Tamamlanamamışlık Hissi

Çok sakin bir insanım. Bir tartışma olduğunda kızıp bağırmam, sakin sakin veririm cevabımı. Duruma göre sert de konuşurum ama hakaret etmem, laubali bir üslup kullanmam. Çoğunlukla bundan anlamıyor insanlar saldırdıkça saldırıyorlar. O zaman susuyorum nasılsa bir işe yaramıyor konuşsam da diye düşünerek. Bazen daha sonra bunları düşünüp öfkekenebiliyor, üzülebiliyorum. Gerçi öncesine göre ben de insanları o kadar umursamamaya başladım. Bir de kolay ağlayamam ki ben, çoğu zaman ihtiyaç duyduğumda da ağlayamıyorum, kusmak isteyip kusamamak gibi. Rahatsız edici. En sonunda birikip patlayabiliyor tabi.
Çok farklı sizin yaşadıklarınız.Kendiminkilerle özdeşlestirip karşılaştırıp akıl vereyim dedim olmadı😅

Çok farklı sizin yaşadıklarınız.Kendiminkilerle özdeşlestirip karşılaştırıp akıl vereyim dedim olmadı😅
Olur mu öyle şey hiç! Sabırla okudunuz yazdıklarımı, çözüm önerileri getirmeye, beni anlamaya çalıştınız. Bunu çoğu zaman insanın en yakınları dahi yapmıyor. Gerçekten çok teşekkür ederim, minnettarım ❤️

Resimde ve edebiyatta basariliydim, cok.
Hayat iste..
Ressamlari, edebiyatcilari görünce dudaklarim titriyor.
Bir gün yapacagim biliyorum ama icinde bulundugum su sartlarda tek kelime yazamiyorum.
Kayip gibiyim.

Olur mu öyle şey hiç! Sabırla okudunuz yazdıklarımı, çözüm önerileri getirmeye, beni anlamaya çalıştınız. Bunu çoğu zaman insanın en yakınları dahi yapmıyor. Gerçekten çok teşekkür ederim, minnettarım ❤
Çok tatlı çok nahif birisiniz🌸Umarım dertlerinizden bir an önce kurtulup mutlu olursunuz🌸

Resimde ve edebiyatta basariliydim, cok.
Hayat iste..
Ressamlari, edebiyatcilari görünce dudaklarim titriyor.
Bir gün yapacagim biliyorum ama icinde bulundugum su sartlarda tek kelime yazamiyorum.
Kayip gibiyim.
Bu aralar ben de hiçbir şey yazamıyorum. Bazen böyle bir durağanlık dönemi oluyor. Uygun şartları bulduğunuzda veya yarattığınızda yapacaksınız. Neden kayıp olasınız. Bana da sizinle aynı duyguları yaşatan şey Zerrin Tekindor filmleri izlemek, çizdiği resimleri, paylaşımlarını görmek. Çünkü benim idolümdür Zerrin Tekindor. Umarım ben de bir gün onun kadar iyi olabilirim. Ve siz de işiyle duygularınızı coşturan her kimse ondan daha iyisi olabilirsiniz🙏🏻

Bu aralar ben de hiçbir şey yazamıyorum. Bazen böyle bir durağanlık dönemi oluyor. Uygun şartları bulduğunuzda veya yarattığınızda yapacaksınız. Neden kayıp olasınız. Bana da sizinle aynı duyguları yaşatan şey Zerrin Tekindor filmleri izlemek, çizdiği resimleri, paylaşımlarını görmek. Çünkü benim idolümdür Zerrin Tekindor. Umarım ben de bir gün onun kadar iyi olabilirim. Ve siz de işiyle duygularınızı coşturan her kimse ondan daha iyisi olabilirsiniz🙏🏻

