Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Idrakyollariiltihabi

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2013
7.797
37.031
ÇOK AŞIRI ÖNEMLİ NOT: konu çok eski. Bir yoruma cevap verip durum güncellemesi yaptım. Beyime sövmeyin.

Merhaba hatunlar
Aslında başlık tam olarak içinde bulunduğum durumu açıklıyor lakin ben yine de detay yazayım. Eser miktarda cinsel detay içerir konu. Sonra vay efendim ahlakımız bozuldu, libidomuz kan ağladı diye höykürmeyin bana.

Bir haftadır eşimle ortak çocuğumuzla alakalı mevzular dışında tek kelam konuşmuyoruz. Genel olarak da çok muhabbet etmiyoruz zira eşim beni yıllardır mobil cihazıyla aldatıyor. Aldatmaya konu olan canlı kanlı bir kadın olsa inanın daha işime gelirdi. Boşanmak için çok haklı bir gerekçem olur ve bir dakika bile düşünmezdim.

O kadar çok detay var ki okumayı zulüm görenler için nasıl özetlerim diye düşünüyorum bir yandan. Eser miktarda değineceğim cinsellik konusuna geçeyim. Beş yıllık evliyim ve son iki buçuk yıldır artarak devam eden bir cinsel problem yaşıyoruz. Önce karşılıklı isteksizlik, sonra tek taraflı isteksizlik, sonra eşimden kaynaklanan sorunlar neticesinde bir doktora gitmesi gerektiğine karar verdik. "psikolojik bu düzelir" diyerek sürekli erteledi. En son ben "ya doktora gidersin ya da boşanma dilekçesine kuş öldü beybi" yazarım deyince gitmeye karar verdi. Tam üç doktor değiştirdi. Hayatının tamamında erteleyen rahat bir insan olduğu için bu noktada "erkeklik gururu" zırvalığını düşünmenize engel olmak isterim. O her durumda, her işi erteler. Rahattır kendisi ve her daim onu iteklemem gerekir. En son ciddi bir para ödediği doktora tahlil sonuçlarını almak için haftalarca gitmediğinde çileden çıktım. Ancak içime doğru çileden çıktım. Bu kısma bir ara verip diğer konulardan devam edeyim.

Yine ittirmeli kaldıraç olma yolunda azimle ilerleyen eşim bize ekstra bir kazanç getirecek olan bir işi tam iki buçuk ay boyunca erteledi. Oradan gelecek parayı önemsiyorum çünkü oğlumun Psikolog masraflarına harcayacağım. Bu noktada ben çileden çıkıp bana yalan söylediğini, ortada bir iş ya da kazanç olmadığını, aksi halde bir insanın en azından baba olarak bu işi ertelemesini aklımın almadığını söyledim. Dırdır yapmakla itham edildim yine ve yeniden.

Gelelim dün geceye. Ben kendi halimde oğlumla ilgilendiğim bir haftanın sonunda dün laf attı konuşmak için. Asla sinirli bir çıkışım olmadı ki zaten uzun süredir sinirleri alınmış çürük et gibi dolaşıyorum evde. Benim olağanca sakin halime sinirlenip "ayrılmak istiyorsan ayrıl alla alla" gibi saçma bir çıkışta bulundu. "o da olur elbet de maddi olarak hazır değilim cicim. Malum bakmakla yükümlü olduğum senin pek ilgilenmediğin bir oğlumuz var" dedim. O konuşma da öyle kaldı.

Bugün sevgili eşim "sevişince geçer" düşüncesi ile bir adım attı. Klasik erkek beyinsizliği. Ben de yatağa uzanıp "al buyur" dedim. "haşlanmış pırasa gibi yatıp bir de cinsel sorunlarımız var diyorsun" dedi. Öyle baktım yüzüne uzun uzun. Sonra da "ortada haşlanmış pırasaya benzetilebilecek bir organ var esasında haklısın" dedim. Bi tadı kaçtı tabi. Fazla detay verdim farkındayım ama detay yazasım var. Anlaşılsın ki anlatmak için çabam olmasın. Sonra bir ciddileşip "merak etme kuzum düzelir aramız üzme kendini" dedi. Ve ekledi "sende bu memintolar varken ayrılmayız biz". Espri yaptı dangalak. Sevişince düzelmeyeceğini anlayınca, Johnny sins olamadık bari çakma cem yılmaz olayım da evlilik buradan kurtarılır diye düşündü demek. Neyse işte yataktan kalktık.

Bir müddet sonra kendi kendime yemin edip konuşmayacağım dediğim halde şu cümleleri söyledim ona.

