Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Herkese iyi geceler.
Hanımlar 2 yıl önce Hamilelik nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Doğum sonrası bebeğime bakacak kimse olmadığı için, Patronum emeğimi boşa çıkartmamak için sağolsun tazminatımı verdi, bı hafta öncesine kadar hesabımda duruyor du hamileliğimin son ayına kadar dahil olmak üzere 5 yıllık emeğim di.
Geçen hafta aracımız arıza açınca eşim istedi o an sanki başka çözüm Yok gibi verdim 😔 ama bu şekilde gitmesine hala çok üzgünüm. İçten içe eşime kırgınım.
Yanlış anlaşılmasın öyle senin paran benim param muhabbeti olmaz maaşımı hep eve çocuklara harcadığım çok oldu evlilikte olması gerektiği gibi ama bu şekilde kendime ait olan birikimin bi sanayide hiç olması üzdü. Eşime de söyledim böyle harcamak istemezdim diye üstelik benim almayalım şu anda bize göre yüksek bir model araç demiştim hayalimdeki araba diyerek beni ikna etmişti. öyle düşünme sonuçta araba ortak ikimizin sadece benim değil diyor. Siz olsaydınız verirmiydiniz? Belki içimi rahatlatacak yorumlara denk gelirim diye konu açmak istedim. Çevremden birine anlatsam paragöz diye bakacak gerçekten öyle değil umarım anlatabildim.🌷💐
Siz olsaydınız ve eşiniz elinin altındaki parayı vermese ne hissederdiniz ? Ya da arac sırf size ait olsaydı o paraya kıymaz miydiniz ?
İçinizi rahatlatır mi bilmiyorum ama borç olarak verseydiniz o halde,kabul eder miydi ?

Gerçekten bu bakış açısı çok önemli. Genelde sende eşinin maaşını yiyeceksin yazan oldu. 8 yıl boyunca çalıştığım süre evin çoğu giderlerine kullandım eşime yolladım ben ondan aldım. Senin paran benim param değildi mevzu aslında. Demekki evde çocuk bakmak için duran anneler koca parası yiyyor tuhaf yorumlar okudum gerçekten.😔
Siz arabaya istediğiniz gibi kullanabiliyor musunuz onu sormuştum ilk sayfada ona cevap vermediniz. Eşiniz karışıyor mu kullanmanıza?

Evlendiğimde ilk yüksek miktarli birikimimi eşime araba alırken vermiştim. Ama şuan o paranın esamesi okunmuyor. Ha çokmu önemli yoo bütün araçlar zaten benim üstüme ama şuanki ortak harici biriktirdiğim birikimimi araba için vermem. Allah korusun sadece sağlık için veririm

Buarada miktar ne kadar?

Siz arabaya istediğiniz gibi kullanabiliyor musunuz onu sormuştum ilk sayfada ona cevap vermediniz. Eşiniz karışıyor mu kullanmanıza?
Öyle aktif araç kullanamıyorum henüz ehliyeti yeni aldım sayılır. Hamilelik, doğum bebeğim küvezde kaldığı için hastane süreci uzun sürdü. Bide aşırı anneci benim minik hala acemiyim o konuda.

Öyle aktif araç kullanamıyorum henüz ehliyeti yeni aldım sayılır. Hamilelik, doğum bebeğim küvezde kaldığı için hastane süreci uzun sürdü. Bide aşırı anneci benim minik hala acemiyim o konuda.
Şimdiden oto koltuğuna alıştırın. Arkadaşım öyle yaptı. Arabayı da ele geçirdi. Sonuçta bebekli bir kadına daha çok lazım araç. Şimdi çok rahat kullanıyor. Bebek arkaya alıştı.

Evlendiğimde ilk yüksek miktarli birikimimi eşime araba alırken vermiştim. Ama şuan o paranın esamesi okunmuyor. Ha çokmu önemli yoo bütün araçlar zaten benim üstüme ama şuanki ortak harici biriktirdiğim birikimimi araba için vermem. Allah korusun sadece sağlık için veririm

Buarada miktar ne kadar?
İlk evlendiğim zaman bende takılarımı evlilik tazminatımı ev tadilatı için harcadım asla lafını etmeden konusu bile geçmez sonuçta ikimizin yuvası. Bu defa çocuklarımız için kullanmayı planlıyordum bu sebepten kızgınlığım.

Ben de eşime verdim 1 2 bileziğimi ama hiç üzülmedim borcu vardı almamak için çok direndi aslında ama ben zorla verdim. Ara sıra der dert oldu bileziğini bozdurmak içime oturdu en kısa zamanda yapıcam diye ama o borçlu dururken bende de varken vermemezlik aklıma gelmedi hiç. Hatta o söylemese ben hatırlamıyorum bile verdiğimi.
Bende çok sıkışık olsaydım eşimde verirdi.
Bu tarz hesapları hiç yapmadık yani bilemiyorum.
Ama size haksızsınız da diyemem.

Ben de eşime verdim 1 2 bileziğimi ama hiç üzülmedim borcu vardı almamak için çok direndi aslında ama ben zorla verdim. Ara sıra der dert oldu bileziğini bozdurmak içime oturdu en kısa zamanda yapıcam diye ama o borçlu dururken bende de varken vermemezlik aklıma gelmedi hiç. Hatta o söylemese ben hatırlamıyorum bile verdiğimi.
Bende çok sıkışık olsaydım eşimde verirdi.
Bu tarz hesapları hiç yapmadık yani bilemiyorum.
Ama size haksızsınız da diyemem.
Daha önce borcu için verdim bende konusu olmuyor benim için bu şekilde gerçekten farklı hiç uğruna gitmiş gibi geliyor bana

İlk evlendiğim zaman bende takılarımı evlilik tazminatımı ev tadilatı için harcadım asla lafını etmeden konusu bile geçmez sonuçta ikimizin yuvası. Bu defa çocuklarımız için kullanmayı planlıyordum bu sebepten kızgınlığım.
Miktar çok mu yüksek?
Belki ilerleyen zamanlarda geri verir ya

X