Tefal actıfry fritöz kullanan varmı?

bunu bende yapıyorum
hem normal kızartmadan hafif oluyor
hemde fırın batmıyor
kesinlikle tavsiye ederimcokacimcoook

kestane kavurdum. şimdilik....
marketlerde hazır donmuş patates den alıp kızartan oldu mu .en güzel o oluyormuş..

yemek kitabı ndan hangi tarifleri uyguladınız?
nasıl yrumlarınız?
hazır donmuş patatesden yaptım. tıpkı hamburgerin yanında verilen patates kızartması gibi oldu...

ben hemen hemen bütün yemekleri denedim balıkları bile. bir tek patates kızartması yaptığımda çıtır çıtır olmuyor. sürekli kullanıyorum. çok pratik.

mümkün olduğu kadar patateslerin suyunu alman lazım.
gerçi herkesin çıtırlık zevki farklıdır.ben 45 dakikadakini bile kuru buluyorum..dondurulmuş patatesleri o kadar çıtır yapmıyorum.

tarifini verirmisin canım, nasıl yaptın?
tabi veririm canım.Ama ölçülü veremem aklımdan yapıyorum böyle şeyleri.Ben 4 yufkadan yapıyorum, tam bir pişirimlik oluyor.İç malzemesini neli istersen yapabilirsin.Ben kıymalı iç hazırlayıp yapmıştım.Yufkaları uzun ince şeritler halinde kesiyorsunuz 4-5 cm kalınlığında olacak.iç malzemesini yufkanın en alt kısmına koyup muska sarar gibi sarıyoruz.Yufkaların en ucunu sigara böreğindeki gibi suyla ıslatarak yapıştırıyoruz.Bu yolla epeyce küçücük muskalarımız oluyor tefalimize atıyoruz ve 1 kaşık yağımızı döküyoruz.20-25 dakika arasında ayarlayabilirsin.Ben kızartmada altın sarısı rengini sevdiğim için çok tutmuyorum.İşte bu kadar...

Bir ayrıntıyı atlamışım böreklerin hepsini sardıktan sonra bir tepsiyle buzluğa atıyorum 15-20 dk tutuyorum.Niye böyle yapıyorsun diye sorarsan bilmiyorum gerçekten, galiba bir yerde tefal de kullanılacak patatesin falan buzlukta biraz bekletilmesi gerektiğini okumuştum.

Umarım anlatabilmişimdir canım.Gerçekten çok güzel oluyor çıtır çıtır ve hafif bir börek.Hatta bunu boş bir zamanda yapıp buzluğa atacaksın.

tarif için teşekkürler. haklısın buzluğa koyma konusunda .nasıl buzlukta hazır satılan soyulmuş patatesler varya ..onun gibi.
zaten bazı börekleri önceden bir gece buzdolabında da bekletiyorlar...
bu tarifi ni de deniycem .sağol....

süpersiniz kızlar harika ne zamandır almak isteyipte güvenemediğim bir aletti sizin sayenizde çok güzel bir ürün olduğunu anladım hemen almalıyım üç ay öncede king marka firütöz almıştım kullanmıyorum içini yağla dolduruyorsun ilk sefere iyi güzel pişiyor yağ zaten içinde bekliyor tabi ikinci sefere daha yağı ısınırken çok kötü kokuyor ve resmen gözlerimiz yanıyor ama tadında bi tuhaflık yok bu yüzden onca yağı döküp yağ yenile derken kaldırmıştım rafa pahalı mahalı hiç olmassa az yağla temiz temiz kızartırım hemen alıyorum paylaşımlarınıza çok tşk ediyorum

fiyatı düşmüş 310.tl ye kargo masrafıyla birlikte aldım çok büyük rahatlık.ve 1 kaşık yağla 1kğ patates ve et kızartım

güzel tarifleriniz var mı kızlar?ben pek yaratıcı değilim.
çiğden eti koymaya da cesaret edemedim. acaba tavadaki gibi kavurma oluyor mu .bu kadar kısa sürede mi?

Kızlar benim arkadaşlarım aldılar.Öve öve bitiremediler.Bir türlü Tefal magazasına gidip kızartmasını görüp yiyememiştim.O nedenle kafamda acaba haşlama gibi olur mu şüphesi kaldı.Ama aldım anneler gününde.Ve kaç değişik yemek yaptım.Kızlar gerçekten çok memnunum.Allah motoruna zeval vermesin :) Patatesleri yarım cm kalınlığında doğruyorum boyu farketmiyor uzun ya da kısa. 1 kaşık yağı 2 dk ısıtıyorum ve yıkanıp suyu kurutulmuş(salata kurutucusunda iyice kurutup) patateslerimi atıyorum.30 dk da gayet çıtır ve eşit şekilde yanmadan yapışmadan çıtır çıtır pişiriyor.O fast foodlardaki vıcık vıcık yağlı ağır patatesler gibi de olmuyor.İçi de çiğ kalmıyor.Hatta 1 kaşık yağı bile karıştırırken tüm patateslere sürüyor o yağ bile fazla geliyor.Memnun kalmayan arkadaşlar kesin kalın kalın doğramışlar ya da suyunu süzmeden atmışlardır.Kaç kez denedim tık demedi.Yalnız ilk denememde bir hata yaptım.Maksimum çizgisinden fazla(1 kg dan fazla)patates koydum sonra birazını geri aldım.2-3 dk sonra aynı patatesleri 2. kez çalıştırmayım diye yine ekledim.Onlar biraz yumuşak kaldı.Eğer ilk turda patates attıysanız o pişerken benim gibi üstüne eklemeyin.Bir de önceden sağlıklı olsun diye alüminyum folyoyu tepsiye serip fırına atıyordum.uçları yanıyordu ve fırının her tarafı sıçrayan yağlarla kirleniyordu.Hasret kalmıştım.Şimdi haftada bir yapıyorum.Tüm kalbimle söyleyebilirim çıtır çıtır olacak.Kalın kalın doğramayın ama.Ben strogonof,mantarlı tavuk,menemen,biber kızartması,tavuk kanat ve pekmezli but da yaptım.10 üzerinden 10 verdim.Tüm parçaların makineye girmesi süper ama Tek sıkıntı çarkının içinde tırtıklı yerde ufak tefek yemek artıkları birikiyor.Makineye atmadan kürdanla temizleyin.Bir de dakika başı yemek yandı mı derdi,karıştırma derdi yok.Çarkına sağlık :))) Tefalin hangi ürününü aldımsa memnun kaldım.Ben kurallara genelde uymayan bir müşteriyim bana rağmen sonuç iyi.Mesela mantarlı tavuk yaptım 150 gr mantar diyordu yarım kilo koydum :))) baya sulandı.motoruna kaçacak diye korktum birazını aldım kaçmamış valla :)))Bana rağmen ürün kaliteli

ben bu üründen almayı çok düşündüm ama internetteki yorumları okuyunca karar veremedim.
çok övende var hiç beğenmeyende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…