Kreş mi Babanne mi?

Kreş. Şimdiden başlayın alışma süreci için iki üç ay lazım
Hasta olunca da babanne ilgilenir büyük şans

Aksine anneanne babaanne telefondan tabletten anlamadığı için, cocuktanda uzak tutar. Misal benim annem beraber yemek yapar , bulaşıkları birlikte boşaltır yerleştirir, yaptığı her işe ortak eder sohbetle muhabbetle buyuturdu kızımı. Babaannesi, anneannesi olan cocuk şanslıdır bence . Büyüklerin yetiştirme stili daha güzel. Hersey eğitici, yapılandırılmış oyun aktivite değil. Birlikte çamaşır kutlamaları da gayet eğitici ve pedagojik olarak faydalı bir aktivite olur. Babannenin gittiği dini toplantılarda vs çevreyi gozlemleyip amin yapması, kadınlarla yiyip içmesi de sosyal deneyimin en alası olur hem .
Maşallah çok şanslısınız o zaman. Bizim çocuklarda mı sorun yoksa büyüklerde mi anlamadım 😅 çocuklar kendi kendine öğreniyorlar. Youtube açmayı biliyor babanne ya. Açıp izliyor çocuklar oradan oraya zaplıyorlar valla. Reklamı geç bile öğrenilmiş. Okuma yazma bilmeden oysa jssjsh bizimkiler yetmiyor yetişemiyor.

Merhabalar 20 aylık bir oğlum var.Memurum ve ücretsiz iznine çok az kaldı.Cok güvenilir sürekli kamera ile izleyebilecegim ve çocuğunu gönderenler ile konuştuğum fikir aldığım herkesin önerdiği bir kreş buldum.Fakat küçük olduğu için yine de aklımda sorular var.Psikolojik açıdan etkilenebilir mi acaba en önemlisi?Babannemiz çok gezen biri.Gunlere dini toplantılara giden sosyal biri.Sevgi vereceginden şüphem yok ama bu kez de çocuğum çok fazla bilmediği yeni ortama girecek ve neler öğrenecek hiçbir fikrim olmayacak.Ne yapacağımi şaşırdım.Mecbur kalıp kreşe gönderenler ya da anlattığım.kadariyla yorum yapıp yardımcı olabilecekler bana fikir verebilir mi rica etsem ?
Merhaba Babaane eğer bakabilecekse ordan oraya gitse bile gözünü ayırmayacaksa ortamlarda buna razıysa iki gün sonra kızım al götür demeyecekse ve durum da el verişli değilse maddi açıdan babaane derim. Ama yok kreş daha iyi çocuklarla kaynaşır dersen orası çok daha iyi olur. Ben yurtdışında yaşıyorum burda mecburiyetten kanunlardan dolayı anneler 3 ila 6 aylıkken kreşe bırakanlar var. Göndermeyen anneler 2 yıla yakın ücretsiz izine çıkıyor veya çok az ücret alıyorlar. Bu da geçimi biraz zorlaştırdığından dolayı çoğu erkenden harekete geçiyor 20 aylık normal bence kreşe vermeyi düşünmeniz ne çok geç ne de çok erken ama erken bi kaç ay daha durabilir diyorsanız verin babaane baksın işi ne 😀 gitmeyi versin bi kaç ay 🤭

Merhabalar 20 aylık bir oğlum var.Memurum ve ücretsiz iznine çok az kaldı.Cok güvenilir sürekli kamera ile izleyebilecegim ve çocuğunu gönderenler ile konuştuğum fikir aldığım herkesin önerdiği bir kreş buldum.Fakat küçük olduğu için yine de aklımda sorular var.Psikolojik açıdan etkilenebilir mi acaba en önemlisi?Babannemiz çok gezen biri.Gunlere dini toplantılara giden sosyal biri.Sevgi vereceginden şüphem yok ama bu kez de çocuğum çok fazla bilmediği yeni ortama girecek ve neler öğrenecek hiçbir fikrim olmayacak.Ne yapacağımi şaşırdım.Mecbur kalıp kreşe gönderenler ya da anlattığım.kadariyla yorum yapıp yardımcı olabilecekler bana fikir verebilir mi rica etsem ?
En mantıklısı kreş sevgiden ziyade ortamdan ortama girecek sünger gibi çocuklar ordan sürekli birşeyler öğrenecekler hastalıklardan bahsetmiyorum bile kreşte en azından eğlenceli vakitler geçirir hiç düşünmeden kreşe verirdim

Siz kreşe giden çocuk görmemişsiniz. Neler neler yapiyorlar. Full etkinlik. Ben bile imreniyorum. Bıcır bıcır arkadaşları bile var oğlumun. Bazen almaya gidince oyundan kopup gelmek istemiyor. Evde KV tam olarak ne yapacak? Ben çok aktif bir anne olmama rağmen asla 6-8 oyun kuramiyorum mesela. 50-60 yaşında bir kadin TVyi dayar
Siz kaç aylık verdiniz?

