Gebeliğe Hazırlık Tam bir kısır döngü ‘sebepsiz infertilite’ 😞

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım merhaba bizim de sebepsiz di gereken testleri yaptırıp bende hsg çektiridm şubatta eşim de spermiyogram yaptırdı hepsi temiz çıktı. Doktor 6 ay içinde olur olmazsa gel aşılama deneyelim dedi. Ovülasyon ile yumurtlama takibi yaptım ve yumurtlama günümde 2 gün sürekli değerlendirdik eşimle. Ayrıca kuru yemiş tükettim, hünnap pekmezi içtim, muzu doğrayıp bal döktüm yedim. Meyve tabağı yaptım hergün yedim. Medine hurması yedim. Folik asit kullandım ve sebze et tavuk en çok da et tükettim. Şuan hamileyim Allahıma çok şükür. İnşallah normal gebeliktir yarın randevum var. Sende bu dediklerimi yap ve hiç stres yapma bebek düşünme. Olmazsa olmaz de kendini yeme. Mutlu ol. Sakin ol bebek fikrini aklından çıkar
Masaallah saglicakla kucağınıza alirsin insallah hangi ovulasyonu kullandin acaba bende bu ay düşünüyorum hem dr gidip catlama olup olmadığını baktiricam

Kızlar bende kürtaj sonrası 13 aydır hamile kalamadım sebepsiz bişey yoktur bence sebebi bilinmeyen infertilite 😞
bakın ne yollicam

Çoban çökerten bitkisinin en etkili faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

Sporcular fiziksel performansı arttırıcı etkileri nedeniyle çoban çökerten bitkisinden faydalanabilir. Kas gücünü arttırdığı gibi, vücut dayanıklılığı da arttırır.
Kullananlara ruhsal ve duygusal açıdan zindelik verir.
Erkeklerde beyinden hipofiz bezinden salgılanan testosteron hormonunu arttırır, andropozun etkilerini azaltır.
Erkeklerde prostat iltihabını önler ve prostat gelişiminin olmamasını sağlar.
Erkeklerin sperm kalitesini arttırmakta ve sayısının artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca ereksiyon sorunlarının giderilmesi için kullanılır.
Afrodizyak etkisiyle cinsel fonksiyonların desteklenmesinde etkisi bulunmaktadır.
Şeker hastalarında, damar tıkanıklığı olanlarda faydalı olur.
Yüksek tansiyon hastalarında dengeleyici olarak kullanılır.
Gözlerdeki bazı sorunlarda çoban çökerten bitkisi tavsiye edilir.
Vücudun direncini arttıran şifalı bir bitkidir.
Damarlarda oluşan plakların giderilmesinde etkilidir. Bu nedenle kalp hastalıklarından koruyucu etkisi bulunmaktadır.
Kadınlarda yumurtlama sorunlarının giderilmesinde ve kısırlık tedavisinde destekleyici olur.
Kolesterolün ve kan yağlarının dengelenmesinde etkilidir.
Böbrek rahatsızlıklarında, böbrek kumu ve taşının düşürülmesinde kullanılır.
İdrar yolları için doğal bir antiseptik özelliğine sahiptir. İdrar kaçırma, idrar yollarında kanama, ağrılı idrar yapma gibi etkileri düzeltir.
Kadınlarda rahmin büyümesini destekler, adet dönemlerindeki ağır kanamaları engeller.
Kadınlardaki hormon dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Adet öncesinde ve menopoz döneminde olan sorunların azaltılmasını sağlar. Hamilelik döneminde yaşanabilecek düşüklerin engellenmesinde etkilidir

Bu ot hem erkeklere hemde kadınlara yararlı ben dün aldım burdaki eski konularda gördümki tüp bebek hastaları bile bu otla hamile kalmışlar belki bizimde vesilemiz olur🤲

