Tapteze Tecrübe :) 'Ameliyat sürecim, Öneriler ve Sorular (350 cc, dual)

Merhaba canim bende epey bi araştırma yaptım anadolu yakasında aysegul sivri 5500 esteworld de kampanya var Su an 5900 6 ila 9 taksit yapıyorlar kredi kartına ben başka doktorla anlaştım 6500 e yakında amaliyat olacak kızım

Ne kadar zamana kadar 5.500'e yapacak Ayşegül Sivri?? Bilginiz varmi? Birde normalde ne kadara yapıyordu ki suan 5.500e indirmis

Ben defne hanimla görüştüm resim istedi boyum 1.68 kilom 58 450 cc takariz dedi büyük istiyorum ama o da cokmu büyük acaba

Ben defne hanimla görüştüm resim istedi boyum 1.68 kilom 58 450 cc takariz dedi büyük istiyorum ama o da cokmu büyük acaba

Yaptirirsan beni izlemeye alirmisin ölçulerimiz ayni seninle en azindan bende cc konusunda rahatlamis olurum. Ben birdahaki ay defne hocaya yaptirmayi dusunuyorum ıstanbul disinda yasadigim icin ancak gelebilirim

Yaptirirsan beni izlemeye alirmisin ölçulerimiz ayni seninle en azindan bende cc konusunda rahatlamis olurum. Ben birdahaki ay defne hocaya yaptirmayi dusunuyorum ıstanbul disinda yasadigim icin ancak gelebilirim
Tabikide bi kararimi verim bi kaç doktorla daha görüşülen ondan sonra bilgi veririm sizin için de hayırlısı olsun..insallah hayal ettiğimiz görüntüye kavusuruz hepimiz

Herkese merhabaa. Geçen hafta İzmir Ekol KBB'de Fatih Uygur 'a ameliyat oldum. 350 cc takıldı her ikisine de, pürüzlü, dual plan. Bugün ameliyat sonrası 12. günümdeyim. Öncelikle şunu söyleyeyim; İzmir'de olacak kişilere kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok tatlı bir doktorunuz olur ve Fatih beyi seçerseniz sürecin kolaylığı, kurduğunuz iletişim ve operasyonun başarısı konusunda içiniz rahat olsun :)

Ameliyat öncesinden bahsedersem ben damar yolum açıldıktan sonraki kısmı hatırlamıyorum bulutlar kuşlar v.s. narkoz birkaç dakika öncesine de etki etti sanırım sıfır hafızamda şuan o kısım :) Uyanışım sıkıntısız oldu. Birkaç forumda okumuştum çok sigara içenlerde narkozdan uyanma kısmı sorunlu olabiliyor diye, ben de ondan korkuyordum ama bir şey olmadı çok şükür. Klasik hastane sürecinden bahsetmeyeceğim atlıyorum orayı.
Neyse bir şekilde geçti bitti ve eve geldim şimdi iş bol bol dinlenip iyi bir bakım modunu sürdürmekte.

Ameliyat öncesi doktor seçimi gerginliğini atlattıktan sonra en büyük korkum bu sefer cc seçimi üzerine odaklanmıştı. Doktorum 375 cc demişti başta. Ben pek bir şey söylemedim ancak çok büyük olur gibi geldi, şüphelerimden ameliyat günü ona bahsedince ameliyatta bakarız 350-375 arası olur dedi. Ben de tamam ama sanırım 350 daha çok isterim dedim. Öncelikle önerim böyle cümleler kurmayın doktorunuza :) Tamamen onlara bırakın. Tabi nasıl bir şey istediğinizi iyi aktardıktan sonra. Sayılara takılmayın siz beklentinizi aktarmaya bakın. Başka birinde gördüğünüz bir 375 cc protezin devasa olduğu gözünüzün önüne gelebilir o an ve istemiyorum o kadar büyük diyebilirsiniz doktora. Ama yapmayın bunu bir hata kesinlikle :) O kişide duran devasa 375 sizde ufak da durabilir veya tam istediğiniz gibi.

Benim de ameliyattan sonra odamdayken bi yarım saat buna sinirim bozuldu ameliyat öncesi küçük olsun mesajı mı verdim benim yüzümden mi 350 takıldı şimdi v.s. diye ağlayacaktım ki doktorum gelip bilgilendirdi az da olsa içim rahatladı. Ameliyat sırasında 375 cc denemiş ancak göğüs kafesim kaldırmamış sağa sola kaymış vücudum kabul etmeyeceği için de 350 cc koymak zorunda kalmış Fatih bey. Yani evdeki hesap çarşıya uymuyor, siz mümkün olanın en büyüğü diyip yerinize oturun bence :)
Çünkü ben şuan keşke 375 cc alsaymış vücudum diye üzülüyorum, hala az buçuk şişlikler olmasına rağmen gözüme çok küçük geliyorlar :KK43:
Bunun dışında 2 hafta içinde 2 kez kontrole gittim. Birincisi normal kontrol, ikincisinde dikiş yeri acılarından dolayı korktum sorun yokmuş. Şimdi hareketlerim daha da rahatladı, baskı var yattığımda batıyor protezler ağırlık yapıyor sadece. O da yumuşarmış zaten ilerleyen süreçte. Bunun dışında dikiş yerinde biraz acım var. Şimdi daha fazla uzatmamak için burada sonlandıracağım ama herhangi bir sorusu olan olursa cevaplarım seve seve.

