Tanışma Yemeğinde Cimrilik ?

Kuzeniniz ben olabilirim galiba aynı olayı yaşadım :)
Çay ve kurabiye söyledik menüye bakar bakmaz bı çay 8 lira olur mu demişti geçmiş zaman tabi :) kurabiyeler geldi resmen bana kalmasın diye hiç konuşmadan aralıksız yedi çok beğendin galiba demiştim sonra da kaçtım ahhshaha
Aa valla aynı hikaye cocuk yuh çayın fiyatina bak demiş kuzenim sadece su isteyecektim ama garson gelince cocuk bana sormadan siparis verdi kurabiyeden sonra film koptu zaten dedi 😅

Cüzdan konusunda bilgilendirme yapayim sanırım pek dijital dünya ile ilişkili değilsiniz.Artik cüzdana ihtiyaç yok ben nakit para almicaksam cüzdan taşımam çünkü telefona indirilen mobil bankacılık ile ödeme yapılabiliyor her yerde.bim a101 şokta bile telefon ile ödeme yapıyorum artık.dun mesela bimden bisiklet aldım telefonum ile ödedim.

Konu sahibinin bundan bi haber olduğunu düşünmüyorum. Fakat sevgilisinin o tavrı kesinlikle pintilikle ilişkili. Markette yaparsınız tamam ama gidip iki üç poğaça çay yiyeceğiniz bi yerde telefonla ödeme yapıcam derseniz gülerler.

Herkese merhaba. 28 yaşındayım, kendi işimin sahibiyim, yeni sayılan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım 35 yaşında, o da çalışıyor, işinin haricinde mülklerinden kira gelirleri de var. Bu detayları konuyla alakalı olduğu için belirtmek istedim. Annesiyle geçen cumartesi lüks sayılabilecek bir yere tanışma yemeğine gittik. Bana kalsa daha orta halli bir yere de gidilebilirdi, nitekim mekan onların seçimiydi. Benden biraz önce gelip oturup, menüyü incelemiş olmalılar. Selam sabahtan sonra konu ne yiyelim kısmına geldi. Annesi ana yemek sipariş etmek istemediğini söyledi, olabilir elbette. Direkt olarak dikte etmese de yemek seçimini alttan alttan yönlendirdiğinin farkındaydım. Sonuç olarak ortaya standart boy bir pizza geldi (çok şükür pizza çeşidini ben seçtim) ve bir salata geldi. 3 yetişkin birey olarak bir pizza ve bir salatayı bölüştük. Daha sonrası bence daha utanç verici; ortaya 1 adet tiramisu söylendi, 3 yetişkin olarak bir tanışma yemeğinde 1 adet tiramisuyu bildiğiniz kaşıkladık. Hani ayıp olmasın diye ses çıkarmadım, 2 kaşık alıp bıraktım. Annesi “bak tabakta kalmış onu sıyır” ültimatomunda da bulundu sağolsun, erkek arkadaşım da kaşığımı alıp tabağı sıyırıp bana verdi “ye” diye!
Hiçbir zaman birinin ısmarlayacağı yemeğe muhtaç olmadım; bugüne kadar hep kendi yağımla kavruldum. Param az oldu daha az harcadım, çok para kazandım lüks yerde dibine de vurdum da hani bu tanışma yemeği olunca, inanılmaz absürt geldi yapılanlar. Yeni ev yaptırıyorlar; annesi eve özel seramikler, özel buzdolapları seçiyor. Herhalde tanışma yemeğinden kar edilen 200 lirayla oluyor bunlar.
Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor . Daha önceki ilişkilerimde karşı taraf yemeği ödüyorsa ben mutlaka çay kahve tatlı öderdim, bir sonrakine yemeği ben öderdim, o dengeyi kendimce hep kurardım. Bana mı tuhaf geliyor, sizin yorumlarınız ne olur? Erkek hiçbir zaman her şeyi ödemek zorunda değil, asla o kafada değilim . Ama garip…
Düpedüz rezillik ! ana ayrı oğlu ayrı değil ,o oğlu da yetiştiren anası değil mi sanki ?😒 Ben olsam o gün ayrılırım