Masaallah saglicakla kucağınıza alirsin insallah hangi ovulasyonu kullandin acaba bende bu ay düşünüyorum hem dr gidip catlama olup olmadığını baktiricam
Amin Allah razı olsun 🤲🏻🤲🏻 Darısı tüm isteyenlere olsun 🤲🏻🤲🏻Bak canım bu. GittiGidiyor dan sipariş ettim. Sende dene faydasını görürsün inşallah 🤲🏻🤲🏻

Eklentiler

• 95DE97D7-779F-4F37-88F9-A58095582202.jpeg
    95DE97D7-779F-4F37-88F9-A58095582202.jpeg
    145,5 KB · Görüntüleme: 27
Diyarbakırda yaptık biz canım Bahçeci grup doktorum zeki akkum tavsiye ederim çalışmalarıyla meşhur bi doktor, bugün testim pozitif sonuçlandı inşallah darısı başınıza olsun inşallah🥰

Nurovcummm hamilemisin rastgele gördüm çok sevindim Allah sağlıkla tamamına erdirsin😍 uzun zamandır hiçde yazmıyosun benim topiğe😒

Nurovcummm hamilemisin rastgele gördüm çok sevindim Allah sağlıkla tamamına erdirsin😍 uzun zamandır hiçde yazmıyosun benim topiğe😒
Kuzuuum eveet çok şükür rabbime, tüp topiklerine geçtim kız buralar hep normal diye yoksa yazmazmıyım davul çala çala dolanıyorum🙏🏻🙆🏻‍♀️💋 darısı hepinize inşallah allahıma🙏🏻

Kuzuuum eveet çok şükür rabbime, tüp topiklerine geçtim kız buralar hep normal diye yoksa yazmazmıyım davul çala çala dolanıyorum🙏🏻🙆🏻‍♀️💋 darısı hepinize inşallah allahıma🙏🏻

Amin bak sabrettin Rabbim mükafatını verdi maşallah:) tam olarak kaç ay bekledin?
Benim topikte eskilerden sen vardın sende kaldın sonunda. Bir biz kaldık😔

Amin bak sabrettin Rabbim mükafatını verdi maşallah:) tam olarak kaç ay bekledin?
Benim topikte eskilerden sen vardın sende kaldın sonunda. Bir biz kaldık😔
Canım benim hiç üzülme hamile kalabiliyosun bak bu çok güzel bişey inşallah bidaha olacak, bizim ağustosta 2 sene olcaktı sadece 2 ay korunduk ve hiç gebelik olmadı olamıyodu belki de mecbur tüpe kaldık, sende yaşıcaksın inan buna Allahın izniyle🤲🏻🤗

Kızlar bende kürtaj sonrası 13 aydır hamile kalamadım sebepsiz bişey yoktur bence sebebi bilinmeyen infertilite 😞
bakın ne yollicam

Çoban çökerten bitkisinin en etkili faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

Sporcular fiziksel performansı arttırıcı etkileri nedeniyle çoban çökerten bitkisinden faydalanabilir. Kas gücünü arttırdığı gibi, vücut dayanıklılığı da arttırır.
Kullananlara ruhsal ve duygusal açıdan zindelik verir.
Erkeklerde beyinden hipofiz bezinden salgılanan testosteron hormonunu arttırır, andropozun etkilerini azaltır.
Erkeklerde prostat iltihabını önler ve prostat gelişiminin olmamasını sağlar.
Erkeklerin sperm kalitesini arttırmakta ve sayısının artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca ereksiyon sorunlarının giderilmesi için kullanılır.
Afrodizyak etkisiyle cinsel fonksiyonların desteklenmesinde etkisi bulunmaktadır.
Şeker hastalarında, damar tıkanıklığı olanlarda faydalı olur.
Yüksek tansiyon hastalarında dengeleyici olarak kullanılır.
Gözlerdeki bazı sorunlarda çoban çökerten bitkisi tavsiye edilir.
Vücudun direncini arttıran şifalı bir bitkidir.
Damarlarda oluşan plakların giderilmesinde etkilidir. Bu nedenle kalp hastalıklarından koruyucu etkisi bulunmaktadır.
Kadınlarda yumurtlama sorunlarının giderilmesinde ve kısırlık tedavisinde destekleyici olur.
Kolesterolün ve kan yağlarının dengelenmesinde etkilidir.
Böbrek rahatsızlıklarında, böbrek kumu ve taşının düşürülmesinde kullanılır.
İdrar yolları için doğal bir antiseptik özelliğine sahiptir. İdrar kaçırma, idrar yollarında kanama, ağrılı idrar yapma gibi etkileri düzeltir.
Kadınlarda rahmin büyümesini destekler, adet dönemlerindeki ağır kanamaları engeller.
Kadınlardaki hormon dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Adet öncesinde ve menopoz döneminde olan sorunların azaltılmasını sağlar. Hamilelik döneminde yaşanabilecek düşüklerin engellenmesinde etkilidir

