Taviz tavizi getirdi sanrm aldatldm, yanlzm, ltfen okuyun ve bana yorum yazn

hala uğraşmanın sebebini çözemedim,

çünkü anlattığın kadarıyla senin çabanla dahi olsa ayakta duracak bir sevgi ya da saygı kalmamış.

dahası senin bu kadar çabana,kendini ezdirmene rağmen,eşin de her an herşeyi terk edip gidebilecek bir durum da sözkonusu.

Bu durumda da oğlum babasız büyümesin gibi birşey düşünmen bence anlamsız.Sen katlansan da emeklerin boşa gitmiş ve gitmeye devam edecek.

İşin yurt dışı kısmı ayrı bir muamma.Paylaşabileceğin ve manevi anlamda desteğini alabileceğin ailen akrabaların ve yakın çevren de yok.

Bence bir an önce kendi ayaklarının üstünde durduğun günlere geri dönmen ve huzurlu bir yaşamı seçmen

Mutluluk ve huzurla canım...
:teselli:

Kusura bakmayın ama siz kendi sonunuzu kendiniz hazırlamışsınz.Adam sizi aldatıyor geri dönüyor kuma getirmeye kalkıyor,sürekli aşağılayıp sadece kendi ile ilgili bireysel planlar yapıyor.Siz hala güler yüz gösterdiğinizden bahsedip üstüne bir de ikinci bir çocuk yapmaya kalkıyorsunuz.Bence bu durumun suçlusu siz kendinizsiniz.Bu kadar taviz verirseniz olacağı budur.

Erkekler için kadınlar çok kolay yaratıklar onlar için biz iki tatlı söze kanan her gel deyişinde gelecek yaratıklarız.Çoğu kadında öyle maalesef biraz ağırlığınızı koymayı bilin.Böyle bir adamdan 2. çocuk yapacaksınız yazık değil mi o çocuğa böyle mutsuz geleceği belli olmayan bir ailede dünyaya gelip sizin sorunlarınıza ortak olacak biraz ileri görüşlü olun siz yanmışsınız bari dünyaya gelecek masum yanmasın

arkadasım forma ilk girdiğin wakit benim yazıma cawap yazmanı istiyorum.öncelikle bütün bu yazdıklarının doğru olmasını diliyorum.sonrasın da da bu yaşadıklarından kurtulmayı gerçekten istiyormusun bunu ögrenmek istiyorum.yani senin amacın benim çok zor bir ewliligim war benimle dertleşin beni rahatlatın mı yoksa ben bir çıkmaza girdim artık saglıklı düşünemiyorum zor durumdayım bana bir yol gösterin mi.basta bu yazdıklarınızın dogru olmasını diledim çünkü bu tür hikayelerin sahteliği tecrübesini yaşadım.egerki gerçekse hakkınızı helal edin.ben bekar bir bayan olarak belki çok fazla ewlilik ahkamı kesemeyecesim size fakat bu olay artık sosyal we psikolojik bir boyut almıs dolayısıyla gerçekten söylemek istediklerim war.olayın en kısa zamanda en güzel şekliyle sonuçlanması dileğiyle cewabınızı bekliyorum..

canım senin kocan serseri ruhlu baş edemezsin..baştan isteklerini kabul etmekte hata yapmışsın ben böyle şu şart bu şartla evlenmelere karşıyım..kocam istiyor diye kapananamam aslada işimi bırakmam...burdan bütün bayanlara yalvararak sesleniyorummm.
"lütfen ama lütfen güvenilir, sigortanızın tıkır tıkır ödendiği, maaşınızı zamanında aksatılmadan aldığınız güvenle borca girdiğiniz bir işiniz var ise ASLA ve ASLA sevdiğiniz adam istiyor diye işinizi bırakmayın çünkü bir gün eşiniz bunları yapacak benim eşim yapmazz demeyin yapıyorlar güvenmeyiinnn Allahtan başka kimseye...bir gün eşiniz sizi bıraktığında çalışma hayatından uzak kalacaksınız tecrübe eksikliğinizle tekrar o iş hayatına dönemeyeceksiniz ve adepte olma sorunu yaşayacaksınız" belkide yaşınız geçmiş olacak kimse kabul etmeyecek sizi ..." benim eşimde işten ayrılmamı istemişti aslaaa dedim iyikide böyle demişim istesemde işyerimde beni bırakmazlar çünkü yerimi edindim ..sizde bunu yapın..
veee arkadaşım sana gelince eğer bununla yaşayabileceksen evliliğe devam yok ben yapamam diyorsan bitireceksin...Alllah kolaylık versin ama eşin yoldan çıkmış

esin seni sevmiyor kesinlikle sevmiyor
ben boyle sevgi gormedim hic bi insan boyle sevemez boyle sevgi olmaz
bu kadar bencillik olmaz
kendine yazik ediyorsun, cocuguna yazik ediyorsun
eger arkanda ailen varsa yada turkiyeye dondugun an rahat bi sekilde is bulup kendi ayaklarin uzerinde durabilecegine inaniyorsan en ufak bi guvencen varsa hemen o adami terket

valla böylelerinin şeyini kesmek lazım,,
yatıracaksın bahaneyle alacaksın kesici aleti
bir seninki mi varda beni aldatıyorsun diye basacaksın
bak bidaha yapabiliyomu ,yapabilecek yerleri çalışıyomu??
allah allah yaa,,insanı çileden çıkarırlar
hahahaha