Benim kendime model aldigim kimse yok
tek derdim kendim, eskiden ne isem ona ulasmaya calisiyorum
kayip dedigim o, su an ki benle eskisi arasinda bir kopukluk var, o ruh halini yakaladigim anda o kisi olabilirim yeniden
ama hic kestiremiyorum olur mu bir gün, ya da hepten mi kaybettim onu
bir yanimdan da tüm sanat yapanlara karsi öfke duyuyorum
kendimi bulamadigim her saniye icingecerli bu
hatta baslarinin eserlerine bakmak bile aci veriyor, kayipken buna katlanamiyorum
panik atak oldum ben bir ara, takintilar sunlar bunlar, cok hassas bir yapim var onu körelttim
kendimi koruyacagim derken bambaska biri haline getirdim
bir gün yine bana gelir belki, bilemem
su saatten sonra hicbirsey beni costurmuyor, belki eskiden kalma birkac sarki
yillardir yeni olan hicbirseye ilgi duyamiyorum, o enerjimi kaybetmis gibiyim
eskilerden birkac sarki aynaya baktigimda beni kendim gibi hissettirebiliyor anlik da olsa
o hissi istiyorum, o hissi aciklamak zor

Benim kendime model aldigim kimse yok
tek derdim kendim, eskiden ne isem ona ulasmaya calisiyorum
kayip dedigim o, su an ki benle eskisi arasinda bir kopukluk var, o ruh halini yakaladigim anda o kisi olabilirim yeniden
ama hic kestiremiyorum olur mu bir gün, ya da hepten mi kaybettim onu
bir yanimdan da tüm sanat yapanlara karsi öfke duyuyorum
kendimi bulamadigim her saniye icingecerli bu
hatta baslarinin eserlerine bakmak bile aci veriyor, kayipken buna katlanamiyorum
panik atak oldum ben bir ara, takintilar sunlar bunlar, cok hassas bir yapim var onu körelttim
kendimi koruyacagim derken bambaska biri haline getirdim
bir gün yine bana gelir belki, bilemem
su saatten sonra hicbirsey beni costurmuyor, belki eskiden kalma birkac sarki
yillardir yeni olan hicbirseye ilgi duyamiyorum, o enerjimi kaybetmis gibiyim
eskilerden birkac sarki aynaya baktigimda beni kendim gibi hissettirebiliyor anlik da olsa
o hissi istiyorum, o hissi aciklamak zor
Anladım, nasıl mutlu olacaksanız öyle olur umarım.