Aksine anneanne babaanne telefondan tabletten anlamadığı için, cocuktanda uzak tutar. Misal benim annem beraber yemek yapar , bulaşıkları birlikte boşaltır yerleştirir, yaptığı her işe ortak eder sohbetle muhabbetle buyuturdu kızımı. Babaannesi, anneannesi olan cocuk şanslıdır bence . Büyüklerin yetiştirme stili daha güzel. Hersey eğitici, yapılandırılmış oyun aktivite değil. Birlikte çamaşır kutlamaları da gayet eğitici ve pedagojik olarak faydalı bir aktivite olur. Babannenin gittiği dini toplantılarda vs çevreyi gozlemleyip amin yapması, kadınlarla yiyip içmesi de sosyal deneyimin en alası olur hem .
Yaşlılar gençlerden daha çok telefonu kullanıyor.Tiktok izliyor babannesi her fırsatta.Sizin büyükler eski büyüklerden.Guzel çocuk buyutenlerden demek ki.Malesef herkes aynı değil.Keske öyle olsa.

What
Yaşlılar gençlerden daha çok telefonu kullanıyor.Tiktok izliyor babannesi her fırsatta.Sizin büyükler eski büyüklerden.Guzel çocuk buyutenlerden demek ki.Malesef herkes aynı değil.Keske öyle olsa.
Whatsaptan görüntülü görüşmeyi, fotoğraf çekmeyi benim 10 yaşındaki kızım öğretiyor şimdilerde anneannesine😊
Yaşlı başlı insanın tiktok kullanmasına çok şaşırdım. Cevremde hic yok oylesi.
Aynen benimkiler gerçekten aile büyüğü olmanın hakkını veren insanlar , Allah eksik etmesin onları başımdan.

Benim çocuğum 23 aylık başladı kreşe. Biraz sık hastalandı tabi ilk yıl ama onun dışında bir sorun yaşamadık. Şu an beş yaşında, eylülde anaokuluna başlıyor.

Babaanne normal şekilde evinde ya da sizin evinizde bakacak olsa belki 6 ay 1 sene baksın denebilirdi. Ama sürekli gün gün gezmesi pek iyi gelmiyor kulağa. Ne bileyim en basitinden uyku saati olmayacak mı bu çocuğun?

Kayınvalidenizi kendi anneme benzettim. Kendisi çok gezer, emekli olduğu için arkadaş çevresi de var, elinden telefonu düşürmez, dalgınlığı da vardır. Ama tatile gittiğimizde ya da birkaç saat bakacağı zaman en önemli işi oğlum olur. Emanet edilen şeye gözü gibi bakar. Ancak ben buna rağmen emanet edip işe girmeye cesaret edememiştim. Uzun vadede illa ki ihmali olabilir diyerek. Şu an 26 aylık oğlum bir işe girsem direkt kreşe veririm.

Bakmak ister.Konustuk ama sosyalliginden ödün vermez.Aman ne olacak sanki der geçer.O yüzden bunu böyle yapar mısın demeye hiç gerek duymuyorum.Tepkisini biliyorum çünkü.Ya öyle kabul edip herşeyi ona bırakacağım ya da kreş.
Bu durumda kreş daha mantıklı görünüyor açıkçası. Yani gittiği yerde sohbete vs dalsa, unutsa çocuğu. Veya başka ihtimaller işte.
Ben memlekette kayinvalidemde kaldim 3 ay. Eşim gorevdeydi. Kizim 2-3 aylıktı. Sitede oturuyorlardi. İkindin vakti hep aşağıya iner otururdu. Bebek arabasıyla kızımı da götürürdü. Ben de kafa dinlemek için kabul ederdim. Zaten guveniyordum da. Ama bir gün çocuğu 9-10 yaşında bir çocuğa vermiş bana getirmesi için. Kapıyı açınca şok olmuştum.
Buna benzer şeyler yasanma durumu da var.

X