Ben bir şeyler sorayım bilen birileri varsa :)
- Öncelikle, protezler yumuşayıp tam şeklini alınca daha büyük ve dolgun görünür mü gözüme yoksa daha da mı küçük bir şekillenme olacak ileri dönemde :KK43: ?
- Destekli sütyen kullanabilsem çok dert etmeyeceğim gibi geliyor ama 6 ay kullanmamak gerekiyormuş ne destekli ne balenli. Oysa şuan 'küçük oldu' bunalımımı bir push-up sütyen çözerdi. Bu şekilde dışarı çıkasım gelmiyor çok küçük durduklarını düşünüyorum doğru düzgün evden çıkmıyorum bunalıma gireceğim iyice :KK43: Ameliyat olanlara sorum, ameliyattan sonra aldığınız tüm sütyenler desteksiz, balensiz, push-up sız dümdüz mü hep? Push-up giymek çok mu sorun yaratır acaba? :/

- Vee tabi sigara konusu :) 12 gündür tutuyorum kendimi, en son ameliyattan önceki gece 12'de içtim ve bıraktım. Sonrasında zaten cesaret edemem. Şuanda da dikişler tam geçmediği için cesaret edemiyorum ama 20 gün dolunca Ağustos'ta içmeye başlamayı düşünüyorum. Ameliyat olanlardan sigara içenler ne zaman içmeye başladılar ameliyat sonrası acaba? Bir sorunla karşılaşan var mı?

- Daha çok fazla sorum var aslında ama yeterince uzadı, parça parça ara ara sorarım artık burada veya başka konularda :)
Merhabalar
Öncelikle çok geçmiş olsun☺️Bende çok istiyorum ama bi türlü cesaret edemiyorum.sürekli yorumları okuyorum ve dr araştırıyorumherkes farklı şeyler söylüyo.tam diyorum damla iyi,bi başkası yuvarlak olanı övüyor.ozamanda iyice kafam karışıyor.bende doğal dursun istiyorum.ekol hastanesini bende düşündüm bi ara.ama dr ufuk bilkayı çok tavsiye ediyolar.oda alsancakta muaynehanesi.bi gitsem diyorumofff anlıcağın karmakarışığım.
Peki sizin durumunuz nasıl oldu.ağrılar geçtimi memnunmusunuz yeni halinizden

Merhabalar
Öncelikle çok geçmiş olsun☺️Bende çok istiyorum ama bi türlü cesaret edemiyorum.sürekli yorumları okuyorum ve dr araştırıyorumherkes farklı şeyler söylüyo.tam diyorum damla iyi,bi başkası yuvarlak olanı övüyor.ozamanda iyice kafam karışıyor.bende doğal dursun istiyorum.ekol hastanesini bende düşündüm bi ara.ama dr ufuk bilkayı çok tavsiye ediyolar.oda alsancakta muaynehanesi.bi gitsem diyorumofff anlıcağın karmakarışığım.

Selaam, cok tesekkürler ☺️
Ben de ameliyat öncesi operasyonla ilgili her ayrıntıyı okudum üc hafta boyunca. Bir yandan da doktor yorumlarına baktım. İki isme indirgedim ilk Fatih beyle görüstüm, muayene günü direkt ameliyat tarihi aldım ödeme yaptım. O aksam bi pismanlık yasadım acaba diger doktorla da görüsse miydim cok mu acele oldu vs diye. Cünkü birebir yorum cok az bulunuyor internette ve güvenemiyorum cok cabuk. O yüzden bu site cok iyi, samimi görüslere güvenebiliyorsunuz. Her neyse uzatmıyım Sonuc olarak annemin de destegi ile icimi rahatlattım. Cok da dogru secim yapmısım. Fatih beyin yurtdısı deneyimleri de cok fazla bu yüzden bende agır bastı secim yaparken acıkcası. Ufuk beyi de düsünmüstüm ama karsılastırma yapınca daha iyi gibi geldi ama Ufuk bey ile ilgili sana hicbir sey söyleyemem bir bilgim yok, tanıyanlar yorumlarsa daha iyi olur :)
Kendimle ilgili duruma gecersem; suan 3. haftam bitti ve bomba gibiyim, tüm agrılarım gecti yalnızca arada kücük kücük ugrayabiliyor o da bence sigaradan dolayı .. Onun dısında hicbir sorunum yok. Evde pilates yapmaya da basladım, bugün saatlerce dısarıda yürüdüm, agır posetler tasıdım :) yan yatmaya da basladım. Dikislerim eridi pazartesi günü iz icin krem kullanmaya baslayacagım. İlk haftayı atlattıktan sonra ikinci hafta daha hafif ücüncü hafta ise her sey geride kalıyor. Bence asla korkma ve cesaret et. Ben dolgu yaptırmaktan veya ufak bir igneden bile korkan biriyim. Anestezi icin kan analizi alıcakları zaman agladım igne vurulurken :KK70: ama sonra zaten narkoz etkisiyle hicbir bilinc olmayacagı icin korkacagın hicbir sey yok. Uyuyorsun ve yeni bombalarla uyanıyorsun o kadar :)