-bak bu sevişince geçecek bir durum değil. Sen de biliyorsun öyle olmayacağını. Ben artık senin annen, öğretmenin, düşünmen gereken sorumlulukları hatırlatan alarmın olmayacağım. Ben ömrünün kalan yarısında yanıma eş istiyorum bir kambur değil. Benim bir oğlum var zaten bakmakla yükümlü olduğum. Çok da zor bir çocuk malum. Gerçi sen metresimin ekranına bakmaktan çocuğu da unuttun ya. Her neyse ben sadece onu yetiştirmekle yükümlüyüm. Ben bana destek bir eş olmayacaksa, zaten tek başıma üstlendiğim sorumluluklarla sen yokken de başa çıkabilirim. Bak ben hasarlıyım zaten. Çocukluktan, aileden. Ben artık daha fazla yük istemiyorum sırtımda. Ben başımı yaslayacak bir omuz isterken o omuz ağırdı diye masaj kremi ile ovmak istemiyorum. Anladın değil mi beni?

Anladım, haklısın dedi ama biliyorum unutacak yarın. İki gündür durmadan ağlıyorum. O kadar uzun zaman ağlamadım ki kriz gibi bitmek bilmiyor. O da şişen gözlerimden anlayıp merhamet ediyor belli ki. Merhamet duygusunun bittiğini sanıyordum ama kalmış biraz demek.

Çok uzattım kusura bakmayın ama daha da yazabilirim sayfalarca. Velhasılı kelam evli gibi değiliz. Bir paylaşım yok, sohbet yok, sıcaklık yok. Belki biraz sevgi var. Bugüne kadar emindim boşanma kararımdan. Ancak öyle bir tavrı var ki "hadi hadi barışalım ay küstün mü sen" şeklinde. Acaba ben şizofren falan mı oldum diye düşünüyorum. Yok yani, adam ciddiye alamıyor mevcut durumu. Ya da şaka yapmaya çalışıp beni normalleştitmeye çalışıyor bilmiyorum.

Ne evli gibiyiz ne de boşanıyoruz. Böyle saçma sapan bir ilişki. Birkaç gün de böyle bir şey yokmuş gibi davranır eski soğuk günlere geri döneriz. O kadar kafam karışık ki bu evlilikle ilgili, olduğu gibi yazdım. Anlaşılır oldu mu bilmiyorum. İlk kez evliliğimle ilgili hiç hoşnut olmasam da cinsel detaylara da girdim. Artık taştıysam demek ki.

Cevap veren parmaklarınız zeval görmesin efenim.

Son düzenleme:
Bence eşiniz dediğiniz gibi umursamaz olduğu için boşanmayı da pek ciddiye almamış gibi duruyor. Ama nedense eşiniz sizi kaybetmek istemiyor gibi geldi bana. Ama bir çaba da göstermiyor bunun için. Her evlilik dört dörtlük değil yada dışardan göründüğü gibi değil. Bence boşanmak yerine pes etmeden evliliğinizi kurtarın. Ortada bir yavrucak var. O etkilenmesin. Eşinizle anlaşma yapın. Hepinizin hoşuna gidecek aktiviteler yapmaya çalışın. Özellikle örneğin çocuğunuzla oyun oynarken vs eşinizi de dahil edin. Yani ortada çok büyük ve aşılmayacak bir problem göremedim ben. Yinede sadece okuduklarımda yorumluyorum. Siz yaşadığınız için birşey diyemem. İnşallah hayırlısı olur.

Ya cok hoşsunuz gercekten
Gece gece cok güldüm:))
Allah yardımcınız olsun ne diyebilşrimki
Siz zaten en dogrusunu yapmaya calışan bi bayansınız,olumlu yada olumsuz

Ben de gülsem keşke yaşarken :) en doğrusunu yapmaya çalışıyorum ama en doğrusunu bulamıyorum bir türlü. Düşünmekten beynim yanacak ama eşim "fazla düşünme hacı" diyor. Çözümü bu.

Ben de gülsem keşke yaşarken :) en doğrusunu yapmaya çalışıyorum ama en doğrusunu bulamıyorum bir türlü. Düşünmekten beynim yanacak ama eşim "fazla düşünme hacı" diyor. Çözümü bu.
Yay burcumu eşiniz
Benim eşimde her konuda cok rahat ve ertelemeyi sever
Hayat felsefesi;anı yaşa

Aile terapistine gittiniz mi

Bence eşiniz dediğiniz gibi umursamaz olduğu için boşanmayı da pek ciddiye almamış gibi duruyor. Ama nedense eşiniz sizi kaybetmek istemiyor gibi geldi bana. Ama bir çaba da göstermiyor bunun için. Her evlilik dört dörtlük değil yada dışardan göründüğü gibi değil. Bence boşanmak yerine pes etmeden evliliğinizi kurtarın. Ortada bir yavrucak var. O etkilenmesin. Eşinizle anlaşma yapın. Hepinizin hoşuna gidecek aktiviteler yapmaya çalışın. Özellikle örneğin çocuğunuzla oyun oynarken vs eşinizi de dahil edin. Yani ortada çok büyük ve aşılmayacak bir problem göremedim ben. Yinede sadece okuduklarımda yorumluyorum. Siz yaşadığınız için birşey diyemem. İnşallah hayırlısı olur.

Çocuğumuzla oynarken onu dahil edemiyoruz. Çünkü kendisi o kadar uzaklaştı ki oğlundan (çok sevdiği halde) oğlumuz artık onu itiyor. Baba gelmesin diyerek. Çünkü telefonu ve işiyle meşgul oldu uzunca bir süre. Çocuk hareketli, çok hırçın sinirleniyorum ben bahanesi ile tüm sorumluluğu bana yıktı. Şimdi de düzelmiyor hiçbir şey.

