Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Verirdim.

Eh şimdi çalışmadığınız sürece eşinizin maaşından siz kullanmayacak mısınız? Adam demez mi benim emeğim niye harcıyorsun diye.
Evlilikte senin benim olmaz.
Öyle diyecek olsa şayet (demez de) diyecek olsa hani asgari ücret le çalışan biri olsam zaten senin hayalinin bedelini ödemek yerine bebişin kreş çağına kadar yeterdi o para benim ihtiyacıma diyebilirim mesela.

Kadın evde kocasının parasını yemiyor. Bebeği olan bir kadın işten ayrılmış ve evde çocuğuna bakıp, evin işleriyle ilgileniyor. Ondan önce zaten yıllarca da çalışmış. Adamın ben tek çalışıyorum diye dertlenmek gibi bir şansı yok. O zaman çocuk yapmasaymış da kadın çalışmaya devam etseymiş. Araba alınmasına zaten razı olmadığını söylemiş adam dinlememiş. Eşinin rızası olmamasına rağmen ısrar edip o arabayı almaya totosu olan adamın tek başına masraflarını ödemeye de totosu olsun bir zahmet

Bizim eşimle bütçemiz ortak. Bir şey arıza açarsa mecburen ödenmesi gerekecek mecburen gidecek o para. Ben sadece araba arıza yaptı da para ona gitti diye biraz üzülürdüm ama yapacak bir şey yok ki mecbur ödenecek yani

Aynen kırıldığım nokta bu ikna etti sadece fikrim, onayım dahilinde değildi.

Verirdim, verdim de. Aynısını eşim de yapardı çünkü.

Araba icin bugün alyansimi bozdum küpemi bozdum araba aldik esim sarrafa onlari ayir abi gelip tekrar alicam dedi söyleyeceklerim bu kadar bazi şeyler yerine gelir yapılır tabi anlıyorum yillarin emegi ama üzülmeyin bence

Öyle diyecek olsa şayet (demez de) diyecek olsa hani asgari ücret le çalışan biri olsam zaten senin hayalinin bedelini ödemek yerine bebişin kreş çağına kadar yeterdi o para benim ihtiyacıma diyebilirim mesela.
Benim demek istediğim nasıl laf yarıştırırsınız değil. Evliliklerde böyle ince hesaplara girilmez. Belki bu çocuk büyürken kardeş düşüneceksin sonrasında çalışmak istemeyeceksin. Hayat ne getirir belli olur mu? İş senin paran benim parama geliyorsa evlilik nasıl olacak ? Bugün onun hayali olur bir gün de senin hayalin olur.

Adam art niyetli olsa bunu der, bu sunduğun argümanların onun için hiçbir önemi olmaz. O çocuğu sadece bana mı yaptı ki evde ona bakmayı fedakarlık olarak sunuyor der, kendi çocuğu tabii ki bakacak der, der de der yani. O araba artık ikisinin. Araba yerine toprak da alabilirdi, ev de. Hepsinde kadının da payı var. Benim arkadaşım eşinin aldığı lüks aracı kendi kullanmaya başladı çocuktan sonra. Tüm gün araç onda. Eşi iş yerinin arabasıyla gidiyor hep. Adam sadece kendine ayrı bir mal almış gibi muamele yapılması garip. Ama dediğim gibi baştan izin vermeyecekti alınmasına. Bileziğini bile vermiş alsın diye. Gayet razı olmuş. Bana hiçbir kuvvet bilezik bozdurtamaz istemediğim bir şey için.

Aynen kırıldığım nokta bu ikna etti sadece fikrim, onayım dahilinde değildi.
İşte o yüzden ikna olmayacaktınız alırken bilezik falan vermicektiniz araba zaten genel anlamda masraf demekken kenarda hiç para bırakmayıp model yükseltmek saçma olmuş. İnşallah telafisini yapar.

Eşimin elimdeki avcumdaki parayı alacak şekilde plan yapmasına razı olmam. Yarısını verebilirim, hangi araca yetiyorsa onu al derim. Böyle erkekler tanıyorum 2k maaş alıyor, 8654k değerinde arabaya borçlanıyor. Bana uymaz kusura bakma, ayağımızı yorganımıza göre uzatalım derdim şahsen

Gerçekten bu bakış açısı çok önemli. Genelde sende eşinin maaşını yiyeceksin yazan oldu. 8 yıl boyunca çalıştığım süre evin çoğu giderlerine kullandım eşime yolladım ben ondan aldım. Senin paran benim param değildi mevzu aslında. Demekki evde çocuk bakmak için duran anneler koca parası yiyyor tuhaf yorumlar okudum gerçekten.

İşte o yüzden ikna olmayacaktınız alırken bilezik falan vermicektiniz araba zaten genel anlamda masraf demekken kenarda hiç para bırakmayıp model yükseltmek saçma olmuş. İnşallah telafisini yapar.
Ben böyle bir şey yapsam biraz toparladıktan sonra o parayı bir şekilde çıkarırdım konu sahibi. Mesela şöyle güzel bir setim yok davetlerde takmalık, bana set alalım de. Eğer özel bir sempatin varsa İPhone aldır. İstediğin bir elektronik cihaz vs. ya da güzel bir tatil. Kitle işte ne istiyorsan. G golldkahveemm

Bence koca parası yemekte bir sakınca yok ki. Hep derim. İliği kemiği sömürülebilir. Kadın her zaman erkeğe göre daha dezavantajlı çünkü. Yiyin ne var bunda?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…