Gebeliğe Hazırlık Tam bir kısır döngü ‘sebepsiz infertilite’ 😞

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok tsk ederim.bi sikinti cekmedim oruc tutarken sukur.agzimda surekli bi aci tat vardi ki ben bunu ac kalmaya bagliyordum.megerse sebebi baskaymis.rabbim cok buyuk.sabahlari ise giderken market onunden gecerken aktuel urunleri gorurdum bebek esylari gelicek olurdu derdimki icimden ben hic bakamiycam heralde bu esyalara.simdi saglikla hayirlisiyla gelsin diye dua ediyorum artik.demem o ki icinizden hakikatle isteyin rabbim erteler belki ama vakti saati gelince insallah hayirlisiyla nasip eder.
Maşallah. Ne güzel ❤️ İlk zamanlar organ gelişimi olduğundan oruç tutulmuyor. Ama çok şükür bugüne gelmişsiniz, içinizi ferah tutun. Sağlıkla doğsun inşallah

bir soru da benden gelsin. fikirleriniz önemli çünkü. 7 aylık evliyiz. ancak henüz bir gebelik olmadı. daha önceden yumurtalık kist ameliyatın ve 1 kürtajım olduğundan dolayı doktorumuz 6 ay gebelik oluşmazsa tedaviye başlayacağız demişti. yaş da 35 olunca daha da geciktirmek istemedik. 5 mayısta yumurtaları olgunlaştırmak için iğnelere başladık. 15 mayısta donasyon yaptırdık. 16 yumurtadan 10 yumurta olgun çıkmış. bunlardan da sadece 2 tanesi sağlıklı olduğundan sadece 2 embriyo dondurduk. ancak rahimde hafif bir eğrilik varmış. bu durum gebeliğin oluşmasına engel olabilir de olmayabilir de. şimdi karar aşamasındayız. doktorumuz tercihi bize bıraktı. ya temmuzda transferi yapacağız yada histeroskopi ile rahimi düzeltip eylülde transferi yapacağız. tam bir kısır döngü içindeyiz. öncesinde yumurtalık ameliyatım ve kürtajım olduğundan rahime işlem yaptırmak istemiyorum. bir taraftan da ya eğrilikten dolayı tutmazsa diye düşünüyorum. sizin öneriniz yada fikirleriniz nelerdir? allah hepimize hayırlısını versin. herkes sağlıkla kucağına alsın yavrusunu...

Biz de sebepsizlerdeniz, çikolata kistim var gerçi ama sebep olarak görmedi doktorlar, 2 sene dolmak üzere bizim de tüp yaptık bekliyoruz bakalım inşallah olur

Benim de neredeyse 3,5 yıl oldu isteyeni doktora gide gele bi hal olduk. Tam tüp bebek sürecine girecektik bu korona olayı cıktı. Hakkımızda hayırlısı deyip bekliyoruz bakalım.

Bu stres yapmayin olayi nasl oluyor? Iliski olurkn tamam bi tarafi haz,ihtyac vs ama cocuk isteyen biri icin aklin bi tarafnda o var..sonra regl donemi mutlka akla geliyor. Sonra iş stresi..nasl halledilir blmyorum..strese girme dendikce strese girdiğimi farkedip daha da strese giriyorum 🙈

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir konuların takipçisiyim ama ilk defa başlık açıyorum. 18 aydır bebek istiyoruz. Gereken tüm testleri gerek eşim gerekse ben yaptırdık. 2 ay önce hsg de çektirdim sonuçlar çok şükür temiz. Doktorumuzun son ay bize koyduğu teşhis sebepsiz infertilite. Her ay adet olup üzülmekten yoruldum. Dert belli olmayınca dermanı da nerede arayalım bilmiyoruz artık. Bizden daha uzun sürelerdir deneyen arkadaşlar var. Lütfen kimse kırılmasın niyetim kimseyi üzmek değil🙏🏻Sadece dertleşmek, bu sorundan hayırlı sonuçlarla kurtulan arkadaşları dinleyip biraz ferahlamak🙏🏻 Mesajlarınızı bekliyorum, inşallah rabbim en hayırlı zamanda dileğimize erişmeyi nasip eder hepimize...
Biz 7 yil uğraştık 7 yil sonun Murat Erdemir dr. Buldum ve söylediği ilk şey sebepsiz infertelite çareniz tüp bebek dedi yaptırdık şükürler olsun ilk denemede de tuttu

Rahim ile ilgili sıkıntı olmadi degilmi kimsede? Gerci rahim egriligi olup da saglikli gebelik gecirenler de cok varmis.