Bu ot hem erkeklere hemde kadınlara yararlı ben dün aldım burdaki eski konularda gördümki tüp bebek hastaları bile bu otla hamile kalmışlar belki bizimde vesilemiz olur🤲
Aktardan mu aldın canım

33 mm oldu rahatsiz oldum aşırı bıraktım onu
Ne güzel allahim biz bekleyenlerede göstersin
Tüp bebeği son care olarak erteliyoruz eşim cok yanasmiyor tüp bebeğe maalesef
Omega3 takviye basladik beslenme seklimzii değiştirdik bekliyoruz öyle
Maddi imkanınız varsa hiç ertelemeyin bence. Zaten devlet desteği de alabiliyorsunuz. Her geçen ay ihtimal azalıyor sonuçta

Bende alayım yarın nasıl kullanmak gerekiyor peki

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı çoban çökerten atılıp ağzı kapalı 10 dk demlendikten sonra süzdürüp içiliyo canım:)
Eşin bunu 1 ay içsin sonra 2 hafta ara verip 1 ay daha içebilir . Kendinde içeceksen adetin bitince başla yumurtlama gününe kadar iç sonra bırak. Şifâ olsun inşAllah:)
Propolisle beraber tüketilmemeliymiş

1 su bardağı kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı çoban çökerten atılıp ağzı kapalı 10 dk demlendikten sonra süzdürüp içiliyo canım:)
Eşin bunu 1 ay içsin sonra 2 hafta ara verip 1 ay daha içebilir . Kendinde içeceksen adetin bitince başla yumurtlama gününe kadar iç sonra bırak. Şifâ olsun inşAllah:)
Propolisle beraber tüketilmemeliymiş
Çok teşekkür ederim deneyeceğim inşallah 🤗

Canım merhaba bizim de sebepsiz di gereken testleri yaptırıp bende hsg çektiridm şubatta eşim de spermiyogram yaptırdı hepsi temiz çıktı. Doktor 6 ay içinde olur olmazsa gel aşılama deneyelim dedi. Ovülasyon ile yumurtlama takibi yaptım ve yumurtlama günümde 2 gün sürekli değerlendirdik eşimle. Ayrıca kuru yemiş tükettim, hünnap pekmezi içtim, muzu doğrayıp bal döktüm yedim. Meyve tabağı yaptım hergün yedim. Medine hurması yedim. Folik asit kullandım ve sebze et tavuk en çok da et tükettim. Şuan hamileyim Allahıma çok şükür. İnşallah normal gebeliktir yarın randevum var. Sende bu dediklerimi yap ve hiç stres yapma bebek düşünme. Olmazsa olmaz de kendini yeme. Mutlu ol. Sakin ol bebek fikrini aklından çıkar

Yaa çok sevindim sizin adınıza. Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı da nasip etsin, bana da dua edin lütfen 🙏🏻 Bugün aşılama yaptırdık ay sonu çıkacak bakalım sonucumuz. Dediklerinizi de dikkate alacağım özellikle beslenme konusunda ,ovulasyon da kullanmadım hiç. Gelecek ay deneyeyim olmazsa😊