Bu adam iki yüzlü görmüyormusun
kapanmanı isteyecek kadar müslüman ama iş karı kız peşinde koşmaya gelince müslümanlık felan hak getire

valla bu dünya hacıyla hocadan bozulcak derdi ananem benim aimde namazını hiç geçirmez ama sabaha kadar kızlarla sohbet chat bu ne perhiz bune lahana turşusu ne yapsalar içlerindeki canavarı durduramıyolar iştekötükedihüso

o kdr çok ödün verilmezki bi insana. arkadaşım kapanacaksan ALlah için kapanırsın koca için kapanmak saçmalık. işini bırakmışsın adam dizginleri eline almış. gencim güzelim okumuşum diyosun. kendine güvenn niye yok yoksa kötü muamele görmeye neden katlanıyorsun. al çocuğunu git eski hayatına dön ALlah aşkına bu nasıl hayat

konu sahibi sondurumun hakkında bilgi versen,
insanlar bu kadar yorumlar yapmışlar en azından sonucu merak ederler.

yazdıklarım boşanmak için yeterlimi diyorsun birde daha ne lazımdı ki boşanmak için
hayat çok ama çok kısa ve mutlu olmak hepimizin hakkı artık kendini düğşünme vaktin gelmişte geçiyor bile

Bu ne allahını seversen okumuş tahsilli bi KADINSIN!Silkelen ve kendine gel nolur kocan seni iyice pasifleştirmiş.Önce ekonomik özgürlüğünü almış elinden sonrada kendine olan güvenini..Ailene söyle böyle kendine yaparsın adama bak ya hayatını yaşıyor.Sana gelincede erkek eli bile sıkma terbiyesiz(kusura bakma çok sinirlendim)
Ben olsam allahıma büyük konuşmıyım hayatımdan defederdim..Aslada affetmezdim gitsin bensiz ne .ok varsa yesin...Çocuk için evli kalıyorsan.Sence bebişin öyle bi babayı hakediyor mu?O doğarken babasını seçemezdi.Ama sen kocanı seçebilirsin...Seni ve çocuğunu haketmiyor emeği bile geçmemiş baksana...
Lütfen kendine güven

şimdi sen sanıyorsunki bunları okuyunca yaptığı haksızlıkların farkına varacak düzelecek değilmi :eek:lmaz: Anlattığın kadarıyla Allah"ın emirlerindende yarıbuçuk haberi var 2. 3. kadın almaya sıra gelince yani işine geldiği gibi kullanmaya sıra gelince kuranı biliyor kitabı Allah"ı biliyor.hoş kuranda birinci eşin rızası olmadan 2.eşi alma diye bişeyde yok ya tabii bunu erkekler hiç bilmek istemezler. peki hangi kitapta zina hoş görülüyor hangi kitapta adaletsizlik haksızlık zulüm karının çocuğunun hakkına girmek hoş görülüyor.bu adam sana başını kapattıracağına oturup dininin gereklerini öğrensin önce sonrada insanlığın gereklerini öğrensin beynini internette kadın bulmaya yoracağına insan olmaya yorsun biraz koca olmaya baba olmaya yorsun yoksada cehennemin dibine gitsin böylelerinin yeri orası çünkü.
sende bu mutsuzluğu evliyken yaşayacağına boşan bu bencil adamdan.boşanınca mutlu olabilme şansın daha yüksek görünüyor.

Sinirlerim bozuldu sonuna kadar okuyamadım valla.Sen hala bu herife nasıl eşim dersin yaa? Eşin olabilmesi için bazı özellikler olması lazım beyfendi oooo elle tutulur ne yanı var allahaşkına?Bide herşeyi dine göre uyarladığını söylüyor.Bu tip herifler insanı dindende çıkartır.Kuzum sende birazcık olsu gurur var ise hemen terk eder bir daha da asla görüşmezsin.Oğlum için gibi mazeretler sunma lütfen bu ortamda büyüyen çocukdan ne hayır beklersin sen?Ne boşanmış ailelerin çocukları var dört dörtlük çocuk da ilerde aynı babası gibi olur babasının sana yaptıklarını örnek alacaktır.Onun önüne böyle bir rol model koymaya hakkın yok.

yazık ya sadece yazık bu kadar olmaz bir de severek tanışarak evlenmişsiniz peki siz sevdiğiniz bir insnadan bu muameleyi görmeye nasıl katlandınız .çocuğunuz içinse eğer şunu söylemek istiyorum çocuklar mutsuz aile ortamında daha çok zarar görüyorlar zaten eşiniz ne sizinle ne çocukla ilgilenmiş neden hala hayatınızda ki inşallah en yakın zamanda eşiniz için yaptığınız fedakarlıklardan birazda kendiniz için yaparsınız .

canım çok üzüldüm okurken sanada çok kızdım neden bukadar taviz sonuçta hiç kimse vazgeçilmez değildir seni istemeyeni sen hiç isteme boşan ve kurtul bence eğer böyle devam edersen pisikolojin bozulur

bence o şahsa ben tr dönüyorum die yapmak istediklerinizi söyleme lüksünde bile bulunmayın...derhal al çocuğunu dön vatanına oda yaşamak istediği kişi yada kişilerle yaşasın istediği hayatı kursun çokta tın de!! çocuğunu düşünmeni anlıyorum ancak mutsuz,huzursuz ve babalık vasfını yerine getirmeyen bi adamla o evde yaşanmaz,hayat çok kısa gençliğinize yazık etmeyin...unutmayın ki hayatta sizden daha değerli kimse yok lütfen değerinizi bu "şahıs" için küçültmeyin.

X