Daha sonrasında da bir sabah erkek arkadaşımla kahvaltıya giderken (ki serpme kahvaltı da değil, öyle iki simit poğaça çaylı basit bir kahvaltı) “sen cüzdanını aldıysan ben şimdi uğraşmayayım yanıma almaya cüzdanı” cümlesini duydum. Dediğim gibi kimsenin bir kuruşuna muhtaç olmadım ama bu davranışlar inanılmaz garip geliyor .
Cüzdanı almak uğraşmak mı oluyor ya? Sanki para kasası taşıyor mübarek😂
Para ödememek için cüzdansız geziyor😂

Ben görüşmezdim boyle insanlarla. Bu arada kadinlara o kadar baskı yapiliyor ki bu konuda, kirk kere param var muhtaç degilim, kimse hesabimi odemek zorunda degil diye aciklama yapmissiniz. 😁

Kim ne derse desin. Ben de kimseyi zorunlu tutmuyorum hesabimi öde diye ama tercihim her zaman hesap ödemekten ödü kopmayan erkekler oldu. Cidden boylesi daha iyi. 👍

Anneyle tanisma olayina da bayiliyosunuz. Kendi anne babani tanisana kadar sevgilinizin annesiyle tanisilmaz. Bu akli basinda olan ,kendine saygisi olan her kadının unutmamasi gereken bir kural bence. Adam cok iyi bir halt gibi kosa kosa anasiyla tanis Aferin sana
Ay ne alaka ne alaka derdim eskiden olsa 😆😆 ah simdiki aklim olsa dügünde tanısırdim ne kadar az muhataplık o kadar iyi 😄

Konu sahibinin bundan bi haber olduğunu düşünmüyorum. Fakat sevgilisinin o tavrı kesinlikle pintilikle ilişkili. Markette yaparsınız tamam ama gidip iki üç poğaça çay yiyeceğiniz bi yerde telefonla ödeme yapıcam derseniz gülerler.
Zaten nakit vereceğim yere nakit ile gidiyorum(uzak değil arabada bırakıyorum cuzdani)Ama çok büyük market yada yemeklerde kredi kartı taşımak artık zorunlu değil bazı bankalarda.Demek istedigim adaminkisi sadece bahane.Düşünsenize evlendiğini daha kimbilir ne pintilikler çıkar.Tanisma faslinda 3 kişi 1 tatlı mı paylaşır.

Oyyyyyyy 1 tane tiramisu mu????????

Ve tanışma yemeği diyorsunuz. Bana şunu hissettirdi muhtemelen annesi güzel bi yere götür bizi oğlum dedi, caka satacak kayınvalide tavırlarında. Ama menüyü görünce zaten şık zengin bi restorana getirdin bizi sen oğlum ne yediğimiz önemli değil moduna girdi sırf show businesssss.

Çektirir bu insan size net.
Aynen katılıyorum hatta şöyle de düşündüm. Kadın belki sizi beğenmedi o yüzden de baya bir şeyler yedirip içirmek istemediği için öyle saçma sapan şeyler alıp bölüştürdü. Ne olursa olsun adam pırlanta kaplı da olsa aşırı cimri olduğu cüzdanı yanıma almayayım demesinden belli ben olsam yol veririm

O değil de elin kadınının tükürüklediği tatlı kaşığıyla daldığı tiramisuyu yediniz mi sahiden? :kusmuk:
Bir tek sevgilimin ısırdığını yerim, başka da kimsenin ağzının değdiğini yemem.
O masada ben olsam pizzayı çok yedim, şiştim valla tatlıya yer kalmadı derdim. :KK53:
Peki erkek arkadaşınız annesi olmadan da böyle şeyler yapıyor mu? Ama bana öyle geliyor ki tiramisu krizinden belli, annesinin yanında özüne dönüyor adam.
Kısacası cimri adamla olmaz. Tanışma yemeğinde de üç kişi orta boy pizza yemezsin yani. :olamaz:

X