Tartışma sonrası yatak odasında uyumayan eş...

İkinizde de sorun var.
O kadar yol iz bilmiyorsan çıkıp gitmeyeceksin o zaman.
Son dk misafiri asla sevmem, kabul de etmem ama bahanem evde çay var mı olmaz. Evde çay kahve bir şey illa ki olur.
Adam da kek olduğunu görmüş, belli ki ev toplu ya da toplanır o kadarının kararını verebilir o evde yaşıyor. İlla evin hanımı benim tribine gerek yok.
O tribe gireceksen de her şeyini yavaş yavaş değil hızlıca ve tam şekilde hazır edeceksin.
Saçma kısım şu, çok modernim misafir kabul etmiyorum kafası ile çok geleneksel beklentileriniz var.

Yatağı terk etmek ise aşırı saçma. Karşılıklı olgun olmadığınızı ve mutsuz olduğunuzu düşünüyorum.

Siz yeni evli olduğunuz için misafir olayına mükemmelliyetçi yaklaşıyorsunuz. Eskiden ben de öyleydim. 1 saate geliyoruz diyen misafir baklava börekle karşılnmayacağını zaten biliyordur. Kupada çay ve kek yeterli olurdu, bu kadar öfkelenmenize gerek yoktu. böyle arayan misafire ben de sanırım hayır diyemem, evde ne varsa çıkarırım bitti gitti. Ha bana sormadan karar alması burada problem diyorsanız siz de ona yapın aynısını başka bir gün, yaşasın anlasın nasıl bir duygu olduğunu.

Ve gerçekten misafirleri istememe sebebim, insanların önüne bardaklarını götürecek çay tepsimin bile olmaması, aslında yine onu düşünerek ele karşı mahcup olmasını istemedim.
Biliyorum.Benzer durumu bazen bazı misafirlerde ben de yaşıyorum cunku.Esime göre biliyorum ki bu düşüncem hep anlamsız gelecek.Gelse dahi fikirlerime saygı duyup planlamayı birlikte yaptıgımız icin sorun yasamıyoruz artık.Zamanla oturdu bu durum.

Yatak konusunda salonda uyumaya devam et diyecegim demissiniz mesela bu da asıl sorunun dısına cıkarıp ikinci bir baska soruna götürür işi.Senin o güne tepkin evde durmamaktı o da bu etkiye tepki olarak yatagı ayırdı.Olaylar karsısında gerçeklesen hareketleri o anki sorununuza tepkisi olarak değerlendirirsen daha saglıklı olur.

Bana " sana mı soracağım " demesi zoruma gitti ve utanmadan da yaptığım keki misafirlerin önüne koymuş. Misafirleri de hiç tanımıyorum, aramışlar 1 saat sonra çay içmeyeceği geleceğiz demişler. Sen geleceksin de benim evimde çay var mı yok mu bilmiyorsun, ben buraya daha yeni gelmişim. Düzenim henüz yok, yani biraz onların terbiyesizliğine de kızdım.
Misafir sizin evinizde ne var ne yok bilmezki ama. Eşin müsaitiz buyrun gelin dedikten sonra onlar tabiki gelir. Bütün suç eşinde. "Sana mı soracağım" ne demek ayrıca tabiki bana soracaksın.

Madem pasaportunu şunu bunu toplayıp kahramanlık yaptın o zaman çıkıp havalanına gidecektin koçyiğit, eve dönerek kuyruğu kıstırmışsın. Adam öküzün teki, ailen de boşuna evlenme bununla demmeiş görüyorsun ki. BU adam böyle, kendini düzeltmez, yapacağın tek şey var bilet alıp havaalanına gitmek başka fikir sunamıyorum . Bir de onu bilmiyorum bunu bilmiyorum yazman da garip geldi kızım niye yol bilmeyesin Google maps var her yerde aç bak yola bunda ne var ... Al uçak biletini at tekmeni o kadar.