Ve görüntüsünden de cok memnunum suan yumusamaya basladı ve acayip dogal duruyor. Aaayrıca Fatih bey cok ilgili ve anlayıslı bir doktor. Cok seversin bence sonuna kadar güvenebilirsin ve hastanede gece konaklama rahatlıgı da artı yön.

Simdilik burda kesiyim baska bir sorun varsa seve seve cevaplarım :)

Merhabalar

Bu arada yazı karıstı uzadı, söyleyecegim seyi unuttum :) bence hiic silikonun tipiymis cc sayısı imis silikonun yeriymis kesi yeriymis vs arastırma daha fazla okuma :) özellikle de Fatih beye gideceksen. O en dogru kararı veriyor senin yerine, sen ne kadar söyle olsun desen de o vücuduna uygun olmayabilir ve doktorun sözü son söz olur :) sadece boyut olarak beklentini iyi anlat gerisini ona bırak

Bu arada yazı karıstı uzadı, söyleyecegim seyi unuttum :) bence hiic silikonun tipiymis cc sayısı imis silikonun yeriymis kesi yeriymis vs arastırma daha fazla okuma :) özellikle de Fatih beye gideceksen. O en dogru kararı veriyor senin yerine, sen ne kadar söyle olsun desen de o vücuduna uygun olmayabilir ve doktorun sözü son söz olur :) sadece boyut olarak beklentini iyi anlat gerisini ona bırak

İnan gerçekten kafam çok karıştı.çok araştırmakta iyi olmuyomuş☺️Aslında benim göğüslerde ayrık,oda kafama takılıyo ya istediğim gibi olmazsa diye.bide ücret meselesi var.yanlış anlamadıysam 6500 tl di değilmi?bide senin dual plane yuvarlakmı damlamıydı?hastanenin doktoru olması banada güven veriyo asında.bilmiyorum inş doğru karar veririm canım yaa.sonuçta bi kere yaptırcaz

İnan gerçekten kafam çok karıştı.çok araştırmakta iyi olmuyomuş☺️Aslında benim göğüslerde ayrık,oda kafama takılıyo ya istediğim gibi olmazsa diye.bide ücret meselesi var.yanlış anlamadıysam 6500 tl di değilmi?bide senin dual plane yuvarlakmı damlamıydı?hastanenin doktoru olması banada güven veriyo asında.bilmiyorum inş doğru karar veririm canım yaa.sonuçta bi kere yaptırcaz
Buarada bende yeni üye oldum.o yüzden mesaj olayınıda fazla bilmiyorum.yaptıran arkadaşların fotoları olsa fikir olur en azından.cc den zaten hiç anlamıyorum yani vücut yapıma ne gider bilemiyorum.boyum1.70 ve 60 kiloyum

Bende 1.67 boyum 45 kilo iken 325 cc takildi . valla 450 cc biraz buyuk gbi geldi ama herkeste ccler farkli duruyor tabi. Tam muaneye gittiginizde ölculerinize bakarsa göz ile tam cc kararini verir.

Sen baya zayıfmışsınama bana çok cesaret verdin teşekkür ederim canım. Çabuk iyileşmende iyi maşallah.yerinden zor kalkanlar varmış uzun süre.

Bende 1.67 boyum 45 kilo iken 325 cc takildi . valla 450 cc biraz buyuk gbi geldi ama herkeste ccler farkli duruyor tabi. Tam muaneye gittiginizde ölculerinize bakarsa göz ile tam cc kararini verir.
Evet tabi yuzyuze daha net bi sonuç elde ederim ben de şaşırdım o kadar büyük demesine

Ben burda Eski uyeyim Ana resim yuklucen diye yeni hesap actim cunku evliyim buraya eltim goruncem fılan üyeyse Hotmail bulurlar aıle facıası olmasın dıye resmim var sonunda ve artık benıde ekleyın bazılarınıza yolladım teklif ve fatıh bey hangı hastanede fıyat nedır taksıtle olıyormu of artık bıktım arastırmıcam cebıme uygun ve yaptıran tavsıye ıle gıdıp yaptırcam

X