Ona göre düzelecek bir şey yok ki ortada. Ocakta çorba pişsin yeter. Sohbet, paylaşım gereksiz ayrıntılar bunlar.

Yay burcumu eşiniz
Benim eşimde her konuda cok rahat ve ertelemeyi sever
Hayat felsefesi;anı yaşa

Aile terapistine gittiniz mi

Evet yay burcu. Bununla mı alakalı acaba durumu :) bir kere tek seans gittik iki yıl önce. Sonra onu da erteledi. Bugün yarın der erteler yolda boğazlarım ben onu. O yüzden gitmiyoruz.

Acaba sizin ayrılmayacağınıza ve kendine çok mu güveniyor? Ondan mı bu rahatlığı?
Hadi bi çay koy havamız dağılsın kafasında gibi.

Yok sanmıyorum. Çok iyi biliyor ne kadar cesaretli olduğumu ve vazgeçme eşiğinde isem asla dönmeyeceğimi. Buna değil belki ama vicdanıma güveniyor olabilir. Hani oğlum babasından ayrı kalmasın, aileler duyunca çok üzülmesin benim yüzümden vs.

O kadar alışmış ki sizin derleyip toplamanıza, evliliği de siz toplarsınız nasıl olsa diye üstüne düşmüyor. Küçük küçük sorumlulukları üstüne yıkmaya başlasanız. ( gerçi onları da yapmayıp sizi iyice çileden çıkarabilir de). Erkek milletini rahata alıştırmamalı temalı bir konu. Katlanılması zor bir tip Allah kolaylık versin

Evet yay burcu. Bununla mı alakalı acaba durumu :) bir kere tek seans gittik iki yıl önce. Sonra onu da erteledi. Bugün yarın der erteler yolda boğazlarım ben onu. O yüzden gitmiyoruz.
Valla bu yaylar evlenmesin arkadas
Akşam bizde tartıştık,tlfnu bırakda biraz cocuklarla işgilen dedim(8 ve 2 yaşında kızlarm)
Bana diyoki e kendi kendilerine oynuyolar
Şu tlf güya iletişim aracı ama bizim ve bir cok evde iletişim sıfır oldu
Evin içinde degilde dışarıda bişeyler yapsanız
Tebdili mekanda ferahlık var demişler(yanlış yazmadım umarım)
En basiti yemedigin bişeyi yemeye gidebilşrsiniz
Kızım tv de kokoreç gördü ve hiç yemedi hayatında.babası iki aydır götürecek güya
Ya kusura bakmayın araya kendi dertlerimide sıkıştırdım ama emin olun dört dörtlük bi hayat yok

Eşiniz evliliğin tüm yükünün sizde olduğunun farkında ve memnun. Sırtını size yaslamış ve size sonsuz güveniyor sevginizden emin böyle gülerek ciddiye almayarak geyiğe bağlayarak yaklaşmasına tek açıklama bunu bulabiliyorum. Bir süre onun gibi davranmayı deneyebilirsiniz. Ya da tamamen içinize çekilmeyi. Sonuç olarak konuşma talebi karşı taraftan gelmeli çünkü ciddiye alması gereken ve almayan o..

Yav ben tam acı çekince de bir gülme geliyor ondan hep bunlar :)

pff. okuyunca gülmem içime kaçtı. bittiğinde dişlerimi sıkıyordum.

işin özelinde boşver de, esas soru şu sanırım,
insanlar değişir mi?

yani eşine baktığında bir gün büyüyüp, yükünü paylaşan, güçlü, kararlı, ertelemeyen birini görebiliyor musun?

yada kendine baktığında eşini olduğu gibi kabul eden, yükleri hafiflediği için mutlu (çocuğun buyumesi, işe başlaman vs), eşin için süs bitkisi de olsa yeterki yanımda olsun gönül genişliğine sahip bir kadın görüyor musun?

O kadar alışmış ki sizin derleyip toplamanıza, evliliği de siz toplarsınız nasıl olsa diye üstüne düşmüyor. Küçük küçük sorumlulukları üstüne yıkmaya başlasanız. ( gerçi onları da yapmayıp sizi iyice çileden çıkarabilir de). Erkek milletini rahata alıştırmamalı temalı bir konu. Katlanılması zor bir tip Allah kolaylık versin

Evet çok alıştı. Bir haftadır maddi hiçbir durumu sormuyor ve merak etmiyorum mesela. Dibime dibime gelip "şunu aldım şu kadar kaldı" diyor. "iyi tamam" diyorum ancak gerçekten bu bir trip değil. Çok yoruldum ben artık. İşin sinir bozan tarafı, hem her şeyi üstleneyim hem de onu tabiriyle dırdır yapmayayım istiyor. Hani me halin varsa gör tavrından da hoşlanmıyor. Elim üstünde olacak ama çenemi de tutacağım. Robotum çünkü ben.

X