Evlilik böyle bir şey değil. Sizinki güç savaşına dönmüş. Eve misafir getirmekten baslayıp oradan boşanmaya, yatak ayırmaya her şey aşırı uç.
İki tarafta sakinleşmeli. Savaşta değilsiniz hayat paylaşıyorsunuz.
Çıkarır misafire çay kek koyarsınız, kusura bakmayın evin eksiği çok dersiniz. Gurbettesiniz. Gidecek 1 kapı tanımanız fena olmazmış bence 🤷🏻‍♀️
Ve tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır😑 ikinizinde bu öfke ile başa çıkması lazım.
Eşim annesini arayıp ben bundan boşanıyorum dese asla affetmezdim. Neresinden tutsan elinde kalır.
Yapıcı olmayı deneyin. Anlayışlı olun. Hala halden anlamıyorsa yolunuza bakarsınız

Madem pasaportunu şunu bunu toplayıp kahramanlık yaptın o zaman çıkıp havalanına gidecektin koçyiğit, eve dönerek kuyruğu kıstırmışsın. Adam öküzün teki, ailen de boşuna evlenme bununla demmeiş görüyorsun ki. BU adam böyle, kendini düzeltmez, yapacağın tek şey var bilet alıp havaalanına gitmek başka fikir sunamıyorum . Bir de onu bilmiyorum bunu bilmiyorum yazman da garip geldi kızım niye yol bilmeyesin Google maps var her yerde aç bak yola bunda ne var ... Al uçak biletini at tekmeni o kadar.
Yorumlarınız için teşekkür ederim ama olayların iç yüzünü bilmiyorsunuz. Ülkeye dönüp gitmeyi bilirdim ama bu ülkeye ait hattım yok ve TR hattım kapalı, dolayısıyla internet arama yapamıyorum. Ülkeye geri dönmem benim için hukuki olarak sıkıntı olabilir. Çünkü buraya ait henüz kimliğim yok. Ülkeden çıkıp gittiğimde deport edilmiş sayılıyorum.

Biliyorum.Benzer durumu bazen bazı misafirlerde ben de yaşıyorum cunku.Esime göre biliyorum ki bu düşüncem hep anlamsız gelecek.Gelse dahi fikirlerime saygı duyup planlamayı birlikte yaptıgımız icin sorun yasamıyoruz artık.Zamanla oturdu bu durum.

Yatak konusunda salonda uyumaya devam et diyecegim demissiniz mesela bu da asıl sorunun dısına cıkarıp ikinci bir baska soruna götürür işi.Senin o güne tepkin evde durmamaktı o da bu etkiye tepki olarak yatagı ayırdı.Olaylar karsısında gerçeklesen hareketleri o anki sorununuza tepkisi olarak değerlendirirsen daha saglıklı olur.
O zaman şu durumda en doğrusu açık iletişim mi diyorsunuz

Yorumlarınız için teşekkür ederim ama olayların iç yüzünü bilmiyorsunuz. Ülkeye dönüp gitmeyi bilirdim ama bu ülkeye ait hattım yok ve TR hattım kapalı, dolayısıyla internet arama yapamıyorum. Ülkeye geri dönmem benim için hukuki olarak sıkıntı olabilir. Çünkü buraya ait henüz kimliğim yok. Ülkeden çıkıp gittiğimde deport edilmiş sayılıyorum.

Nasıl yani anlayamadım, vizen yok mu? Ne zaman geldin, eş vizesine başvurmadınız mı? Bunlardan bağımsız al bir hat en kötü kontorlü alırsın Aldi Talk var, başka kontörlü hatlar her yerde marketlerde satılıyor.

O konulara çok girmek istemiyorum, daha doğrusu giremem. Yani bugün ülkeye gitme ihtimalim olsa zaten giderdim, böyle bir adama katlanmazdım.

Neden girmek istemiyorsun konu sahibesi, insanlar yardımcı olur. Oturma iznine başvurduysan, henüz alamadıysan onun yerine bir belge veriliyor onunla istediğin gibi çıkış yapabiliyorsun mesela. Yok adam vizeye dahi başvurmadı köle olarak yaşıyorum diyorsan onun da yasal olarak belaya girmeden yolları var, Avrupada yaşayan kadın çok burda akıl verirler.

Ee boşanacaksanız deport edilmek niye sorun olsun ?

Neden girmek istemiyorsun konu sahibesi, insanlar yardımcı olur. Oturma iznine başvurduysan, henüz alamadıysan onun yerine bir belge veriliyor onunla istediğin gibi çıkış yapabiliyorsun mesela. Yok adam vizeye dahi başvurmadı köle olarak yaşıyorum diyorsan onun da yasal olarak belaya girmeden yolları var, Avrupada yaşayan kadın çok burda akıl verirler.
Evlilik için oturma iznine başvurdum ve henüz bir belge de vermediler.