Yaa çok sevindim sizin adınıza. Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı da nasip etsin, bana da dua edin lütfen 🙏🏻 Bugün aşılama yaptırdık ay sonu çıkacak bakalım sonucumuz. Dediklerinizi de dikkate alacağım özellikle beslenme konusunda ,ovulasyon da kullanmadım hiç. Gelecek ay deneyeyim olmazsa😊
Allah ım isteyen herkese bana da anne olmayı nasip etsin inşallah 🤲🏻 Kimsenin gözünde kalmasın, Allah ım kucaklarımızı hayırlı ve sağlıklı evlatlarla doldursun. Amin 🤲🏻🤲🏻

Bende aynı durumdayım canim 2 senedir bekliyoruz. 3 Ay önce rahim filmi çekildim sıkıntı yok. Hafif düzeyde pko hastasiyim. Eşimde de 1. Derece varikosel var ama doktorlar engel değil diyorlar
Bende de hafif pko var. Eşimde sıkıntı yok doktor engel değil diyor ama 1,5 senedir aynı olmuyor. Çok moralim bozuluyor kafama takmamaya çalışıyorum ama ister istemez geriliyorum. Doktor bana femara verdi siz bi ilaç kullanıyor musunuz?

Bende de hafif pko var. Eşimde sıkıntı yok doktor engel değil diyor ama 1,5 senedir aynı olmuyor. Çok moralim bozuluyor kafama takmamaya çalışıyorum ama ister istemez geriliyorum. Doktor bana femara verdi siz bi ilaç kullanıyor musunuz?
Canım üzülme. Bir arkadaşım da pko vardı şuan hamile. Evlendikten 1 yıl sonra kaldı. Herkesin bir zamanı var. Stres yapma. Allahım isteyen herkesin kucağını hayırlı sağlıklı evlatlarla doldursun inşallah. 🤲🏻🤲🏻

İnş canım benim dr tüpe yönel sebepsiz dedi tüp bebek merkezi araştıracağım artık eşimin değerleri düşüktü varikosel ameliyatı oldu son testi normaldi ama olmuyor bir türlü bir de dna hasarına baktıralım dedim onu da buralarda okuya okuya buldum.. Kendi kendimi tedavi edicem yakında buralardan :) 3 yıl oldu hsg çektim sorun yok diyor dr ama bence bir şey var yumurta kalitesinden de şüpheleniyorum çünkü ben de uzun zamandır yumurta akı gibi akıntı olmuyor sadece ıslaklık oluyor
O akinti yumurta catladiginda oluyor.mesela benim doktor hic catladimi diye kontrole cagirmamisti.simdi simdi aklim basima geliyor.gerci ben her ay goruyordum o akintiyi.mesela hesaplayin gununuz heray duzenliyse yumurta catlama zamanina dogru catlamaya yardimci biseyler yiyin osekilde bakin birde.

Canım üzülme. Bir arkadaşım da pko vardı şuan hamile. Evlendikten 1 yıl sonra kaldı. Herkesin bir zamanı var. Stres yapma. Allahım isteyen herkesin kucağını hayırlı sağlıklı evlatlarla doldursun inşallah. 🤲🏻🤲🏻
Yaklaşık 4 senelik evliyim 2 sene düşünmedik pko olduğunu bilmiyordum. Evlendikten sonra bir kaç kere gittim doktora herkes sıkıntı yok dedi. Sonra bi doktora gittim o anladı. Çok az olduğundan girememişlerdir dedi. Benimde iş yerinden 40 yasında arkadasım var ağır pko ama hemen hamile kaldı. Ben yumurtlama takibi yaptırıyorum şuan femara+ ovitrelle ile ama anlam veremiyorum niye olmuyor. Dua edin lütfen.

X