bir soru da benden gelsin. fikirleriniz önemli çünkü. 7 aylık evliyiz. ancak henüz bir gebelik olmadı. daha önceden yumurtalık kist ameliyatın ve 1 kürtajım olduğundan dolayı doktorumuz 6 ay gebelik oluşmazsa tedaviye başlayacağız demişti. yaş da 35 olunca daha da geciktirmek istemedik. 5 mayısta yumurtaları olgunlaştırmak için iğnelere başladık. 15 mayısta donasyon yaptırdık. 16 yumurtadan 10 yumurta olgun çıkmış. bunlardan da sadece 2 tanesi sağlıklı olduğundan sadece 2 embriyo dondurduk. ancak rahimde hafif bir eğrilik varmış. bu durum gebeliğin oluşmasına engel olabilir de olmayabilir de. şimdi karar aşamasındayız. doktorumuz tercihi bize bıraktı. ya temmuzda transferi yapacağız yada histeroskopi ile rahimi düzeltip eylülde transferi yapacağız. tam bir kısır döngü içindeyiz. öncesinde yumurtalık ameliyatım ve kürtajım olduğundan rahime işlem yaptırmak istemiyorum. bir taraftan da ya eğrilikten dolayı tutmazsa diye düşünüyorum. sizin öneriniz yada fikirleriniz nelerdir? allah hepimize hayırlısını versin. herkes sağlıkla kucağına alsın yavrusunu...
Zor bir operasyon değilse olun bence. Dondurulmuş embriyonun tutma ihtimali yüksek. Rahim de düzelirse ihtimal daha da artar

Biz 7 yil uğraştık 7 yil sonun Murat Erdemir dr. Buldum ve söylediği ilk şey sebepsiz infertelite çareniz tüp bebek dedi yaptırdık şükürler olsun ilk denemede de tuttu
Benimde 6 yıl bitti. Ama hiç gebelik oluşmadı bize de sebepsiz infertilite diyor bütün doktorlar. Haftaya artık randevu almak istiyorum tüp bebek için rabbim bize de Nasib eder inşallah. Sende hayırlı bir şekilde sağlıkla kucağına alırsın inşallah.

Benimde 6 yıl bitti. Ama hiç gebelik oluşmadı bize de sebepsiz infertilite diyor bütün doktorlar. Haftaya artık randevu almak istiyorum tüp bebek için rabbim bize de Nasib eder inşallah. Sende hayırlı bir şekilde sağlıkla kucağına alırsın inşallah.
Dogum yaptım ben canım 7 aylık olduk rabbim sizin gonlunize göre versin yasin kaç bilmiyorum ama benim doktor 30 yaş altının tutma ihtimali yüzde 80 demişti normalde 2 embriyo yasak ama bana 2 tane koydu ikisiside şükürler olsun kucağımda az stres ve bol moral ile seninde böyle güzel günler göreceğine inaniyorum rabbim yar ve yardımcınız olsub

Dogum yaptım ben canım 7 aylık olduk rabbim sizin gonlunize göre versin yasin kaç bilmiyorum ama benim doktor 30 yaş altının tutma ihtimali yüzde 80 demişti normalde 2 embriyo yasak ama bana 2 tane koydu ikisiside şükürler olsun kucağımda az stres ve bol moral ile seninde böyle güzel günler göreceğine inaniyorum rabbim yar ve yardımcınız olsub
25 yaşındayım ben canım rabbim uzun ömürler versin inşallah. Amin Allah razı olsun

Vakti saati vardır derler ; Allah tez zamanda nasip etsin inşaAllah 🤲

Biz de sebepsizlerdeniz, çikolata kistim var gerçi ama sebep olarak görmedi doktorlar, 2 sene dolmak üzere bizim de tüp yaptık bekliyoruz bakalım inşallah olur
Çikolata kisti ile hamile kalınmaz diye birsey yoktur ama çoğu zaman engeldir. Kalitesiz yumurta , yumurta tembelliği , sıvı birikmesi , tüp tikanikligi , yapisiklik vb... Bir sürü zararı vardır. Sizinkisi sebepsiz infertiliye dahil değil , endometriozis hastasisiniz. Yumurta kalitesini gelistirmeye odakladinin , hsg cektirmediyseniz muhakkak cektirin

Çikolata kisti ile hamile kalınmaz diye birsey yoktur ama çoğu zaman engeldir. Kalitesiz yumurta , yumurta tembelliği , sıvı birikmesi , tüp tikanikligi , yapisiklik vb... Bir sürü zararı vardır. Sizinkisi sebepsiz infertiliye dahil değil , endometriozis hastasisiniz. Yumurta kalitesini gelistirmeye odakladinin , hsg cektirmediyseniz muhakkak cektirin
Çektirdim temiz, amh yüksek, yumurta kalitem de güzel, eşimin de sonuçları aşırı yüksek çıktı, transfer oldum bekliyorum zaten inş gerek kalmaz bidaha bu süreçlere

Sizde aşılama olmuşsunuz bende transferimin 9.günündeyim karşılıklı dualaşalım😍

X