan ayrıştırılamıyormuş birbirine karışıyomuş büyüdükçe daha çok zorlanacak dedi doktor . amniyosentez sonucuda yarın çıkacak.Allahtan umut kesilmez tabiki ama dayanmak zor.
Allahım inşallah hayırlısı ne ise onu versin çok zor çokk

:KK43:(( çok acı... çokkk.... bende 5 kasımda ultrason'a gireceğim ikili testimizde sorun yoktu rabbim bunu yaşamak bir yana düşünmek bile çok acı veriyor.... Rabbim umudunu ve sabrını bol eylesin benim teyzeme ısrarla alalım bebeği sendrom bulguları yüksek çıktı denildi hiç bir şeyi yok maşallah duanı esirgeme rabbimden....

Allah hayırlsı ile sağlıklı olmasını nasip etsin.Tüm dualarım sizinle.Allah tüm annelere yardımcı olsun çok zor.

benimde taramalar normaldi bişe çıkmadı.ense kalınlığıda iyiydi.ayrıntılı ultrason karıştırdı ortalığı.amniyosentez sonucu yarın belli olacak.test temiz çıksada kalp rahatsızlığı olacakmış doğumdan sonrada bir sürü ameliyat gerekirmiş.hayırlısı artık..
Çok eski ama bebeğiniz ne oldu anomalisi var mıymış alındı mı Doğum yaptınız mı aynı durumdayım

X