O konulara çok girmek istemiyorum, daha doğrusu giremem. Yani bugün ülkeye gitme ihtimalim olsa zaten giderdim, böyle bir adama katlanmazdım.
E o zaman niye boşanma kartını kullanıyorsun ? Veya pasaportunu alıp evi terkediyorsun ? Gidecek yerin yoksa katlanacaksın bu adam asla değişmeyecek

Kaçak mı gittiniz, turist vizesi alıp iltica talebinde mi bulundunuz? O karışık durumlar yasal değilse bu adama hiç güvenmeyin. Bu işin yasalı ve normali aile birleşim vizesine başvurmaktır. Başvuru yapmadı mı eşiniz?

Yani ücretsiz interneti olmayan market mağaza avm kalmadı. Şehirlerde sokaklarda hatta toplu taşımada bile free wifi var.

Merhaba sevgili kız kardeşlerim. Ben henüz 2 aylık evli genç bir kadınım. Eşimle çok zor şartlarda evlenebildik. Daha doğrusu ailelerimiz ilk etapta evlenmemizi istemiyorlardı. (Her iki tarafta tamamen onlara maddi olarak yardım etmemizden dolayı ) Eşimle son 1 yıldır uzak mesafe ilişkisi yaşadık. Daha doğrusu o yurt dışına yerleşti, evlilik sebebiyle de ben onun yanına geldim.
Burada henüz yeniyim, dil bilmiyorum, kültür bilmiyorum. Daha doğrusu doğru düzgün yolları bile bilmiyorum. Eşim her ne kadar modern görüşlü olduğunu dile getirse de asla öyle değil. Tamamen feodal zihniyete sahip birisi. Eşimi dün hiç tanımadığım uzaktan bir akrabası aradı ve 1 saate bize misafirliğe geleceğini söyledi. Açıkçası eşim benden önce oturduğumuz evi bekar evi gibi kullanmış ve evde ne çay tabağımız, ne tepsimiz ne şekerliğimiz bile yok. Ben burada yeni olduğum için yavaş yavaş toparlar eksikliklerimi alırım diyordum. Eşimin benden izin almadan, onay almadan akrabalarına müsaitiz demesinden dolayı tartıştım, açıkçası evdeki eksikliklerden dolayı tanımadığım insanlara karşı mahçup olmak istemedim. Bunun üzerine eşim bana sana mı soracağım dedi. Bende üstümü değiştirip, kimliğimi ve pasaportumu alarak madem bana sormayacaksın otur kendi misafirlerini kendin karşıla, kimi de eve alıyorsan al dedim ve yağmurlu karanlık havada, hiç yol bile bilmediğim ülkede, telefonumda internet bile olmamasına rağmen 3 saat sokakta kaldım. Eve geldiğimde misafirler gitmişti ve ne bir arama ne de bir mesaj vardı. Yatağa geçip uyamayı denerken yastığı ve battaniyeyi alıp salonda uyudu. Şimdi sevgili kadınlar siz bu durumda benim yerimde olsanız ne yaparsınız. Açıkçası ben bugün ailemi onun yanında görüntülü arayıp her şeyi anlatarak boşanmak istediğimi söylemeyi düşünüyorum. Siz olsanız ne yaparsınız. ? Son 1 saat haber verilerek hiç evine gitmediğimiz, görüşmediğimiz insanların bu şekilde evime gelmesini doğru bulmuyorum ve yaptığımın da yanlış olduğunu düşünmüyorum. Ama ben haksız olsam bile evlendiği kadını 19.30'dan 22.l00 'a kadar hiç dil bile bilmediği bir ülkede arayıp sormaması tüm güvenimi alt üst etti

Gerekli şartları oluşturmadan evlenmişsiniz.
O da buna güvenip içindeki dağ ayısını mağaradan çıkarmış. Evi terk etmeniz çok yanlış neresi olursa olsun dışarısı hiç tekin değil. Misafirleri çağırıyorsa çıkıp bir marketten vs bi çay tabağı ikramlık almalıydı. Zaten size danışmadan çağırması da çok yanlış. Size söylese mutlaka bir yol yordam bulurdunuz. Birikmiş duygular böyle patlak vermiş. Sonunuz kötü görünüyor.

X