Herkese merhaba. Uzun zamandır beraber yaşadığım ve son zamanlarda hep evde olmanın getirdiği boş zamandan dolayı daha çok kafama takılan bir durumdan bahsetmek istiyorum. Ne yaparsam yapayım içimde bir olmamışlık hissi var. Nasıl kelimlere dökmem gerektiğini bilemiyorum zorlanıyorum açıkçası. Örneğin bazen bir yerde çok mutlu bir fotoğraf gördüğümde mideme yumruk yemiş gibi oluyorum. Kıskançlık değil ha, asla içimdeki boşluğu doldurup o kadar mutlu olamayacakmışım hissi. Genel olarak kendimi ezik görüyorum. Yeterince başarılı değilmişim, yeterince kültürlü değilmişim, çevremdeki herkes tüm bu konularda benden fersah fersah ilerideymiş gibi. Ama bu konularda da çalışıyorum yani. 5 yaşında okumayı öğrendim o günden beri deliler gibi kitap okurum, iyi seçerim kitaplarımı da. İyi filmler izlerim. Kaliteli müzik dinlerim. Psikolojiyle ilgilenirim. Yetenekli olduğum konular var biliyorum. Sahnede herkesi kendime hayran bırakırım mesela. Çok güzel şeyler yazarım, edebiyattan, şiirden anlarım. Ama hep bir eziklik var. Çok çok tanıdık ortamlar dışında, ki bazen onlarda bile, fikirlerimi beyan edemiyorum aynı eziklik ve ben kesin yanlış yaparım korkusundan. Dışarıdan çok rahat ifade edebiliyor gibi görünüyorum ama içimde bunları yaşıyorum. Gün sonunda yalnız ve eksik hissediyorum, asla mutlu olamayacakmışım gibi. Sürekli depresif takılan biri gibi düşünmeyin lütfen, çok da espri yaparım çevremdeki insanları güldürürüm. Ama öyle işte hep bir eksiklik, olmamışlık hissiyle beraberim. Yine biraz daha çok seviyorum eskiye nazaran kendimi ama. Ve bir süredir sürekli hiçbir şey yapmadan yatmak istiyorum. Öyle de yapıyorum zaten. Akademik alanda yapmam gereken şeyler var acilen. Okunacak şiir kitaplarım var, yazılacak satırlarım var. Meditasyon ve egzersize başlamam gerek. Yapsam da iyi gelecek bunlar biliyorum. Ama içimde ateşleyici gücü bulamıyorum. Gün boyu pasif bir biçimde yatağıma uzanıyorum, internete giriyorum, akşam yemeğini yiyor uyuyorum. Ve her defasında vicdan azabı çekiyorum bunu yaptığım için. Ama parmağımı kıpırdatacak enerji, coşku bulamıyorum. Anksiyete bozukluğu problemim de var. Bir yıldır cipralex kullanıyorum. Karman çorman oldu farkındayım ama anlatması zor geliyor. Görüşlerinizi, önerilerinizi duymak istedim. Şimdiden teşekkürler.
Yazinin tamamini okuyamadim ama şunu bil suam sana yazan benden belki sansli belki akilli zeki guzel hayata sahipsin.Sadece farkinda degilsin belki de.Ben babami kaybetmeden önce off ne bicim hayatim var en kötü hayat benim en buyuk dertler bende derdim.Onu kaybetmeye yakindan o hastanede insanlari gördükçe ne kadar sansliymisim en basit sagligim varmis demeyi öğrendim.Babamin gittigi gun ne kadar dertsizmisim dert ettigim seyler ne küçükmüş yüreğim simdi parca parca dedim.Elimizdekilerin kıymetini bilelim.Psikolojik sorunlarin mi var ben kendimi bildim bileli bunlarla ugrasiom bendr üstüne bir şokla konusmada problem olustu.Ve ben eğitimciyim öğrencilerime ders anlatırken ne zorlanmistim.Ogrencilerimde 16 60 yas arasi ve öğretmen arkadas.Kendime güvenip o dersi bitirmeliydim ama ezik mi hissetmeliydim?Şimdi ait olmadigim bir hayatta 3 cocuklayim diyeceksin ki neden 3 cocuk ilk ikiz oldu diğeri korumama ragmen olmuş kiyamadim.Sen o odadan o evden çıktığın an özgürsün yolunu kendine karsi yanlis fikirlerini degissen belki cok mutlu olacaksin.Ben cikamiom 1 adim atsam kizlarim 2.adimda oglum 3.adimda cok sevdiğim ama anlasamadigim kocam😊Kendine sans ver ve bil sen o yolu değiştirecek kadar özgür sanslisin iş toparlanmana bakıyor.

Sana empati olsun diye yazmistim
bir bekleti icinde degildim ama bu yazdigin yorum baya bastan savmakla ayni
Gercek bir karin olsaymis bunu yapmazdin
neyse, Anladım, nasıl mutlu olacaksanız öyle olur umarım.
Yanlış ifade ettiysem kendimi üzgünüm. Anlatmaya çalıştığınızı anladım. Ama buna nasıl çözüm önerisi getirebilirim bilmediğim için sadece iyi dileklerimi iletmek istedim, elimden bu geldi. Kırıcı olduysam üzgünüm ama böyle tepki vermenize anlam veremedim gerçekten. "Gercek bir karin olsaymis bunu yapmazdin" derken neyi kast ettiniz onu da anlamadım.

Yanlış ifade ettiysem kendimi üzgünüm. Anlatmaya çalıştığınızı anladım. Ama buna nasıl çözüm önerisi getirebilirim bilmediğim için sadece iyi dileklerimi iletmek istedim, elimden bu geldi. Kırıcı olduysam üzgünüm ama böyle tepki vermenize anlam veremedim gerçekten. "Gercek bir karin olsaymis bunu yapmazdin" derken neyi kast ettiniz onu da anlamadım.

evet kiriciydi ama kirilmadim
böyle bir platformda böyle anlasilmalar olacaktir zaten, yüz mimiklerini okuyamiyorum nihayetinde
kast ettigim sey sanat yapabilecek kapasitede olan kisilerin böyle yazabilmesiydi, gercek karin agrisi buna müsade etmezdi. Tabi bunlarim benim düsüncelerim, bu konuda bilirkisi degilim
mutlak kurallar da yok, bu benim bakis acim sadece
kirilmadim bu yüzden, aniden saygimi yitirdim cünkü sana karsi
sorun yok yani, yazmayabilirsin artik
ben de yazmam.

X