Gebeliğe Hazırlık Tam bir kısır döngü ‘sebepsiz infertilite’ 😞

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşallah Allah en hayırlı zamanda nasip eder. hiç tedaviye başladınız mı?
Bu durumda tedavide olmuyor ki canm sebepsiz her sey normal ben istediğim için dr klomen verdi tek tedavi olarak onu kullandim oda aşırı bende büyüttü yumurtalarimi sonra bıraktım onuda bi ay catlatma iğnesi kullandim o kadar

bir soru da benden gelsin. fikirleriniz önemli çünkü. 7 aylık evliyiz. ancak henüz bir gebelik olmadı. daha önceden yumurtalık kist ameliyatın ve 1 kürtajım olduğundan dolayı doktorumuz 6 ay gebelik oluşmazsa tedaviye başlayacağız demişti. yaş da 35 olunca daha da geciktirmek istemedik. 5 mayısta yumurtaları olgunlaştırmak için iğnelere başladık. 15 mayısta donasyon yaptırdık. 16 yumurtadan 10 yumurta olgun çıkmış. bunlardan da sadece 2 tanesi sağlıklı olduğundan sadece 2 embriyo dondurduk. ancak rahimde hafif bir eğrilik varmış. bu durum gebeliğin oluşmasına engel olabilir de olmayabilir de. şimdi karar aşamasındayız. doktorumuz tercihi bize bıraktı. ya temmuzda transferi yapacağız yada histeroskopi ile rahimi düzeltip eylülde transferi yapacağız. tam bir kısır döngü içindeyiz. öncesinde yumurtalık ameliyatım ve kürtajım olduğundan rahime işlem yaptırmak istemiyorum. bir taraftan da ya eğrilikten dolayı tutmazsa diye düşünüyorum. sizin öneriniz yada fikirleriniz nelerdir? allah hepimize hayırlısını versin. herkes sağlıkla kucağına alsın yavrusunu...
Merhababir arkadaşım rahim amaleiyatı yapınca doğal gebe kaldı ama bence risk almayın maddi durumunuz fena değilse önce tüp deneyin sonra tutmazsa inş tutar o zaman düşünün tabi son kararı siz verirsiniz.

Diyarbakırda yaptık biz canım Bahçeci grup doktorum zeki akkum tavsiye ederim çalışmalarıyla meşhur bi doktor, bugün testim pozitif sonuçlandı inşallah darısı başınıza olsun inşallah🥰
Çok sevindim sağlıcakla kucağına al inşallah 🥰

Arkadaşlar ben de aranıza katılayım.Benim doktorum da sebepsiz gibi duruyor dedi ve tür bebek yaptır dedi. Mart ayındaydık ve korona çıktı..eşim varikosel ameliyatı oldu değerleri normale yükseldi ben buradaki araştırmalarım sonucu dna hasar testi yaptır diyorum yaptıracak..hasar yoksa tüp bebeğe yöneleceğim yaşım 33 çünkü bu arada ben sebepsiz olduğuna inanmıyorum. Bir sebebi vardır illaki ya da zamanı gelmedi bilemiyorum.

Diyarbakırda yaptık biz canım Bahçeci grup doktorum zeki akkum tavsiye ederim çalışmalarıyla meşhur bi doktor, bugün testim pozitif sonuçlandı inşallah darısı başınıza olsun inşallah🥰
Hayırlı olsun gebeliğiniz Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş. ben İstanbuldayım.

Peki tedaviden önce ne kullandırdılar acaba burda bazı multivitamin kullandığını okuyoruz bayanların.

Peki tedaviden önce ne kullandırdılar acaba burda bazı multivitamin kullandığını okuyoruz bayanların.
Sağol canım darısı başına olsun, evet bir süredir omega3 devit3 takviyelerini alıyorum, gonalf iğne ile tedavim başladı benim benim sonra yumurta toplama dondurma transfer doktorunuz nasıl bi gidişat uygun görürse öyle ilerlersiniz ne kadar süredir deniyosunuz bi sorun varmıydı

Sağol canım darısı başına olsun, evet bir süredir omega3 devit3 takviyelerini alıyorum, gonalf iğne ile tedavim başladı benim benim sonra yumurta toplama dondurma transfer doktorunuz nasıl bi gidişat uygun görürse öyle ilerlersiniz ne kadar süredir deniyosunuz bi sorun varmıydı

İnş canım benim dr tüpe yönel sebepsiz dedi tüp bebek merkezi araştıracağım artık eşimin değerleri düşüktü varikosel ameliyatı oldu son testi normaldi ama olmuyor bir türlü bir de dna hasarına baktıralım dedim onu da buralarda okuya okuya buldum.. Kendi kendimi tedavi edicem yakında buralardan :) 3 yıl oldu hsg çektim sorun yok diyor dr ama bence bir şey var yumurta kalitesinden de şüpheleniyorum çünkü ben de uzun zamandır yumurta akı gibi akıntı olmuyor sadece ıslaklık oluyor

