Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası tecrubeli anneler iki çocuk bakıcı mı kreş mi yardım!!

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

anneyim83

Baş 69,guncel66.5,ilk hedef 65,son hedef 60
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2012
1.509
2.458
arkadaşlar merhaba,
28 aylık çok zor yemek yiyen çok hareketli bir oğlum ve 2 gunluk bir kızım var. 26 ekime kadar raporluyum. ptt de memurdum ücretsizi izin düşünüyordum ama kpss den iyi puan aldım ve büyük ihtimalle öğretmen olarak atanacağım. tecrübeli annelerin fikrine ihtiyacım var. ikisine bakıcı bakabilir mi oğlumu kreşe mi vermeliyim ya da ikisini de kreşe verebilir myim kızım için kreş çok sorun olur mu süt iznim olacak yarım gun çalışırım sanırım , fikrinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

28 aylık çocuğunuz için kreş çok güzel olurdu, en azından arkadaş ortamı olur. Hemde eğlenir, birşeyler kazanırdı. Fakat kızınız daha çok ufak bu durumda bakıcı tutmanız en uygunu görünüyor. Seneye de 28 aylık çocuğunuz 3 yaşına falan girer o zaman kreşe değilde anaokuluna yazdırmanızı tavsiye ederim. Eğitimde almış olur bu vesileyle. Bu sene bakıcı ile beraber kızınız büyür, diğer çocuğunuzda kızınızla zaman geçirir. En uygunu size bakıcı gözüküyor. Evde bakıcı olursa evide yönlendirir, bir yandan çalışıp bir yandan evle ilgilenme sizin için epey bir iş olacak

çok teşekkür ederim cevabınız için, oğlumda bi akrabamız baktı ben çalıştım oğlum 15 aylık olana kadar ama çok problem yaşadım. oğlum tam tv bağımlısı gibi büyüdü ek gıdaya geçiş olamadı malesef zaten 2 kilo doğmuştu bi de beslenme problemi olunca kilosu ve boyu hep en alt sınırda kaldı kiloya takılmıyorum da artık oğlum 15-16 aylıkken seslendiğimizde dönüp bakmıyordu, sonradan anladım ki tv sebepmiş ve yatarak yemek yıyordu ve sadece tv basındayken reklam açıksa. bu sorunlar yüzünden işe ara vermek zorunda kaldım ücretsiz izne ayrıldım ve şu an bu sorunların hiçbiri yok kendi yiyor tv ye çok takılmıyor sadece pepee reklam bağımlılığı yok konuşuyor . bu arada hamile kaldım kpss ye de hazırlandım sınavı kazanamasyım yine ücretsiz izne devam edecektim ama şimdi çalışmam gerekiyor kısacası bakıcı konusunda çok korkuyorum tamam bızım bakıcımız oğlumu seviyordu belki ama beslenme vi saydığım diğer konular çok sıkıntı oldu bizde.

merhaba
bizim kızlar arasında da 19 ay var
ben tercihimi bakıcıdan yana kullandım. çünkü her ikisi de ufaklardı. eğer büyüğü okula göndersem evde diğerine bakacak birine zaten ihtiyaç olacaktı. hatta bir dönem büyüğü gönderdim de.. ama şu an evde bakıcı olduğu için ikisi de evde.
ne zaman işe başlayacağınızı bilmiyorum ama küçük olan bebeğiniz için şu an kreş zor olur.
akraba ile bakıcı olma konusu biraz zor oluyor yönetim açısından.
o yüzden yine anneniz veya kayınvalideniz uğrayıp kontrol edebilir ve siz yine bakıcıya bırakabilirsiniz. ama bu sefer öncekinden tecrübeleriniz ile daha kuralcı olursunuz
tv karşısında yemek yok vb o da bu sisteme uyum sağlar.
bizim maceralarımızı okumak isterseniz sayfamıza bekleriz. www.facebook.com/gunesannee

çok kolaylıklar 2 çocuk zor walla :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…