İnş canım benim dr tüpe yönel sebepsiz dedi tüp bebek merkezi araştıracağım artık eşimin değerleri düşüktü varikosel ameliyatı oldu son testi normaldi ama olmuyor bir türlü bir de dna hasarına baktıralım dedim onu da buralarda okuya okuya buldum.. Kendi kendimi tedavi edicem yakında buralardan :) 3 yıl oldu hsg çektim sorun yok diyor dr ama bence bir şey var yumurta kalitesinden de şüpheleniyorum çünkü ben de uzun zamandır yumurta akı gibi akıntı olmuyor sadece ıslaklık oluyor
Hımm anladım canım başka doktorlara da görün bazen inan ufacık bişey de olsa göremeyebiliyo doktorlar mutlaka gezin biraz gerçi bakmışsındır başka doktorlara belki de ama tüp dene vakit kaybetme hiç o zaman bizde de çikolata kistim harici hiç sorun yoktu ama olmadı 2 sene bizde tüpe geçtik artık

Hımm anladım canım başka doktorlara da görün bazen inan ufacık bişey de olsa göremeyebiliyo doktorlar mutlaka gezin biraz gerçi bakmışsındır başka doktorlara belki de ama tüp dene vakit kaybetme hiç o zaman bizde de çikolata kistim harici hiç sorun yoktu ama olmadı 2 sene bizde tüpe geçtik artık

Evet canım görünücem memlekete gidicem orada birine baktırıcam dönüşte de tüp düşünüyorum artık yorucu bir süreç gerçekten yıpratıyor

Bu durumda tedavide olmuyor ki canm sebepsiz her sey normal ben istediğim için dr klomen verdi tek tedavi olarak onu kullandim oda aşırı bende büyüttü yumurtalarimi sonra bıraktım onuda bi ay catlatma iğnesi kullandim o kadar
Canım ben de klomenle aşırı yumurta ürettim, 10 yumurta vardı. Çünkü sebepsiz. Sonra iki aşılama negatif oldu. Sonunda tüp bebekle kavuştuk. Sebepsiz olunca da tedaviye başlanıyor yani

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir konuların takipçisiyim ama ilk defa başlık açıyorum. 18 aydır bebek istiyoruz. Gereken tüm testleri gerek eşim gerekse ben yaptırdık. 2 ay önce hsg de çektirdim sonuçlar çok şükür temiz. Doktorumuzun son ay bize koyduğu teşhis sebepsiz infertilite. Her ay adet olup üzülmekten yoruldum. Dert belli olmayınca dermanı da nerede arayalım bilmiyoruz artık. Bizden daha uzun sürelerdir deneyen arkadaşlar var. Lütfen kimse kırılmasın niyetim kimseyi üzmek değil🙏🏻Sadece dertleşmek, bu sorundan hayırlı sonuçlarla kurtulan arkadaşları dinleyip biraz ferahlamak🙏🏻 Mesajlarınızı bekliyorum, inşallah rabbim en hayırlı zamanda dileğimize erişmeyi nasip eder hepimize...
Canım merhaba bizim de sebepsiz di gereken testleri yaptırıp bende hsg çektiridm şubatta eşim de spermiyogram yaptırdı hepsi temiz çıktı. Doktor 6 ay içinde olur olmazsa gel aşılama deneyelim dedi. Ovülasyon ile yumurtlama takibi yaptım ve yumurtlama günümde 2 gün sürekli değerlendirdik eşimle. Ayrıca kuru yemiş tükettim, hünnap pekmezi içtim, muzu doğrayıp bal döktüm yedim. Meyve tabağı yaptım hergün yedim. Medine hurması yedim. Folik asit kullandım ve sebze et tavuk en çok da et tükettim. Şuan hamileyim Allahıma çok şükür. İnşallah normal gebeliktir yarın randevum var. Sende bu dediklerimi yap ve hiç stres yapma bebek düşünme. Olmazsa olmaz de kendini yeme. Mutlu ol. Sakin ol bebek fikrini aklından çıkar

Canım ben de klomenle aşırı yumurta ürettim, 10 yumurta vardı. Çünkü sebepsiz. Sonra iki aşılama negatif oldu. Sonunda tüp bebekle kavuştuk. Sebepsiz olunca da tedaviye başlanıyor yani
33 mm oldu rahatsiz oldum aşırı bıraktım onu
Ne güzel allahim biz bekleyenlerede göstersin
Tüp bebeği son care olarak erteliyoruz eşim cok yanasmiyor tüp bebeğe maalesef
Omega3 takviye basladik beslenme seklimzii değiştirdik bekliyoruz öyle

Arkadaşlar ben de aranıza katılayım.Benim doktorum da sebepsiz gibi duruyor dedi ve tür bebek yaptır dedi. Mart ayındaydık ve korona çıktı..eşim varikosel ameliyatı oldu değerleri normale yükseldi ben buradaki araştırmalarım sonucu dna hasar testi yaptır diyorum yaptıracak..hasar yoksa tüp bebeğe yöneleceğim yaşım 33 çünkü bu arada ben sebepsiz olduğuna inanmıyorum. Bir sebebi vardır illaki ya da zamanı gelmedi bilemiyorum.
Maalesef canim sebepsiz değil tıp bunu aciklayamiyor insallah rabbimin taktiri tabi zamanida var demek ki bende 5 senedir bekliyorum sabırla

X